Prosíme přetočte (2008)

Z takto uzasneho nametu nemohlo vzniknut nic zle. Smiech prekryvali slzy, a aj ine emocie vyvolava tento prekvapivo vtipny film. Particka Balck a Def sa uzasne doplna a Glover je obrovska stavnata ceresnicka na torte.

Sirotčinec (2007)

Skvely horor. K sedadle priputa pochmurnou atmosferou. Pribeh ma dost silny, aj pointu, co v poslednom case v hororoch moc nenajdete. Niektore sceny boli fakt desive a slusne strasidelne. Pinta na konci ma bola pekne smutna, ale dojem celeho filmu nepokazil.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Na tomto je trapne vsetko. Pocinajuc ceskym prekladom, pokracujuce fakt zlymi vtipmi a konciac so Sandlerom. Fakt zle!

Rituál (2006)

Cely film sa tvari ze na konci bude mat nejaku zavratnu pointu, ktora vas prinuti vyskocit na nohy a pustit si tento film odznovu (co by bola velka chyba). Po cely cas si zachovava nejake tajomno, ktore ani nie je temne, skor taky mishmash roznych zahadnych obrazkov, ktore dokopy neznamenaju nic. Cely film vyznieva tak...nijako. Asi tak ako Nicolas Cage v ulohe detektiva, ktory sa snazi byt strasne nad drsny. Pozera sa na neho trapne, a vobec, cely film bol strata casu

Na dotek (2004)

Krasny film, ktory hned na zaciatku zaujme krasnou pesnickou zo soundtracku The Blowers Daughter. Potom sa postupne rozvija cely pribeh plny nevery, sexu a krasnych veci ako napr. Annine obrazy, hudba a stripterky. Ale tak ci tak, najviac je tam tej nevery. Nikto poriadne nevie koho by chcel a tak vznikne lubostny stvoruholnik, ktory sice neznie, ale ma jednoduchu legendu. Niekomu by mohli pripadat rozhovory sexisticke a perverzne, ale len podciarkuju vynimocnost filmu a celkovemu obrazu aj tak neuskodia. 90%

Speed Racer (2008)

Poriadny film na ktory som dlho cakal. Tento film ma vsetko. Dobry pribeh, zapletku, gradujuci dej, automobilove nahanacky nadupane akciou a vtip. Cely film je tak krasne farebny, ze asi niet farby, ktoru by v sebe nemal, ale hlavne take plne a vyrazne farby z ktorych vas az bolia oci. Ale rozhodne ich nezavrem ani na sekundu, inac by mi usiel co i len kusok z tejto nadupanej akcie. (Pri konecnej scene pretekov by sa mohli slabsie povahy od nekonecneho vzrusenia aj urobit.) Taky mix farieb, zvukov a akcie som uz dlho nezazil a vytrhol ma z letargie priemernych "sivych" filmov. 95%

Quantum of Solace (2008)

Vsetka ta akcia ktora mi chybala v Casino Royale sa tu vratila trojnasobne. Vsetku svoju pomstu Bond premenil na brutalitu, ktoru efektne vlozil do bojovych a akcnych scen. Niekedy mi akcne sceny pokazila prilis skakajucaa prehadzujuca kamera (podobne ako v Transformers), ale vyslednemu efektu to moc neuskodilo. Bond je vo forme a hadze jednu hlasku za druhou s prijemnou, jemu vlastnou aroganciou. A ked chybaju akcne sceny alebo rozhovory, nahradzaju sa krasnymi scenami (dievca poliate ropou ma uplne dostalo). Celkovo nema nova bondovka chybu, len niekedy sa dej zadrhava a hlavny zaporak nedostal az tak vela priestoru, a aj tamkde je, nestoji za vela a ziadny strach alebo respekt z neho nejde. 85%

Vysloužilí lvi (2003)

Pekny pribeh, ktory zaujme. Prvy film v ktorom pre mna Osment nevyzera trapne. Vykony Caina a Duvalla tiez nezaostavavaju, a film ako celok je velmi prijemny na pozeranie.

Funny Games USA (2007)

Chlapci od zaciatku hraju velmi silne psychologicky-ponizujuce hry ktore vas naozaj nenechaju odist od filmu. Napatie sa stupnuje od prvej chvile co vojde jeden z nich do domu. Zo zaciatku pouzivaju viac psychologicke nez fyzicke nasilie. Ale od polky filmu do ide dole z kopca, sceny su neznesitelne pretahovane a koniec vyslovene trapny. Mohlo to byt lepsie.