Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Pacific Rim je bozi. Ze ma hloupoucky a predvidatelny pribeh s nekolika chybami v logice? No a? Uz z traileru bylo jasne, ze tady pujde o masivni souboje dvou nekolikaset tunovych kolosu, kteri se budou rezat do hlavy tankerem a kde budou padat mrakodrapy jako lepenkove krabice. Zadna romantika a zadne natahovani. Kdo cekal neco jineho, by, zprominutim, zaslouzil rocket elbow do podbrisku. Zaplatpanbuh nam Del Toro nenaserviroval dalsi Transformeri kejdu. PR je vizualne uzasny (cela barevna bitka v Hong Kongu) a ma presny a rizny soundtrack (nasazovani Jaegru do boje pri naslapane Djvaldiho hudbe dokaze rozpumpovat krev jako maloco). Nic vic od akcniho popkornaku necekam. (videno 3x)

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Existuje jen jeden Sherlock Holmes. A Robert Downey Jr. to neni. Dvojka Sherlocka selhava jako detektivka, komedie a i jako dobrodruzny snimek. Na druhou stranu to lehce zachranuje konec a zpomalovacky ktere neomrzi. Zabavil mne ten film na jeden vecer? Ano. Potrebuju ho videt znovu? Ne.

Pohřešovaný (2012) (seriál)

Zklamani. Serial o supermame, ktery je pritazeny za vlasy az hruza. Mozna to bude znit sexisticky, ale kdyby vymenili mamku za nastvanyho tatika (Sean Bean by bohate stacil), bylo by to o dost vic koukatelny a zabavny. Takhle ty akcni sceny pusobi hodne ujete a smesne.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Nevidel jsem original, necetl jsem knihu. Muzi nefunguji ani jako detektivka (SPOILER - kdo by cekal, ze vrahem bude ten, co hlavnimu hrdinovi poskytuje nejvetsi podporu, jak originalni - SPOILER) ani jako atmosfericky snimek. Posledni pulhodina je uplne zbytecna jak z hlediska pribehu, tak z hlediska rozvinuti postav, protoze posavy samotne jsou absolutne nudne, nesympaticke a vlastne by mi bylo jedno, kdyby nekdo z nich zemrel. Nepochopim, koho napadlo michat svedsstinu a anglictinu dohromady. Rutinni filmarina. Fincher zklamal.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Audiovizualne pusobive, avsak scenaristicky nudne, nedotazene a celkove to moc nedava smysl.

Anonym (2011)

Naprosto atypicky Emmerich. Uz zacatek, coby zahajeni divadelniho predstaveni pusobi jako zajimavy napad, protoze cely film totiz vypada jako velmi draha divadelni hra. Herci prehravaji, kulisy a kostymy jsou prilis umele a podobne. Co mne ale zaujmulo nejvice, je totiz fakt, ze, ac umyslne ci nemumyslne, Anonym ukazuje, jak se daji lide ovladat pomoci psaneho slova. Ukazal nam Emmerich tak trochu konspiracni historicke drama,o tom, jak se udalosti mohly skutecne vyvijet, anebo natocil chytrou satiru, ktera ukazuje jak jsou lide lehce manipulovatelni, pomoci medii? Tak jak to koneckoncu delal i Shakespear.

Vyměřený čas (2011)

Slabota. Alarmujici mnozstvi nesmyslu a logickych der. Jak je mozne, ze si muzou navzajem lide vysavat svuj cas jen tak, bez souhlasu jedne nebo druhe strany? Mobily v tom svete asi neexistuji (viz. Olivia). Celkova myslenka ja jiste zajimava, jenom skoda, ze ji totalne zabiji hloupy scenar.

Hawking (2004) (TV film)

Hezky natoceny, dojemny a poutavy zivotopis profesora Hawkinga, ktery jeste navic podtrhuje naprosto fantasticky vykon Benedicta Cumberbatche. Po dnesku mu rikam PAN HEREC.

Věc: Počátek (2011)

Carpenterova Vec je pro mne ten nejlepsi horor co v osmdesatkach vznikl (a vubec celkove). Mraziva a paranoidni atmosfera mne k tomu filmu tahnout znovu a znovu. Po nazorech lidi co to uz videli, jsem cekal propadak. Nakonec jsem rad, ze jsem se nenechal odradit, protoze nova Vec je dustojny nastupce stare Veci. Neni to spis ani tak prequel jako spis remake. Nektere sceny jsou skoro stejne jako v 82 ale zaroven tam je plno odkazu na puvodni film. Dozvime se plno veci ktere se udaly pred navstevou MacReadyho. V podstate to bylo o to tezsi natocit neco takoveho, protoze vsichni vedi o cem ten film je, co se tam deje (neco jako Ep. 3) a presto (nebo mozna proto) si drzi (alespon prvni pulku) hustou mrazivou atmosferu jako v puvodnim filmu. (skucici vitr a na osamele zasnezene zakladne). Bohuzel dolu to srazi CGI, ktere je fakt v nekterych scenach dost nehezke. Pro mne 4*, protoze Carpenterova vec je moje srdcovka a nova verze mne nezklamala.