blackrain

okres Praha
účetní

<< předchozí 1 2 3 4 37 72 108 143
    • 26.4.2017  12:09
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

Šifra Mistra Leonarda na český způsob. Bylo to moc pěkně zamotané klubko a podařilo se ho hezky rozmotat. Přesně takový závěr jsem očekávala. Když se zpětně ohlédnu, tak vodítka k tomu tu byla. Jen je včas identifikovat. Jiří Strach sakra dobře ví, co dělá a zvedá laťku pěkně vysoko. Už se nemůžu dočkat jeho dalších počinů, ať už těch kriminálních nebo pohádkových. On prostě umí. Potěšila mě přítomnost Táni Vilhelmové. Překvapila mě a musím říct, že opravdu mile, když dokáže zahrát takovou drsnou postavu.

• 26.4.2017  12:02

Knihu jsem ještě nečetla, ale po shlédnutí filmu to musím udělat a srovnat si myšlenky v hlavě. Film ve mně zanechal velký dojem. Je celkem náročný na pozornost, protože na záčátku může uspávat. Nevěděla jsem, co si mám o hlavní postavě vůbec myslet. Není úplně jednoznačná. Pak se mi začalo rozjasňovat. Emily Blunt byla výborná volba. Taky jsem jeden čas takhle sledovala lidi v autobuse cestou do práce a vymýšlela si o nich různé příběhy a kolikrát vyslechla moc zajímavé věci, ale naučila jsem se vypínat a přepínat jinam.

• 24.4.2017  12:33

Příběh je jednoduchý jako facka, ale je nápaditě natočený a to bylo osvěžující. Jiřímu Lábusovi ten mafián krásně sedl. Více Pavla Batěka, ať v dalších filmech předvede to, co skutečně umí. Tenhle chlap bude zrát jako víno. Tak uvidíme. Těch, co máme vedle sebe a bereme je jako samozřejmost, si bohužel vážíme, až když dojde k průseru. Hudební doprovod byl moc dobrý. Neztratil by se ani ve světě.

• 24.4.2017  12:23

Bavilo mě to. Pravda, chvilku jsem si říkala, jestli jsem se zbláznila já nebo filmoví tvůrci. Občas jsem si připadala jako ve snu. Budu si z tohoto bláznivého guláše pamatovat tři postavy: Meryl Streep jako čarodějinici, ta byla skvělá. Vždy se objevila na plátně v pravý čas. Vlk Johnnyho Deppa je šílený a svým způsobem i úchylný. Jemu takové postavy jdou. Asi má na ně nějaký patent. Popelka Anny Kendrick mi přišla jako psychicky nemocná osoba. Holt se na ní podepsala macecha a její dvě dcerušky k pohledání. Tenhle muzikál chci vidět v některém našem divadle.

• 24.4.2017  12:14
    Spojenci (2016)

Mezi Maxem a Marianne nebyla žádná chemie. Všechno bylo příliš strnulé a chladné i rysy v Bradové tváři. To se věnuje botoxu nebo co? Film je tak utahaný, že mi bylo ve finále úplně jedno, jak to celé dopadne a jestli to bude mít dobrý konec. Tady není ani pořádná atmosféra. Očekávala jsem něco jiného.

• 19.4.2017  12:35

Zázrak je něco, v čem vidí člověk jednat Boha. Dají se tímto slovem označit události, ve kterých se zvlášť zřetelně projevuje Boží moc k záchraně člověka. To o zázraku říkají učenné knihy a myslím si to já, protože je to pravda, pod kterou se můžu podepsat. Že by konečně byl Štěpán Šafránek zachraněn? Fakt mu to přeju. Bohužel nemůžu skákat nadšením ke stropu. Při sledování jeho dalších peripetií jsem se nudila a to se pomalu blížím ke škatulce, pro kterou je film určen. Ještě, že máme nostalgickou notičku, která nám z původních básníků zbyla, když už nic jiného. Škoda, působí to jako recyklát.

• 19.4.2017  12:22
    Ben Hur (1959)

Opravdu moc krásný příběh. Kdysi jsem ho viděla jako malá holčička. Naprosto mě ohromilo závodění a musím říct, že ten závod na mně působí úplně stejně i po tolika letech. Trochu mě vyděsila stopáž filmu při představě, že do toho naše milé televize narvou reklamu. Charlton Heston si celý film ukradl pro sebe. Snímek má pořád co nabídnout i v dnešní uspěchané době. Takhle má vypadat velkofilm. Dnešní tvůrci se mohou jen učit, protože tohle je jeden ze skvostů kinematografie.

• 13.4.2017  13:28
    Sezn@mka (2016)

Slepenec anekdot na téma seznámení na internetové seznamce. Připadala jsem si, že si pročítám odpovědi čtenářek jednoho internetového fóra pro ženy na seznamu. Tam se člověk taky dozví kolikrát jednu perličku za druhou. Tenhle film je naprosto povrchní a průhledný. Zoufale nevtipný až tragický. Vondráček neměl chybu. Toho si budu pamatovat. Totéž platí i pro Pavláska. Jen víc Adély Gondíkové. Třeba z ní jednou ten herecký diamant bude, když se najde slušný brusič.

• 13.4.2017  11:54

Od začátku se film jeví jako zcela normální a obyčejný, zachycující život jednoho instalatéra. On taky obyčejný je a to dokonce tak obyčejný až to bolí. Já jsem nedokázala přijít na smysl, proč byl vlstně natočen. Zřejmě jsem hledala něco, co tam ve skutečnosti ani není. Ovšem, ten instalatér tak obyčejný není, protože ho hraje Kohák a má neobyčejné vlastnosti. Od Vorla jsem očekávala mnohem větší vorlovinu. Ono to bylo i celkem příjemné koukání. Jen se to musí vidět víckrát. je tu ale strašná propast mezi neherci a herci. Kdo jim řekl, že ten text mají tak blbě odříkávat? Vždyť to strašně tahá za uši a bije doočí. Závěrečná písnička je děsně vlezlá. Jsem měla pocit, že se jí nezbavím. Eva Holubová taky dokáže zahrát všechno možné.

• 10.4.2017  13:14
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Ivan Trojan umí velmi dobře zahrát cokoliv od potrhlého anděla až po hláškujícího Vébáčka, který nejde pro ránu daleko. Nevím, ve které roli ho mám radš. Každá mu totiž spolehlivě sedne. Budaře budu pro změnu zase chvilku nenávidět. To byl ale slizák. Britskou předlohu neznám, takže nemůžu porovnávat, co je lepší. Považuju tohle za moc dobrý nápad pro retro seriál a hlavně zase trošku originální. Než jako kriminálka, mě tohle bavilo jako výborná studie o člověku, který leží v komatu. Vždyť nikdo nedokáže říct a popsat, co se takovému člověku děje v hlavě. Skutečně jenom leží napojen na přistroje nebo řeší zásadní věci do té doby nedořešené, které má v sobě ukryté jako ve třinácté komnatě aoni díku tomu vyplují na povrch? Mozek je prostě jeden velký neprobádaný vesmír. Mimochodem, sledování Majora Zemana mi přišlo hodně vtipné. To si budu z celého seriálu pamatovat nejvíc, jo, a pak taky kapela Sloky, ta ve mně zanechala fakt hluboký dojem.

• 10.4.2017  12:52
    Temný Kraj (TV seriál) (2017)

Lukáše Vaculíka mám radá, ale nechápu, proč vlezl zrovna sem, do tohoto nového městečka Midsomer a řeší zde jeho vraždy. Proč mám pocit, že se seriál natáčel ve Středních Čechách a ne někde na severu republiky? Já se toho dojmu nedokážu zbavit. Lidové pověsti jsou zde úplně zbytečné, nicméně, chápu ten policajtův koníček. Každý máme něco, v čem se realizujeme, co nás baví a naplňuje. Vadilo mi rozdělovaní příběhu na dva díly. To mělo být jako originální? Neokoukané tváře byly moc dobrý tah. Jednotlivé případy jsou jistě zajímavé. Vycházejí určitě z těch skutečných, ale jejich zpracování působí poněkud ospale a nudně. Lukáš Vaculík mi na Petra Kraje pěkně sednul. Zbytek je ale bohužel spíše do počtu.

• 10.4.2017  12:36
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Těšila jsem se, že půjde o drama těžkého kalibru, které mě dostane do kolen a budu u něho nucená použít mozkové závity. Nestalo se tak. Měla jsem při sledování pocit, že jsem se vydala všemi směry najednou a to není v lidských silách možné. Hustá atmosféra to neměla šanci sama utáhnout. Herecké obsazení bylo exkluzivní (Kňažko, Töpfer, Josefíková a Vilma Cibulková), ale bylo trestuhodně nevyužito. Konkrétně Vilma Cibulková to byla jako proč? Význam její postavy mi nějak unikl. Celé toto dílo mi přišlo jako chaotický pilot k televiznímu seriálu. Co mě dostalo, bylo to záverečné poselství v titulkách. Ty, vo..e, to byl kýč jak bič. To celý film rozsekalo na padrť.

• 10.2.2017  09:57
    Lucerna (TV film) (1967)

Krásná televizní inscenace. Herecké obsazení je luxusní, to byl herecký koncert jedna báseň. Zavřela jsem při sledování oči a jen jsem poslouchala tu krásnou českou řeč, která má nezaměnitelné kouzlo. Nechala jsem se unést a úplně se vznášela samým blahem. Tohle je dokonalý balzám pro duši v dnešní příliš uspěchané a náročné době. Josef Kemr je nezapomenutelný. Nebyla Jaroslava Obermaierová předobovaná? Přišlo mi, že ten hlas k ní nějak nesedí.

• 9.2.2017  10:12
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Tohle je docela pěkný průšvih. Mohl to být skvěle natočený dobový seriál z velmi těžké a hnusné doby, který divákovi ukazuje dramatické osudy jednotlivých herců a poměry panující na tehdejším Barrandově, bohužel není. Chtěla jsem na vlastní oči vidět osudy herců, které znám z filmů pro pamětníky, ale dostala jsem jen slepenec lží a polopravd, který klouže jenom po povrchu a nikam pořádně nezabředá. Jen něco nakousne a přežvýká podle svého. Nejdříve mi přišla absolutně zbytečná postava Ondřeje Pavelky, nezajímala mně, ale je to vyprávěč, takže jsem ho vzala na milost. Pak mě začala štvát postava se jménem Lili. Vždyť je fiktivní a s děním na Barrandově nemá nic společného a je zbytečná. Nic do seriálu nepřináší. Copak tu nebyla Baarová, Gollová, Vítová a samozřejmě Adina Mandlová. Tyto dámy by taky mohly vyprávět a že by to bylo vyprávění opravdu šťavnaté. O mužském osazenstvu studia ani nemluvím. Dvě hvězdy dávám za Michala Dlouhého, Sašu Rašilova a Vladimíra Javorského. Ti velmi příjemně překvapili. Zbytek se veze na vlně špatného scénáře. Nic strhujícího tu není. Přitom doba a herecké legendy k tomu u přímo vybízely.

• 1.2.2017  14:06

Mám moc ráda tuto animovanou pohádku s veršovaným textem. Je nápaditá a samozřejmě i poučná. Nemůžu se v paměti dopátrat komu, že to patřil hlas paní vyprávěčky. Taky mě napadlo, že by mohlo jít právě o Janu Dítětovou, ale nejsem si tím úlně jistá. Ten hlas byl takový zpěvný a hodně příhody zvířátek prožíval a dramatizoval.

• 1.2.2017  13:45

Vánoční stromek byl krásně rozzářený. Nejsem zastáncem Santy Clause, ale ten chlapík s dlouhým vousem v červené čapce a kabátku to hezky zařídil. Přece je to jenom nadpřirozená bytost vykonávající zázraky a ty by se měly dít nejen o Vánocích. Zde taky jeden vykonal. A ta malá holčička si kvůli němu něco uvědomila a poučila se.

• 1.2.2017  13:38

Naprosto přesný a v pravdě delikátní pohled na prastarou instituci manželství. V té čtvrthodince je vše vysvětleno dokonale, tak dokonale, že se tomu nedá nic vytknout. To byl parádní dějepis letem světem. Čtené komentáře pana Vosky a paní Bohdanové k tomu všemu sedly jako zadek na hrnec. Zub času se do tohoto animáku už pořádně zakusuje, ale stále pobaví a doufám, že ještě bavit nějakou dobu bude.

• 1.2.2017  13:29

Lidské slabosti a neřesti k normálnímu životu přece patří. Bez nic by byla nuda. Jen je v pravý čas ukočírovat nebo ony ukočírují nás. To chce ovšem pořádnou vůli a chuť. Hlavně, že chlapovi šmakovalo, ale všeho s mírou. Hodilo by se to jako propaganda k Suchému únoru. Alkohol je metla lidstva, ne nadarmo se to říká. Byl to moc dobrý nápad.

• 1.2.2017  13:21
    Halali (1964)

Až do dnešního dnes jsem si myslela, že Halali je pouze název pro nakládanou zeleninu. No, jsem alespoň duševně obohacena o další pozitivní zkušenost. Lord byl pěkná trubka a ta jeho vyvolená taky. Muzika k tomu hrála dost svižná. Už jsem viděla mnohem lepší kraťasy, které se věnovaly stejnému tématu.

• 1.2.2017  12:59

Ještě, že tu růži vůbec zvedl ze země. Taky ji mohl díky svému zamyšlení pošlapat. Pak by bylo na uvažování o nesmrtelnosti chrousta pozdě. Neustálé dumání nad tím, co by kdyby, snad a možná, je zbytečné. Vždyť to nic kloudného nepřináší. Tak měl jít a prostě to udělat a pěkně bez řečí a dlouhého přemýšlení.

• 1.2.2017  12:53

Nápad je to originální. V jednoduchosti je ukrytá síla. Vezmeme pár kamenů do ručičky a nestačíme se pak divit, co z toho vyleze. Někteří filmoví tvůrci mají fakt velkou fantazii nebo musí být svým způsobem šílení, i když to se vzájemně nevylučuje, protože to kráčí ruku v ruce. Distributor zřejmě neměl svůj den, když dokázal takto pospat obsah filmu. Určitě inspirováno inimáky od Hermíny Týrlové.

• 1.2.2017  12:48
    Slzy, které svět nevidí (TV film) (1962)

Je moc dobře, že ty slzy svět neviděl. Taky k čemu by mu to vlastně bylo. Co se za dvěřmi domova sladkého upeče, mělo by se tam taky samozřejmě sníst, ať už je to jakkoliv hořké. Herecké obsazení bylo skvostné. Herci si úplně vystačili. Za tu jednu větičku, kteru tu v zápalu boje pan Werich vypálil, by ode mně chytil facku opravdovou. Bez legrace.Ta mě dost zarazila. Jako opilecká historka to bylo příjemné, tedy až na tu větičku.

• 1.2.2017  12:41
    Ideál (1964)

O jako lidskou mánii tady vlastně šlo? Měla to být posedlost automobilismem? To mi jaksi zůstalo utajeno. Zřejmě jsem v celém kraťasu viděla něco úplně jiného. Prosto to v mých očích byl jen obyčejný příběh ze života. Vážně by mě zajímalo, jak by to pan tvůrce pajal dnes. Samozřejmě je hezké o něčem snít, ale nic se nesmí přehánět. Tohle nebyla žádná posedlost něčím.

• 1.2.2017  12:35

Ten hudební doprovod byl dost zvláštní. Působil snově až z jako jiného světa. V podstatě příběh o kusu modrého hadru, který příliš dlouho visel na šňůře a pak začal objevovat svět kolem sebe. Bylo to na můj vkus až moc psychodelické. Měla jsem u sledování opravdu zvláštní pocity.

• 1.2.2017  12:30
    Pytel blech (1962)

Hraný dokument, hmmm. A jak by vypadal ten nehraný? To by mně fakt zajímalo.Bylo by to asi moc pékné tóčo. To by ten pytel blech taky paní režisérka nemusela vůbec pochytat. Když je někde víc holek pohromadě, tak je to vždycky mazec. Kamera a objektiv foťáku snese všechno. Pobavila jsem se a zavzpomínala na svoje školní léta, ale na intru jsem nebyla.

• 26.1.2017  13:49

Žonglující perlorodky neměly chybu. Nejvíce mě pobavila želva chytající svítící rybku do lucerny a záporák chobotnice, tancující kozáčka, taky stála za to. Příběh je velmi jednoduchý, ale vykouzlily z něho pěkné drama. V těch jedenácti minutách je obsaženo úplně všechno, co má takový film mít. Animace by se neztratila ani u věhlasného Disneye. Naši animátoři byli prostě klasa a hlavně průkopnící, kteří hodili laťku hodně vysoko.

• 26.1.2017  13:40

Hermína Týrlová má taky můj velký obdiv. Žasnu nad tím, jak se dají loutky oživit, aby každá dělala skutečně to, co má. To muselo dát neskutečnou práci. Za tím jsou hodiny a hodiny velké piplačky, když přihlédnu k roku výroby, žádný počítač, jen poctivá ruční práce. Pavouk byl správný zlosyn a Ferda hrdina. Animák přesně podle mého gusta. Úplně mě dostal. Pouštěla jsem si ho asi desetkrát po sobě.

• 26.1.2017  13:28

Moc fajn nápad. Ještě, že tenhle milý filmeček vznikl až po válce. Jinak by to s jeho tvůrci asi nedopadlo zrovna dobře. Opravdu hezky natočeno. Ten gestapák pěkně reagoval na hračky a oživlé hračky zase na něho. Kvalitně odvedená práce s propojením skutečného herce a hraček. Závěrečná kanonáda neměla chybu. Dobře mu tak. Neměl škodit.

• 26.1.2017  13:13

Hudební doprovod byl na můj vkus až přespříliš dramatický a vyhrocený. Na druhou stranu je to právě hudba, která dolaďuje příběh nebo ho dokáže zlikvidovat. Detektivní zápletka je sice stokrát ohraná, ale to mi nevadilo. Je to klasika. Nevím, proč jsem si v roli padoucha představovala zrovna Miloše Kopeckého. Dětem bych tenhle animák nepouštěla. Mohly by z něho mít noční můry.

• 26.1.2017  13:02

Filmů o střetu lidstva s umělou inteligencí bylo natočeno mnoho. Vždycky šlo o příkladné a ušlechtilé myšlenky, které měly lidstvu pomoct a vždycky se to nějakým směrem zvrtlo k vlastnímu prospěchu. Něco bylo dobré a něco už méně. Tenhle film se řadí do skupiny s označením "méně". Ničím neohromuje a ničím nešokuje. Johnny Depp tady začíná nudit. Vše, co mohlo být zajímavé, bylo trestuhodně zašlapané do země.

<< předchozí 1 2 3 4 37 72 108 143