psy.cho

Skype: zerospieler

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 5.4.2017  22:14
    Matka a syn (1997)

Film v obrazoch Caspara D. Friedricha.

• 24.3.2017  18:32
    Zamia (2010)

Snová cesta za niečim.

• 23.1.2017  17:39

Krutý a smutný to film, ale na druhej strane upokojujúci ba až relaxačný. Neviem ani čo si mám myslieť. Vlastne ani si nič myslieť nechcem.

• 15.11.2016  14:56

horror vs nuda = 0 : 1

• 1.10.2016  21:12

Toshio Matsumoto.

• 6.5.2016  01:01
    Slide (2005)

Ballon 2, Slide 4, Scene H 4, Jour de reve 3, VE 3, Port 4, Viosin 4, Play at Dusk 4, Lethe 3.

• 1.4.2016  01:16

Cítiť Jarmana.

• 4.2.2016  10:35
    Bacchanale (1970)

LSD trip.

• 20.1.2016  13:48

Film ma veľmi jednoduchý dej. Sledujeme muža prezlečeného za ženu, ktorý sa sfetovane prechádza po opustenom dome. Náhodne natrafí na oskalpovanú konskú hlavu s ktorou sa začne bozkávať. Jeho vášeň sa ale zvýši a tú hlavu pretiahne.

• 30.12.2015  14:02
    Über Life (2010)

Interaktívny film medzi divákom a hlavnou postavou, kde divák rozhoduje aké činy by mal hrdina vykonať. Ja s mojou povahou som to musel pozerať asi 8 krát, lebo vždy som bol zahubený. Zaujímavý počin, kde je aj nahota.

• 26.10.2015  14:03

Nahá žena s krabicou od pracieho prášku značky Dixan na hlave vyliahla vajce do rúk chlapovi s prasacou tvárou.

• 22.9.2015  14:01

Či už po užití drogy zhliadnete nejaký film, alebo drogy neužijete a pozriete si tento film, tak v konečnom dôsledku to budete vnímať rovnako.

• 17.9.2015  13:52

Uprostred púšte na neurčenom mieste a čase, žijú dvaja súrodenci Betty a Félix. Jedného dňa k ním príde muž odnikiaľ. Betty si myslí, že sa jedná o démona. Jedinú vec, ktorú o pocestnom vedia je, že sa potrebuje dostať na sever. Tam je ale veľká stena, za ktorú sa nikto ešte nedostal, tak mu Félix pomôže zostrojiť niečo ako lietadlo. Mám rád tieto ponuré Post-Apokalyptické filmy, kde je hlavným činiteľom depresívna atmosféra a dobrá hudba.

• 6.8.2015  22:17

Jeden z najlepších experimentálnych filmov, čo som za poslednú dobu videl.

• 23.6.2015  12:09

Film je rozdelený na viac častí. V každej časti je zobrazená nejaká sexuálna deviácia. Vidíme incest medzi súrodencami, kanibalizmus, konzumáciu hovien, sex s mŕtvolou v štádiu rozkladu. Je tam toho ale viac. Za celý film sa nepovie ani jedno slovo a počuť iba klasickú hudbu ako Boléro atď.

• 29.5.2015  14:14

Deštrukcia dobrej nálady.

• 27.5.2015  15:58
    Applecart (2015)

Applecart je zábavny, artový a jemne erotický film, ktorý sa skladá zo štyroch poviedok: The Sleepover, Caretaker, Dad, Let Me Show You Something, V celom filme nepadne ani jedlo slovo, iba dokonalá klavírna hudba od Kevina Macleoda a smiechu divákov ako to poznáme v sitkomoch. Jablká ako symbol hriechu? Stretávame sa s chlípnym otcom, zvrátenou opatrovateľkou atď. Mills si servítku neberie a pekne nám servíruje penisy, vagíny a masturbačné scény. Vynikajúca podivnosť.

• 27.5.2015  12:21

Moderné Giallo? Uf, tak krásne prevedenie experimentálneho hororu plného snov a vízii. Atmosférou mi to trochu pripomínalo film Blood for Irina od Chrisa Alexandera.

• 22.5.2015  12:22
    Earth (2009)

Neznáma katastrofa na neznámom mieste v neznámom čase. Na mieste vidíme 50 ľudí, ktorí sú neživí a nemŕtvi. Ako keď veverička zje rybu. Film je tak pomalý, že akcia je len pohnutie ruky alebo žmurknutie. Sú to len obrazy, z ktorých sa niekedy niečo pohne. Celý film je nemý a doprovod mu robí hudba, ktorá znie vesmírne. Krásny experimentálny post-apo.

• 21.5.2015  13:02

Psychgore.

• 9.4.2015  12:09

Temné sny starého hrobára, ktorý sa vracia do časov írskeho hladomoru. Dokonalý dotyk smrti cez obraz a hudbu.

• 8.4.2015  13:20
    Kyuketsu (2011)

Hororová avantgarda.

• 8.4.2015  11:44
    101010 (2010)

Videná verzia 42 min 42 sec.

• 2.2.2015  13:12

Z môjho pohľadu sa nejedná vôbec o zručne natočený horor, ale skôr o nejaký fantasy film do ktorého sa napchalo asi dvesto lakacích scén. Aj priemerný divák hororov ich asi 90 percent vie predvídať a stane sa to úmorné až trápne. Samo od seba sa hojdajúce kreslo, kresliaci chlapec čo kreslí vidiny, škaredé bábiky, tak toto tu už bolo asi milión krát. V celom filme mi chýbala tá správna atmosféra pri ktorej by mi bolo nepríjemne, lebo nalakať vie aj video z youtube. To ako už býva zvykom u amerických hororov, tak záver bol zaklincovaný tupým záverečným hero efektom. Dávam dve hviezdy za ksicht malého Edwarda a za pár scén, ktoré sa podarili.

• 22.1.2015  13:04
    Hide (2011)

Pri filme som dva krát zaspal, tak som to musel pozerať postojačky. Nakoniec som sa aj tak zobudil na zemi.

• 17.1.2015  13:45

Pád pekelnou dierou. A zas dokonale temná hudba od Oliviera Borzeixa.

• 10.1.2015  12:14

Courantove zábery z mesta Thessaloniki v Grécku na Super 8 film. Postprodukcia vcelku zaujímavá, kde menil frekvenciu snímkov a zvuková stopa bola dosť depresívne ladená a tuším som tam stále počul výťah. Podobná tvorba ako T. Matsumoto či T. Ito.

• 3.1.2015  21:32

Veľmi vzácny film, ktorý je síce iba v hroznej kvalite, ale všetko dobre vidno :) Elegantne oblečený mladý muž prichádza k rakve v ktorej leží pekná mladá žena a chce si na nej zahobsať. Zaujímavo natočené do detailu, kde absentuje zvuková časť, ale mne osobne to nevadilo. Celé to vyznelo celkom vzrušujúco, aj keď sa mi páčia ženy čo sú živé.

• 1.1.2015  21:49

Vystúpenie rakúskeho avantgardistu Hermanna Nitscheho s dobre známym Gunterom Brusom pod réžiou bratov Sommerovcov. Vo filme vidíme ukrižovanie mladej ženy, ktorá je poliata vnútornosťami z jahňaťa a následne znásilnená. Výborne sekunduje obrazu experimentálna hudba od Nitscheho.

• 28.12.2014  11:41

Wau. Toto je jeden z tých hororov, ktorý má tak silnú atmosféru, že záleží aj na prostredí a čase kedy to človek pozerá. Ja som si to pozrel v noci sám a poviem pravdu, že taký strach vo mne film už dlho nevyvolal. Ďalší mojím osobným faktorom je moja fóbia z nočných návštev lesov. Celý film plynie veľmi pomaly a je v ňom málo ukázané, kde pracuje predstavivosť. Ja neviem ani čo by som vytkol, pretože všetky body tento film spĺňal. Dej, hudba, atmosféra a hlavne čo väčšinu hororov zabíja je ZÁVER, ktorý bol krásny a dokonalý.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10