Přebíhání (2021)

Takže, kde začať. Asi začnem s tým, že som očakávala viac ako sa mi dostalo. Filmári mali k dispozícii všetky prostriedky, aby natočili skvelý film. Príbeh, herečky, ale proste niečo mi na tom nesedelo. Ja som jednoduchá žena, nevyznám sa do filmových techník, nehľadám tam spojitosti a inšpirácie s inými režisérmi. Ale proste, keď mi to miestami pripomenulo film na kazete z Kruhu, tak niekde je chyba. Príliš dlhé zábery, napätá atmosféra ako z hororu, záber na prasknutý plafón? Akože to malo čo symbolizovať? Triedne rozdiely? Prečo sa hrať s niečím, čo neviem? Čo sa týka samotnej knihy Passing, tá nemá chybu, je to veľmi dobré nahliadnutie do vtedajšej doby. No s týmto filmom to nemalo nič spoločné.

Marie, královna skotská (2018)

Zbytočný film. História poňatáta očami modernej doby. Posledná kvapka bola, keď Mary prepáčila tomu Talianovi, že zviedol jej muža. Zarytá katolíčka! Zaujímavé kostýmy tho.

Antebellum (2020)

Tak premrhaný potenciál ako už dávno nie.

Dotkni se mých ran (2020) (seriál)

Nádherné kostýmy, Jeong-se Oh a zaujímavý a atypický dej.

Král: Věčný panovník (2020) (seriál)

Najlepšie z celého seriálu: kôň a titulná pieseň. Nuda, strašná prekombinovaná nuda.

Americká vražda: Rodina od vedle (2020)

Neviem, či môžem použiť výraz "milujem", ale milujem true crime dokumenty alebo videá. Toto spracovanie ma však zasiahlo hlbšie než som čakala.Videla som niekoľko videí, ktoré sa týmto prípadom zaoberali a rozoberali do najmenších detailov. Keď si uvedomíš čo všetko spravil, že to chcel hodiť na svoju ženu...proste nechápem.

Geunyeoneun yeppeossda (2015) (seriál)

Môj návrat ku k-dramas po dvojročnej pauze odštartoval práve tento seriál. Už od začiatku som mala problém sa s tým nejak stotožniť resp. obľúbiť si to. Ja viem, že pri romantických komédiách je ťažko čakať nejakú hlbšiu logiku. Niekde to ani nečakám, ale v tomto prípade ani zaboha nechápem prečo so sebou hlavná hrdinka niečo neurobila hneď na začiatku. Chápem, že peňazí nebolo nazvyš, ale jej kamarátka,(čo jej bola ako sestra) jej nevedela pomôcť?To musela čakať 10 dielov na tú zázračnú premenu, ktorá mohla byť už v prvej epizóde (a ktorú si aj tak zacvakala sama)? Alebo chcela byť pekná kvôli chlapovi? Držala sa hesla ak nemáš chlapa, môžeš vyzerať ako šubra? Tvorcovia doslova varia z vody. Hlavná hrdinka je nesympatická a liezla mi na nervy, jej kamarátka o nič lepšie - pri prvej príležitosti jej bodla nôž do chrbta. Jediné svetlé body celého seriálu boli side-pairing z kanclu a Siwon. Vážne ma prekvapil, nečakala som, že sa vyvinie po hereckej stránke až tak "fajne". Naposledy som ho videla v čínskej verzii Skip Beat! (či čo to bolo za verziu) a to bol des bes, ani som to nevidela celé.

Hamlet (2015) (divadelní záznam)

Videné v Barbican. Hamlet bol zahraný bravúrne, ale to sa dalo čakať. Tam bol skôr problém to, či to jeho kolegovia ustoja. Či nebudú zatienení. Podarilo sa, no ako komu. Pre mňa bola najlepšia Ofélia. To ako to Sian Brooke zahrala bolo netradične osviežujúce. Najsilnejší moment bol, keď sa zdvihla od klavíra a oblúkom vyšla dverami von. Zimomriavky som mala až na hlave. Obstojne sekundoval aj Ciarán Hinds, predsa len, dobre zahrať záporáka je ťažšie ako hrdinu. Čaro tomu dodali kulisy, ktoré boli naozaj nádherné a prepracované. A predel medzi prvou a druhou časťou bol famózny. Ale celkovo ma to moc nenadchlo. Priznám sa, že som bola na tom 2x, preto konštatujem, že napriek tomu, že tam hral B.C. to bolo dosť priemerné a slabé, a on sám to miestami prehrával. Komické vsuvky boli dosť násilné a nie veľmi komické. Vyznelo to chladne. Hra, ako celok sa ma nedotkla. Priznám sa, nudila som sa väčšinu času. Jediné nadšenie z toho bolo, že sedím v divadle (a aj to kazili ľudia, čo si prišli oblečení ako keby si odskočili z nákupov alebo z prechádzky so psom). Druhýkrát som tam už "musela" ísť, keďže vrátiť lístky a dostať za ne peniaze je pri ich reklamačnej politike náročný počin. Takže druhé vystúpenie som väčšinu času prespala (rúhanie!, a to som si myslela, že som veľký kultúrny hipster). Ešte šťastie, že sme sedeli hore, takže to nebolo veľmi vidieť.

Bišódžo senši Sailor Moon Crystal (2014) (seriál)

Spomínam si na to ako by to bolo iba včera. Bola jedna hodina popoludní a na RTL 2 išla známa znelka. Postavila som sa pred telku a spolu s mojou obľúbenou hrdinkou Bunny sme bojovali proti ozrutným monštrám "Mondstein, flieg und sieg". Ešte aj teraz mám zimomriavky pri tom geniálnom huslovom podmaze z premeny Sailor Neptun a Sailor Uranus (o ich vzťahu som sa dozvedela o dosť neskôr :D, že to vlastne malo celé yuri nádych hlavne posledný arc). Aj môj nick je z poslednej série. Ja milujem Sailor Moon a to aj napriek tomu že som stará koza. Veľmi som sa na toto tešila. No vypálilo to trošku inak ako som si predstavovala. Budem mierna, ak to označím za rozpačité. Niektoré veci by sa mali nechať tak. Je síce pravda, že grafika je vylepšená, ale čo na tom, keď to stratilo to čaro? Sklamanie roka, preto nehodnotím. Ešte uvidím ako vypália nový Digimon a Dragon Ball, to bude pre mňa posledný úder.