Pán prstenů: Návrat krále (2003)

olala velotrilogie pán prstenů jede do finishe a tohle byla opravu pořádna pecka, předfinální bitva před tim velikým bílým hradem byla úchvatná a atmosféra v kině se dala jen krájet, tolika napjatých lidí jsem dlouho při žádném filmu v kině neviděl, kdyby jste si odmysleli ty dolby soustavy v kině tak by byl slyšet v zadních řadách jak by někde daleko vpředu spadl špendlík na podlahu i když je potažená kobercem. Škoda toho natáhlého konce který jsem ani nevnímal, protože jsem si snažil znovu navnadit tu atmosféru z předešlýh bitev, ale i to mi nedokázalo odepřít úžasný požitek z tohoto filmu. Petere ty si opravdu děsnej labužník :) ..... 100% MLASK

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Bratři strausovi se za tento debut nemusí stydět i když to byla opravdu nepochopitelná slátanina s příliš zmatečným koncem, ale zase některé akce byly celkem vyvedené a jako milovník akčních filmů a akčních sci-fi filmů jim alespoň za tyto velmi malé pozitivní střípky děkuji, bohužel jich bylo opravdu málo. První polovina byla celkem slušná a je vidět, že když se do budoucna pustí do nějakých teeneagerských komedií ve stylu prciček, tak by to nemusela být takova potupa jak toto. 30%

Temný rytíř (2008)

ztrhující podívaná plná úžasných efektu, nadupaná neskutečným množstvím akčních scén po které mi na těle naskakovala husí kůže, běhal mráz po zádech a nervama jsem si okousal i nehty na noze, nechyběla pomsta, šílenost, panika, beznaděj, krutost, litost, láska, CHAOS, vynikající výkony herců od Garyho Oldmana přes Aarona Eckharta až i ke kratičkému vystoupení Williama Fichtnera, ale hlavně vynikající pan Joker v životní roli Heatha Ledgera, znovu bezchybný, dokonale chraplající Christian Bale, který znovu předvedl že umí skvěle ovládat jak svůj batmobil, tak i to co po něm zbylo, luxusní batmotorku. Opravdu ve všech směrech dokonala podívana ze které mě bude ještě dlouho bolet huba jak jsem jí měl celým úžasem z neskutečně výborného THE DARK KNIGHT celou dobu otevřenou. 100%

Království ohně (2002)

slušná blbůstka s pěkným a velikým panem dráčkem který plodil malá dráčata a tím málem zahubil celé lidstvo, naštěstí je tu Christian Bale který herecky nenadchnul, ale zase nezklamal, potetovaný mariňák a maniak Matthew McConaughey, který nám dokonale a detajlně ukázal jak správně po americku žvýkat v ústech doutník, krátce viděný Gerard Butler a krásná pilotka vrtulníku Izabella Scorupco. Film nabytý tolika hvězdami že až ztrácí na své půvabnosti co se týče režie a scénáře, škoda herci na to byli, prostředky také, výborný nápad s draky, ale výsledek stojí za starou belu. Snad jen za ty dráčky a pěkně zničený Londýn dvě hvězdičky - 35%

Iron Man (2008)

dalši filmové zpracování známého comicsu je na světě, ale žádná pecka jako u pokračování Batmana se nekonná, mile mě překvapil dobře hrající Robert Downey Jr. a také perfektní záporák Jeff Bridges, je tu pár výborných akcí, několik výbuchů, pár soubojů ve vzduchu pěkné prototypy zbraní, ale také hodně dlouhé nudné chvíle, finish se celkem povedl. 75%