Něha (2009)

Veľmi podcenené hodnotenie tohto snímku. Ide o citlivú psychologickú sondu do životov hlavných protagonistov Erica, Lori a v neposlednom rade aj poručíka Cristofuora. Na pozadí dramatického príbehu sa odohrávajú súkromné životy týchto hrdinov. Film je veľmi intímnym svedectvom o živote a samozrejme smrti, ktorá hrá hlavnú úlohu a je neodmysliteľnou súčasťou každého z nás - nás smrteľníkov.

Kon-Tiki (2012)

Vynikajúci film o sile človeka a jeho nezdolnej vôli pri hľadaní pravdy.

Děvčátko se sirkami (2013) (TV film)

Voľná adaptácia rozprávky Hansa Christiana Andersena odohrávajúca sa v sirotinci, v ktorom sa príbeh zameriava na dve hlavné postavy - Inge a Emila. Napriek tomu, že sa dejová línia filmu (scenár) vzďaľuje pôvodnej predlohe, cez postavu Inge (Lea Müller) - výborné obsadenie hlavnej postavy dievčatka predávajúceho zápalky, ktoré za krutej zimy v noci vonku zmrzne - to tejto voľnej filmovej adaptácii príbehu neubralo na čare. Kvôli hlavnej postave dievčatka a jej presvedčivému výkonu štyri hviezdičky. Bez tejto hlavnej hrdinky by bolo hodnotenie slabšie. Celková vianočná atmosféra filmu bola zaujímavo spracovaná.

Tupíři (2010)

Sajrajt o sajrajte zvanom Twilight. Myslím, že stručné a výstižné.

Krysař (1985)

Famózne, úžasné, dokonalé. Umelecký skvost.

Temné stíny (2012)

Vtip, šarm, elegancia, okázalosť, vznešenosť, vážnosť a veľmi dobre vystihnuté roky sedemdesiate, so všetkým čo k tomu patrilo. Po umeleckej stránke dokonalé. Burton si zachoval svoj typický scénický rukopis, avšak vôbec nechápem tomuto hodnoteniu filmu a pozastavujem sa nad negatívnymi reakciami typu, že Burton nie je tým čo býval. Z môjho pohľadu to bola typická žánrovka od Burtona, na aké som zvyknutý a určite by ma netešilo, keby Burton zostal stále rovnaký, lebo vtedy by naozaj zaostával. Autor sa musí nejako posúvať a Burton to dokazuje stále svojimi novými invenciami. Súhlasím s komentárom Radeka99.

Training Day (2001)

Brilantný vyšperkovaný film a do detailov vykreslené charaktery.