heyda

Filip Heyduk

okres Jindřichův Hradec

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83
    • 22.7.2014  11:03
    Oceán plastů (TV film) (2009)

To máme dokument z roku 2008. Nechci ani odhadovat, jakej průser je to teď. Jo panečku, není lehký bojovat s korporacema, ale co teprv bojovat s lidskou hloupostí a neznalostí? 90%

• 20.7.2014  23:29

Výrazně lepší a o několik tříd zábavnější pokračování. Silně pochybuju, že někdo přijde s originálnějším provedení zombie komedy žánru. Fakt sranda, doporučuju :)))

• 17.7.2014  22:44
    Medianeras (2011)

Chápu vysoké hodnocení, vnímám určité poselství, ale nedokážu se přenést přes to, že to byla nuda obřích rozměrů. Bohužel :(

• 17.7.2014  22:41
    Divočáci (2007)

Ideální relax film pro nenáročného diváka. 70%

• 16.7.2014  16:13

Skvělý film, který velmi vtipně zobrazuje dějiny 20. století. Mít lepší a emotivnější závěr, tak nemá daleko do dokonalosti. 80%

• 8.7.2014  10:11
    Dům (2011)

Vůbec jsem nevěděl, co od tohoto filmu čekat a ani o čem to vlastně bude. Herecky to bylo skvělý, o tom netřeba spekulovat, jen to chtělo trochu svižnější a nápaditější provedení, místy to bylo strašně utahaný a chtělo se mi usnout. Jinak ale celkem inteligentní film o dnešní zoufalé době. 60%

• 8.7.2014  10:09
    Svatební cesta do Jiljí (TV film) (1983)

Podle mě těžce nevyužitý potenciál, na což u českých filmů nejsem zvyklý. Přitom předsvatební cesta může nabídnout tolik super momentů, ale tohle bylo nudný a postrádalo to až na pár výjimek klasický český humor. 55%

• 8.7.2014  10:07

Divnej film, v tom špatném slova smyslu. 40%

• 26.6.2014  17:15
    Starý páky (2009)

2 hvězdy prostě musím dát Kelly Preston. Té ženské je v roce 2009, kdy tenhle film vyšel, nějakých 47 let a vypadá tak na 30. Je neuvěřitelná a sexy jako blázen!! K filmu nemám moc co říct, spousta zbytečných trapných scén, které mě už dávno neberou (už mi není 9 let). Takhle si rodinou komedii nepředstavuju...

• 25.6.2014  08:51

Škoda, že si tento jinak parádní filmeček nedokázal udržet sympatičnost celou dobu a musel za každou cenu vecpat do děje pár prapodivných momentů a situací. Každopádně pro mě osobně lépe podaný příběh o handikepovaných než v případě ´´Uvnitř tančím´´. PS: Jestli se to ve Španělsku hemží takovýma kočkama, tak si tam budu muset udělat co nevidět výlet. :-D 75%

• 22.6.2014  23:45

Mohl to být jeden z nejdrtivějších filmů, co jsem kdy viděl. Mohl to být film, který člověku naloží do mozku takovou nálož, ze které se nevzpamatujete ani za měsíc. Mohl to být film, o kterém by se mluvilo víc než o Class nebo o Honu. Jenže veškerá intenzita, napětí a síla filmu byla zpracováním a mnohými zbytečně zdlouhavými záběry utlumena takovým způsobem, že ten obrovitánský potenciál se zastavil na nějakých 75 procentech, a to jsem možná ještě mírný. Jak už jsem napsal: pryč se zbytečnými záběry, častěji volit hudbu a závěr ukázat jak se říká: ´´na plnou hubu´´. Přesto velmi aktuální téma, osobitě zpracované a geniálně odehrané.

• 21.6.2014  20:17

Opět nádherně pestrý a zajímavý film, avšak ani tento mi nepřiroste k srdci. Asi nejsem prostě naladěný na stejnou vlnu jak Anderson. Velký plus = soundtrack, velké mínus = střídání rozměrů obrazu.

• 17.6.2014  18:12

Dobrý a poučný dokument pro běžný konzumní lid i fanoušky ekologie. :))

• 15.6.2014  22:15

Skvělá komedie, která být o nějakých 15 minut kratší, tak nemá vadu na kráse. 80%

• 14.6.2014  22:57

První polovinu filmu jsem si říkal, že snad nesleduju Emmericha, ale nějakýho Greengrasse, takže jsem celkem slintal blahem. Jenže v druhé půlce musel prostě Emmerich dostát své pověsti bláznivého režiséra, tak nám namíchal (tradičně) směsici přepálených a hloupých blockbuster klišé. Škoda, rád bych hodnotil výš, ale to bych musel být matka Tereza, abych mu tu druhou půlku odpustil. 60%

• 11.6.2014  16:56
    Oculus (2013)

Excelentní horor téměř po všech stránkách, snad jen to vysvětlení - co a proč - mi tam chybělo a ten konec byl na můj vkus až moc rychle useknutý. Jinak ale paráda a v tomto roce zatím jednoznačně nejlepší duchařina bez problému srovnatelná s poslední Wanovými kousky. Za mě jasných 80%

• 10.6.2014  15:14
    V bolestech (2013)

No popravdě jsem doufal, že uvidím podobnou nezávislou bombu jako byla Kronika. Bohužel jsem spíš zklamanej než nadšenej. Sice to začalo fantasticky, kluci vyrazili na trip po světě, jenže užili si jen Barcelony. Když přejeli do Paříže, a to máme asi 10. minutu filmu, tak tam jednoho z nich nakazila fešná frančeska a bylo po srandě. Následovalo pak 70 minut nesmyslného chování a nepříliš zajímavé akce. Podle mě to režisér nemyslel špatně, ale nedokázal to uchopit. Já osobně bych dal tak 25 minut cestování a nakazit bych ho nechal až někde v Thajsku. Přeměnu bych udělal kompletní a né, že když je najezenej vypadá normálně jako zdravý chlap a když má hlad tak jak zombík zkříženej s orangutanem. Jednoduše nová Kronika se nekoná, ač měl rejža z počátku dobrý nápad, jen tomu chybělo to převedení do praxe a samozřejmě na konci to chtělo víc přitlačit na pilu. 50%

• 9.6.2014  18:36

Pro mě osobně obrovské překvapení, které bych rozhodně nezařadil mezi komedie. Podle mě je to úplně vážný film, který trefně naráží na současnou problematiku nezaměstnanosti a nutnosti peněz. Všem fandům minimalistických thrillerů doporučuju. 90%

• 8.6.2014  08:49
    Odsouzení (2010)

Okamžitě po dokoukání jsem měl z tohoto filmu 4-hvězdičkový pocit. Dnes (den na to) mám ale problém si vybavit nějakou scénu, vlastně jediné, co mě zaujalo je námět dle skutečného příběhu. Jeho zpracování mi však přijde z odstupem času dost krkolomné a hlavně nudné. Navíc soundtrack je taky nepovedený. Herecky a námětově se však jedná o dobrý film, ty 3 hvězdy jsou zasloužené.

• 5.6.2014  21:31

Obrovské a strašně milé překvápko ze Španělska. 80%

• 3.6.2014  20:00
    Snowpiercer (2013)

Po první hodině filmu jsem měl sto chutí to vypnout a nasolit odpad, ještě že jsem to neudělal. Potom, co vyvraždili vagón strážců, tak se začal postupně zobrazovat úplně jiný svět, neuvěřitelný, ale působivý a úžasně natočený. Závěr filmu byl zase WTF, ale celkově se to na ty 2 hvězdy nakonec vyškrábalo. Pár impozantních scén a charismatický Evans však nemůžou zachránit celý film, ač koncept to rozhodně není k zahození. Co je však zajímavější, kolik se za poslední roky vyrojilo na plátna apokalyptických či postapokalyptických filmů - to nevěstí nic dobrého. 45%

• 2.6.2014  23:07
    NON-STOP (2014)

Až na to bláznivé digitální přistání a velmi laciné triky, jsem si tenhle filmík náramně užil. Jaume Collet-Serra se zatím pravidelně trefuje do mého vkusu, protože tohle mě prostě baví. Je to minimalistické, geniálně zahrané a má to od začátku do konce šmrnc. Asi to není na maximum hvězd, spíš na 4 hvězdy, ale rád trochu přizvednu hodnocení.

• 2.6.2014  08:54
    Den, The (2013)

Pozor spoilery: nejdřív jsem si myslel, že tam jsou 2 zakuklení vrazi - nějací psychopati a hackeři. No docela mě překvapilo, že se z toho vyklubala rozsáhlá sekta, která natáčí vraždy a uploaduje je na vlastní webové stránky. Za zhlédnutí videa si samozřejmě nechávají zaplatit, takže docela dobrý kšeft a hlavně zajímavý námět. Na to, že je to režisérův debut, tak má ode mě velkou pochvalu. Problém těchto filmů je v tom, jak obhájit nutnost vše natáčet. 75%

• 1.6.2014  13:42
    Z pekla (2001)

Dobrý film, vo tom žádná, ale něco mi v něm chybí. Kéž bych tak věděl co. 60%

• 31.5.2014  20:16

Atmosféra super, krásné dobové kostýmy, ale příběh a zábava oproti jedničce slabší, proto nemůžu hodnotit jinak než za 3 hvězdy.

• 29.5.2014  22:49
    Repo Men (2010)

Ačkoli v tomto filmu dostává logika těžce na frak, tak jsem si to náramně užil. Podle mě je to fantastický námět, který se dá uchopit mnoha směry a vůbec by mi nevadilo, kdyby někdo natočil na stejný motiv úplně jiný film. Co se týče hodnocení, tak jsem nejdřív chtěl dát jen ty 4 hvězdy kvůli těm nesmyslům, ale nakonec jsem si řekl, že šetřit hvězdama můžu na jiných filmech. Tenhle si pouhých 69% fakt nezaslouží.

• 27.5.2014  00:37
    Kick-Ass 2 (2013)

První půle byla parádní, skoro jsem měl pocit, že sleduju opět výtvor Vaughnova génia, bohužel od poloviny film začal upadat až vyvrcholil v hloupou ´´superbitku dobra vs zla´´. Celkově však zklamaný nejsem. Věděl jsem, že Wadlow nebude schopen konkurovat svému předchůdci. Dokázal si však udržet svěží humor a díky dobré stopáži se člověk ani nemá šanci nudit. Mé hodnocení je někde na hraně 3 a 4 hvězdiček = 70%

• 26.5.2014  19:59

:-((( Světu vládne lobbing zkurvených korporací a dementní politici bez špetky morálky. Proti tomu se blbě bojuje... Mimochodem asi napíšu do Bohemia Chips do Choustníku, aby přestali tu sračku dávat do mých oblíbených brambůrek.

• 25.5.2014  23:02
    Enderova hra (2013)

No čekal jsem nějakou hroznou kravinu, ale byl jsem vedle jak ta jedle. Je to skvělý sci-fi a příjemné oddechnutí od bláznivých Marvelovek. Dětští herci mi vůbec nevadí, příběh mi přišel taky zajímavý, snad jen ten scénář by mohl být trochu uvěřitelnější, ale bavil jsem se dostatečně a vymazlený epický vizuál v klidu může konkurovat letošní Gravitaci od Cuaróna. 80%

• 22.5.2014  10:47

Parádní moderní pohádka s velmi chladnou, ale zároveň působivou atmosférou, zdařilou výpravou i efekty a hlavně velmi dobře vybranými herci. Není to sice nový ´´Hvězdný prach´´, ale já jsem se bavil. Mít to propracovanější příběh, dám maximum.

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83