Bez východiska (2022)

Najprv som čítal knihu. Tú som zhltol raz dva. Keď som zistil, že bol podľa nej natočený aj film, musel som si ho pozrieť...pre porovnanie. A ani film veru nesklamal. Atmosféra bola vo filme vybudovaná rovnako, ako v knihe. Áno, zápletka je priemerná a jednoduchá. Nehrajú tam žiadne hviezdy. Napriek tomu film má tempo, spád a napätie. Po dlhej dobe spracovanie, ktoré sa verne drží knižného príbehu. Za mňa spokojnosť.

Monster Hunter (2020)

Jedna * za scény s drakom. Inak bieda a utrpenie.

1917 (2019)

Práca s kamerou úžasná a dojem natáčania na jeden záber podarený. Jednoznačne favorit na Oscara za kameru a aj strih, ak je tu vôbec možné o nejako strihu hovoriť. Ale čo ten príbeh a dej? Už po 30 minútach filmu to akosi strácalo dych. Ukážkový príklad, kedy forma víťazí nad obsahom. Okrem kamery však treba pochváliť aj hudbu. Žiaľ, ako celok je to len priemer.

Joker (2019)

Spomedzi doterajšej tvorby DC určite nadpriemer a postava Jokera ukázaná tak nejak inak a pomerne originálne. Ak ale odhliadneme od faktu, že je to v rámci DC univerza nadpriemer, tak sa pre mňa jedná len o priemernú drámu. Herecký výkon v hlavnej úlohe ale bravúrny. Trochu nadhodnotený film.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Tento film má len 2 dobré veci: Hudbu Hansa Zimmera a herca Fassbendra. Príbeh skratkovitý, uponáhľaný. Záporák nevýrazný. Sophie Turner danú rolu proste nezvládla. Ešte možno stála za to scéna vo vlaku. Emócie vôbec nefungovali. Film mi pripadal ako natočený iba z povinnosti, bez nejakého zápalu. Je to slabé....je vidieť, že celé natáčanie a produkciu sprevádzali problémy. Apokalypsa bola proti tomuto klenot...

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (2018)

Až príliš detské a hlúpučké. Už trailer ma odradzoval a môj predpoklad sa potvrdil. V predchádzajúcich filmoch tejto série bolo aspoň niečo aj pre dospelého diváka. Toto ale tvorcovia nemohli myslieť vážne

Iron Sky: The Coming Race (2019)

Na prvý pohľad možno úplná blbosť, ako aj prvý diel, ale rovnako geniálne zábavná ako prvý diel :D paradoxne si dovolím tvrdiť, že je tento film napriek svojej jednoduchosti určený pre vnímavého diváka, ktorý dokáže nazrieť pod povrch tejto satiry.

96 hodin: Zúčtování (2014)

... a mohol to byť celkom dobrý oddychový film, aj keď prvému dielu nesiahajúci ani po päty. Ale ten strih!!! Niečo tak hrozné som už dlho nevidel. Rovnaký problém ako pri Taken 2. Megaton je strašný blbec, ak môže odobriť niečo tak hnusne zostrihané, kde za jednu minútu uvidíme 100 strihov. Buď nestíhate vnímať, a ak aj stíhate, tak vás po chvíli začne bolieť hlava a oči.Príbehovo žiaden zázrak, ale dalo sa.

Očista (2013)

Nápad zaujímavý, ale nejako ma prenasleduje pocit, že sa z toho dalo vyťažiť oveľa viac. Už len samotná predstava, že by to takto fungovalo naozaj v praxi, je desivá. Škoda že postavy nedostali viac priestoru a že sme sa o nich nedozvedeli trochu viac. Ale inak spokojnosť.

Beethoven 5 (2003)

Keď to pozeráte v posteli s horúčkou 38,7, tak vám to na také totálne primitívne zabitie času stačí. Na nič zložitejšie sa pri takých teplotách aj tak nezmôžeme :D