Sousedi (2014)

tohle je prostě odfláknutý.

Pokoj (2003)

Jeden film na světě musí být zkrátka nejhorší. A tenhle si o to přímo říká. Člověk, který neví nic o lidských vztazích napsal sociální drama, sám si je zrežíroval, produkoval a hrál v něm hlavní roli. Nic z výše uvedených věcí neumí. Jak to mám sakra ohvězdičkovat? :D

Ptákodemie: Děs a hrůza (2010)

při sledování tohoto filmu vás z počátku přepadne panika, že je skutečně jen blbý a vy jste se právě zavázali k obětování hodiny a půl svého života naprosto ničemu. po chvíli přemýšlení a soustředění (k tomuto vám snímek dává skutečně mnoho prostoru) si ale začnete všímat drobností (kamera namířená na reportérku zpráv je posunuta tak, aby zabírala kus studia), které nemohou být než záměrem. tento film však není jen záměrně špatně udělaný (snad aby se hodil do kategorie béček, neboť všichni víme, jací lidé se na béčkové filmy dívají), je také místy brilantní (vyděšená scéna blondýny po ptačím útoku při čurací pauze...) a místy zkrátka tak divný (rozhovor mezi matkou a dcerou s jejím přítelem je natáčen odděleně - proto působí jako zpověď z reality show, na závěr je přidán záběr všech tří, jak sedí u krbu a nic neříkají), že vás pohltí, pokouše a vyplivne do reality, kde potkáte v lese toma bombadila ptačí apokalypsy a uvědomíte si, že snímek vám má co sdělit a také to provádí, skutečně ojedinělým způsobem. shrnuji jako krásnou obžalobu společnosti spojenou s nebývalým zážitkem.

Tanec s vlky (1990)

největší chyba v novodobých dějinách lidstva.

Americká krása (1999)

Je nádherný, když si na poslední větu filmu dokážete odpovědět. "I do."

Tramvaj do stanice Touha (1951)

4 za to jak to bylo celý dobrý a jedna navíc za nejukrutněji sexy chlapa na světě.

Leviatan (2014)

o čem to bylo? nevím. jaký to bylo? nevím. ale úplně mě to převálcovalo.

Minority Report (2002)

myšlenka je při nejmenším zajímavá. technické zpracování je slušné. člověka jen ten film dokáže zvláštním způsobem urazit. a to jen díky tomu, že se pokouší (a daří se mu to) apelovat i na mejnstrýmovější publikum, tím pádem z nás někdy má tendenci dělat debily. a ty "vtipné" mometny ze začátku (honička na lítacích batozích v domácnostech), pardon, ale proč?? no, byla by z toho skvělá kultovka v pravém slova smyslu, kdyby to nechtělo vydělávat penízky.

Kdo přežije - Tocantins (2009) (série)

Poprvé se mi stalo, že můj favorit vyhrál. Uf, už se nemusím bát, že jsou mé volby prokleté.

Sedm psychopatů (2012)

musím říct, že na bruggy to nemá, ale to asi 99% filmů, takže pořád moc dobrý. první polovina je ale zbytečně pomalá a málo vtipná (vážně to hodně vztahuju k bruggám - stejnej autor, stejnej hlavní představitel ještě k tomu...) ale závěrečná garadce je boží, poslední přestřelka, c'mooon! a vím, že si konec sám ze sebe dělal srandu, ale stejně to bylo nějaký sladký. nejlepší scéna: odvážení do nemocnice. perfektní herecký výkony, skvělá režie. jen ten scénář, místy úzasnej, místy ne zas až tak... nicméně film má opravdový přesah a jeho myšlenka je uplatnitelná. ale jinak bych tu ani nepsala komentář...