Botič

Dojmolog MD

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 26.3.2017  18:39
    Přihrávka (2016)

Intenzivní a poměrně dobře vystavěné drama odehrávající se ve třech “neprodyšně uzavřených” pokojích, jakožto metafora pro neschopnost a neochotu ukázat pravou barvu a vylézt jednou pro vždy ze skříně. Výborný herecký koncert Russella Toveyho.

• 26.3.2017  18:29
    Sils Maria (2014)

Dvouhodinové analyzování příběhů a noření se do postav, kterého je místy tak strašně moc, až má divák chuť se prostě sebrat a beze slov odejít.

• 25.3.2017  09:24

Intimní studie samoty a odcizení v jiné zemi, která je jako taková mnohem děsivější, než duchařský rámec do něhož je zasazená. Olivier Assayas se noří a lehce šťouchá do společnosti, která žije ve stínu a postupně nahrazuje/vytlačuje lidský kontakt SMS/Messenger zprávami, díky čemuž se tak sama stává duchem bez reálných obrysů a tvarů.

• 14.3.2017  00:31
    The OA (TV seriál) (2016)

The OA je něco jako skupinová terapie, jejímž cílem je vyrovnání se s vlastním zlomeným nitrem. Těch osm sezení pod vedením Brit Marling a Zal Batmanglije je něco, co z hlavy jen tak nedostanu.

• 10.3.2017  23:26
    Blue Jay (2016)

PURE HIPSTA CINEMA. Někdy se musí člověk vrátit po vlastních stopách a otevřít staré rány, aby našel sám sebe. Nebo alespoň malou polozapomenutou část. Hořkosladká rekonstrukce plná starých songů, kazet, CéDéček, VéHáeSek nebo brakové literatury, která je místy zbytečně naaranžovaná a divadelní, ale pořád silná a na komoru útočící.

• 23.2.2017  13:38

Pokračování během jehož sledování má člověk pocit, jakoby na něčem frčel, ale dojezd druhý den je docela přísnej.

• 18.2.2017  09:57

Upřímný coming-of-age snímek o životě žen, rodičovství a feminismu s tak uvěřitelnými a vícerozměrnými postavami až má člověk pocit, že nesleduje film ale je na návštěvě u starých známých, kde si může popovídat o výchově, hudbě nebo menstruaci. Přirozené a silné. Víc takových příběhů.

• 11.2.2017  23:42
    John Wick (2014)

Přímočará černobílá podívaná, v které jsou jasně rozdělené strany, a každé zlo a křivda jsou okamžitě po zásluze potrestány. Pořád mi to ale na ten slibovaný akční nášup přišlo proklatě málo.

• 11.2.2017  17:02
    Jackie (2016)

Krásně natočená nuda s několika hodně silnými momenty a výborným soundtrackem, ale zato s lehce nesympatickou hlavní postavou, což nemusí být nutně chyba Natalie Portman, ale samotné Jackie, která si tenhle charakter tak trochu vybudovala kolem sebe sama. Ale ty drobné nuance, jakými jsou třeba změna hlasu první dámy v soukromí a na veřejnosti nebo práce/ hra s médii jsou prostě fascinující.

• 4.2.2017  10:06
    Santa Clarita Diet (TV seriál) (2017)

Chcete se stravovat zdravě, jíst přirozenou stravu, která vám poskytne všechny důležité živiny, a přitom se v ničem příliš neomezovat? Zkuste tuhle trochu netradiční paleo dietu od Drew Barrymore. Ale pozor, ani tenhle životní styl nesedne úplně každému.

• 28.1.2017  10:43
    Moonlight (2016)

Jemný a intimní film od srdce s několika temnými podtóny, v kterém toho je hodně nevyřčeného, ale nic nezůstane skryto. Vůbec ne Oscarově prvoplánové. Škoda jen, že něco tak upřímného jako je Moonlight nevzniklo už mnohem dříve.

• 14.1.2017  22:45
    A Series of Unfortunate Events (TV seriál) (2017)

Měla to být seriálová verze Řady nešťastných příhod a místo toho si Barry Sonnenfeld natočil Spolčení hlupců. Otravné, repetitivní a totálně bezduché. Celé zlé toto. Nejpitoměji strávených 7 hodin života.

• 31.12.2016  10:56
    La La Land (2016)

Všem snílkům s láskou Emma & Ryan. 💔

• 26.12.2016  16:19

Celkem důstojný sequel, u kterého jsem měl párkrát pocit, že dostanu infarkt (hodně slušnej sound mixing 👍 👍 👍), ale sledovat další nesympatický děcka, co si hrajou s hi-tech hračkama a dronama, ale mají problém postavit stan nebo přebrodit řeku, je místy trochu utrpení. Tímhle přírůstkem bych se s found footage formou rozloučil, děkuji!

• 2.12.2016  20:51

Hodně řídké hovínko, které se hrdě řadí po bok letošních Ghostbusters, Dne Nezávislosti 2 a Batman V. Superman. Scénáristé byli letos znovu ve stávce, jenom se o tom nikde nepsalo?

• 24.11.2016  23:43

Nocturnal animals jsou filmem o jedné oběti vlastní nejistoty a o vlivu okolí, které (de)formuje, překresluje a přehlušuje její vlastní názory a pohled na svět. Tom Ford si natočil tak trochu vztahový Atlas mraků – hutnou skládačku, kde se áčkové drama prolíná s béčkově podvratnou parafrází příběhů od McCarthyho a společně tvoří perfektně naaranžované místo činu o jedné “vraždě”, která se vlastně asi ani nestala. Krásně nabubřelé a uhrančivé nic, které ale pod povrchem hodně zraje.

• 18.11.2016  11:25

Fantastická zvířata nejsou takovým zklamáním, jakým byl Hobit, ale nechávají po sobě podobnou pachuť jako Jacksonův King Kong. David Yates servíruje poměrně málo zábavných kejklí a raději upřednostňuje kouzelnickou politiku (které je na můj vkus zbytečně moc), sociální témata a bezduchou demolici New Yorských ulic digitálním mrakem. Když k tomu přidáme ještě několik hlavních postav, jejichž sympatičnost je velmi sporná, nedovedu si představit další čtyři návštěvy tohoto světa v podobné sestavě.

• 10.11.2016  23:29
    Příchozí (2016)

Takový ten malý film o vztazích, lidskosti a porozumění! Už jsem začal pomalu zapomínat, jaké to vlastně je mít radost z každého dalšího záběru. Děkuji Denisi Villeneuve za připomenutí.

• 6.11.2016  13:24
    Chemsex (2015)

Rekviem za sen z anglických ulic o vztahu mezi drogami, sexem a novými technologiemi. Nepříjemný ale hodně silný dokument, jehož přínos se nedá vyčíslit hvězdičkami. Nechápu, jak se Williamu Fairmanovi a Max Gogartymu podařilo dostat až tak hluboko pod povrch.

• 5.11.2016  00:23

Příliš hlučné drama, které se možná místy trochu hroutí pod nánosem divadelních dialogů a teatrálního herectví, ale vyznění o neschopnosti otevření se druhému a umění naslouchat, je natolik silné, že tu malou a místy těžce prosakující divadelní pachuť dokonale překřičí.

• 9.10.2016  00:10
    Neon Demon (2016)

Namísto podívané ve stylu Suspiria Nicolas Winding Refn servíruje vizuální masturbaci bez vyvrcholení, která hraničí s totálním výsměchem. Neon Demon mohla být Black Swan letošního roku, ale nakonec je jen lacinou provokací sponsored by Gucci Première. Pozor na očíčka!

• 9.7.2016  22:15
    V peřině (2011)

Recyklace showbyznysových mrtvol.

• 2.7.2016  20:09

Podivně střižený dokument, který chvilku staví pomník módě, pak narychlo Anně Wintour a Andrew Boltonovi, a v prostřizích trošku neuspokojivě reflektuje přípravu Met Gala. Střídmější stopáž a větší důraz na detail by téhle srandě slušel mnohem víc.

• 14.5.2016  12:05

Fajn komedie (nejenom) pro zapálené čtenářky ELLE, která dokresluje všechny možné i nemožné články 10/20/30… ∞ způsobů jak být singl a nezbláznit se. Přestávám koukat na Deník Bridget Jones, běžím do knihkupectví pro Wild od Cheryl Strayed a vyrážím na tůru na nejbližší kopec!

• 25.3.2016  13:41

Na první pohled tradiční coming-of-age film o jednom obyčejném coming outu, ale na ten druhý a bližší je Closet Monster pořádně pochmurnou pohádkou plnou uvěřitelných charakterů, které daly prakticky neviditelným a temným tónům dospívání až bolestně viditelnou podobu. A jako bonus Isabella Rossellini coby křeček.

• 20.3.2016  10:42

Zfilmovaný deník bez hlubších souvislostí, který divákovi místo ucelené rekonstrukce á la Hořící keř nabídne pouze umaštěné a pořádně zakouřené fragmenty, útržky a střípky, které víceméně drží pohromadě až v samotném závěru. Nebylo mi z toho dobře po těle a to je pocit, na který nejsem v souvislosti s českým filmem úplně zvyklý. Z letošní české úrody mám zatím pocit, že se v tom našem malém rybníčku začíná konečně něco dít.

• 16.3.2016  22:13
    Aliance (2016)

Unylá love story o třech pusách na 120 minut, kterou ani hi-tech hračky nespasí. Allegiant je nejslabší a nejhloupější příspěvek v sérii Divergence a to pořád ještě nejsme na konci. Představuju si Winsletku radostí celou bez sebe, protože se už nemusí účastnit téhle šaškárny.

• 6.3.2016  20:55
    Švadlena (2015)

Výborná Winsletka a překvapivě snesitelný Hemsworth v hodně ujetém dramatu o tom, že ani sebelepší stehy a střihy nedokážou přešít lidskou zlobu, mindráky a závist. Poměrně vymazlená podívaná co se týče vyobrazení upoceného maloměšťáctví, fetišů a úzkostí.

• 5.3.2016  13:13
    Steve Jobs (2015)

Postavit biografii o Jobsovi prakticky jen na dvou postavách a třech meznících, nechat všechny po sobě střílet slova jak kulky ze samopalu celé dvě hodiny, to je poměrně odvážný tah. Sorkin by si s touhle strukturou tu nominaci za scénář zasloužil víc než Goddard nebo Nagy.

• 24.2.2016  13:10
    Carol (2015)

Teplá popina z padesátek a červená knihovna, která je sice silná ve výpravě a v hereckém obsazení, ale postrádá spalující příběh a intenzivnější emoce. Nakonec má člověk pocit, že je to jen audiovizuálně vypiplaná variace na už stokrát viděné. Nic více a nic méně, ale soundtrack, ten je boží!

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29