Kingsman: Tajná služba (2014)

Spomienky na výborné bondovky a humorný nadhľad, to ovládne diváka od prvej chvíle a dopraje mu kvalitnú špiónsku zábavu. Scéna v kostole boli jatky, ktoré som zvládala asi tak ťažko ako asi Valentine, šušľavý miliardár s túžbou vyzabíjať väčšinu ľudského materiálu na svete, paradoxne trpiaci zároveň fóbiou na krv. Závery boli dva. Jeden pre chlapov - analny sex so švédskou princeznou je zrejme najlepšou motiváciou nielen pre záchrancu celého sveta.... a druhý dodatočný pre nežnejšie bytosti - zlikvidovať otčima tyrana a zachrániť maminu z jeho pazúrov s rozkošnou beruškou v kočíku, no nepoplač si. :-)

Hunger Games (2012)

Neviem, či je správne hodnotiť filmy, kde nie som cieľová stanica pre tvorcov. Pretože toto je jasný zámer zaujať tínejdžerov a to sa vcelku podarilo. V ich veku je aj ťažké hodnotiť kvalitu-nekvalitu, takže my, ktorí už vieme čosi aj o krajine-nekrajine, kvalite-nekvalite, sa na tým môžeme len povznesene pousmiať.

Rváčův deník (1995)

Ľutujem, že som niekedy videla Titanik... Vlastne ľutujem DiCapria, že obetoval svoje herecké umenie pre lacný sentiment, pretože vie hrať fantastické role. Nielen dementného chlapca Grapea, ale aj mladého narkomana, ktorého keď som videla zúfalého pred maminými dvermi revúc, plačúc, prosiac o peniaze, takmer som vytiahla bankomatovú kartičku, lebo v peňaženke som nič nemala, aj keď to by bola chyba... No fešák môj, ty si ozaj poriadny herec!

Padesát odstínů šedi (2015)

Pri tomto filme som uznala, že Pomo je v hodnotení dobrý. 2 hviezdy a jeho koment sedia. Herecké výkony super, hlavne Dakota je v statuse virgo intacta total prirodzená. A tiež ma prebrala až pasáž kúsok pred záverom, kedy sa babuľka konečne vzbúrila a po ponižujúcej bitke sa vzoprela úchylákovi.

Sladký život (2015) (pořad) odpad!

Obvykle všetci idú cez reklamu v telke zmenšiť obsah chladničky alebo močového mechúra, ale toto je na hlavu postavené, lebo všetci čumia na reklamu a hovoria jej dokonca reality format!!! Zákvas slovenského showbiznisu si robí reklamu na svoje značky, prezentuje aktivity, neprirodzene sa pretŕča pred kamerami a tvári sa, že takto bežne žije. Skoro som z toho chytila laktačnú psychózu. Robia z nás debilov? Teším sa podľa hodnotení ostatných, že sa im to ešte nepodarilo. :-)

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Holocaust videný očami dieťaťa. Nemeckého. Z tejto zaujímavej témy sa dalo vyťažiť aj viac ako táto historicky nepresná melodráma. Ťažko uveriť, že Nemci, ktorí viedli presné záznamy hlavne o deťoch v táboroch, si nevšimli pri splynovaní o jedno dieťa naviac, navyše medzi holohlavými jediné neostrihané s viditeľne árijskými črtami. Ešte ťažšie uveriť, že do tábora si niekto len tak vlezie popod ostnatý vôbec nestrážený plot. Všetky nepresnosti však slúžili ako barlička k tomu, aby rozplakali diváka v záverečnej scéne, ktorá asi málokoho prekvapí, taká je predvídateľná. Jednu hviezdu naviac som pridala z úcty k obetiam holocaustu...

Plivu na váš hrob (2010)

Netušila som, že spisovateľky majú takú guráž a hlavne, že fantáziu vedia využiť tak prakticky. Znásilnenie hromadou chlapov s ich blbými komentármi sa chlapcom vráti aj s ich komentármi plus bonus vo vylepšených sexuálnych verziách. Konečne zaujímavý horor pre nás feminy. :-)

Kód Enigmy (2014)

Film, ktorý ma hneval tým, že bol kladený väčší dôraz na práva homosexuálov a ich ťažký život ako na fakt, že vo vojnách je vždy dôležitejšie čokoľvek než obyčajný ľudský život.... Silné v scéne, kedy sa Turingov spolupracovník zosype, lebo v záujme zachovania kódu Enigmy musí obetovať život svojho brata práve bojujúceho a ohrozeného Nemcami.

Whiplash (2014)

Tento film by sa páčil Kurtovi Kobainovi - "Je lepšie zhorieť než vyhasnúť"... Niekedy sa človek dostane na vrchol len vtedy, keď zažije drinu, krv, odriekanie osobného života a túžbu zmení na posadnutosť. Mladý chalan sa pod vplyvom jazzového majstra mení z priemerného hráča jazzu na majstra, ale stojí za tým veľa pádov, veľa obetí.... Obete prináša aj jazzový majster, lebo nie vždy je pochopený, nie vždy dokáže svojím tyranstvom za účelom dosiahnutia dokonalosti zožať úspech. Niektorí jeho žiaci na ceste za dokonalosťou zhoria... Študenti - obete. Kto prežije, stáva sa majstrom. To poznanie sprvu bolí, ale potom divák pochopí, že inej cesty niet...

Keith (2008)

Žiadne temné tajomstvo sa neodhalí, ako sa to uvádza pri anotácii pri filme. Odhalí sa len to, čo donúti človeka k pokore k životu, k tomu, že niekto má život istý, niekto ho nemá a to nie je o tajomnosti, ale o tom, že bezstarostný mladý človek ani netuší, čo mu môže zamiešať karty života tak, že ho prehrá... Výborný scenár, excelentná myšlienka, odpustím mu aj miestami sentimentálne spracovanie, ktoré tomu dalo romantický nádych. Film však ide do hĺbky a to ma vždy dostane.