Kryptotrumf (2023)

Neuvěřitelné, ale toto byly snad nejméně sympatické charaktery v historii filmu. Už dlouho jsem neměl tolik chutí je přizabít. Ale píšu koment protože ta bitka v kasinu byla velmi nadprůměrná, takže tu bych klidně doporučil. 10%

Americká fikce (2023)

Výborná tichá a pomalá satira, která sedne jak pověstný kbelík na řiť protože ví co chce a na co má. Neokoukaný veterán Wright je perfektní, šarmantní a vtipný, a i přesto nepotřebuje na sebe strhávat pozornost, protože film je kompletní stroj, nejenom prostředek pro něj k filmovým cenám... jak paradoxní by to bylo. 80 %

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Jako jedna hvězda, ale tohle má guilty pleasure potenciál na rewatch nebo nějaký ten večer s velkým množstvím piva a přáteli po ruce. Denzel zraněný, Denzel s holí a těžce dýchající, Denzel s ubrouskem a čajem, Denzel smutný, Denzel naštvaný, Denzel vždy klidný, ale vždy naprostý, nemilosrdný sociopat. Pan herec. Tentokrát posvětil Itálii svou přítomností, a myslím si, že tohle je větší pohroma pro mafii než jakýkoliv Kmotr či Jennifer Coolidge. 20%

Pamětnice (2009) odpad!

Na plakát bych napsal: "Tomáš Magnusek, dává práci starým lidem since 2009"   5%

Kluci z hor (2018) odpad!

Myslím, že Dejdýho "Kde je strejda" mě bude ještě hodně dlouho budit ze snů. 0%

RRR (2022)

Nedá se svítit, tady by dostal nakopáno i John Wick, Dutch i s Loganem - nebo si dosaďte libovolného tvrďáka. RRR je fakt úlet který nemá obdoby v západní kultuře, bizár, který vyvrcholí tak šestkrát, zazpívá, zatančí, vypálí sítnice vkusu i nevkusu, film kde se hrdinové v závěru doslova spojí nejenom proti hlavnímu bossovi, mlátí zaporáky motorkami, háží kolem lvy a tygry, zpomalovačky, chlapská telepatie a nepřekonatelná sílá přátelství... Cringe, epic, cheesy. Můžu tady vlastně vypsat všechna adjektiva a nebudu daleko od pravdy. Ale také jsem to musel vidět tak na osmkrát, a vždy si důkladně pročistit oči a nechat mé smysly pořádně, ale opravdu pořádně, odpočinout. 65 %

ESPN Films - The Fab Five (2011) (epizoda)

[Komentář k dílu The Fab Five] Významná pasáž je hodně příbuzná předešlému dílu Pony Excess ze série 30 for 30, tentokráte ale basketbalový tým byl zapleten do pay-for-play skandálu. Film se točí okolo pětice talentovaných hráčů, která pobláznila nejenom příznivce Michigan Wolverines. Sympatická parta se silným kulturním dopadem až za hranicí sportu, plus konečné skandální fiasko sice tvoří pěkný filmový oblouk, ale nějak jsem se nenaladil a spíše se nudil.   60 %

ESPN Films - Magic Johnson: The Announcement (2012) (epizoda)

Ze série sportovních dokumentů 30 for 30. Magic Johnson oznamuje, že je HIV pozitivní. Během dokumentu zpytuje svědomí a je to tak trochu nuda. Někteří se bojí, někteří ho stále milují. Uslzená osmdesátimunutovka, která originalitou zrovna nesrší, ta nejhorší verze průměru. Přitom třeba podobný 26. díl o Timu Richmondovi zpracoval podobné téma zajímavě.   50 %