Toni Erdmann (2016)

Škoda, že jsou američané stále tak prudérní. Tento film si Oscara zasloužil.

T2 Trainspotting (2017)

Málokdo umí natočit plnohodnotné pokračování filmu. Boyle umí.

La La Land (2016)

Čistá síla. Na tento film je opravdu potřeba se koncentrovat od začátku do konce, jinak si nevychutnáte tu krásu použitých barev v každé scéně (červená-modrá, úžasný). Omračující závěr shrnuje vše, co film nabízí a dokáže vyrazit dech bez jediného slova. Těm co dali jen 3*, bych doporučoval si pustit znovu, nějak mě to zasáhlo taky až napodruhé. Klaním se.

Lásky čas (2013)

"Do you ever wish you had a second chance to meet someone again for the first time?"

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Jako fanoušek knížek musím dát tomuhle dílu plný počet, protože poslední kniha je prostě nejlepší a důležitá pro celou ságu. Pasáže jsou ve filmu krásně vyzobrazené a už se nemůžu dočkat závěrečného dílu. Pro nefanoušky knih tento díl bude možná poněkud nudný, ale o to víc se budou divit co přijde v druhé půlce - tam to režisér podle mě naplno rozbalí v podobě grandiózního finále :) A asi je zřejmé, že Yates musel před závěrečným dílem přibrzdit, protože kdyby byla první polovina lepší než závěrečná část - nikdo by mu to neodpustil :D

Smrt čeká všude (2008)

6 oscarů za tohle??? Tak tohle šlo mimo mě, zase si museli američani dokázat národní hrdost. Nejen že vedou válku, ale ještě si o tom natočí film...no někde ty peníze musí být vidět

Sbohem, baby (2007)

Tak tenhle film mě po dlouhé době donutil okomentovat., protože jsem úplně vytočenej. Příběh je parádně vymyšlenej a všechno moc hezky hezky postupně zapdá, ale teda co nemůžu přenýst přes srdce byl hlavní hrdina. Hereckej výkon Caseyho Afflecka byl příšernej. 3/4 filmu mluví zvláštním monotónním hlasem a sotva se za celou dobu zatváří jinak. Je sice hezký, že je to Benův bratr, ale celý dojem z filmu mi teda těžce zkazil, všechny vedlejší herci hráli líp než on. Tohle bude asi jedinej film, na kterej se podívám leda s dabingem. A to dabing nesnáším.

Avatar (2009)

Ó BOŽE! Tak fantastický zážitek z kina už jsem dlooouho neměl. Naprostá fantazie, téměř dokonalé. Chvílemi mi bušilo srdce napětím. A ty jejich oči...áách jo musím na to jít znova...

2012 (2009)

Sem tam trochu trapné, ale tyyyyyyyyyyyyyyjo to byla ale jízda !!!

Piráti na vlnách (2009)

Pááááni, tak tohle bylo bááájo !!! Takhle pohodovou, klidnou, vtipnou a vyváženou komedii už jsem dlouho neviděl !! Naprosto smekám, moc dobře jsem se bavil a všem vřele doporučuju na zvednutí nálady. A jelikož mi v srdci buší rock'n'roll, tak jsem si nemohl nechat ujít ani perfektní soundtrack, který filmu dává hodně. Tleskám a zařazuju mezi své oblíbené filmy. 90%

Ovládací panel
5 bodů