blackrain

účetní

<< předchozí 1 2 3 4 36 72 107 142
    • 10.2.2017  09:57
    Lucerna (TV film) (1967)

Krásná televizní inscenace. Herecké obsazení je luxusní, to byl herecký koncert jedna báseň. Zavřela jsem při sledování oči a jen jsem poslouchala tu krásnou českou řeč, která má nezaměnitelné kouzlo. Nechala jsem se unést a úplně se vznášela samým blahem. Tohle je dokonalý balzám pro duši v dnešní příliš uspěchané a náročné době. Josef Kemr je nezapomenutelný. Nebyla Jaroslava Obermaierová předobovaná? Přišlo mi, že ten hlas k ní nějak nesedí.

• 9.2.2017  10:12
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Tohle je docela pěkný průšvih. Mohl to být skvěle natočený dobový seriál z velmi těžké a hnusné doby, který divákovi ukazuje dramatické osudy jednotlivých herců a poměry panující na tehdejším Barrandově, bohužel není. Chtěla jsem na vlastní oči vidět osudy herců, které znám z filmů pro pamětníky, ale dostala jsem jen slepenec lží a polopravd, který klouže jenom po povrchu a nikam pořádně nezabředá. Jen něco nakousne a přežvýká podle svého. Nejdříve mi přišla absolutně zbytečná postava Ondřeje Pavelky, nezajímala mně, ale je to vyprávěč, takže jsem ho vzala na milost. Pak mě začala štvát postava se jménem Lili. Vždyť je fiktivní a s děním na Barrandově nemá nic společného a je zbytečná. Nic do seriálu nepřináší. Copak tu nebyla Baarová, Gollová, Vítová a samozřejmě Adina Mandlová. Tyto dámy by taky mohly vyprávět a že by to bylo vyprávění opravdu šťavnaté. O mužském osazenstvu studia ani nemluvím. Dvě hvězdy dávám za Michala Dlouhého, Sašu Rašilova a Vladimíra Javorského. Ti velmi příjemně překvapili. Zbytek se veze na vlně špatného scénáře. Nic strhujícího tu není. Přitom doba a herecké legendy k tomu u přímo vybízely.

• 1.2.2017  14:06

Mám moc ráda tuto animovanou pohádku s veršovaným textem. Je nápaditá a samozřejmě i poučná. Nemůžu se v paměti dopátrat komu, že to patřil hlas paní vyprávěčky. Taky mě napadlo, že by mohlo jít právě o Janu Dítětovou, ale nejsem si tím úlně jistá. Ten hlas byl takový zpěvný a hodně příhody zvířátek prožíval a dramatizoval.

• 1.2.2017  13:45

Vánoční stromek byl krásně rozzářený. Nejsem zastáncem Santy Clause, ale ten chlapík s dlouhým vousem v červené čapce a kabátku to hezky zařídil. Přece je to jenom nadpřirozená bytost vykonávající zázraky a ty by se měly dít nejen o Vánocích. Zde taky jeden vykonal. A ta malá holčička si kvůli němu něco uvědomila a poučila se.

• 1.2.2017  13:38

Naprosto přesný a v pravdě delikátní pohled na prastarou instituci manželství. V té čtvrthodince je vše vysvětleno dokonale, tak dokonale, že se tomu nedá nic vytknout. To byl parádní dějepis letem světem. Čtené komentáře pana Vosky a paní Bohdanové k tomu všemu sedly jako zadek na hrnec. Zub času se do tohoto animáku už pořádně zakusuje, ale stále pobaví a doufám, že ještě bavit nějakou dobu bude.

• 1.2.2017  13:29

Lidské slabosti a neřesti k normálnímu životu přece patří. Bez nic by byla nuda. Jen je v pravý čas ukočírovat nebo ony ukočírují nás. To chce ovšem pořádnou vůli a chuť. Hlavně, že chlapovi šmakovalo, ale všeho s mírou. Hodilo by se to jako propaganda k Suchému únoru. Alkohol je metla lidstva, ne nadarmo se to říká. Byl to moc dobrý nápad.

• 1.2.2017  13:21
    Halali (1964)

Až do dnešního dnes jsem si myslela, že Halali je pouze název pro nakládanou zeleninu. No, jsem alespoň duševně obohacena o další pozitivní zkušenost. Lord byl pěkná trubka a ta jeho vyvolená taky. Muzika k tomu hrála dost svižná. Už jsem viděla mnohem lepší kraťasy, které se věnovaly stejnému tématu.

• 1.2.2017  12:59

Ještě, že tu růži vůbec zvedl ze země. Taky ji mohl díky svému zamyšlení pošlapat. Pak by bylo na uvažování o nesmrtelnosti chrousta pozdě. Neustálé dumání nad tím, co by kdyby, snad a možná, je zbytečné. Vždyť to nic kloudného nepřináší. Tak měl jít a prostě to udělat a pěkně bez řečí a dlouhého přemýšlení.

• 1.2.2017  12:53

Nápad je to originální. V jednoduchosti je ukrytá síla. Vezmeme pár kamenů do ručičky a nestačíme se pak divit, co z toho vyleze. Někteří filmoví tvůrci mají fakt velkou fantazii nebo musí být svým způsobem šílení, i když to se vzájemně nevylučuje, protože to kráčí ruku v ruce. Distributor zřejmě neměl svůj den, když dokázal takto pospat obsah filmu. Určitě inspirováno inimáky od Hermíny Týrlové.

• 1.2.2017  12:48
    Slzy, které svět nevidí (TV film) (1962)

Je moc dobře, že ty slzy svět neviděl. Taky k čemu by mu to vlastně bylo. Co se za dvěřmi domova sladkého upeče, mělo by se tam taky samozřejmě sníst, ať už je to jakkoliv hořké. Herecké obsazení bylo skvostné. Herci si úplně vystačili. Za tu jednu větičku, kteru tu v zápalu boje pan Werich vypálil, by ode mně chytil facku opravdovou. Bez legrace.Ta mě dost zarazila. Jako opilecká historka to bylo příjemné, tedy až na tu větičku.

• 1.2.2017  12:41
    Ideál (1964)

O jako lidskou mánii tady vlastně šlo? Měla to být posedlost automobilismem? To mi jaksi zůstalo utajeno. Zřejmě jsem v celém kraťasu viděla něco úplně jiného. Prosto to v mých očích byl jen obyčejný příběh ze života. Vážně by mě zajímalo, jak by to pan tvůrce pajal dnes. Samozřejmě je hezké o něčem snít, ale nic se nesmí přehánět. Tohle nebyla žádná posedlost něčím.

• 1.2.2017  12:35

Ten hudební doprovod byl dost zvláštní. Působil snově až z jako jiného světa. V podstatě příběh o kusu modrého hadru, který příliš dlouho visel na šňůře a pak začal objevovat svět kolem sebe. Bylo to na můj vkus až moc psychodelické. Měla jsem u sledování opravdu zvláštní pocity.

• 1.2.2017  12:30
    Pytel blech (1962)

Hraný dokument, hmmm. A jak by vypadal ten nehraný? To by mně fakt zajímalo.Bylo by to asi moc pékné tóčo. To by ten pytel blech taky paní režisérka nemusela vůbec pochytat. Když je někde víc holek pohromadě, tak je to vždycky mazec. Kamera a objektiv foťáku snese všechno. Pobavila jsem se a zavzpomínala na svoje školní léta, ale na intru jsem nebyla.

• 26.1.2017  13:49

Žonglující perlorodky neměly chybu. Nejvíce mě pobavila želva chytající svítící rybku do lucerny a záporák chobotnice, tancující kozáčka, taky stála za to. Příběh je velmi jednoduchý, ale vykouzlily z něho pěkné drama. V těch jedenácti minutách je obsaženo úplně všechno, co má takový film mít. Animace by se neztratila ani u věhlasného Disneye. Naši animátoři byli prostě klasa a hlavně průkopnící, kteří hodili laťku hodně vysoko.

• 26.1.2017  13:40

Hermína Týrlová má taky můj velký obdiv. Žasnu nad tím, jak se dají loutky oživit, aby každá dělala skutečně to, co má. To muselo dát neskutečnou práci. Za tím jsou hodiny a hodiny velké piplačky, když přihlédnu k roku výroby, žádný počítač, jen poctivá ruční práce. Pavouk byl správný zlosyn a Ferda hrdina. Animák přesně podle mého gusta. Úplně mě dostal. Pouštěla jsem si ho asi desetkrát po sobě.

• 26.1.2017  13:28

Moc fajn nápad. Ještě, že tenhle milý filmeček vznikl až po válce. Jinak by to s jeho tvůrci asi nedopadlo zrovna dobře. Opravdu hezky natočeno. Ten gestapák pěkně reagoval na hračky a oživlé hračky zase na něho. Kvalitně odvedená práce s propojením skutečného herce a hraček. Závěrečná kanonáda neměla chybu. Dobře mu tak. Neměl škodit.

• 26.1.2017  13:13

Hudební doprovod byl na můj vkus až přespříliš dramatický a vyhrocený. Na druhou stranu je to právě hudba, která dolaďuje příběh nebo ho dokáže zlikvidovat. Detektivní zápletka je sice stokrát ohraná, ale to mi nevadilo. Je to klasika. Nevím, proč jsem si v roli padoucha představovala zrovna Miloše Kopeckého. Dětem bych tenhle animák nepouštěla. Mohly by z něho mít noční můry.

• 26.1.2017  13:02

Filmů o střetu lidstva s umělou inteligencí bylo natočeno mnoho. Vždycky šlo o příkladné a ušlechtilé myšlenky, které měly lidstvu pomoct a vždycky se to nějakým směrem zvrtlo k vlastnímu prospěchu. Něco bylo dobré a něco už méně. Tenhle film se řadí do skupiny s označením "méně". Ničím neohromuje a ničím nešokuje. Johnny Depp tady začíná nudit. Vše, co mohlo být zajímavé, bylo trestuhodně zašlapané do země.

• 25.1.2017  11:14

Celkem příjemné rodinné sci-fi, kde dospělé herecké hvězdy jsou jaksi do počtu, i když značně prošedivělý Clooney a Laurie mají charizma přímo na rozdávání. Tady prostě nemají šanci svůj šarm uplatnit. Nedovoluje jim to předepsaný scénář. Filmové triky byly perfektní, o tom žádná. Jen ta stopáž byla zbytečně dlouhá. Zkrácení by rozhodně nebylo na škodu.

• 25.1.2017  11:01
    Ant-Man (2015)

Omlazený Michael Douglas z roku 1989 vypadal dost zvláštně a nepřirozeně. Samozřejmě jde jen o nepodstatný detail. Stejně ta starší a současná podoba byla mnohem lepší, tak nějak životnější. Konečně někdo přišel s originálním nápadem na superhrdinu. Fauna skýtá neuvěřitelné možnosti pro inspiraci. Jen je dobře využít, nikoliv zneužít. Je to stokrát omletý příběh, ale neměla jsem s tím žádný problém. Paul Rudd je sympaťák.

• 19.1.2017  14:55
    John Wick (2014)

Film o cestě bez návratu. Klasické téma pomsty a odplaty. Nic víc a nic míň. Bylo příjemné vidět Keanu Reevese zase ve filmu, který je celý postaven na něm. Zdá se, že je v moc dobré formě a to mu svědčí. Jen tak dál. Fascinoval mě ten ledový klid, s jakým vykonával svou práci. Dafoe mohl mít větší roli, ale i tak díky za něj. Ke spokojenosti mi chybělo něco víc.

• 19.1.2017  14:44

Základna Yorktown byla monumentální. Její futuristická architektura byla prostě úchvatná. Tvůrci si na jejím představení dali žáležet. To se mi hodně líbilo. Mám takové věci hodně ráda. Zápletka filmu není nijak komplikovaná nebo překombinovaná. Taky nebyl žádný důvod tak činit. Užila jsem si tenhle díl. Pobavila mě scéna s motorkou a finále.

• 19.1.2017  14:26

Hvězdně obsazená pohádka pro dospělé o každodenním boji dobra se zlem. Tenhle magický osudový příběh, který díky velké lásce překonal propast času se mi vryl pod kůži a do srdce. Přiznám se, že mi při sledování stékaly slzy po tváři, protože jsem se film nechávala unést. Na Colina Farrella jsem si musela zvyknout. Jeho účes byl poněkud neobvyklý. Do role zloděje s dobrým serdcem pěkně sednul. Russella Crowa jako záporáka beru. Házel moc pěkné ksichtíky a mohl být více drsnější a zkeřnější, když byl služebníkem samotného Lucifera.

• 19.1.2017  14:10

Zde je přesně odvyprávěn důvod, proč nechci být věčně mladá. Chci stárnout jako všichni ostatní, jako má rodina, příbuzní, blízcí a přátelé, lidi, co znám a vídám. Bylo to civilně zpracované téma, trošku rozvleklé a pomalu plynoucí. Tím vším se můj požitek a prožitek z filmu umocnil. Nápad a myšlenku chválím. Stárnutí je normální proces. Zarostlý Harrison Ford je k nepoznání.

• 19.1.2017  13:56
    Dárce (2014)

Stejnorodost je blbost jako hrom. Síla světa, jeho krása a bohatství je přece v jeho rozmanitosti a nedokonalosti. To dělá lidi lidmi. Bez toho by byla na světě velká nuda, ovšem, jestli bychom věděli, co to nuda je a dokázali to pochopit. Lidi nejsou dobře namazané stroje, které se dají vypnout a zapnout dle potřeby. Je tu pár míst, které mi při sledování nedělaly dobře. Bylo to velmi civilní. Vhodné k zamyšlení se nad sebou.

• 13.1.2017  12:02

Hra a knihy z tohoto fantasy světa mě neminuly, takže jsem měla představu, do čeho dobrovolně jdu. Lidi, kteří o tomto nic nevědí budou asi chvilkami dost zmatení v orientování se v postavách a dějích. Budou si připadat, že je někdo hodil do vody a řekl jim, koukej plavat. Nicméně, jsem byla od začátku vtažena do válečné vřavy a vezla se v ní až do konce. Po vizuální stránce je tenhle film parádní. Masky jsou taky super. V tomhle směru nemám co vytýkat. Byla tu naprosto boží knihovna. Takhle nějak si představuju poctivou fantasy. Tolkien je někde jinde. Jsem hodně zvědavá, kam se to celé posune v dalších dílech.

• 13.1.2017  11:47

Opět další komedie postavená na klasickém tématu protikladů hlavních postav s Kevinem Hartem a Ice Cubem v hlavních rolích. To už mluví úplně samo za sebe. Karty jsou v tomhle případě jasně rozdané a odkryté, žádné blafování. Film ani s poctivě zajetých kolejí nevybučuje a nic nového nepřináší. Je to naprosto neškodná oddechovka na deštivé odpoledne. Nic víc a nic míň.

• 13.1.2017  11:35

Po prvním okamžiku jsem si říkala, co to sakra je. Jestli se mi to náhodou jenom celé nezdá. Je to šílenost, totální úlet a výplach mozku. Pro vulgární slovník se nechodí daleko. Viděla jsem dabovanou verzi. Ještě, že Čeština je bohatá a má několik variací jednoho slova, které nebudu jmenovat, ale všichni ho známe. Nebylo to snadné, ale přistoupila jsem na Rogenovu hru, když jsem se probrala z prvotního šoku. Příběh je prostinký. Nápad využít potraviny je ale fajn. Nevzpomínám si na žádný animák, kde by se tenhle nápad objevil. Dětem nepouštět.

• 13.1.2017  11:14
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Viděna verze 2x90 minut. Herci byli velmi dobře vybraní. Postavy stejně tak dobře zahrané. Ze začátku jsem si myslela, že půjde o nudnou detektivku, dobrou leda tak na uspávání místo večerníčku. Ale to jsem se pěkně spletla. Postavy mají patřičnou hloubku a samozřejmě má každá z nich kostlivce ve skříni, který je činí zranitelnými. Moc dobrý nápad vylákat je všechny na jeden ostrov a tam si s nimi "pohrát". Atmosféra a postupná gradace, kdy figurky jednotlivých černoušků ubývají, byly výborné. Takhle má vypadat s láskou natočená mini série.

• 10.1.2017  12:50

Za vším hledej veverku. Scrat je hýbatelem celého příběhu a to do slova a do písmene. Co ten malý chudáček s obrovosku tohou po milovaném žaludu už všechno od tvůrců zkusil. Ještě, že tady tvůrci nápady nešetřily. Další oživení příběhu přišlo z příchodem do Geotipie. Bláznivá Shangri Lama neměla chybu. Ta prováděla skutečně krkolomné kousky. Staré partě už ale něco chybí. Jako by už neměli co nabídout.

<< předchozí 1 2 3 4 36 72 107 142