Dragoni

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 29.4.2017  22:01
    Koule (1998)

Pro mě osobně lehce nadprůměrné sci-fi s hvězdným obsazením, které těsně minulo 4. Zajímavá myšlenka, která i přes hvězdné obsazení postrádá pro mě zásadní střípky informací. Psychologicky dobře zvládnuté sci-fi, které těží z izolace a neznáma.

• 28.4.2017  12:34
    Krajiny sezónních zázraků (TV seriál) (2016)

Velice pěkně natočený dokument zachycující roční období a sním spojený životní koloběh přírody.

• 28.4.2017  10:26

Zajímavá sonda bez cenzury, do tajů historie a jídel mnoha zemí, kde není na pořadu dne vybrat pětihvězdičkový hotel. Tento pořad si klade za cíl najít s místním průvodcem tradiční destinace a jejich jídla, jednou v odpadlé taverně, jindy v lepší restauraci. 70%

• 28.4.2017  08:43
    V divočině s Bearem Gryllsem (TV pořad) (2014)

Spíše než dokument o přežití, jak jsme byly u BG zvyklý se jedná o marketingově dobře zmáknuté propagační Reality TV video na výrobky od Beara Grillse, kde je hlavním lákadlem přítomnost celebrit. Nejedná se o špatný odpočinkový seriál.

• 28.4.2017  08:23
    Letadlová loď Enterprise (TV seriál) (2006)

Dokument s prvky CGI animace (válečné scény i popisy lodě a jejich prvků), výpovědi svědků a historickými záběry událostí, zachycených téměř minutu po minutě u nejdůležitějších událostí, hrdinů i všedních dnů. Je tam trošku propagandy i vlastenectví, ale tomu se u amerických dokumentů nevyhnete.

• 27.4.2017  13:10
    Zlato Yukonu (TV seriál) (2013)

Krásná krajina zpustošená hledači zlata, kteří vyměnili rýžovací misku za těžkou techniku a les za hordy štěrku, který připomíná měsíční krajinu. Jediné plus je, že alespoň nějakou úctu k přírodě mají a nevyhnali bobry z jezera.

• 27.4.2017  10:36
    Ropní zlatokopové (TV pořad) (2015)

Reality show ze života moderních ropných těžařů a jejich rodin i příbuzných, která se točí jen okolo peněz, jak v jejich profesním, tak i osobním životě.

• 27.4.2017  10:21
    Prokletí tuňáci (TV pořad) (2012)

Reality show o lovu tuňáků, být to jeden dokument dám hodnocení 3, ale točit seriál o lovu tuňáků z každodenního života rybáře tu bylo již několik. Jediné plus shledávám v tom, že i sami rybáři vědí, že musí udržet populaci ryb a nesmí je vylovit všechny, jako to dělají plovoucí kolosy.

• 27.4.2017  09:31
    Skandinávská divočina (TV pořad) (2011)

Prvotřídní dokument plný krásné divoké přírody, které prezentuje jedinečné zachycení místní fauny i flory. Velice dobře natočené, zpomalené záběry, skryté kamery, makro. Prostě dokument od National Geographic.

• 27.4.2017  09:06
    Geniální vynálezy (TV pořad) (2015)

Za výrobou běžných produktů, které využíváme denně se obvykle skrývá zajímavá cesta vývoje, historie i osudů. Dokument je koncipovám podobně jako mix How Stuff Works a How It's Made.

• 27.4.2017  08:49

Dokumentární mini série představující 72 nejhorších míst pro život. Nebezpečí představující přírodní katastrofy, politická situace či životní prostředí i u míst, které by jste je nečekali, že jsou nebezpečná či dokonce život ohrožující i když pro běžného turistu se jedná o ráj na zemi.

• 27.4.2017  08:46

Velice pěkně natočený a informacemi nabitý třídílný dokument o ženách ze 17 století, který Vám představí vše od běžných činností dané doby, až po netradiční záležitosti. To vše napříč všemi společenskými vrstvami té doby.

• 28.1.2017  18:29
    Fun Fur? (2005)

Děsivá ukázka nehumálního chovu, zabíjení a zacházení se zvířaty určenými pro celosvětový kožešinový průmysl. nehumální zabíjení, stahování z kůže zaživa, polomrtná zvířata Nejdrsnější dokument o kožešinovém průmyslu v Číně. Video ke zhlédnutí ZDE PART 1 | ZDE PART 2.

• 22.11.2016  08:50
    Křižovatky života (TV pořad) (2013)

CSFD by měla zvážit novou stupnici hodnocení, jelikož tento "hlen" uráží svým "ne-obsahem" i hodnocení Odpad!

• 7.11.2016  15:35
    Trollové (2016)

Hudební dětská pohádka na LSD

• 20.10.2016  10:44
    DNA slavných (TV seriál) (2014)

Spíše podprůměrný dokument ve stylu detektivky, kdy Mark Evans hledá pozůstatky DNA(zuby, vlasy, kosti, nehty) a ověřuje jejich pravost pomocí historiků a dokumentů(fotky, dopisy). Dokument je doplněn historickými informacemi a záběry, které se dochovali k dané slavné osobnosti. Na konci každého dílu, analyzuje DNA a stanovuje ty nejpodstatnější rysi, jako jsou nemoci, původ atd:. 50%

• 19.10.2016  08:19

Fabergé - jméno jež je spjato s výrobou ruských Císařských velikonočních vajec, jež bylo vyrobeno jen 50 kusů, každé jedinečné kvality i hodnoty a především nadčasové ukázky řemeslné dovednosti.

• 17.10.2016  21:30
    Žena na konci světa (TV seriál) (2009)

Čínská škola bojových umění pro děti od 5 let byl opravdový extrém.

• 10.10.2016  10:03

Po dlouhé době relativně slušná česká komedie která bavila. Poutavé téma cestování časem a dobré hlášky v podání Jirky Mádla. 65%

• 24.8.2016  13:07
    Rada nad zlato (studentský film) (2015)

Trošku chaotické a jednostranně zaměřené, připomínající dokument Šmejdi.

• 22.8.2016  09:49
    Strašidla (2016)

Pěkné kostýmy, ale děti bych na tuto "zpohádkovělou" verzi Ulice či Ordinace v růžové zahradě nevzal.

• 15.8.2016  11:54

Úsměvná jednohubka k filmu The Secret life of pets (jak již zmínil swamp), kterému Mimoni předcházeli.

• 13.2.2016  23:22

Bon appétit

• 13.2.2016  21:21

Někdy může být i 8 vteřin, tím nejdelším okamžikem, který vás dělí od vaší životní lásky a rozhodnutí je jen na Vás.

• 31.1.2016  18:20
    Nazí a vystrašení (TV seriál) (2013)

Seriály o přežití mám velice rád, ale tohle se mi zdá už trošku obscénní, koukat na něčí zadek od popela.

• 31.1.2016  18:10
    Rození obchodníci (TV pořad) (2003)

Oproti americké konkurenci se jedná o suše britský seriál o opravách (renovaci) aut do původního stavu, kde se nehraje na lennost a nadávky jako je tomu v USA pořadech tohoto typu.

• 30.1.2016  18:04
    Zhan Shen (TV seriál) (2004)

Svým pojetím ojedinělý seriál, vyprávějící příběh zneužité dívky, o které téměř nikdo neví, díky její plachosti a tichosti, a chlapce, který i přes svou vizáž drsňáka, oblíbence školy a úspěšného závodníka silničních motorek, který nemá o dívky nouzi, provází víc problémů z minulosti, než kohokoliv jiného.

• 30.1.2016  17:59
    Nae yeojachinguneun gumiho (TV seriál) (2010)

Velice příjemný seriál. Zatím ta nejroztomilejší "Gumiho" (Devítiocassá liška) co jsem viděl.

• 23.1.2016  19:36
    Kurosagi (TV seriál) (2006)

Bang !!! Podvodník, který podvádí podvodníky a obětem vrací ukradené peníze. Velice zajímavý námět i obsazení. Přesto jsem čekal od tohoto seriálu mnohem více. První a poslední díl byly nejlepší. 60%

• 17.1.2016  13:30

Nechápu, že původní postavy z anime Naruto namluvil někdo jiný a navíc v korejštině, každopádně snaha tvůrců volně navázat na anime Naruto "mladou krví" je nápad minimálně potěšující. Film má příběh i finální battle, který se na časové omezení filmu, řekl bych vydařil.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37