Skrk

okres Cheb
beat

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 5.7.2016  14:55

Trailer navnadil na konečně inteligentní český film, který se může s klidem srovnávat s těmi zámořskými, ale kdepak - "Já, Olga Hepnarová" je absolutně prázdný a plochý snímek, kde všechny postavy jsou pouze figurky, herečka hlavní postavy nezajímavá a divácky nesympatická a střihač by si zasloužil uříznout koule. Rádoby provokativní a nezajímavá nuda, která stojí jen a pouze na oné známé události, která mne už díky celkovému dojmu snímku, přestala zajímat. 30% i přesto, že oproti Nováckým antifilmům je to skvost.

• 1.2.2016  21:19

Nezáživná nuda s nesympatickým Redmaynem, jenž podává další ze svých toporných přehrávajících "výkonů".

• 16.1.2016  20:23

Sebeukájivá póza? Kdepak. Nejnapínavější a nejšpinavější tarantinovka, možná i majstrštyk, která má velice blízko k Reservoir Dogs. Viděno třikrát.

• 5.1.2016  00:32

Obrazová rozkoš.

• 3.8.2015  17:48
    Skrytá vada (2014)

Tak čisté, barvami inteligentně podkreslené halucinační drama, jenž jakoby z oka "Strachu a hnusu" vypadl, dokáže natočit jen Anderson. Bůh dnešního filmové nebe, u nějž se ty jointy vyplatí balit. Kumšt.

• 20.5.2015  23:07
    Kmeny: Hipsteři (TV film) (2015)

Podle tohoto pozérského dokumentu znamená Hipster = flanelka, plnovous a brýle? Seriously?! A co na to Beat generation?

• 25.4.2015  11:26

Nepoznal jsem víc nesympatičtější a hloupější "komedii" než je tohle. Se srovnáváním s Americkými graffiti či Zlatými časy na Ridgemont High běžte někam.

• 15.3.2015  22:03
    Lady a Tramp (1955)

Vzpomínání na dětská léta, kdy mi maminka četla pohádky od Walta Disneyho ( Lvím králem počínaje, Mulan konče), beru Lady a Trampa jako srdcovku. Když jsem se po více jak 18ti letech rozhodl podívat na film, nemohl jsem se ubránit tomu, jak je to dnes naivní a sentimentální pejskařina, která skutečně stojí jen na té "špagetové scéně" (a to jestli vůbec), a to i přes krásnou a "poctivou" animaci. Z pohledu dospělého silný průměr, z pohledu dítěte klenot.

• 22.2.2015  18:29

Bylo perfektní si po delší době pustit takto tichý a čistý film, který nemálo připomíná Malickův Strom života. Místy mne to potěšilo, místo vadilo. A Clarke není Pitt. 7/10

• 26.1.2015  21:54
    Solaris (2002)

Jemný a inteligentní minimalistický snímek, který mne pohladil po tváři rozhodně víc jak ten od Andreje Tarkovského. Za což možná může i hudba. Rozhodně se do Solaris vrátím znovu.

• 19.1.2015  22:48
    Big Eyes (2014)

Neburtonovský Burton. Výhrady by se našly, ale přes to všechno je to stejně jeho nejlepší film od dob Sweeneyho Todda (2007). 70%

• 10.1.2015  15:03

Zapadlý ekvivalent v novodobé české kinemantografii.

• 6.12.2014  14:56
    Tlukot srdce (1980)

Mělo to nějaké mouchy a v Heardovi jsem Kerouaca neviděl ani za boha, ale je to o beatnících a to budu nadhodnocovat nejspíš pořád. Už kvůli vztahu k nim. 7/10 P.S. - Galerie je úplně k jinýmu filmu.

• 10.11.2014  23:42
    Interstellar (2014)

Chrisi, příště uber slz a objímání, protože takhle panu Kubrickovi poklonu nevzdáš. Nudné, ubrečené, místy hloupé a příliš lajdácky digitální"...ale přes tohle všechno dokázal být i místy meditativní a inteligentní zároveň. Myšlenku určitě má, i když se Interstellar vlastně ani na konci "nikam neposunul". Protiřečím si, to ale film taky. Svým způsobem pro mne zatím ne příliš objektivní názor na film, u kterého se ukáže třeba až čas. Sympolických 50%.

• 7.11.2014  15:40

Anton Corbijn potvrdil, že patří v současnosti nejenom mezi špičkové fotografy, ale i mezi režiséry. A Most Wanted Man je záměrně chladné a "bezcitné" drama, které patří spolu s Tinker Tailor Soldier Spy mezi to nejlepší, co může špionážní kinematografie nabídnout. Napomáhá tomu Delhommova studená, ale profesionální kamera, která má zalíbení v dlouhých objektivech (jak už mi dříve vytrhl z úst Douglas). V Corbijnovi vidím budoucnost ve kvalitních dramatech. Hoffman odešel v nejlepším.

• 16.9.2014  22:18

Silné čtyři, možná i pět, pač kostýmy, výprava či herecký koncert Vigga Mortensena jsou na jedničku a příběh, který si uměl udržet i řádné napětí, také neurazil. Druhou projekcí uvidíme... 80%

• 7.9.2014  11:15

Marc Webb je mrtvý. 20%

• 6.9.2014  07:19
    Cesta (2014)

Špína, zaschlý pot, atmosféra, pomalé tempo, magická kamera a výborný Robert Pattinson. Co chtít víc? Jebat zdejší hodnocení.

• 19.8.2014  20:03

Ačkoliv bych mohl novému dystopickému Gilliamovi napařit čistý tři hvězdy za plno nedostatků, udržuje si mne v hlavě The Zero Theorem už několik dnů. Určitě tomu i pomohl jazzový Creep od Karen Souzy a sympatické vizuální pojetí.

• 19.7.2014  22:38
    Pod kůží (2013)

Audiovizuální lázeň, která ač se snaží jak může, na plný počet se nezmůže. Velké plus za emocionální závěr. ___ 22.7. 2014 Tak zmůže.

• 24.5.2014  13:28
    Konzultant (2013)

Jestliže ode mne dostane film tři šance, musí jít o něco vyjímečného. Takové šance ode mne dostal Scottův Konzultant a všechny "promrhal". Příliš suchý, příliš brán / hrán vážně. Neobjevil jsem zde (jak někteří zmiňují) obrovský přesah, ale režisérovu tvůrčí senilitu a McCarthyovu sebezahleděnost. A tak výborný film to mohl být. 5/10

• 12.5.2014  23:10
    Edith Piaf (2007)

Připadal jsem si jak na houpačce. Jednou dobrá scéna, jednou špatná. Stejnak tomu bylo u přeceňovaného výkonu slečny Cotillard. Co se naopak drželo laťku, byl průměrný scénář...

• 4.5.2014  23:25

Možná skutečně to nejkvalitnější, co na filmové české půdě vzniklo, ale na maximální počet to pořád není. Holland z toho mohla vytáhnout daleko víc.

• 15.3.2014  20:17

Efekty povedené a cool...než se začaly opakovat. Příběh žádný, ale přesto mne druhá "Třístovka" bavila, i když na geniální Snyderovu jedničku nemá ani náhodou.

• 3.2.2014  22:53

Do poloviny chytré mediální zrcadlo pro mládež, pak to ale celé přestane fungovat a upadá značně dolů...

• 27.1.2014  13:23
    Letec (2004)

Film pro film. Mistrův nedoceněný klenot.

• 19.1.2014  05:20
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Matthew McConaughey ve své životné formě!

• 14.1.2014  18:13

Goodfellas a Casino v moderním hávu. Líbilo. Hodně. __ Nemůžu si pomoci, ale Scorsese před Vlkem určitě viděl kyber- kapitalistického Cronenberga. Podobnost je ohromná, i když oba snímky si jdou vlastním stylem.

• 9.1.2014  03:34

Už u Jane Eyre jsem v Carym vycítil Terrence Malicka. Zde to potvrdil, až je škoda, že se jedná o reklamní kampaň.

• 9.1.2014  02:17

Nepříjemná sračka, nesympatické obsazení, průměrný a děravý scénář a zkrátka, tenhle film budou mít rádi stejně jen extroverti, kteří se chtějí jen bavit; pro přemýšlivé introverty je tu The Perks of Being a Wallflower. 30%

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14