Hanna (2011)

Nebýt hudby od Chemíků, asi bych tento film ani nechtěl vidět, a vlastně by se vůbec nic nestalo.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Po příběhové stránce očekávaný podprůměr, ale o tu v tomhle případě vůbec nejde! Tady jde o pořádný nášup (většinou originálních) vizuálních vychytávek s porcí několika povedených vtipných momentů okořeněný přítomností Mary E.W. - ta holka tu měla neskutečný šmrnc a bez ní by tento film hodně ztratil! Pokud bych většinu dětství nestrávil hraním počítačových her, bylo by hodnocení o cca 20% nižší, takhle je to ale jasných 80%

Počátek (2010)

Mám rád filmy, u kterých je potřeba hodně přemýšlet a taky filmy, které mají nejasný konec, a je potřeba přemýšlet i po skončení projekce. Inception patří do škatulky těch filmů, které splňují obě podmínky a dokonce ho řadím mezi špičku této škatulky :-) 95%

Dvojrole (1999)

Výborná Tereza Brodská ve filmu s tématem, které mi maximálně sedlo. Škoda jen toho televizně laděného zpracování, které rozhodně neodpovídá filmu na velké plátno. 65%

Chceš mě, chci tě (2009)

Průměrná romantická komedie s několika povedenými vtipnými momenty. Hlavní dva představitelé k sobě perfektně sednou, ale sráží to konec filmu, který (bych řekl) byl předvídatelný už od začátku. 55%

Táta šampión (2009)

Zajímavá tragikomedie s prvky černého humoru a celkem originálním námětem. Robin Williams opět válí a jeho sarkastické poznámky neměly chybu. (WTF režírováno tím uječeným kadetem z policejní akademie? No to mi ho teda vyndej)

Stan Helsing (2009) odpad!

Všechny slabší parodie posledních let jsou oproti tomuto braku skvostná díla! O to víc zamrzí, že se tohohle účastnila i legenda žánru Leslie Nielsen.

Road Trip: Pivní pong (2009)

Absolutně nezáživná komedie, u které jsem se přemáhal neusnout. Zachraňovaly to aspoň ty "kozy", za které dávám hvězdičku :-)

Memento (2000)

Hodně zajímavý snímek s překvapivě originálním scénářem a nezvykle podaným stylem vyprávění příběhu "odzadu''. Tomuto výbornému thrilleru můžu vytknout maximálně místy přemrštěnou zamotanost děje, ale o tu zde právě jde. Těžko někdo úplnost děje pochopí po prvním zhlédnutí a myslím, že je to jeden z těch filmů, pro které neexistuje jednoznačné vysvětlení - každý si může děj podle určených indicií přebrat po svém (sám mám minimálně dvě verze, které by jako děj seděly). Rozhodně to není nic pro ty, kteří neradi u filmů přemýšlí. 95%

Hry s časem (2008) (seriál)

Technologicky absolutně vychytaná dokumentární série, ve které nám tvůrci odhalují taje zpomalených záběrů běžných činností. Víte například, co se děje ve stolním mixéru za provozu, nebo jakým způsobem váš pes pije vodu? Sežeňte si tento seriál. Je pravda, že některé pokusy nic nového neobjasňovaly, ale nabídly minimálně výbornou vizuální podívanou. 90%