SaNcHeZ_cz

Yahoo: sanchezcz
Twitter: SaNcHeZ_cz

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
    • 26.3.2017  13:19

Ano, je to břečka, u které podezřívám tvůrce, že neměli žádný scénář a jen tak se vydali něco natočit do Francie. Výsledek tomu rozhodně napovídá. Šílené herecké výkony a samotný děj si snad ani nezaslouží komentář, stejně jako školácké chyby ve zpracování jako například otřesný střih v některých momentech. Přesto musím uznat, že úplné dno tahle "taškařice" není, neboť alespoň co se vizuálu týče a některých momentů v samotném filmu, není to taková bída. Existují totiž v českých luzích a hájích daleko horší adepti, u kterých se nedá najít ani to.

• 26.3.2017  12:57
    Život (2017)

V rámci béčkových kulis zvládá Daniela Espinosa předvést poměrně slušné a atmosferické scifko, které byť není originální nebo bezchybné, má atmosféru a dokáže napnout diváka hned v několika momentech natolik, že jeho vnitřní nedostatky úplně neřeší. Pokud tedy snímky o šmejdu z vesmíru jsou vaší parketou, směle do toho. [70%]

• 15.3.2017  08:58

Tak tohle je hodně velké zlo. Po naprosto zbytečném a neskutečně hloupém dílu s podtitulem odveta se Paul W.S. Anderson loučí se sérií dramatickým skokem do vod céčkové produkce devadesátých let se všemi nešvary moderních akčních filmů. Poslední kapitola je nesmírně hloupou, nepřehlednou a utahaně otravnou tečkou za klesajícími kvalitami série, která více než cokoliv jiného štve svým ignorováním předchozích dílů do značné míry, lacinými triky i na poměry série ale především neskutečně šíleným a hloupým střihem, který asi tak příjemný a přirozený jako šmirglování očních bulv smirkovým papírem. O stupidním ději, který převrací vše na hlavu (daleko více, než tomu bylo u dílu předchozího) a postrádá jakoukoliv plynulost nebo gradaci ani nemluvě.

• 12.3.2017  19:31

Sice možná příliš naivní a jednoduchý, přesto je Bezva ženská na krku neskutečně pohodovou podívanou, která se minimálně v českých luzích a hájích jen tak nevidí. Příjemné, pohodové a hlavně vtipné natolik, že člověk tu naivitu přehlédne a u novinky Tomáše Hoffmana jednoduše vypne. Člověk by až nečekal, že podobnou pohodovku v české produkci najde.

• 4.3.2017  09:38

James Mangold složil reparát jak se patří. Logan: Wolverine je i přes své drobné nedostatky filmový milník, který se nevyplatí minout. Drsná, depresivní, surová a krvavá adaptace je snad tím nejlepším rozlučkovým materiálem, který si mohli Hugh Jackman a Patrick Stewart přát. Takhle působivá, dojemná a osobitá komiksová záležitost tu už hodně dlouho nebyla, zda-li vůbec. Logan je bez diskuze jednou z nejlepších komiksových podívaných vůbec, která navíc předvádí neskutečně silný argument na téma Rkového ratingu u komiksových adaptací dospělejších látek. Pokud tahle záležitost otevře dveře dalším podobně laděným komiksově filmovým materiálům (jako to pro Logana udělal loni Deadpool), bude to jen a jen dobře. [85%] Více ZDE

• 26.2.2017  12:48
    John Wick 2 (2017)

Jeho jméno je John a velice nerad se vrací k životu, který před lety pohřbil. Druhý díl příběhu krvelačného Keanu Reevese je velice slušným přímým následovníkem skvělé jedničky. Oproti ní si je trochu méně jistý v kramflecích a ne vždy to všechno funguje tak, jako bylo vhodné, přesto se jedná o skvěle natočený akční snímek, který se jen tak v posledních letech v kinech nevidí. Škoda jen, že se tvůrci nerozhodli trochu více odvázat a experimentovat. Ale jak se říká, pokud to není rozbité, neopravuj to. A já si velice rád dám třetí díl, pokud na něj dojde v takovéto podobě. [75%]

• 25.2.2017  11:14
    Lion (2016)

Lion se možná až příliš snaží být něčím víc, než na co stačí skutečný příběh, kterým je film inspirován. Garth Davis předvádí v rámci možností slušný debut, který ničím vyloženě nenadchne ale na druhou stranu ani nemá moc čím zklamat. V první půli se film sice trochu vleče, přesto v půli druhé funguje více než dobře a závěrečná hořkosladká tečka (byť docela dost vynucená) jednoduše funguje. [65%]

• 16.2.2017  22:38
    Zlato (2016)

Zlatá horečka v Indonésii. Zlato je vesměs průměrnou žánrovou podívanou, na které nejzajímavějším prvkem je samotná inspirace ve skutečném příběhu. Herecky slušné, ovšem scenáristicky nevyrovnané a ne zrovna nápaditě či zajímavě natočené. Spíše než jakkoliv památná věc je tedy tenhle snímek nenáročnou jednohubkou. [65%]

• 16.2.2017  22:33
    Učitelka (2016)

Byť ne úplně dobře natočené, jednu věc Hřebejkovu filmu upřít nemohu. Jeho sledování bylo pro mě podobně nepříjemná záležitost, jakou bylo i Kladivo na čarodějnice. Ne kvůli kvalitám, ale díky překvapivě silnému obrazu doby a dobové mentality komunistického režimu a jeho vládnoucí vrstvě. Zuzana Mauréry si navíc roli téhle svinské existence očividně užívá.

• 2.2.2017  17:25

Poctivě natočené osobní drama, které na jedné rodinné tragédii rozebírá nepříliš záviděníhodný příběh obyčejného muže. Skvělé herecky i scénáristicky v možná příliš tradičně "oscarovém" balení. I tak se jedná o skvělý snímek, jenž si pozornost zaslouží. [75%]

• 31.1.2017  16:46

Druhý Reacher se naprosto míjí účinkem. To co začalo jako slušná na pevných základech postavená béčková thrillerová podívaná, se pod dohledem Edwarda Zwicka stává nevyrovnanou, nepříliš zajímavou hru na žánrová klišé bez sebemenšího nápadu. Ani ty akční scény to nezachraňují, o hereckém talentu vyjma Toma Curise raději ani nemluvě. Holt Jacku, nevracej se.

• 31.1.2017  09:35
    Spojenci (2016)

Robert Zemeckis natočil po všech ohledech průměrnou a ničím nezajímavou podívanou, která i přes poměrně slušné řemeslné zpracování (byť i to má své nedostatky) nenabízí nic, co by si zasloužilo doporučení. Mrzce odvyprávěný příběh bez atmosféry, který je navíc na ploše dvou hodin zdlouhavý a nudný. Dějové zvraty díky tomu vyznívají tak trochu do prázdna. [55%] Vice ZDE

• 18.1.2017  10:34

Pod rouškou noci je zejména v první části slušnou gangsterkou, se kterou Affleck tak trochu ztrácí v pozdějších částech kontakt ve prospěch průměrného příběhu kriminality, romance a zrady z období prohibice. Proměnlivé herecké výkony, natahovaný a místy docela nicneříkající scénář na jedné straně, skvělé audovizuální zpracování na straně druhé. I přesto, že si Affleck vybírá slabší chvíli coby režisér, scénárista i herec, Pod rouškou noci pořád stojí za to vidět díky úvodní bostonské části a několika momentům ve zbytku filmu. [65%] Více ZDE

• 17.1.2017  09:15

Záchrana norského království na hřebenech hor. Nils Gaup natočil poměrně slušnou historickou podívanou, kterou možná trošku zbytečně táhne k průměru snaha přiblížit se zaoceánským produkcím, nicméně na druhé straně zachraňuje sympatická severská atmosféra a exteriéry. Pro fanoušky historických podívaných rozhodně dobrá volba, ostatně i pro všechny, kteří si chtějí dát výpravu do norské historie. [60%]

• 9.1.2017  10:05
    La La Land (2016)

Damien Chazelle se i svým druhým snímkem zapisuje tučným písmem do historie. La La Land má sice své chyby a místy působí možná až zbytečně zdlouhavě a nastavovaně, přesto se ovšem jedná o neskutečně podmanivě natočený a zhudebněný muzikál, který nabízí hned několik památných hudebních čísel, sympatickou hlavní dvojici a především takovou dávku dobré nálady a pozitivní energie, jaká se v kinech už léta neobjevila. [80%]

• 1.1.2017  21:28
    Inferno (2016)

Bez náboje, většího nápadu a postrádající potřebnou atmosféru či spád. Inferno je kvalitativně na úrovni obou svých předchůdců, kdy již tak trochu přepálenou podívanou nedokáže utáhnout ani docela osbtojný námět. Pro fanoušky série se ale čekám nic moc nemění, stejně jako pro mě.

• 30.12.2016  10:34

Justin Kurzel natočil bohužel další nepříliš přesvědčivý pokus převést videoherní titul na filmové plátno. Assassin's Creed sice vypadá skvěle (poctivá filmařina, slušná kamera a praktické efekty dělají svoje), ovšem nezvládá s čistým štítem odvyprávět svůj příběh tak, aby dával smysl. Nával vlastní mytologie v docela hloupém a smysl nedávajícím balení nezvládají prodat ani jinak slušní herečtí představitelé. Škoda. Ani tentokrát se videohry nevymanily z hlubin průměru. [55%] Více ZDE

• 19.12.2016  16:29
    Inkarnace (2016)

Inkarnace je odvarem ze všech možných i nemožných populárních hororů a thrillerů na podobné téma. Brad Peyton ovšem nezvládá ani vytvořit alespoň trochu děsivou atmosféru ani odvyprávět modernizovaný příběh vymítání démonů. Nenapadá mě jediný důvod, proč tuhle podprůměrnou a nezáživnou podívanou vůbec doporučit. [40%]

• 14.12.2016  10:27
    Spectral (2016)

Videobéčko po vizuálním upgrade. Nic Mathieu natočil sci-fi akčňák jak z pultu videopůjčoven, který se ovšem u současné žánrové konkurence vůbec nemusí stydět za svoji audiovizuální stránku. Silné využití praktických efektů vyloženě potěší, stejně jako slušná atmosféra a originální záporáci s ještě zajímavější a správně přehnanou genezí. Pokud vám tedy naivnější, jednoduší a přímočařejší žánrovky něco říkají, pak směle do toho. [70%]

• 1.12.2016  11:52

Tom Ford natočil poměrně nepříjemně mrazivý film, který je na jedné straně hodně aktuální a moderní, na druhé pak jeho silná inspirace v historii kinematografie může za to že Noční zvířata působí jako snímek let dávno minulých. Atmosfericky silný film se zajímavým příběhem a především skvostným audiovizuálem, kde excelují herci v hlavních rolích. Několikrát sice působí film možná až příliš zbytečně zdlouhavě a některé přechody nepůsobí úplně dobře, přesto se jedná o skvostně mrazivý thriller, který moc dobře ví, čím chce být. Chcete-li tak něco jedinečného a v současné době v kinech ne zrovna obvyklého, pak směle do toho. [80%]

• 28.11.2016  21:34

Over the top od začátku až do konce. Tahle komiksová adaptace si jede za svým a byť je ve svém jádru hloupá a hodně naivní, jako osobité videobéčko ale funguje docela slušně, hlavně ta hodina a půl uteče docela rychle. Shawn Crahan se ve svém debutu sice snaží ale čekejte vážně spíše fanouškovskou službu a trochu lepší amatérský film, spíše než cokoliv zásadního, v jakémkoliv ohledu.

• 28.11.2016  18:18
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

Po první epizodě: Skvělý protiklad proti chabému pokusu BBC o udržení nastoleného tempa, které trio Clarkson, Hammond a May budovali několik let. V jejich nové show pro Amazon to ale zkrátka šlape naplno a i když to místy trochu drhne, nemám problém nasolit plných pět. Teď jen aby si podobný náboj a onu drzost udrželi i nadále. Po druhé epizodě: A jaj. Doufejme, že se jednalo o pouhý přešlap a ne o ukázku toho, jak nejisti jsou si tvůrci svým konceptem. Ona talk show o motoristických problémech ve spojení s lokáliemi kde se natáčí je docela fajn, nicméně když to nevyváží silné segmenty, docela rychle dojde pořadu šťáva. Uvidíme jak dál, nicméně po druhém díle musím s hodnocením jít minimálně o jednu dolů.

• 17.11.2016  09:51

I přes veškeré obavy se návrat do známého/neznámého kouzelnického světa Davidu Yatesovi a J. K. Rowlingové vyvedl. Noví hrdinové jsou zatraceně fajn a když je důraz na ně, strašně dobře to šlape a srdce fanouška zaplesá. Redmayne a Fogler jsou zkrátka super dvojka, které chci vidět více. Škoda jen, že v momentě kdy dojde na nějaký všeobjímající příběh, kvalita jde hodně dolů a závěrečný souboj je pak hodně velkou kaňkou na jinak slušném příběhu. Trestuhodně nevyužitý Colin Farrell, podivný a otravný Ezra Miller a už vůbec nemluvím o tom závěrečném twistu netwistu. I tak ale palec hodně nahoru a i přes toho neskutečně otravného Deppa dávají Fantastická zvířata hodně důvodů, proč se těšit na další díly. Takže úkol splněn. [75%]

• 14.11.2016  14:40

Mel Gibson a jeho návrat se studií toho, jak rychle se může americký sen zvrtnout ve válečnou noční můru. Skvěle vystavěný příběh mladíka s přesvědčením, který je podroben zkoušce v krvavé a nekompromisní vřavě druhé světové války. Ne vždy je to stoprocentně přesvědčivé a Mel místy tlačí možná až příliš na pilu, co se týče náboženské tématiky a patriotismu, v momentě kdy se ovšem pustí do vykreslení hrůz války, nemá konkurenci. Hacksaw Ridge je jeden z nejlepších válečných filmů poslední let. [80%]

• 14.11.2016  11:39
    Příchozí (2016)

Denis Villeneuve natočil nejen jeden z nejlepších filmů letošního roku, ovšem také jedno z nejlepších sci-fi historie. Tam kde se většina tvůrců snaží jít na efekt, vystřihl atmosferické sci-fi jak ze staré školy, které strhne především působivou atmosférou a skvělým zpracováním, které dá zajímavé látce neskutečně vyniknout. Zvláštní, jedinečné a nesmírně působivé. [90%]

• 8.11.2016  09:35

Naprosto tuctové boxerské drama bez většího nápadu. Hands of Stone mění jednoho z velikánu boxu v nezajímavého rozmazleného fracka, který vám bude po dobu dvou hodin v kině úplně volný. Po všech ohledech průměrný film, který se k velikánům žánru ani zdaleka nepřiblížil. A nezachránil to ani znuděný Robert DeNiro. [55%]

• 5.11.2016  11:31

Gavin O'Connor natočil poměrně zajímavý mix žánrů, který byť má své docela nepřehlédnutelné nedostatky a v mnoha ohledech si myslí že je přesvědčivější a uvěřitelnější, než ve skutečnosti je, přesto se jedná o jedno z těch pozitivních překvapení letošní jinak zklamavší filmové sezony. Ben Affleck je hodně fajn (i když jeho role trochu svádí k parodii, nikdy k ní nesklouzne), Jon Bernthal v omezeném prostoru také a nebýt poněkud nadbytečné sekundární linky o vyšetřování hlavního hrdiny (ve které úřaduje nepříliš působivá Cynthia Addai-Robinson se svojí variací na Kriminálku Las Vegas) možná až příliš vyumělkovaný a vykonstruovaný závěr, mohl film pomýšlet na vavříny. I tak se ovšem jedná o hodně fajn podívanou, která rozhodně v záplavě konkurenčních jednolitých žánrovek nezapadne. [75%]

• 28.10.2016  15:04

Scott Derrickson a jeho rozšiřování marvelovského univerza nejen o nového hrdinu, ale také o nové dimenze. Doctor Strange je vizuálně působivý a neskutečně nápaditý komiksový pokus, který všakve své příběhové stránce adaptuje a opakuje chyby předešlých marvelovek a přidává své vlastní. Ne vždy je to tak na 100% a ne vždy to úplně funguje ale ve výsledku se jedná o relativně slušnou podívanou, která byť patří k tomu horšímu, co Marvel za ty léta vyprodukoval, pořád to dává konkurenci na frak. Nový Iron Man se tu pro Avengers nezrodil, zajímavý hrdina jehož další kroky se vyplatí sledovat ovšem ano. [70%]

• 24.10.2016  09:44

Poměrně zajímavá kombinace žánrů a atmosfér, se kterými v rámci jednoho filmu Alexandre Aja pracuje. Docela chápu, že ne všem tahle podívaná sedne, nicméně i přes značné nedostatky nemůžu říct, že bych byl z filmu zklamán. Devátý život Louise Draxe je totiž natolik podivný a zvláštní, že jsem si ho užil a ani na moment se nenudil. [65%]

• 15.10.2016  21:18
    Yoga Hosers (2016)

Aneb jak se někdo snaží tak moc, až to bolí. Kevin Smith pro mě donedávna znamenal tvůrce, na jehož humoru jsem vyrůstal a kdo pro mě byl důležitým tvůrcem, jehož filmy a stand-upy o zákulisí jeho tvorby byly špičkou. Jenže pak přišlo pár slabších filmů (nikoliv však vyloženě špatných), které ovšem následoval přerod adorovaného osobitého tvůrce v žánrového břídila, který vlastní ochotu se někam posunout nebo se vyvinout obhajuje bojem proti studiovému systému a kdoví čemu. Tusk ještě beru jako záležitost pro vybranou sortu jedinců, ovšem to co předvádí Yoga Hosers, to nemá absolutně omluvu. Šíleně nucená, křečovitá hovadina, která postrádá jakýkoliv relevantní humor (snaha podkuřovat současným náctiletým od naprosto mimo tvůrce, kterému táhne na padesát fakt není sranda). Špatné herecky, vizuálně laškující až s tvorbou studia Asylum a výsledný nechápavý výraz, který minimálně v mých očích uzavírá kapitolu s názvem Kevin Smith. Člověk, který toto přivede na svět a je na podobný výtvor pyšný (se slovy, že je pro jeho fanoušky), si totiž nezaslouží pokračovat ve svém vlastním odkazu. Na Clerks III jsem se těšil, po tomhle je ale nejspíš tak jako tak vynechám (pokud tenhle ten "film" nepohřbí kariéru páně Smitha nadobro).

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51