Botič

Česko
Dojmolog MD

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 14.1.2017  22:45
    A Series of Unfortunate Events (TV seriál) (2017)

Měla to být seriálová verze Řady nešťastných příhod a místo toho si Barry Sonnenfeld natočil Spolčení hlupců. Otravné, repetitivní a totálně bezduché. Celé zlé toto. Nejpitoměji strávených 7 hodin života.

• 7.1.2017  13:40

Pasivně agresivní thriller, který je silný v rozjezdu, ale v druhé polovině mu až příliš často dochází dech a do cíle dobíhá tak zadýchaně až to hezké není.

• 31.12.2016  10:56
    La La Land (2016)

Všem snílkům s láskou Emma & Ryan. 💔

• 26.12.2016  16:19
    Blair Witch (2016)

Celkem důstojný sequel, u kterého jsem měl párkrát pocit, že dostanu infarkt (hodně slušnej sound mixing 👍 👍 👍), ale sledovat další nesympatický děcka, co si hrajou s hi-tech hračkama a dronama, ale mají problém postavit stan nebo přebrodit řeku, je místy trochu utrpení. Tímhle přírůstkem bych se s found footage formou rozloučil, děkuji!

• 2.12.2016  20:51

How to get away with this comics murder? Hodně řídké hovínko, které se hrdě řadí po bok letošních Ghostbusters, Dne Nezávislosti 2 a Batman V. Superman. Scénáristé byli letos znovu ve stávce, jenom se o tom nikde nepsalo?

• 24.11.2016  23:43

Nocturnal animals jsou filmem o jedné oběti vlastní nejistoty a o vlivu okolí, které (de)formuje, překresluje a přehlušuje její vlastní názory a pohled na svět. Tom Ford si natočil tak trochu vztahový Atlas mraků – hutnou skládačku, kde se áčkové drama prolíná s béčkově podvratnou parafrází příběhů od McCarthyho a společně tvoří perfektně naaranžované místo činu o jedné “vraždě”, která se vlastně asi ani nestala. Krásně nabubřelé a uhrančivé nic, které ale pod povrchem hodně zraje.

• 18.11.2016  11:25

Fantastická zvířata nejsou takovým zklamáním, jakým byl Hobit, ale nechávají po sobě podobnou pachuť jako Jacksonův King Kong. David Yates servíruje poměrně málo zábavných kejklí a raději upřednostňuje kouzelnickou politiku (které je na můj vkus zbytečně moc), sociální témata a bezduchou demolici New Yorských ulic digitálním mrakem. Když k tomu přidáme ještě několik hlavních postav, jejichž sympatičnost je velmi sporná, nedovedu si představit další čtyři návštěvy tohoto světa v podobné sestavě.

• 10.11.2016  23:29
    Příchozí (2016)

Takový ten malý film o vztazích, lidskosti a porozumění! Už jsem začal pomalu zapomínat, jaké to vlastně je mít radost z každého dalšího záběru. Děkuji Denisi Villeneuve za připomenutí.

• 6.11.2016  13:24
    Chemsex (2015)

Rekviem za sen z anglických ulic o vztahu mezi drogami, sexem a novými technologiemi. Nepříjemný ale hodně silný dokument, jehož přínos se nedá vyčíslit hvězdičkami. Nechápu, jak se Williamu Fairmanovi a Max Gogartymu podařilo dostat až tak hluboko pod povrch.

• 5.11.2016  00:23

Příliš hlučné drama, které se možná místy trochu hroutí pod nánosem divadelních dialogů a teatrálního herectví, ale vyznění o neschopnosti otevření se druhému a umění naslouchat, je natolik silné, že tu malou a místy těžce prosakující divadelní pachuť dokonale překřičí.

• 9.10.2016  00:10
    Neon Demon (2016)

Namísto podívané ve stylu Suspiria Nicolas Winding Refn servíruje vizuální masturbaci bez vyvrcholení, která hraničí s totálním výsměchem. Neon Demon mohla být Black Swan letošního roku, ale nakonec je jen lacinou provokací sponsored by Gucci Première. Pozor na očíčka!

• 9.7.2016  22:15
    V peřině (2011)

Recyklace showbyznysových mrtvol.

• 2.7.2016  20:09

Podivně střižený dokument, který chvilku staví pomník módě, pak narychlo Anně Wintour a Andrew Boltonovi, a v prostřizích trošku neuspokojivě reflektuje přípravu Met Gala. Střídmější stopáž a větší důraz na detail by téhle srandě slušel mnohem víc.

• 14.5.2016  12:05

Fajn komedie (nejenom) pro zapálené čtenářky ELLE, která dokresluje všechny možné i nemožné články 10/20/30… ∞ způsobů jak být singl a nezbláznit se. Přestávám koukat na Deník Bridget Jones, běžím do knihkupectví pro Wild od Cheryl Strayed a vyrážím na tůru na nejbližší kopec!

• 25.3.2016  13:41

Na první pohled tradiční coming-of-age film o jednom obyčejném coming outu, ale na ten druhý a bližší je Closet Monster pořádně pochmurnou pohádkou plnou uvěřitelných charakterů, které daly prakticky neviditelným a temným tónům dospívání až bolestně viditelnou podobu. A jako bonus Isabella Rossellini coby křeček.

• 20.3.2016  10:42

Zfilmovaný deník bez hlubších souvislostí, který divákovi místo ucelené rekonstrukce á la Hořící keř nabídne pouze umaštěné a pořádně zakouřené fragmenty, útržky a střípky, které víceméně drží pohromadě až v samotném závěru. Nebylo mi z toho dobře po těle a to je pocit, na který nejsem v souvislosti s českým filmem úplně zvyklý. Z letošní české úrody mám zatím pocit, že se v tom našem malém rybníčku začíná konečně něco dít.

• 16.3.2016  22:13
    Aliance (2016)

Unylá love story o třech pusách na 120 minut, kterou ani hi-tech hračky nespasí. Allegiant je nejslabší a nejhloupější příspěvek v sérii Divergence a to pořád ještě nejsme na konci. Představuju si Winsletku radostí celou bez sebe, protože se už nemusí účastnit téhle šaškárny.

• 6.3.2016  20:55
    Švadlena (2015)

Výborná Winsletka a překvapivě snesitelný Hemsworth v hodně ujetém dramatu o tom, že ani sebelepší stehy a střihy nedokážou přešít lidskou zlobu, mindráky a závist. Poměrně vymazlená podívaná co se týče vyobrazení upoceného maloměšťáctví, fetišů a úzkostí.

• 5.3.2016  13:13
    Steve Jobs (2015)

Postavit biografii o Jobsovi prakticky jen na dvou postavách a třech meznících, nechat všechny po sobě střílet slova jak kulky ze samopalu celé dvě hodiny, to je poměrně odvážný tah. Sorkin by si s touhle strukturou tu nominaci za scénář zasloužil víc než Goddard nebo Nagy.

• 24.2.2016  13:10
    Carol (2015)

Teplá popina z padesátek a červená knihovna, která je sice silná ve výpravě a v hereckém obsazení, ale postrádá spalující příběh a intenzivnější emoce. Nakonec má člověk pocit, že je to jen audiovizuálně vypiplaná variace na už stokrát viděné. Nic více a nic méně, ale soundtrack, ten je boží!

• 22.2.2016  18:25

Film pro celou rodinu i vaše čtyřnohé miláčky.

• 14.2.2016  20:20

Film, za kterým bezpochyby stojí velká banda snílků. Jenže všechny ty neuvěřitelně skvělé nápady prostě nedrží pohromadě a utápějí se v nekončící dialogové vatě.

• 6.2.2016  15:44

Přístupná a divácky velmi vstřícná podívaná, která je skrz naskrz nádherná, ale zatraceně prázdná.

• 4.2.2016  21:18

Noah Baumbach je asi vážně posedlý neúspěchem. Jasně, chápu, že studium na vysoké saje úplně stejně jako život, který následuje po ní. Obzvlášť, když jste prokrastinující hipster ve vytahaném svetru bez tématu. Není ale na čase už trochu dospět?

• 8.1.2016  12:10
    Joy (2015)

Ženy podle Davida O. Russella už netouží po velkých romancích s Bradley Cooperem, ale po silných ženských příbězích o tvrdé cestě za úspěchem podané jako devadesátková telenovela ve stylu Tak jde čas. Takhle nějak by zřejmě vypadal Kmotr, kdyby ho dneska napsal Nicholas Sparks.

• 5.1.2016  19:06

Film od žen pro ženy a o nikom jiném než o ženách, které zápasí s nelehkými nástrahami života. Minimálně sentimentální a přesto hodně silný a výborně obsazený kousek, který se vedle zmiňovaných Hvězd a Holky na umření rozhodně neztratí.

• 29.12.2015  13:37
    Vzmuž se (2015)

Praštěná britská komedie, které člověk odpustí hodně v okamžiku, kdy zahraje na vážnou notu – v té chvíli totiž láme srdce neskutečně.

• 25.12.2015  12:21

Zase ten New York, zase ten sex a zase nějaká ta dysfunkční dvojka co si zkouší hrát na kamarády, ale moc jí to nejde. Spolu s Before We Go a Man Up asi nejlepší romanťárna, na kterou můžete letos narazit. Žeru to!

• 21.12.2015  18:53
    Pan (2015)

Místy srovnatelně odpudivé jako některé výjevy z traileru na Posledního z Aporveru. Snad Panův neúspěch bude znamenat totální likvidaci těchhle vysokorozpočtových greenscreenových omalovánek, protože jsou vším jen ne antistresovým odreagováním.

• 21.12.2015  11:44

Tohle jsou ty Star Wars, na které člověk čekal od konce Návratu Jediho. Působivý skoro remake epizody IV. s hodně silnými motivy a brutálně sympatickým castingem na obou stranách síly.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28