Králíček Jojo (2019)

Za mna super film. Ma to vsetko. Humor, myslienku, originalne prevedenie, paradne herecke vykony, emocie, napinave sceny a grotskne vyobrazeny nacizmus. Imaginarny Hitler je topka. Trailer sluboval komediu. Ale komedia je to len obcas. Pointa filmu nie je, aby ste sa rehotali od zaciatku do konca.

Chudáčci (2023)

Wau. Ja teda moc artove filmy neoblubujem a nejak vela som ich nevidel. Asi preto ma tobtak zaujalo. Vizualne neuveritelne, dejevo zaujimave a herecky dokonale. Akoze je to uplny bizar. Taky mix Rkoveho Wesa Andersona, Tima Burtona a Frankensteinovej nevesty. Bavil som sa kralovsky. 90% tesnych 5*

Zabiják (2023)

Pozeram, ze to bolo spravene na zaklade komixu. Trochu necakane. Je to pomale, divne a ponure. Niekedy sa pytate, preco mi to reziser ukazuje? Na nejaku velku akciu zabudnite. Je tu len jedna dlhsia akcna scena. Do toho par headshotov. Ale musim priznat, ze ma to Fassbenderove herectvo neherectvo celkom bavilo. Je tazke fandit jeho postave a ani si to nezasluzi. Napriek tomu som mu akosi cudne fandil. Fincher je dobry reziser. Uz asi vystrielal tu najlepsiu municiu. Ale stale ma jeho rukopis bavi. Na zaver musim povedat, ze mi tu hitmanovsku robotu uplne nepredali. Velku porciu jobu vyplna stresujuca nuda. 4* si to zasluzi.

Menu (2022)

Velmi zaujimavy film. Originalna zapletka, genialny Fiennes a celkom pobavil aj Hoult. Naopak Anya ma srala. Akoze hrala to dobre, len jej postava mi vadila. Komedia je to fakt iba trochu. Rovnako hororom je len trochu liznute. Mal som s tym aj nejake problemy. Niektore veci uplne nedavaju zmysel. Najhorsie je, ze slubne rozbehnuty dej, nakoniec vysumi do stratena, a ja som sa pytal. To je vsetko? Je to tak presne na 3,5*, ale kedze som nadeloval v poslednej dobe, zaokruhlim dole.

Blíženec (2019)

To je presne ten film kde su spravne ingrediencie a vysledok nefunguje. Dialogy su slabsie. Akcia taka stredna. Herci obcas vyzeraju ze sa im tam hrat nechce. Will Smith bol kedysi moj oblubenec. V poslednej dobe som ho ale v nicom dobrom nevidel a aj tu posobi dost prkenne. Scenar ma potencial ale je taky deravy nedotiahnuty. CGI obcas posobi lacno. Proste noc moc. Pozerat sa da, ale za tie prachy slabota. Tych 57%, ktore to ma teraz, je tak akurat. 3*

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Toto bolo velmi dobre. A vyzera to dobre aj 23 rokov od premiery. A vnikalo to v case, ked serialova tvorba bola skor druha liga. Prave toto bol jeden zo serialov ktory ukazal ze aj v televizii sa da tvorit vysoka kvalita. II. Svetova vojna je dobra tema na spracovanie. Nebola nudza o silne pribehy a velke momenty. Trochu ma tu rusilo skakanie medzi postavami, ale v celom kontexte davalo zmysel. Scena s koncentraku je fakt silna. Za mna tak 90%.

Duna: Část druhá (2024)

Je to mega. Prvy diel som pozeral doma a bolo to ok. Teraz som siel na iMax a fakt to zapisalo. Akcia je grandiozna. Nie som fanusik Chalameta, ale celkove obsadenie je nabusene az po okraj. Akcia a vizual brutalna. Praca so zvukom a hudbou asi dokonala. Dej je strhujuci a dava zmysel. Teda odhliadnuc od toho ze v roku 10000 sa stale lomia ludia s nozmi a mecmi (wtf.) Nie som nejaky echt fanusik originalnej Duny. Ale toto je proste vygradovany spickovy megalomansky blockbuster, akych sa robi malo. 95%

Odbor městské zeleně (2009) (seriál)

Velmi ma to bavi. Tvorcovia Officu sa nezapru. Rukopis je podobny. Vyhodou je, ze tu nie je ziaden Michael Scott, ktory bol extremne otravny. Niekedy pri nom divak uplne trpel. Parks and Recreation tolko nestavia divka do neprijemnych scen. Mozno mikroskopicky menej vtipne ako Office. Ale prijemnost a pozeratelnost to vyvazuje. Herecky je to brutalne nabusene. Za mna najlepsi Nick Offerman a Audrey Plaza. Opat raz si ale treba na serial zvyknut. Prva seria ma nebavila. Druhou sa to rozbehne. Teraz uz neviem prestat pozerat. 5* PS: Koniec uz zacne trochu skripat a uplny zaver sa podla mna nepodaril. Ale skoncilo to v pravy cas. Ani to nestihlo uplne degradovat. Ale uz to bolo v stave ze nikto neloboval za dalsie seriu.

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Top serial. Taky novodoby Krok za Krokom velmi jemne liznuty Officom. Som velmi rad ze to pozeram, ked uz mam rodinu, lebo vela scen mi pripominalo realne situacie. Postavy su tu super skoro vsetky. A kazda inym sposobom. Priznavam, ze sme este len v polovici. Mozno sa to este zopsuje. A obcas sa najde v niektorych epizodach slabsie miesto. Ale tolko smiechu a dobrej nalady mi uz dlho ziaden serial nedal. Momentalne 5*

Top Gun: Maverick (2022)

Po dlhej dobe zase poctivy akcny blockbuster. V dnesnej CGI dobe je az neuveritelne, ze hercov realne nechali lietat v stihackach. A lieta sa v nich brutalne. Letecka akcia je fakt mega. Herecky tiez super. Cruise uz vek nezakryje. Ale tesne na to este stale ma. Neuveritelne zachovaly tipek. Rovnako dostojne s vekom zabojovala Jennifer Connelly. Mlady ansabel mi tiez relativne sadol. Nechcem vyvolat prehnane ocakavania. Toto nie je oskarova zaletost, ani druhy Avatar. Pre cloveka, ktory ma rad old school filmarinu s minimom digitalnych efektov a poctivu letecku akciu, je to prave orechove. Davam 5* aj ked mozno nadhodnocujem.