Čarovný les (2014)

Od prvého traileru som sa tešila na tento film, no po prvých ohlasoch mi došlo, že to dobré nebude. Znížila som očakávania na minimum a dúfala som, že predsa len ma film chytí. Nestalo sa. Ešte prvá polovica ubiehala pomerne v pohode, vravela som si, že predsa len to nie je až taká katastrofa. Potom však nastal zlom a nielenže som sotva vládala držať oči otvorené, ale ani som nechápala, čo sa vlastne deje. Smutne musím konštatovať, že záverečné titulky boli pre mňa vykúpením. Keby aspoň pesničky boli vydarené. Ale ani len jedna chytľavá alebo výrazná pesnička sa nenašla. Všetky zneli úplne rovnako a nudne. Bohužiaľ ani moji obľubení herci nedokázali tento muzikál zachrániť. A nič proti Meryl Streep, ktorá je pani herečka, ale za tento film nomináciu na Oscara nechápem. Škoda nevyužitého potenciálu. 2*

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Buffy – seriál, o ktorom som toľko čítala, no nikdy som ho nevidela. Len som si matne pamätala pár častí zhliadnutých v TV kedysi dávno. Ale raz, ovplyvnená hodnotením na imdb, som po tomto, dnes už kultovom seriály siahla. A neľutujem. Áno, prvá séria môže zodpovedať tunajšiemu hodnoteniu 52%, no každou ďalšou sériou sa seriál zlepšoval. Jednotlivé série boli vtipnejšie, zaujímavejšie, dospelejšie a temnejšie a ja som sa až do konca nemohla odpútať. Buffy nie je len o záchrane sveta. Je o tom, čo musela hlavná hrdinka kvôli svojmu osudu obetovať, o hľadaní samej seba, dospievaní, zodpovednosti a aj priateľstve a láske. Postavy z BTVS už budú navždy patriť k mojim obľúbeným seriálovým hrdinom – najmä Buffy, Willow, Anya, Xander a Spike. Takisto niekoľko epizód sa zaradilo do mojej súkromnej top-ky – Hush, Body, Tabula Rasa a hlavne dokonalá muzikálová epizóda, ktorú už dnes poznám naspamäť - Once More With Feeling. Nebudem klamať, našlo sa aj pár dielov, ktoré som tak úplne nepochopila a boli fakt hrozné, ale nič nemôže byť dokonalé. Každý seriálový fanúšik, by si mal tento počin Jossa Whedona pozrieť. Po celých 7 sériách ľutujem len jednu vec. Že som Buffy nemala možnosť sledovať v dobe natáčania a s napätím čakať na nové diely. Takto som to mala zhliadnuté príliš rýchlo. A moje hodnotenie? Jasných 5*

Program na ochranu princezen (2009) (TV film)

Čo čakať od televízneho filmu z Disneyho produkcie? Asi nič moc :) Ale z tohto filmíku sa vykľulo milé, nenáročné pozeranie. Niektoré vtipy mi prišli zábavné, iné nevtipné, či trápne. Avšak na moje prekvapenie hlavné predstaviteľky neboli otravné, čo bolo celkom plus. A čo filmu rozhodne nechýbalo? Predsa tradične predvídateľný príbeh, morálne ponaučenie a happy-end :) Proste ak nemáte radi sladké americké filmy pre teenagerky, tak sa tomuto vyhnite. Ja som mala asi dáku slabšiu chvíľku, preto 3* :)

Svět podle Mallory (2010)

Niekedy život nejde tak, ako by sme si to predstavovali. Niekedy nám zoberie to, na čom nám najviac záležalo a s tým aj vôľu žiť. A práve v takej chvíli sa môže objaviť niekto, v ktorom opäť uvidíme zmysel života. A o tom je Welcome to Rileys. Nie je to žiadny veľký film, len príbeh o troch obyčajných ľuďoch, ktorým sa v živote až tak nedarí, podčiarknutý skvelými hereckými výkonmi. James Gandolfini bol vynikajúci, Kristen Stewart je skvelá herečka a som rada, že mi to dokazuje aj mimo Twilightu a Melissa Leo priam excelovala. Úprimne, bola som až prekvapená ako ma film zaujal, nemám mu čo vytknúť a preto si zaslúži 5*

Anatomie lži (2009) (seriál)

Vždy som si myslela, že som dobrý klamár. Teda až do chvíle, kým som si pozrela jeden diel Lie to Me. Seriál ma rýchlo zaujal a hneď sa zaradil k mojim obľúbenejším. Veľmi ma bavilo sledovať, čo všetko dokáže odhaliť náš výraz tváre, postoj, gestá ... Lenže na rozdiel od iných seriálov, som si tu nedokázala obľúbiť postavy. Áno, Tim Roth bol v hlavnej úlohe skvelý, ale to bolo asi všetko. Jednoducho na mňa Klamári pôsobili chladne. Ale to je len môj pocit. Seriál je to rozhodne skvelý a pozrieť sa ho oplatí. 4*

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Tak dlho som čakala. Príbeh, s ktorým som vyrástla, sa skončil aj na filmovom plátne. S knihou čerstvo v pamäti, som sa vydala do kina. Nemala som veľké oči, ale dúfala som, že sa dočkám dôstojného konca. No keď sa na plátne objavili záverečné titulky, hlavou mi preblysli slová: „Áno, toto bol film, na ktorý som čakala.“ Teraz však trochu konkrétnejšie. Naivný bol ten, čo očakával presnú kópiu knihy. A hoci zmien bolo celkom dosť, bola som spokojná s tým, ako to tvorcovia zvládli. Niektoré postavy dostali možno málo priestoru, ale nemôžeme predsa chcieť všetko :) Dokonca aj 3D mi prišlo dobré, aj slovenský dabing bol tradične kvalitný, takže na spokojnosti mi neubrali. Dva rozhovory na úvod nám umožnili dostať sa do deja a pripraviť sa na záver nabitý akciou, ktorej bolo viac než dosť. Film však ubiehal prirýchlo. Každou ďalšou scénou som si vravela, nech ešte nekončí. Milo ma prekvapilo koľko priestoru dostala profesorka McGonagallová. Zistila som, že filmového Rona mám ešte radšej ako toho knižného :) Som rada, že nepokazili moju najobľúbenejšiu časť knihy – Snapov príbeh. Dokonale poskladaná koláž u mňa vyvolala rovnaké pocity ako pri čítaní. Pri bitkách som sedela so zatajeným dychom. Efekty boli úžasné. Stanica King´s Cross bola presne ako som si ju predstavovala. Počas filmu som plakala, smiala som sa, priblblo som sa usmievala. A hoci záverečný epilóg bol trochu úsmevný, do smiechu mi nebolo. Vedela som, že je koniec. Po chvíli pocit nadšenia vystriedal smútok. Harry Potter sa skončil a s ním aj moje detstvo.

Truman Show (1998)

Originálny a zaujímavý námet je hlavnou výhodou tohto filmu. A navyše nás donúti zamyslieť. Naozaj akceptujeme všetko tak ako príde? Keby je všetko okolo nás len hra, všimli by sme si to? A keby áno, dokázali by sme sa tomu vzoprieť? Prečo sme takí fascinovaní sledovaním životov iných v rôznych reality show? Takéto otázky ma napádali pri sledovaní, ale odpovede na ne asi ťažko nájdem. Podľa mňa ide o geniálny film, s výborným Jimom Carrym v hlavnej úlohe. Stále, keď ho pozerám, ma fascinuje. Nedokážem sa od neho odpútať a spolu s divákmi vo filme tŕpnem ako to s Trumanom dopadne. Jasných 5*

Černá labuť (2010)

Film o premene krehkej baletky v Čiernu labuť, o tom, čo si kvôli tomu musela vytrpieť. Ťažko tu určiť hranicu medzi realitou, ilúziou, či blúznením. K tomu skvelá kamera, hudba a herecké výkony – najmä Natalie Portman podala brilantný výkon a Oscar jej šiel zaslúžene. Nikdy by som nepovedala, že film o balete bude taký strhujúci. Úplne ma pohltil. It was perfect ... a nič viac k tomu vravieť netreba. 5*

Odložené případy (2003) (seriál)

Človek by povedal, že všetky kriminálky sú rovnaké. Ale nie sú. A Odložený prípad to len potvrdzuje – už len tým, že sa zaoberá zabudnutými prípadmi z minulosti. Aj celkové spracovanie a atmosféra jednotlivých epizód mi príde odlišná oproti ostatným seriálom tohto žánru. A tie hudobne podfarbené závery mám úplne najradšej – najmä vďaka nim si divák Cold Case zapamätá. Síce som ho ešte celý nevidela, ale na žiadny zlý diel som zatiaľ nenatrafila. Proste seriál patrí k mojim najobľúbenejším - preto musím dať 5* :)

Bulšit (2001)

Úprimne povedané, čakala som väčšiu kravinu :) Ale to neznamená, že si to pozriem ešte raz - skôr sa tomuto dielu budem vyhýbať. Ale klamala by som, keby poviem, že som sa pár krát nezasmiala. A navyše sa tvorcom celkom podarilo vystihnúť tie klasické teen komédie. K tomu prirátam ešte Chrisa Evansa a celkom podarenú hudbu a vychádza mi, že si film zaslúži aspoň 2* :)