Mrtví a neklidní (2013)

Oceňujem snahu o niečo nové, čím úchylná láska medzi zombiekom a sexy blondínou určite je, ale hovoriaci zombieci s citmi už pre mňa nie sú zombieci.

Strašáci (2011)

Na pôvodnú verziu sa to nechytá ani kúsok. Možno keby som nevidel tú, tak by som hodnotil vyššie.

Za rozbřesku (2006) (seriál)

Veľkou nevýhodou "Day Breaku" je, že aj keď má len jednu sériu a tak na pohľad jednoduchú zápletku, autori kombinujú do nekonečna, prepájajú všetko so všetkým a sami sa po čase stratia. Niektoré veci mi pripadali ako nedokončené resp. zabudnuté. Koniec zas vyzeral, ako by tvorcovia chystali pokračovanie.

Insidious (2010)

Prvé dve tretiny veľmi dobré, celkom som sa aj bál, že niečo na mňa vyskočí. Na konci to trocha zbabrali s démonom, ktorý vyzeral ako z nejakého fantasy. Miestami mi to prišlo až vtipné. No a záver bol zas vynikajúci, aj keď som ho tak trocha čakal.

Zpověď zabijáka (2010) odpad!

No toto bola riadna komédia. Správanie sa postáv bolo tak strašne od veci, že ma vlastne ani nič iné nenapadá, čo by som okomentoval. Takže ešte raz spomeniem konanie postáv - ODPAD! A zaslúžene.

Blonďatá a blonďatější (2007)

Scenáristi sa s týmto diamantom vyhravili a vybrúsili ho až do dokonalosti. Úžasné herecké výkony, nepredvídateľný a veľmi originálny dej, skvelý soundtrack, réžia, kamera. Rozhovory mi pripomínali klasické Tarantinove filmy, dotiahnuté až do dokonalosti. Tomuto filmu nemám čo vytknúť, komédiu pozdvihol na novú úroveň. Nechápem ako im mohli uniknúť Oscary. Určite by som privítal pokračovanie.

Ztracena v pustině (2010)

Sympatické hlavné hrdinky nedokázali zachrániť slabý scenár filmu, kvôli ktorému som sa dokonca miestami nudil a dúfal šom, že to čoskoro skončí.

Nezastavitelný (2010)

Vlaky mám rád už od čias legendárnej hry Transport Tycoon, kde som si ako malý staval trate od nevidím do nevidím. Preto ma veľmi potešil tento film, aj keď najprv som sa bál, že to bude niečo čo som už videl (rútiaci sa vlak s atómovým nákladom, alebo také niečo sa mi marí). Toto však bolo napínavé, akčné, rýchle a oveľa lepšie.

Ptákodemie: Děs a hrůza (2010)

Film som nevidel, trailer mi stačil. Ale chcem sa poďakovať Rawen616 za vynikajúce zhrnutie. Smial som sa celý čas ako som to čítal.