Láska bez bariér (2018)

Mila letna oddychovka, pri ktorej som sa z chuti zasmial. 8/10

Kniha džunglí (2016)

Famozna animacia, ktora vobec nerusi, skor uchvacuje a prekvapivo bavilo aj v mojich 27 rokoch. 8/10

Pirko (2016)

Tak nakoniec úvod v detskom domove bola jedna z najkrajších častí života hlavnej hrdinky. Film zaoberajúci sa osudom detí, ktoré krátko po dovŕšení 18tich rokov opúšťajú detský domov a sú ponechané napospas svetu, ktorý dobre nepoznajú, bez ubytovania, bez práce, len s obálkou peňazí. Niet sa čo diviť, že mnohé z nich skončia na ulici, na drogách, alkohole alebo majú problémy so zákonom, bez vzoru, bez vedenia a najmä bez zabezpečenia základných životných potrieb. Film tento bordel naturalisticky vykresľuje vo všetkej svojej kráse a napriek tomu, že občas práve úplne bežným scénam chýba autentickosť (čo môže byť spôsobené skresleným pohľadom Slováka na slovenské herecké výkony), práve tie naturalistické scény sú natočené s prekvapivou intenzitou, ktorá v kine na predpremiére poriadne šokovala minimálne ženskú časť publika. Účel teda splnili na výbornú. Na druhej strane som rád, že sa film nenesie len v negatívnom duchu a záver je, aj keď v dosť zvrátenom zmysle pozitívne ladený. Po filmárskej stránke filmu nie je moc čo vytknúť, kamera a zvuk super, aj stopáž 92 minút je účelne využitá. Za mňa 8/10 a fandím takejto mladej CZ/SK tvorbe.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Kamera, scenerie, hudba, Tom Hardy super. Pribeh sam o sebe nie je taky slaby, ako sa zda, skor prevedenie u cloveka nevyvola ziadne city. Ten indiansky chlapec mi je celu dobu ukradnuty, pretoze je taky nesympaticky a najma ani divak nema moznost k nemu citovo prilipnut. A podobne je to aj s Glassom. DiCaprio hra o zivot, ale nemozem sa zbavit dojmu, ze je to len kvoli tomu Oscarovi. Mal by vypustit paru, uvolnit sa a pride to samo, v nejakom nenapadnejsom snimku, nie vo velkej parade, ked si to on najviac zela. Film to zly nie je, ma svoju atmosferu, scena s Medvedom je vyborna, aj naturalisticke sitie ran a zaverecna bitka s Hardym. Ale asi si tento film tak skoro znova nepozriem. (7/10)

Bláznivá dovolená (2015)

Na staré diely to samozrejme nemá, mnohé vtipy sú vytvorené nasilu, mnohé sú nechutné, ale aj tak som sa pobavil a cítil z toho atmosféru pôvodných prázdnin. Za mňa 8/10.

Věčně mladá (2015)

Slaďárna, s mnohými priehľadnými momentami. Ale to k romantickým filmom asi patrí. Inak slušné. 7/10

Birdman (2014)

Zaujimava kamera s plynulymi prechodmi, dobre herecke vykony, prenikave bubny vytvarajuce zaujimavu atmosferu. Ale akosi vysledny efekt sa u mna nedostavil, co je skor problem s obsahom ako formou.

John Wick (2014)

Dobra zanrovka az na ten zaver, ktory mohol byt niecim vysperkovany. Inak skvele akcne sceny, bez snahy o zbytocny efekt.

Interstellar (2014)

Spoiler alert. Až na ten záver, ktorý je síce dosť zaujímavý, ale zároveň nepochopiteľný pre naše vnímanie (celý časopriestor a element ľudí z budúcnosti, ktorý to celé spáchali), čím si Nolan uľahčil celé spájanie jednotlivých bodov. Napriek tomu projekt veľmi odvážny, v histórii kinematografie novátorský a samorejme skvele zrežírovaný aj odohraný. Hudba tradične výborná. Navyše emocionálna linka, ktorá je tu strašne silná, zohrá u diváka hlavnú rolu. 9/10

Soudce (2014)

Chytilo ma to za srdce. A to je hlavné pri takýchto filmoch. Nemusí byť všetko geniálne, ani žánrovo uniformné. Z kina som odchádzal rozcítený, s hrejivým pocitom pri srdci. 9/10