Padesát odstínů šedi (2015)

Nejnudnější, nejnepovedenější a rozhodně nejdelší porno, které kdo kdy natočil. Otázkou zůstává, kdo z těch všech, co se na tomto veledíle podíleli, by si nejvíc zasloužil připoutat k topení a dostat bičem na holou...

Americký sniper (2014)

Patetická nacionální hrdost k pláči...Průběžně jsem vyzvracela téměř všech padesát hvězdiček z americké vlajky. Cooper zklamal!

Stud (2011)

Titul mě upoutal svým názvem, ale film mě nechal po většinu času chladnou, místy vlažnou. Dlouhé záběry místy snesitelné (přiznávám, jednou jsem si šla uvařit kafe, aniž bych film zastavila a o nic jsem nepřišla). Působivé scény se střídají s častějšími plytkými (až pornografickými). K úvaze mě však vede název filmu a jeho následné vyznění - proč stud, kvůli čemu? Kvůli nicotnosti vlastní existence? Kvůli neřízenosti vlastního apetitu? Kvůli tomu, že si nechceme přiznat, kdo vlastně jsme? Nemyslím si, že slovo STUD správně vystihuje pravý obsah filmu. Nicméně oceňuji kvalitní kameru a Fassbenderovi role vesměs sedla.

Imaginární lásky (2010)

Jakási hlubokomyslná neurotická povrchnost a naivita, která by mi u reálných lidí neskutečně vadila, mě zde naopak velmi upoutala - ne že by se mě však zmocnil pocit marnosti a lítosti nad hlavními hrdiny. Některé scény jsou pojaty až lyricky, poetičnost zpomalených záběrů byl vždy na místě a ani to nepůsobilo přílišně okázale. příjemná hudba, příjemné dojmy...

Falco (2008)

Falco není špatný film. Ale vždyť je o Falcovi, tak mohl být mnohem víc extrémní, extravagantní, dekadentní, ne se omezit na histerické hádky s manželkou. Máma mohla přijít s koksem mnohem drsnějším způsobem...

Počátek (2010)

Co kdyby se sny nepozorovaně staly skutečností? Nebo snad aby se skunečnost stala snem? Inception je strhující snímek, nudit se rozhodně nebudete. Pokud ovšem očekáváté superúžasný, superchytrý a superdokonalý film, tak vždycky budete zklamaní. Přiznejme si, že tenhle film sice není mistrovské dílo, ovšem dílo značně úctyhodné. Tak proč do něj šťourat, vrtat a celé hodiny přemýšlet, co Nolan udělal špatně, jen abychom si připadali chytřejší?!

Funny Games (1997)

Z Funny Games mám znepokojivě rozporuplné dojmy, což neubírá filmu na zajímavosti. Od absolutního znechucení po dokonalost, od chladnokrevnosti po lítost. Při některých scénách si okoušete nechty, u jiných byste se nejraději dívali jinam, ale neuděláte to, protože je to zvrhle přitažlivé.

Agent bez minulosti (2002)

Poněkud děravý scénář v kombinaci s Mattem Damonem, kterému roli agenta jaksi nevěřím, působí v některých scénách značně komicky. Příště u toho budu žehlit, abych se nad tím tolik nezamýšlela.

Dalších deset minut (2002)

Velmi zajímavý počin sedmi reřisérů a jejich pohled na život, na to, co může člověk prožít během deseti minut / v deseti minutách. Nejvíce mě ze všech povídek upoutala "Čára života" Victora Erica.

Single Man (2009)

Film o prázdnu, ne však prázdný film. Nejde až tak o příběh, ale o prožitek, o prožitek beznadějné prázdnoty. Colin Firth mě mile překvapil. Kdo má rád filmy jen kvůli příběhu, aniž by musel přemýšlet, prožívat a vciťovat se do hrdinů, tak ať se na Single Mana vůbec nedívá, protože ten film nedokáže dostatečně docenit a bude pro něj ztrátou času. Jedna hvězdička dolů za přehnaně překonstruovaný závěr.