Jirka_Šč

Jirka_Šč

Jirka Ščobák

okres Bratislava
Sledovatel dobrých filmů :)

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 25.4.2017  10:00

Článek o oranžovém kocourovi: https://cifersky.blog.sme.sk/c/445930/audrey-hepburnova-si-rozumela-s-kazdym-i-s-temperamentnym-kocurom-ktory-vsetkych-skrabal.html

• 23.4.2017  20:28
    Eoneunal (2017)

Příběh pracovníka pojišťovny, kterému zemřela žena a on má vyšetřit ženu po nehodě v kómatu, vypadal dlouho slibně, ale pak nějak odešel. A neříkám to jen proto, že je konec zvláštní - náhodou bych ho i celkem uvítal, jako důkaz, že takto život vypadá a příběhy mohou končit různě - ale myslím, že i takovýto konec se dal udělat líp.

• 21.4.2017  10:49
    One Sunny Day (TV seriál) (2014)

Pokud máte prázdnou hlavu a chcete se napít jemně voňavého čaje :). ■ Zvláštní a příjemné. Zvláštní už formátem - deset dvanáctiminutových epizod zveřejněných na webu. Zvláštní potkáváním, míjením a křížením. Zvláštní teplými tlumenými barvami a hudbou. Zvláštní tím, že většinu času se dva lidé vlastně úplně nepotkají a to i když jsou spolu. Líbilo se mi, zaujalo. Vlastně zaujal už samotný výběr herců - oba jsem znám, nezklamali, potěšili. Je mi příjemné dívat se na filmy točené na Jeju. ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=pTNADVTXitw

• 21.4.2017  10:42
    Shorts (2013)

Z pěti krátkých filmů jsem viděl jen Audacity, bez titulků a v hindi, takže nehodnotím. Audacity je o rebelství dospívající dívky vůči dominantnímu otci.

• 18.4.2017  07:51
    Bai jin nu wang (TV seriál) (2011)

Dostal jsem něco trochu jiné, než jsem čekal a jsem spokojen. Dlouho nepředvídatelné, po polovině se poněkud natahovalo, ale viděl jsem 33dílnou verzi (existuje 22dílná). Po dlouhé době seriál, který mi přinesl něco nové - konkrétně zlatokopku a studenta hudební školy v Paříži, který řeší tíživou finanční situaci vyděláváním si jako dvojník bohatého dědice. Narazí na sebe, ona nadšena, že potkala ideálního muže. Když to praskne, je on vyhozen ze školy a musí se vrátit domů na Taiwan, kde jeho sestra prodává v tržnici zeleninu. Zajímavé je, že mi tentokrát nevadila žádná postava, ani ty vyloženě rustikální. Výborně obsazené, zahrané. Lynn Hung jsem opakovaně viděl v IP Manovi, ale nepoznal bych ji (v Material Queen je mnohem víc sexi a mnohotvárná). Občas příjemně hudební. Vavčou zmiňované popkulturní vložky jsem neregistroval, asi proto, že Taiwan není moje specialita. ■ Upoutávka: https://www.youtube.com/watch?v=eY2ZoxPhShM ■ P.S. Vypadá to, že není rozdíl mezi 22dílnou a 33dílnou verzí. Epizoda u jedné trvá něco přes hodinu, u druhé třičtvrtě.

• 14.4.2017  22:19
    Tanna (2015)

Podle skutečného příběhu. Souostroví Vanuatu, před nějakými třiceti lety, což ale ve filmu není vidět, protože obyvatelé části ostrova se dobrovolně rozhodli pro tradiční způsob života, který jen několika okamžiky dává najevo, že se jedná o současnost (domorodci například vědí, že existuje britská královna a dokonce už i někdy měli na sobě západní oblečení). Unikátní.

• 14.4.2017  16:17

O Your Lie in April jsen náhodou zakopl a nevěděl, že v tom je Suzu Hirose. Dobře se na ni dívá, možná až moc super charakter. Naopak, hlavní hrdina mi svojí povahou leze na nervy - obecně nemusím ufňukané typy. Dvě hvězdičky pro něj akorát. Co se Suzu týče, viděl jsem s ní už třetí věc a všude byla podobná. Ocenil bych od ní v budoucnu jiný typ postavy. Do plusů naopak dávám, že jsem neznal příběh (seriál) a netušil, jak dopadne. Nic nového, koukatelné, duet klavíru s houslemi hodnotím jako super.

• 11.4.2017  11:05

I Jihokorejci mají mainstream, xkrát viděný a v západním stylu. Neurazí. Kang Ye-won, kterou jsem viděl poprvé, byla v roli kancelářského, věčně odmítaného, outsidera docela zajímavá a občas (komunikace se psy) docela zábavná.

• 8.4.2017  15:58
    Deoking (2017)

Dobré. Dost dobré. Neměl jsem na to úplně náladu, ale 4* zasloužené. Politika ako sviňa.

• 3.4.2017  01:49

Co mě nejvíc vadí, je špionážní téma. Jednak v původní knize není, jednak dostalo až moc prostoru na úkor ostatního. Rozumím, chtěli to atraktivnější pro současné děti, vycházeli z úvahy, že sám Ransome špiónem byl (pro MI6). Ale stejně mi to tam nesedne a zabralo to až moc místa. Což je škoda, protože když to vyškrtnu, podařilo se pěkně zachytit charaktery, prostředí, atmosféru a bylo pár okamžiků, kdy se mi líbilo moc. ■ "Vlaštovky a Amazonky navždy!" ■ Úvaha: Proč se filmy tolik zaměřují na první knihu? Moc bych si přál Zamrzlou loď kapitána Flinta, Velkou severní nebo Holubí poštu. ■ Jednu * navíc za to, že se do tohoto filmu pustili. ■ Nacházím nečekaný článek: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/bbc-ransomovy-vlastovky-a-amazonky-maji-necekanou-syrskou-linii/1384541

• 2.4.2017  11:03

Před dvanácti lety byla unesena osmiletá Cherry a dnes se vrací. Po skončení filmu jsem nevěděl, co si myslet, ale teď se mi už rozleželo. Není to zle technicky udělané. Dobří herci, kamera, atd. Režisér a scénárista nabouchali do filmu náznaky, slibně vypadající prvky, vzájemně sice chaotické, ale nevypadají zle, načež to celé neskončí vyloženě zle, ale ... hmm. Jsou tam nelogičnosti, není mi jasné, jak vlastně která postava uvažuje a pro diváka je těžké definovat, co chtěl básník říci. Něco okolo 50%.

• 2.4.2017  10:55
    Kříž cti (2012)

Budu doporučovat. Skutečností inspirovaný příběh, kdy se nad Norskem v roce 1940 vzájemně sestřelí Němci a Britové a přeživší členové posádek musí přežít v sněhové bouři v dřevěné lovecké boudě uprostřed ničeho.

• 2.4.2017  10:38
    Emperor (2012)

Čekal jsem kousek historie a víceméně jsem ho dostal. Romantická linka mi na rozdíl od většiny nevadila, protože by bez ní byla postava generála Fellerse výrazně plošší (asi v reálu i byla, protože jsem googlením o oné lince nenašel v jeho skutečném životě nic).

• 27.3.2017  15:53

Čistých 70%. Příběh o klukovi, který je lídr v akčních hrách, ale mimo toho nezaměstnaný. Což je jen intro. Je vyzván, aby jedné dívce vrátil za úplatu mobilní telefon, učiní tak, aniž by ji vyrušil ve sprše. Druhý den je zatčen za vraždu a všechny důkazy jsou proti němu. Nenudí, ale není to nic nového (nejvíc mě zaujalo, jak hlavní zloduch pracoval s daty). Zaujala postava hackerky, která je takový introvert, že použije telefon, i když má dotyčného přes stůl. Ale jako celek to není stále za víc, než za těch 70%. Jinak, pro Ji Chan-wooka je to po hromadě seriálů první hlavní role ve filmu. Průměrný výkon od něj.

• 26.3.2017  17:37

Kompaktní. Ne s "vlastní představou a nebojácné", jako poslední Popelka. Ale fajn a slovenský dabing mi vůbec nevadil.

• 26.3.2017  11:23
    Lukostřelci (2011)

Důsledkem vidění filmu je, že jsem googlil o mandžurských invazích do Koreje (nedopadlo to pro Korejce nic moc). Dávám 4* s tím, že pokud je někdo nadšenec do bojových filmů, dá klidně i maximum. Ano, i mě to některými scénami připomínalo Apocalypto.

• 25.3.2017  21:43

Pokud přijmu zízinu definici, že tři hvězdičky nejsou špatné hodnocení, pak je prostě dát nemohu. V tomto filmu nefungují vztahy. Moon Chae-won hraje, jako vždy, to znamená velmi příjemně, ale oba hlavní představitelé nepasují dohromady. Vlastně nikdo nehraje zle a je tu spousta výborných a mě známých herců, ale nic tu nepasuje dohromady. Jediný jakž-takž funkční pár je ta dvojice z baru. Totálně režisérsky a scénáristicky nezvládnuté. Přemýšlel jsem, co je zle a díval se, kolik ještě minut do konce.

• 24.3.2017  01:53

Ale jo. Plný počet. Hlavně proto, protože to nemá slabší epizody, nevidím nedostatky a pocit, že chci dát maximum, ke konci sílil. Žánrově svým způsobem "pomalá tragédie". Pomalý song "Will Be Back": https://www.youtube.com/watch?v=MGYJd1tqwio

• 18.3.2017  22:10
    Robin Hood (TV seriál) (1984)

Seriál mého dětství a uznání i po opětovném vidění první série (6 epizod).

• 17.3.2017  23:40

Nemohu si pomoci, ale film se mi líbí i po opakovaném vidění na 4*, přestože to není nic výrazného. Jednoduché, melancholické, se zemitými barvami, občas moře. ■ Ať googlím, jak googlím, nenacházím nic o tom, že by Irsko takto terorizovalo subrománskou Británii.

• 16.3.2017  02:21

Viděl jsem, přečetl komentáře pozitivní, komentáře negativní, ale nějak nevím, co napsat. Snad je, že se na tento příběh ani jiný film vytvořit nedal.

• 7.3.2017  00:46

Asi jsem na to neměl úplně náladu. Málo cynické :).

• 6.3.2017  09:07

Myslím, že by to byla ptákovina, kdyby se holywoodského scénáře nakonec nechopil Zhang Yimou a neudělal maximum, co šlo. Finálně překvapivě bezchybně natočené hybridní béčko s Mattem Damonem. Nepotřebuju vidět znova, ale nemyslím, že je fér dát jen 3*. P.S. Politiku v tom nehledám a myslím, že ani není. Souhlasím s názory, že zde nešlo o západ/východ, ale o jednotlivec/celek.

• 6.3.2017  08:58

"Otoč se třikrát dokolečka, dej pac a zaštěkej." ■ Měl jsem včera večer náladu pustit si cokoli a náhodou si vybral tohle. Vůbec to nedopadlo zle. Příjemný a koukatelný snímek, vycházející z anime na první i druhý pohled. Holka, která chce na škole zapadnout do holčičí skupiny, předstírá, že má kluka, když je nucena ukázat fotku, náhodně jednoho vyfotí na ulici, aby zjistila, že chodí do stejné školy. On překvapivě souhlasí předstírat, že je její přítel, ale na oplátku žádá, aby ona byla jeho pes. Cynický unuděný bastard :). Co píše Zíza o kameře, u mě to je naopak plus. Ruční kamera působí (nevím, jestli úmyslně, ale neřeším) nedokonale a v mých očích dodává dynamiku, co se mi ale doopravdy líbilo, byly pohledy z dálky. Nezvyklé, příjemné, člověk si musí trochu představovat a napadlo mě, že přesně takto asi vypadala scéna v anime (které jsem neviděl). ■ Před dvěma lety, po Himizu, jsem o Fumi Nikaidó napsal, že mi připadne být nová Aoi Miyazaki. Za těch pár let se vyvinula o kus dál, trochu jinam, ale určitě ne špatně.

• 24.2.2017  00:58
    Pasažéři (2016)

Líbilo se mi a ne jen kvůli tělu Jennifer Lawrence. Je to takové ... kompaktní (jak jen příběh na uzavřené pusté kosmické lodi může být). Ano, příběh se vyvíjí, posouvá, ale celou dobu tak nějak drží pohromadě. Možná i proto, protože je to film pro dva a půl herce. ■ Dívám se zde do diskuse a souhlasím, že bych si taky přál maličko jinak konec.

• 21.2.2017  23:59
    Hwarang (TV seriál) (2016)

Solidní historický průměr, v zásadě x-krát viděné trochu jinak. Neurazí. Nové tváře, pár starých. Zaujala Go Ara, která je dost zajímavý typ. Za mě čistých 70%.

• 18.2.2017  00:45
    General and I (TV seriál) (2017)

Nemyslel jsem si, že bych o AngeleBaby někdy řekl, že se chová jako slepice, ale ano. Někdy v čtyřicáté epizodě a něco se tak začala chovat. Měl jsem sto chutí se sledováním praštit, ale pak to zachránila epizoda, ve které se vůbec neobjevila. Dobře. Od začátku. Období válčících států. Sledujeme (ne okamžitě) čtyři z nich. Služebná jednoho prince (AngelaBaby) je geniální stratég (v dětství byla nucena naučit se válečný manuál) a zabrání útoku mnohem silnější armády. To je začátek první epizody. Pak se postavy mlátí mezi sebou, zabíjejí, intrikují, ji začne z nepochopitelného důvodu zachraňovat velitel armády, kterého v úvodu porazila a chce se s ní oženit. Dokud se z ní nestala slepice, váhal bych mezi čtyřmi až pěti hvězdami, pak jsem měl náladu sotva na dvě, po brutálních hromadách epizod se to vyškrábalo zpět na čtyři. ■ Googlil jsem jednotlivé státy, ale nevím, jestli jsou to zrovna ty, co mi Google vyhodil. Hledám na Youtube ending song s ending titulky, ale nenacházím. Podle mě dost slušná esence seriálu.

• 16.2.2017  11:10
    Hostitel (2013)

Četl jsem knihu (překvapivě kvalitní a zajímavá) a film kupodivu nezklamal. Takto jsem si to představoval (se znalostí traileru). Jedině na konci Emily Browning nemusela být (drobný SPOILER - v knize vyberou tělo sedmnáctileté dívky - konec drobného SPOILERu) a úplný závěr jsem si představoval maličko jinak. Rozhovory Melanie s Poutnicí vypadaly, jak jsem očekával, útočiště lidí také, hlavní mužští představitelé splnili představy, atd. Film obsahuje "duši" knihy. Samozřejmě je to kráceno a střiháno, zapojení Duše do lidské společnosti zabere reálně v knize mnohem víc času a je zajímavější, akceptuju ale, že to ve filmu lépe nejde. Možná, že kdybych knihu nečetl, psal bych jinak, ale měl jsem ji při sledování filmu před očima a protože se ve filmu od obsahu nijak násilně neodtrhli, hodnotím pozitivně. Maličko méně akční, než co říká trailer: https://www.youtube.com/watch?v=SRKjf8b4f2E

• 6.2.2017  15:12
    Rabu&Písu (2015)

"Co je Pikadon?" Dost souhlasím s tím, co napsal ScarPoul: Neuchopitelný Shion Sono a hlavní hrdina, který značnou většinu času leze na nervy. Současné to má ale standardně "sonovsky" šílený nápad a vysokou kvalitu. Nadstandardní, nicméně, když porovnám s takovým Love Exposure, začínám mít pocit, že kdysi narval Sono do filmu nápady, které by jiným stačily na filmů pět a dnes se spokojí s nápadem jedním (většinou konkrétní nešvar společnosti), na kterém se následně vyřádí se svými jistě ne zcela normálními myšlenkami. Není to zlé, Love Exposure mě kdysi uchvátilo nejvíc, nicméně nechme ho pracovat.

• 6.1.2017  01:36
    Love O2O (TV seriál) (2016)

Seriál jsem viděl před filmem a líbil se mi. Pak jsem viděl film a líbil se mi víc, ale paradoxně si nemyslím, že je seriál horší. Charakter hlavní hrdinky je - jiný. Asi i cílová skupina je - jiná. Film byl víc pro mladé, moderní lidi, seriál víc pro masy. Seriálová Wei Wei je správně trhlá, odvážná, ale mnohem víc ctí archetyp vztahu muže a ženy. Kde by filmová Wei Wei programovala s ostatními, stará se filmová Wei Wei o ostatní, nosí kávu a zajišťuje servis. Takto napsané to není nic moc, ale v seriálu mi nevadilo. Co se mi líbilo víc (kromě samozřejmého faktu, že byl víc prostor příběh rozvést), bylo ztvárnění herního světa - ten je víc snový a víc herní. Opening: https://www.youtube.com/watch?v=T8oGhDZyPcA

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35