Po čem muži touží (2018)

Jednoznačne babský film. A dobrý film. Chlapa by som naň neťahala. Polívková hrá excelentne, strašne sme sa nasmiali. Highlight večera bol, že babenka, čo som s ňou bola v kine, nepoznala Polívkovú a po skončení filmu skonštatovala, že ten chlap, čo hral ženskú, bol fakt vtipný. Tak to ma dostalo. Ľahká dobrá komédia, ktorá sa zaobišla bez klišé, trápností a vulgarizmov. Milé prekvapenie večera.

Špión, který mi dal kopačky (2018)

Konečne akčák pre baby. Chlapi aspoň môžu očumovať sexi Milu Kunis. Kvitujem európske prostredie vo filme. Keď vo viedenskom podniku zaznelo "Guten Morgen" a Morgan sa chytila, že "Guten...." a prečítala si menovku čašníčky, aby bola rovnako milá, šla som do kolien. Takisto super scéna v turistickej nocľahárni, kde tlstý pako vpadne do izby, kde agent v strehu vytiahne zbraň a baby pasujúce sa za špiónky, takisto a chlapík len sucho skonštatuje, že ahá, jasné, americkí turisti... Vtipné akcie a plus tá "strašná európska gotika" vytvorili slušnú komédiu.

Dámský klub (2018)

Film mi pripadal ako dohodnutá reklama na Päťdesiat odtieňov sračky aj vzhľadom na upadajúci záujem o nich. No ale aby táto kniha inšpirovala zrelé ženy s nadhľadom, tak to je sila! Tomu uverím až po lobotomii. Z hereckého obsadenia bola najlepšia Jane Fonda, osemdesiatnička a pritom super vyzerajúca ženská, Diane Keaton pri nej totálna chudera, navyše tie handry, čo musela nosiť, z nej robili ženu s image socky s čučom v ruke, takže príbeh o tom, ako sa do nej zamiloval pilot lietadla, bol taký neuveriteľný ako že politici prestanú kradnúť. Do toho úžasné monológy hrdiniek typu - Coelho sa predvádza, tak to bol masaker na moju citlivú dušu. Bože, keby nebolo tej Jane, ktorá je taká sexi aj v tom hroznom veku a tak dobre hrá, tak nedám ani tie dve hviezdy.

Dvě nevěsty a jedna svatba (2018)

Tak trápny scenár, že som sa hanbila za oboch scenáristov.Chlap, čo si ide vziať ženskú len preto, že jej to sľúbi a je ochotný posrať si tak vlastný život a vzápätí na to si je schopný vziať jej sestru, s ktorou nemal ani sex len preto, že ju platonicky miluje, tak na toto sa dá pozerať len vtedy, ak má človek miesto hlavy tekvicu alebo melón. Dva body za výborný výkon Aničky Polívkovej. Je škaredá, ale hrá perfektne. Intonácia, gestá, všetko dokonalé, presne také ako starý geniálny foter Polívka. To som si vychutnala.

Tvář vody (2017)

Černoška, vtipná kamarátka hlavnej hrdinky, starý homoš - verný kamarát a sused hlavnej hrdinky a myšlienka dokola omieľaná o tom, že nezvládneme odlišnosti a každý, kto je iný, tak ho my bieli utláčame, šikanujeme, prenasledujeme, proste zhltneme ho ako jednohubku k šampusu. Nechápem, prečo umenie prestáva byť umením, ale stáva sa disciplínou, kde stačí splniť povinné prvky a môže sa hodnotiť výsledná krasojazda. Príbeh bol slabý, myšlienka o inakosti ostatných ma už unavuje. A to, že to je oscarový film, chápem, rusko-americké vzťahy, to sa teraz nosí. Škoda, že sa viac nenosí skutočne silný pekný príbeh bez všetkých týchto povinných kravín. Hviezdy dávam za hudbu, výpravu a herecké výkony.

V jeho očích (2014)

Dobre urobený film, v ktorom sa podarilo spracovať slušne dve témy - slepotu a homosexualitu Hľadanie seba samého bez videnia sveta okolo seba, hľadanie toho, čo nás priťahuje na druhých. Dokázal zaujať pohľadom na veci, také aké naozaj sú bez sentimentu a ľútosti.

Tátova volha (2018)

Komédia, ktorá netlačí na pílu. Ľudsky dojemné scény bez pátosu a zbytočného nasilu humoru, to sa mi páčilo. Aj som sa zasmiala, aj zamyslela a bolo mi chvíľu smutno. Balzerová a Vilhelmová spolu neskutočne ladili. Koncert herečiek ako matka a dcéra, absolútne presvedčivé, vydarený film.

Padesát odstínů svobody (2018)

Nenudilo to možno preto, že to má najkratšiu stopáž z celej troj-série. Čakala som viac poriadnej erotiky, ako to avízovali reklamy, ale film je zrejme určený pre tínejžderky, ktoré si ešte zamieňajú plácanie po zadku, ktoré dostali ako bábätká od rodičov s S-M technikami. Dej mizerný, ale hudba fajn, značkové handry fajn, celkovo to bolo pre mňa ako taký relax pri čítaní módneho mesačníku u kaderníčky.

Coco (2017)

Prekvapil ma zvrat vo filme, ktorý som nečakala, obvykle na začiatku rozprávok vie človek presne záver, odhadne kladné a záporné postavy, tuná prekvapivé rozuzlenie. Tak som si porumázgala, aj sa narehotala, všetko, čo potrebujem k inteligentnej zábave a zamysleniu sa... Americké klišé - choď za každú cenu za svojím snom - dojemne zbúral ideál súdržnej rodiny.

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (2018)

Snažila som sa nenudiť, ale šlo to ťažko. Nevadil mi až tak prudko predvídateľný záver, skôr tie otrepané vtipy typu - dostal guľku medzi lopatky alebo lopatkou do guliek, hahaha, smejme sa, takisto dokola opakované trapasy a nehody hlavnej hrdinky, pri ktorých som sa už nesmiala, ale ľutovala hrdinku, že je taký neschopný kus. Jediný svetlý bod - Klára Issová, ktorej zožeriem všetko, čo takto famózne zahrá.