• Krátkometrážní

31. Český lev - Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2023 (2024) (pořad) odpad!

"Dario, to je moc dlouhý. Prosím. Přestaňte."  Dneska jsem se u Českých lvů poblila. Daria Kashcheeva při děkovném projevu zmiňuje pozadí vzniku filmu Electra, který se veskrze týká ženství. Hovoří o tom, jak ve štábu byli 4 těhotné a o tom, že sama bude chtít být matkou, ale být filmařkou / režisérkou zákonitě znamená oželet buď kariéru, nebo výchovu.   Režie její řeči věnuje jen 38 vteřin pozornosti, než se jí snaží vypudit kouřem. Hodně podivný a nepovedený vtip - když je někdo dlouhej, prostě ho vykouříme. Daria ve své řeči pokračuje, než je hrubě přerušena režisérem, který hlasem vstoupí do živého přenosu a okřikne ji, že je to moc dlouhý a ať přestane. Z hlediště se ozve nespokojené volání, že mají Dariu nechat mluvit. Ta to ale raději ukončí a zklamaně odchází. Dočká se alespoň bouřlivého potlesku publika.  Co tohle způsobilo: Ihned po vyhlášení se na sítích vyrojily nenávistné příspěvky. O tom, že "genderové agitky" nepatří do televize, na jeviště, na Lvy, do televize. Že "její pindy o mateřství poslouchat nechceme, protože jsme unavení ze všeho, co se děje a chceme se smát." Že "stáří jejich vajčeníků je nám u prdele a hlavně ať se tohle nemnoží". A v neposlední řadě, že Daria je "zpovykaná ukrajinská píča" a že "se tu snad už tak roztahujou víc než dost, tak je dobře, že jí zavřeli hubu". O čem mluvila je pro někoho zjevně úplně bezpředmětné, stejně jako Dariin původ, který opravdu není ukrajinský. Daria se narodila v Tádžikistánu a od tří let vyrůstala v Rusku, ale proč by to mělo uřvaný plebs zajímat. Mezi autory těchto urážek ohledně vzhledu, intelektu, původu nebo genderu jsou i ženy - takhle silná nenávist to je. A stačí k ní, že Daria má cizí přízvuk a nemluví v sobotu večer jen o duze a jednorožcích.  Daria rozhodně nebyla nejdelší ten večer. Když je někdo dlouhej, po trapném vykuřování může slovně upozornit moderátor. Eben ale během jejího projevu zmizel, nevrátil se ani na vyhlášení kategorie Nejlepší hudba, a dorazil až s čerstvě připraveným úvodem k další kategorii, kterým se snažil "agitku" Darii ironizovat. Daria ale mluvila o něčem důležitém, co rozhodně zaznít mohlo a mělo, a prostor nedostala například na úkor nacvičené scénky Jana Svěráka a Václava Marhoula, kteří přišli v sombrérech zazpívat kukurukuků. Na závěr večera si Eben posteskl, že "existují kouřovzdorní umělci" a že "příští rok zkusíme propadlo." Díky moc duu Čech & Eben. Přespříští rok hádám, že až bude chtít něco říct, budete na ni z prdele pořvávat, že je čarodějnice. To všechno jenom proto, že na jevišti zaznělo magické slovo vaječníky a režie se z toho posrala. Na jevišti stála v tu chvíli celosvětově oceňovaná umělkyně, jejíž zásluhy si rádi přičítáme a chlubíme se, že se český film zase jednou podíval na Oscary. Že český film vyhrál studentského Oscara. Holka se může na takhle nenávistnou kotlinu taky z vysoka vykašlat a jít tvořit jinam, když za projev o těžké úloze ženy filmařky jí režisér neváhá zacpat pusu a veřejnost jí častuje všemi nadávkami, které je vysoká škola života naučila. Jdu blejt.

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Vlastně se to moc neliší od toho, jak vypadala Onemanshow dosud. Vše, co to má navíc, je strašná slabota - pokus o příběh, stupidní dialogy, pokus o hraní (a to platí nejen pro Kazmu). Celý film je pak skutečně milostným dopisem holce, která se má díky filmu dozvědět, že to celé bylo trochu jinak. Příběh je ale fakt strašný (chlapík mě vydírá, protože jeho žena pracovala na Primě, když jsem udělal Prostřeno) a je dost poznat, že je šitý horkou jehlou - viz Kazmovo "tady máte 3 knížky o tom, jak se píše scénář a vy si to do rána přečtěte, protože zítra začínáme". Že ho hodnocení filmu překvapilo a zklamalo jen dosvědčuje, jak o filmu neví vůbec nic a fakt to neumí, a že bez Kruga to nepůjde. Nic než jen megalomanské gesto Andree, které jsme my všichni zaplatili svým zhlédnutím - a i těch bájných 22 mega je z našich kapes, ne že ne. Asi 3x mne pobavila nějaká hláška, za to jedna hvězda.

Matthew Perry: Zpověď (2022) (pořad)

Povídání o tom, co je psáno v mnohem obsažnější autobiografii.

Eliška a Damián - Epizoda 9 (2023) (epizoda) odpad!

Muž dostane ultimátní dar cestování časem. Obává se, že tento dar již brzy vyprchá. Na jeho využití má poslední dny, hodiny - kdo ví. Má možná jako jediný na světě příležitost zabránit rozpadu monarchie, epidemii moru, zastavit války, objevit elektřinu, dát své době moderní technologie, dobýt vesmír. A on raději stráví poslední vzácné chvíle v budoucnosti piknikem s Emmou Slaninou někde na travnaté ploše v Praze.

Eliška a Damián - Epizoda 6 (2023) (epizoda) odpad!

Emmino ego musí létat někam až do nebes, když konečně hraje princeznu, co jen vysává všechny své okolní pomahače. Princ cestuje časem několik staletí, aby svým věrným oznámil tu strašnou novinu, že jednou za hodně, hodně dlouhou dobu v roce 2023 bude žít nějaká Eliška, která chytí rýmu a bude jí tuze zle. Do toho pokračuje přehlídka paruk a hlouposti všech, kdo nepoznají své letité sousedy jen proto, že si na hlavu nasadí vlasy a čepici. Vlastně každý, kdo vlastní paruku, si v tomto světě může změnit identitu a začít nový život na druhém konci ulice, aniž by ho kdokoli kdy poznal. 0/10.

Eliška a Damián - Epizoda 4 (2023) (epizoda) odpad!

Tak jsem viděla všechny čtyři díly, snad mne to podle Kamila Fily opravňuje dát tomu odpad. Čtvrtý díl je dosud ten nejhorší - maskované postavy ve špatně padnoucích parukách mění hlas a nikdo je díky tomu nepozná, děda Rakytník vypadá jako bezďák v bekovce, kterou našel ležet někde u popelnic, a Emma se tváří a mluví pořád stejně, ať už vstává, pracuje, padá k zemi nebo do ní praští blesk. Kdyby hrála v pornu, bude se tvářit stejně i tam - a všem u toho bude trousit své sarkastické, rádoby vtipné komentáře.

Eliška a Damián - Epizoda 1 (2023) (epizoda) odpad!

Moc se omlouvám Jaromíru Soukupovi, že jsem tak ošklivě mluvila o seriálu Sousedé televize Barrandov. Dno bylo někde jinde.

Rituály (2022) (studentský film)

Příšerné v tom nejlepším slova smyslu. Hned několikrát mne zabolelo, co vidím. Tomáš Starý je fantastický.

Měřítko (2022)

Na Anifilmu 2023 pod názvem Míry.