• Krátkometrážní

Láska hory přenáší (2022)

inteligentnú romantickú komédiu v tunajších vodách človek ťažko vyloví – no táto zlatá rybka plní tri divácke želanie na kvalitnú mainstreamovú zábavu s na domáce pomery vysoko nadštandarsným vizuálom, skvelými hereckými výkonmi (konečne niekto chápe, že herci sa nemusia pitvoriť, aby žmýkali humor) a inteligentnými dialógmi.

Divocí koně (2015) (seriál) odpad!

Ako sa rozhodne hlavný hrdina - žena alebo kôň? To je dráma!

Strážci Galaxie (2014)

Najlepší letný blokcbuster, aký som vo svojom na letné blockbustery bohatom živote videl! Gunn nesklamal, je to macher.

Transformers: Zánik (2014) odpad!

Keď som šiel na tento film, očakával som najhorší možný výsledok. Toto však prekonalo moje očakávania.

Gravitace (2013)

ako klaustrofobik som si tento film vychutnal dokonale, nechýbalo veľa a zvyšní traja návštevníci kina, ktorí na tento film boli so mnou v bizarnom čase 14:00 (v pondelok), by museli volať záchranku prípadne podať prvú pomoc umelým dýchaním, čo by - ak si vezmem, že to boli asi 40-ročný pán a asi 70-ročná babička, bolo určite jednou "hell-of-a-story" na večierky... našťastie som túto misiu prežil a pristál som oboma nohami, síce trochu roztrasenými, na zemi. veľmi sa mi páčili tie manuály na sojuz a čen-šou... pripomínalo mi to moje potiaže s montovaním ikea nábytku.

16 bloků (2006)

fúzy idú znova do módy! bruce tu s mosom vytvoril oveľa kompaktnejšiu, vtipnejšiu a fungujúcejšiu buddy dvojku, než o pár rokov neskôr v smithovom cop out

Taxidermia (2006)

hudba: amon tobin; ďurdi pálfy podal vskutku origeniálnu zvrátenosť, kt. je symbolickou esejou o šialenstve, ktoré zachvacuje svet, o tom, aké hrozné podoby môže nadobudnúť konzumná spoločnosť;

Neúplatní (1987)

palmový brajen to stavia dobre, sú tam sa mí sympaťáci v oblekoch od armaniho a výpravu to má veľkolepú aj s morikoneho hudbou a nikdy-lepšie-nestvárneným kaponem geniálneho denira, ten film má šarm, má štýl, má svoje kultové miestečka a hlášočky, má svoju silu, postavenú na prvotno-signálne poňatej skladbe a jednoduchosti, na napätí a uvoľňovaní - čiže na takzvanej mentálnej peristaltike

Prvotní strach (1996)

z liet detských, z obrazovbky tlejivej televíznej si to pamätám lepšie, ako thriller s prekvapivým mazivým koncom... bohužiaľ však to je úplne prázdna, nezaujímavá a nudná súdna dráma, kde jediné dobré je laura linney, s ktorou by som stváral strašné veci! wua!

Světová válka Z (2013)

pamätám si časy, keď sa zombíci hýbali iba pomaly, pamätám si doby, kedy sa pozvoľna objavovali okolo roku 2000 (nerátajúc prorocké prvé lastovičky z 80. rokov) rýchle zombie... veru, doba sa zrýchľuje a dnes sú zombie hyperrýchle a dokonca rýchlejšie, než bežný smrteľník, odolnejšie, pohyblivejšie... pri tomto filme, ktorý mal jedno šťastie, že sa ho zhostil naozaj kvalitný a zručný režisér (a hollywood môže byt rád, že má vo svojich radoch popri mendesovi s nolanom ešte aj forstera) sa vo mne bije láska k zombíkom s láskou k zombíkom... totižto na vysvetlenie: zombíci už dávno, zhruba od snyderovho remakeu klasiky, nepatria len do béčka, ale okupujú aj áčkovú kinematografiu... s tá im uberá akúsi ich vtipnosť, punkovosť, uletenosť... no na druhej strane: je tu ich aktuálnosť (vzhľadom na preľudnenie sveta a kadejaké pliagy a epidémie, ktoré občas vykvitnú) a napokon: je tu brad pitt, ktorý je vo filme od začiatku do konca a na jednej strane je to BRAD PITT, no na druhej strane ho tu akosi ktosi čosi drží na uzde a tak iba radí, ošetruje a ráta do tisíc, snaží sa dovolať žene a prežiť.