Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Priznam sa, ze od zaciaktu som ocakaval ze to bude (minimalne intelektualne) hovadina a mal som v podstate pravdu. Co som necakal (a po prvych 10 min uz vobec nie) ze sa pri tom budem tak zabavat. Nechyba tu akcia ani humor. Cele je to jednou nohou uz medzi parodiami. 4* s odretymi usami, ale su tam.

Two Guys and a Girl (1998) (seriál)

Videl som vsetky 4 serie a musim uznat, ze je to velmi dobry serial. V druhej serii boli sice vymizli niektore postavy, ktore sa casto objavovali v dieloch prvej serie a trochu mi chybali, na druhu stranu prisli nove postavy, ktore pridali sviezi vietor do plachiet tohto serialu (Suzanne Cryer ako Ashley a Nathan Fillion ako Johny). Bohuzial, na sklonku svojho zivota zacali niektore diely trpiet syndromom, ktorym trpi vecsina viac-serovych sitkomov a to ze uz nevedel ponuknut tolko originalneho humoru ako prve diely a zacal sa opakovat. Napriek tomu ani posledna seria by u mna neklesla pod 3*, prve serie si ale tie 4* urcite zasluzia.

Red (2010)

Po zaciatku, pri ktorom som sa zlakol ako to bude pokracovat, nastalo pre mna velmi velke a vtipne prekvapenie. Davno som nezazil film, kde mi tak vyhovoval vyber hercov na jednotlive postavi, sedeli im hlasky, spravanie a v niekolkych momentoch som nedokazal udrzat smiech a vybuchol som na cele kino. 5* uniklo len o kusok

Megamysl (2010)

Pre mna bol telnto animak velke sklamanie. Isiel som do kina s dost vysokymi ocakavaniami, ktore sa bohuzial nenaplnili. Ak by som porovnal s animakom Na vlasku, ktory som nedavno videl, tak tento u mna vyhrava len temoatikov (superhrdinovia a superzloduchovia su mi blizsi ako princezna vo vezi), ale prehrava dejom a hlavne humorom. Naozaj velmi malo som sa zasmial a ta 3. hviezdicka sa k mojmu hodnoteniu ledva doplazila

Na vlásku (2010)

Priznam sa, ze do kina som na tento film siel len koli zvysnym zlavnenym listkom, ktore som mohol vyuzit len v doobednych hodinach, kedy velky vyber zrovna nie je. Bol som ale velmi milo prekvapeny a chybalo len malo k 5*.

Expendables: Postradatelní (2010)

Velmi tazko sa mi hodnoti tento filmik, pretoze mam z neho velmi zmiesane pocity. Scenar sa mi zda byt hadam horsi ako pri vecsine akcnych filmov a vynika casto nelogickym spravanim postav. Na druhej strane, su tu vyborne akcne sceny, aj ked po poslednom Rambovi som ich cakal trochu drsniejsie, a velmi dobrymi hlaskami a dialogmi. Celkovo mam z filmu pocit, ako by zobrali velku kopu napadov na akcne sceny, dialogy a hlasky a povedali si: "dajme to nejak dokopy", a tak aj spravili. Jedine ten zaver bol pre mna az moc prehnany (ale to mam problem vseobecne s akcnymi filmami z poslednych rokov, ze posledna scena je na mna az prilis moc prehnana). Kazdopadne nebudem mat problem si pustit tento filmik este raz.

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Co charakterizuje tento film? Sympaticke obsadenie, dobre herecke vykony a tradicna zapletka romantickych komedii s zrnieckom originality. Romanticke komedie si pustam, ked mam chut vypnut mozgove zavity a s chuti sa zasmiat, takze zlozitu zapletku som ani neocakaval. Bohuzial, ani tych smiesnych scen som vela nezazil, a tie som prave ocakaval, takze som sa pocas filmu dost nudil. Trvalu ujmu ani nocnu moru z filmu mat nebudem, ale ani ho nemozem doporucit.

O kapitalismu s láskou (2009)

Michael Moorove dokumenty som nikdy nebral na 100% vazne, aj ked sa zakladali na kuse pravdy. Jeho predosle fimy (cisco, bowling for Colombia) ako aj a jeho knihy (Hlupi bieli muzi, Kde je moja krajina, kamos) patria medzi moje oblubene. Tento snimok mu ale podla mojho narozu nevysiel. Napriek tomu ze je natoceny tradicnym "Moorovskym" stylom tu naveznost jednotlivych scen do seba nezapada ako obvykle. Niektore momenty pripadaju silene. Bud Michael straca cit alebo to bolo len chvilkove zavahanie. Pevne dufam v druhu moznost.

Tupíři (2010)

Film je tak na 2*-3*. Vyzsie hodnotenie ale nemozem dat, poretoze na jeho pochopenie je potrebne vidiet prve 2 filmy serie Twilight, z coho druhy som si pozrel na kamosove doporucenie len koli tomu aby som si nasledne pozrel tuto parodiu. Pozerat 2 hrozne filmy na to aby si pozrel clovek priemernu parodiu sa mi nezda dobry obchod.