heyda

okres Jindřichův Hradec

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81
    • 22.4.2014  22:00
    Podfukáři (2013)

Až na ten závěr, parádní, svižná a dobře promyšlená hříčka s časem a prostorem. Jak už jsem napsal, závěrečný zvrat mě docela zklamal, ale nejsem až tak nasranej, abych musel jí s hvězdičkou dolů. Už teď se těším na pokračování.

• 20.4.2014  10:52
    Top Gear (TV pořad) (1978)

Tenhle ´´fenomén´´ mě úplně minul. Nevím, co je tak úžasnýho na nějakým anglánovi, ktery si vozí zadek v autech cenové kategorie od 1,5 milionu nahoru. Asi jsem divnej...

• 17.4.2014  13:53

Pro mě osobně obrovsky milé překvapení. Už je to taky nějaký pátek, co jsem naposledy viděl psychologický film, tenhle je ale naprosto parádní. Být natočen ještě o kus dramatičtěji a podpořen lepší hudbou, tak dávám jednoznačně maximum. Po nemastné a neslané Nákaze si Soderbergh zase vylepšil u mě skóre. 80%

• 13.4.2014  10:59

Jako odpočinkový film to funguje dokonale. Člověk se může kochat krásnými scenériemi i krásnými ženami, občas se ve filmu povede i nějakej fór, takže zas taková hrůza to nebyla. 50%

• 12.4.2014  23:47

Omlouvám se, že má 1 hvězdička snížila hodnocení z 84% na 83%, ale tohle mě strašně nebavilo. Hudba otřesná, děj utahaný, herci nepřesvědčiví, přitom z toho mohla být super svižná a třebas i zábavná gangsterka. Jenže rejža měl jiný záměr, který se nestřetl s tím mým, takže se nemůže divit, že dám jen 1 hvězdičku.

• 11.4.2014  11:55
    Rivalové (2013)

Ron Howard umí točit velké filmy, o tom už několikrát přesvědčil. I Rivalové jsou velkým filmem. Nicméně jejich umístění v TOP 10 moc nechápu. Jak Čistá duše, tak Těžká váha jsou podle mě o úroveň lepšími filmy. Jsou komplexnější a emotivnější. Rivalové na mě působí jako Lauda - profesionálně, ale bez charismatu a emocí. Takže ano, je to výborný film, skvěle natočený, ale mé srdce neplesá radostí, jen uznale pokyvuje. 80%

• 10.4.2014  22:19

V Bruggách je film, který jsem si zamiloval. Bohužel to se o psychopatech říct nedá, nicméně zklamaný nejsem. Chvílemi jsem se i docela bavil, a to hlavně na začátku. Velká škoda, že je zde atmosféra nahrazována množstvím minipříběhů, které jsou přitažený za vlasy. Vcelku to pak působí trochu křečovitě, ale myslím, že ztráta času to nebyla. Silné 3 hvězdy !!!

• 9.4.2014  21:59
    Trabantem Jižní Amerikou (TV seriál) (2014)

Po třech dílech větší spokojenost než s filmem, a to hlavně proto, že spoustu událostí lépe objasní, je tam dost zajímavých záběrů a setkání s tamními domorodci navíc, prostě parádní doplnění filmu. Těším se, až budu mít k dispozici všechny díly seriálu. Udělám si z toho jeden dlouhatánský film :) 100%

• 5.4.2014  00:05
    Contracted (2013)

Ach jo. Tak jsem se těšil, jak zde s hrdostí vystavím 5 hvězdiček a podpořím po dlouhé době nějaký nechutnější horor. Bohužel posledních 20 minut mi zkazilo náladu. Veškerá ta nepříjemná a trochu tajemná atmosféra se postupně vytratí pod množstvím debilit a divného chování, což je nesmírná škoda. Otázka, která mi šla neustále na jazyk, jestli je člověk schopen odhodit pud sebezáchovy a řešit si své osobní problémy, zatímco očividně umírá a akutně potřebuje ambulantní péči. Mrknu asi i na Thanatomorfózu, protože námět je to zajímavý. 60%

• 4.4.2014  17:41

Nebýt tam postava sympaticky nadržené Mii Wasikowské, tak dám odpad. Jinak ultimátní nuda bez kapičky krvavého napětí a to fakt neberu!

• 24.3.2014  23:07

Miluju tyhle životní příběhy a miluju, když se podají naprosto přirozeně a nenásilně jako se to povedlo Muccinovi. Ač v reálném světě převažují lidské osudy s tím smutným mnohdy až tragickým koncem, tak tenhle působí jako dobrý protipól a dává jistou naději. A naděje, jak říká Andy Dufresne, je dobrá věc, možná ta nejlepší ze všech. 100% (PS: mrkněte na zajímavosti filmu)

• 24.3.2014  08:22
    Jonesovi (2009)

Ten dabing tomu dává na frak, jinak ale velmi příjemná změna na poli romantických filmů s lehce dramatickými prvky. Nejvíc oceňuji tu sebekritiku a vůbec pohled pod pokličku bohatých američanů a jejich závislosti na kapitalistickém konzumu. Na maximum to není, ale dobrý film to rozhodně je. 75%

• 19.3.2014  21:21

No je to už asi rok, co jsem byl naposledy v kině, ale nemohl jsem si po tak dlouhé době vybrat lepší film než mé oblíbené trabantíky, jak si to peláší napříč Jižní Amerikou. Kdybych měl být objektivní, tak Afrika byla přece jen o maličký chloupek lepší, především díky úžasné hudbě a divočejší přírodě. Také bych se nebál do filmu přidat ještě nějakých 15 - 20 minut záběrů z amazonských pralesů, pouští a hlavně setkání s místními lidmi. Takto skvělý projekt by klidně utáhl stopáž 110 - 120 minut. Nicméně v tomto sestřihu je zase větší sranda, takže pokud má člověk chmury, tak tohle mu jednoznačně zvedne náladu. Co se týče hodnocení, tak určitě zde bude klesat, přece jenom je to fanouškovská záležitost, každopádně jsem rád, že jsem si zpříjemnil večer a alespoň zas trochu podpořil Dana a ty ostatní blázny v tom, aby nic nebalili a co nevidět vyrazili pokořit třeba Austrálii a Nový Zéland. My fanoušci se nechme překvapit a vy ostatní radši sledujte Ordinaci v Růžové zahradě. :-D 90% ___ (Africe jsem dal 100%)

• 9.3.2014  13:58
    Kopačky (2008)

První půli Segel probrečí, druhou půli randí s Kunis. Nevím no, od romantické komedie s hodnocením 72% bych čekal víc, a to o hodně víc. Na druhou stranu chápu, že Hawai vždycky táhne hodnocení nahoru. Na mě to však nezabralo.

• 7.3.2014  10:10
    Survivor: Cagayan (TV pořad) (2014)

Po pěti dílech zatím pecka. Zatím největším pozitivem je casting, který i přes zbytečně množství vygumovaných super hot koček, má co nabídnout. Nechci to zakřiknout, ale po dvou otřesných sériích máme našlápnuto k další epické bitvě, tak jen tak dál ... (hodnocení i komentář budu samozřejmě s novými díly upravovat)

• 7.3.2014  10:03

Nevím proč je David O. Russell tak vyzdvihovaný americkou filmovou akademií. Terapie láskou ani Špinavý trik nejsou žádné filmové bomby. Přitom nasbíraly nominací jako kráva. No nic, ale teď k věci. Špinavý trik zdaleka není tak zoufalý film, jak jsem podle očekávání myslel. Naopak má několik velkých pozitiv. Zaprvé geniální herecké výkony a to hlavně Christiana Balea a Jennifer Lawrence (ta holka je neskutečná). Bradley Cooper s Amy Adams taktéž byli dobří. Dobrý byl i příběh. Sice trochu nejistě uchopený, takže jsem tak do poloviny filmu tápal o co tam vlastně jde, ale rozhodně to nebyla taková nuda, jak zde všichni píší. Samozřejmě ta stopáž se měla vejít do 2 hodin, o tom žádná. Ale celkově zklamaný nejsem, čekal jsem totální propadák - něco jako loňský Válečný kůň od Spielberga - to se však nestalo a své fanoušky si American Hustle rozhodně najde. 65%

• 3.3.2014  20:46

Jen škoda, že ten film chtěl ukázat všechno a tak některé úkoly / podmínky docela ošidil a místy prapodivně sestříhal. Nejvíc však kazí dojem celému filmu ta pasáž odehrávající se kdesi v džungli. To byl na můj vkus až moc velký úlet. Jinak ale rozhodně film, nad kterým se dá dlouze přemýšlet a takové já mám rád. Kéž bych mohl dát maximum... 75%

• 26.2.2014  09:06

Podle mě asi nejlepší film s Adamem Sandlerem. Žádný fekální humor, naopak fajn příběh, sympatická sestava herců, slušné zpracování. Prostě sportovní film jak se sluší a patří. Chvíli jsem rozmýšlel mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale nakonec jsem se přiklonil k té vyšší variantě. Fakt jsem si to užil.

• 23.2.2014  21:58

Bruce Willis utáhne svým charismatem lecjakou krávovinu, ale tohle vytáhl jen na ty 2 hvězdičky. Bohužel pro mě jedno z největších zklamání, co jsem za poslední měsíce viděl. Neříkám, že je to úplný propadák, ale atmosféra prvních 3 dílů se v tomto úplně vytratila a předimenzovaná akce + stereotypní scénář vyhrály nad realističností.

• 20.2.2014  22:02
    Gravitace (2013)

K tomu technickýmu provedení fakt není co dodat. To bylo něco neuvěřitelného, kameraman a celý štáb má můj neskutečný obdiv. Alfonso tímto počinem jednoznačně zesměšnil Camerona a mnohé další režiséry, kteří se poslední dobou honí za co nejlepšími efekty. Jen si říkám - škoda přeškoda, že to vše stojí na tom WAU efektu. Kdyby byla Gravitace obohacena o 30 minut děje, ideálně hned v úvodu, tak mohl vzniknout film, na který se nedá zapomenout. Tak snad příště... 80%

• 17.2.2014  17:34

Skvělé pokračování, které posouvá kvalitu ještě o kus výše. Jediné, co mě sere, že poslední díl bude zase debilně rozdělenej na 2 části, čímž celá trilogie dostane slušnou ránu do zad. Knihu jsem nečetl, ale mnozí její čtenáři nechápou, co chtějí v těch dvou dílech točit, když to nejpodstatnější už je za námi. Bohužel ale peníze jsou peníze a divák je až na posledním místě... Jinak zpátky k tomuto dílu. Byl jsem v mnoha ohledech nadšený, ale našli se i místa, kdy jsem si říkal, jestli náhodou nekoukám na nějaké sci-fi z 80. let. Těch 5 hvězd s přivřeným okem dám, protože jsem si to fakt užil (i s těmi drobnými nedokonalostmi), ale Francis Lawrence mě ještě nepřesvědčil, že by z něho měl vyrůst nový Nolan nebo Vaughn, má se ještě hodně co učit.

• 12.2.2014  09:35

Hodně netradiční film, avšak nádherně natočený s působivou hudbou a geniálním Geoffrey Rushem. Pokud bych měl něco zkritizovat, tak snad jedině trochu nudnější druhou polovinu filmu, kterou musel zachraňovat až super závěr. K tomuto filmu chce přistupovat nejlépe s minimem informací a melancholickou náladou. Potom si užijete nevšední kulturní zážitek. Jestli ale máte chuť na akční film nebo nějaký horor, tak tohle by vás pravděpodobně unudilo k smrti. 90%

• 11.2.2014  14:44
    Dům snů (2011)

Já blbec si myslel, že budu koukat na romantickou komedii a on z toho vylezl poměrně sympatický thriller. Samozřejmě zápletka je dost ohraná, konec je k vidění taky snad v každým druhým thrilleru, ale atmosféricky i herecky to není vůbec špatné. Za určitých okolností, s lepší dynamikou i napětím, to mohla být malá filmová pecka. Takhle ale zůstanu u konstatování, že je to jen mírně nadprůměrný film, který dostatečně nevyužil svůj potenciál. Slabé 4 hvězdy.

• 8.2.2014  23:12

Už zde je znát, že se rodí výjimečný režisér. Opět si nedovolil točit něco, co by mělo slabý scénář. Na tom si Matthew hodně nechává záležet a to je dobře. Oceňuji rozumnou stopáž, dobrý příběh i zpracování. Nadšený ale úplně nejsem, přišlo mi, že si film drží neustále totožné tempo. Byl bych radši za určitou gradaci,ale na 4 hvězdy to bez problému je.

• 7.2.2014  00:02
    Let (2012)

Bohužel Let je ten typ filmu, který neurazí ani nenadchne. Začíná sice perfektně, ale po půl hodině ztrácí tempo a až do posledních 15 minut se opravdu nic zajímavého neděje. Je to škoda, myslím, že Zemeckis je režisér solidní, ale tady krutě přepálil stopáž. Víc jak 100 minut to nemělo za těchto podmínek mít !!! Z celé té tématiky šlo vytřískat víc, víc emocí, víc děje, lepší hudbu, méně fanatického vzývání Boha. Do vzduchu nadšením fakt neskákám, ale vyložená ztráta času to taky není. 60%

• 4.2.2014  22:38
    You're Next (2011)

Tak z toho hodnocení fakt nemůžu. :-D Ale né, chápu, že každý má jiný pohled a každému sedne něco jiného. Podle mě je na tomhle filmu hloupý naprosto všechno a ten motiv, který tu všichni vychvalují, je snad ještě dementnější. Krom toho ti vycvičení zabijáci s holýma rukama jsou evidentně profíci :-D. 1 hvězdičku dávám za poslední dialog, ten konečně přinesl něco oživujícího po 85 minutách prapodivného chování postav a otravného řvaní. Palec dolů :/

• 31.1.2014  09:08

No je to na hraně 3 a 4 hvězdiček. Ke konci už to celkem ztrácí tempo a hlavně to paradoxně popírá samo sebe, když si to po celou dobu dělá srandu z běžných postupů při sbližování a vztahových klišé, aby se do těchto vod v posledních 20 minutách stejně ponořilo. Takže film, který se zdá být na první pohled jako nový a svěží, tak na konci dostává punc tuctovosti, která je k vidění snad v každém romantickém filmu. Nicméně chápu, že nějaký otevřený konec by asi mnoho fanoušků romantických happy-endů nevydejchalo. I já bych asi uronil slzu :-D 70%

• 29.1.2014  08:52
    Elysium (2013)

Toto hodnocení opravdu nechápu. Neill Blomkamp po strhující nízkorozpočtové bombě natočil sice slabší, ale pořád dost dobrý film. Tentokrát už se mohl v efektech vyřádit víc, najmout si drahé herce a já myslím, že rozhodně velká očekávání naplnil. Film bych rozdělil na 3 třetiny. 1. třetina výborná na 5 hvězd, 2. třetina ztrácí tempo za 3 hvězdy a 3. třetina o maličko lepší než prostřední, takže za 4 hvězdy. Nemůžu si pomoct, ale vybavil se mi hned po dokoukání Avatar od Camerona. Říkejte si co chcete, ale Avatar, který tu má 82% a je jedním z nejoblíbenějších filmů všech dob, je mnohonásobně dementnější a primitivnější než tenhle Blomkampův teprve druhý filmový pokus. Taky se mi vybavila Světová válka Z nebo Avengers. Prostě hromada dalších sci-fi filmů současnosti, které se mají od tohoto filmového zajíčka hodně co učit. 80%

• 25.1.2014  11:19

Nebýt toho starýho ochlasty, tak bych se asi unudil k smrti. Je to takový ten typ filmu, který dokáže natočit leckdo i s ruční kamerou. Výhodou je přirozený scénář a prostředí lesa, nevýhodou je nudný děj, málo hudby, celkem nudné postavy (až na toho dědulu). Když si vzpomenu na Prince a Pruďase, to byla jiná ´´pohádka´´ - svižná, zábavná. Prince Avalanche je ale nudný a klidně by se vešel do 30 minutového kraťasu. Pokud ale bylo cílem tohoto filmu pouze přinést do duše trochu klidu, tak se mu to vlastně daří. Nicméně chce to mít tu správnou melancholickou náladu.

• 24.1.2014  09:57
    Ward, The (2010)

Já vám nevím, přijde mi to strašně děravý. Děravý víc jak ementál. Atmosféricky je to fajn, herecky taky celkem ok, ale s tím příběhem a především závěrečným zvratem se asi nevyrovnám. 40%

<< předchozí 1 2 3 4 21 41 61 81