Mozart in the Jungle (2014) (seriál)

První série byla skvěle rozjetá, tohle atypické seriálové prostředí mě zaujalo a Gael García Bernal jako geniální maestro hraje naprosto fantasticky. Druhé série byla bohužel o dost slabší, jak kdyby tvůrci všechny dobré nápady vyčerpali v té první a kromě Bernala moc herecky zajímavých postav nenajdeme (zábleskem byla Anna Maria, ale její potenciál taky zůstal nevyužit). Škoda, maestro zůstává spolu s geniální hudbou trochu osamocen.

Alpha House (2013) (seriál)

Na Ameriku docela atypická komika, která nestojí na one-liners. Narozdíl třeba od House of Cards ukazuje senátory jako trochu hovada, kteří se tam dostali tak nějak náhodou, nikoliv jako mocí posedlé psychopaty. Ale všechny postavy baví, rozhodně víc než podobný Veep. 1. série: 75%

Hamlet (2015) (divadelní záznam)

Můj život je vlastně strašně jednoduchej, protože jsem nikdy neviděla Hamleta v divadle, takže nemám s čím srovnávat a můžu to považovat za skvělou inscenaci. Mělo to krásnou scénu, kulisy, efekty, hudbu (!!) a božího Benedicta. Nechápu lidi, co tomu vyčítají modernost (od Shakespeara jsme se jako lidstvo trochu někam posunuli, tak proč to nereflektovat?!) a vtipy (na mě ty klasický tragédie stejně vždycky působily trochu komicky). Nesedly mi akorát dvě postavy - což je ale jistě jen můj problém. V prvním dějství mě iritovala Ofélie, asi si jí představuju jako víc křehkou mladou naivku. Ve druhé části ale hrála skvěle. Úplně mimo byl ještě hipsterský Horatio, ale jinak tři hodiny dokonalosti.

Sama nocí tmou (2014)

Hodina a půl totální nudy. Z naprosté letargie mě vytrhly pouhé tři scény 1) jediná trochu hororová scéna u dealera doma 2) setkání hlavních postav 3) holka pustí White Lies (a to jen proto, protože mám ráda ten song)

Domek z karet (2013) (seriál)

Machiavelismus v praxi. There is no solace above or below. Only us. Small, solitary, striving, battling one another. I pray to myself, for myself 1. série: 99% Do you think I'm hypocrite? Well you should. I wouldn't disagree with you. 2. série: 90% If you don’t like how the table is set, turn over the table 3. série 85%

Kmeny - Rainbow (2015) (epizoda)

Frí hags, frí hags. Kde je sakra ten kmen duhových bojovníků?

Klub rváčů (1999)

I am Jack's broken heart // You are not special. You're not a beautiful and unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. We're all part of the same compost heap. We're all singing, all dancing crap of the world // Ok. You fuck me, then snub me. You love me, you hate me. You show me a sensitive side, then you turn into a total asshole. Is this a pretty accurate description of our relationship // Maybe self-improvement isn't the answer, maybe self-destruction is the answer.

Santa si podmaňuje marťany (1964)

Oh me, oh my, oh me! Jeden z těch so bad it's good filmů. "What are those funny things sticking out of your head? Those are our antennae. Are you a television set?"

Rande na dvě noci (2014)

"Ambition is such bullshit. Seriously, it's just chasing vapour. Like, whatever it is that you think that you need, that job or that gold star, a blue ribbon, fancy desk, nice office, like, it doesn't... Once you get that, you're gonna be confused because you're not gonna be as happy as you thought you were gonna be. Then you're gonna be sitting there being, like, "Why aren't I happy? I have this. I got the desk." Because, man, there's another desk.There's always gonna be something more your ambition is telling you that you need. So it's the next thing, then when you get that there's another thing - it's an endless cycle."