heyda

Filip Heyduk

okres Jindřichův Hradec

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 73 97
    • 19.7.2016  21:16

Atmosféricky a emotivně skvělý počin, ale bohužel ten scénář je místy až otravný. Na příběhu mě štvalo nejvíc asi to množství nezodpovězených otázek. Taky mi chyběla mi tam hudba. Dám 4 hvězdy, abych tomu trochu zvedl hodnocení, ale spíš je to na ty tři hvězdy. 65%

• 15.7.2016  18:21

Ta kamera i celková atmosféra je na jedničku s hvězdičkou. Jenže příběh je tak primitivní, že i 90 minut na něj je docela dost, natož 156 minut. A právě kvůli nesmyslně protahovanému finále, které bylo předem jasné, musím jít až na 3 hvězdy, protože chvílemi jsem hlasitě zíval a to není dobrá vizitka. 65%

• 6.7.2016  08:06

Herecký koncert dua Redmayne a Vikanderová, k tomu překrásné kulisy Kodaně, Drážďan a Paříže, příjemná hudba Desplata a příběh, který je určen spíše ženskému publiku, ale i já jsem si film celkem užil. Akorát mi vadila zbytečně dlouhá stopáž a minimum zvratů, které by udržily dramatickou rovinu. Je to film pro melancholiky. 65%

• 23.6.2016  23:54

Wauuu, tak tohle bylo něco nezapomenutelnýho. Film, který se snad ani tvrději už nemůže navážet do americké společnosti a její povrchnosti, egoismu, chamtivosti, hrubosti a arogance. Kde se hrabe Michael Moore. A ještě víc je k nevíře, že to točil a napsal ten největší pošuk z Policejní Akademie. Tenhle film má moje naprosté uznání, protože je to krutě pravdivý (kdo tam byl, pochopí), navíc je to fakt vtipný a Tara Lynne Barrová je neskutečně zajímavá mladá herečka. 1 000 000 %

• 21.6.2016  00:16

Nesmírně zajímavý dokument, který vás provede 20. stoletím z hlediska produkce elektrických výrobků a jejich plánovaného zastarávání. Bohužel i přes některé náznaky odporu (viz žaloba na Apple) se vlastně toho příliš mnoho nezměnilo. Tento komentář píšu na notebooku Sony Vaio, který vlastním asi 3 roky a už mám popraskané plasty a jen čekám na den, až se celej dosere. Co se týče zářivek v mém pokoji, měním je pomalu každý druhý rok. Kdybyste náhodou měl někdo doma zásobu žárovek z roku 1890, tak je velmi ochotně zkoupím. Kdo by taky nechtěl žárovku, která vydrží přes 100 let ??? Jo už vím, majitelé nadnárodních korporací. Zajímavé, že všechny průsery tak nějak vychází od nich, nikoli od vynálezců.

• 17.6.2016  01:28

Amerika skutečně není tak úžasná, jak se sama prezentuje ve filmech a souhlasím s jednou tou islandskou paní,která pronesla: "Nechtěla bych v USA bydlet za nic na světě, ani kdybyste mi za to platili." Nicméně ani Evropa není tak úžasná, jak ji Michael zobrazuje v tomto filmu. Přesto celkově zábavný, dobře zpracovaný a hlavně parádně poskládaný dokument, který by měl každý vidět, zejména každý američan. 90%

• 15.6.2016  13:02

Vizuálně opravdu podmanivé až psychedelické, jak zde někteří píší. Problém je v tom, že jsem u toho už 3x usnul a stále to nemám dokoukaný a ani už to dokoukávat nechci. Ten příběh mi od začátku nedával vůbec smysl a nejhorší na tom je, že mě ani nezajímá, jak to vlastně dopadne. Jestli se na konci ukáže kdo z nich byl blázen nebo byli nakonec všichni blázni kromě Naomi Watts? Fakt nevím a je mi to fuk. 20%

• 12.6.2016  23:17

Je to dost na hraně 3 a 4 hvězdiček, ale nakonec jsem se rozhodl Cronenbergovi přilepšit, protože tenhle film (ač neoriginální), tak oplývá výbornými hereckými výkony, zajímavým zpracováním i nekompromisní brutalitou. Vše je tak nějak dobře vybalancované, nicméně zásadní díry vidím ve scénáři a logičnosti. Děj byl dost ostrouhaný, chování postav někdy trochu mimo mísu (viz sex na schodech). Nemám rád filmy, nad kterými musím kroutit hlavou, nicméně tady toho nebylo až tolik a vynahradila to krátká stopáž a zvědavost, jak to všechno dopadne. 69%

• 12.6.2016  18:50

Jedno velký klišé včetně té melodramatické hudby. Jediná zajímavá zápletka se týká vztahu mezi Moorovou a Haysbertem. Nicméně herecky je to dost přehrávané a vizuálně příliš přebarvené. Na nedělní odpoledne se to dá snést, ale upozorňuji, že je to hlavně pro dívky a ženy s romantickou duší. 40%

• 10.6.2016  10:36

Film, který kopíruje skutečné události natolik věrně, až z toho mrazí. Navíc režisér skvěle pracuje s hudbou, ta neustále buší do diváka a nedovolí mu na chvíli oddechnout, ačkoli má film skoro 2 a půl hodiny. Pro mě osobně milé překvapení zejména proto, že jsem vůbec o žádných odbojových teroristických skupinách v SRN neslyšel. Takže palec nahoru!

• 10.6.2016  10:03

Zpracováním velká nuda, ale obsahově velmi zajímavý dokument, který nám zprostředkovává pohled do jedné malé vesničky uprostřed Sibiře, kde je největším výdobytkem civilizace motorová pila a snězný scooter. Jsou to tvrdí lidé, ale žijí v souladu s přírodou a jsem přesvědčený, že psychicky mají mnohem přijemnější život než západní uspěchaná civilizace. Fyzicky je to však dřina, nemluvě o té šílené zimě a těch komárech...bzzzzzzzzzzzz. Děs! Každopádně příště bych vybral nějaké schopnější dokumentaristy, kteří by to pojali velkolepěji s monumentálními záběry tamní tajgy. Takhle to byla trošku nuda...

• 6.6.2016  23:17
    Generace X (2005)

Co to mělo proboha znamenat? Film, ve kterém se jednotlivé postavy předhání v tom, kdo bude víc bláznivý? Je problém se do něčeho takového vcítit, když tam není jediná postava, o kterou by se dalo racionálně opřít a fandit jí. Přesto chápu záměr režiséra a velmi bych vyzdvihl výběr herců a psychózní hudbu Jamese Hornera. Nevím, jak takový film hodnotit, myslím, že si zde každý obhájí odpad i 5 hvězd. Je to prostě úlet!

• 6.6.2016  00:00

Achjo, takhle to nemělo dopadnout. Hunger games mě jako jeden z mála současných fenoménů fakt bavil, ale je pravda, že díl od dílu to bylo slabší a tato závěrečná část to úplně zabila. Scénář otřesný, děj ještě otřesnější, střih a vůbec vlastně všechno mě na tom rozčilovalo. Kdyby se ten závěrečný díl nedělil, asi by to dopadlo mnohem lépe, protože ta nesnesitelná kaše okolo by neexistovala. Takže bohužel hořká pilulka na závěr...achjo (PS: jedna hvězda je za scénu v kanalizaci, když nehrála hudba, to jsem se docela bál a druhá hvězda je za to poselství, které se prolíná celou sérií)

• 5.6.2016  00:08
    Únos (2012)

V určitých momentech zajímavý a napínavý krimi drama, ale bohužel dost často i klišovitý film, který svoji logičností kulhá na obě nohy. Musel jsem hodně rozvažovat, zda dát 2 hvězdy nebo přimhouřit oko a dát 3 hvězdy, a nakonec jsem se rozhodl pro tu vyšší variantu především pro ten nepříliš optimistický závěr a taky za tu atmosféru, která připomíná thrillery z 90. let. Nicméně určitě chápu i lidi, co tento film kritizují, protože pravda je taková, že nepřináší do žánru nic nového, občas je hodně hloupý a zpracování taktéž není kdo ví jaká bomba. 50%

• 3.6.2016  09:39

Taková lehce multikulti propaganda, ale nesmírně roztomilá a sympatická, takže čert to vem. Je to krásný animák, vtipný a hlavně vhodný jak pro ty nejmenší, tak pro dospělé. Jsem zvědavý, jak se povede dabing, doufám, že bude super. 90%

• 2.6.2016  22:29
    Výkupné (1996)

Bohužel jen lehce nadpůrměrné krimi, které zdaleka nevyužívá svůj herecký i režisérský potenciál. Nicméně člověk se u toho nenudí a je sympatické, jak z toho čiší ta 90ková atmosféra. 60%

• 20.5.2016  16:58
    Survivor: Kaoh Rong (TV pořad) (2016)

Jedna z těch sérií, která patří do té lepší poloviny, ale určitě se z ní nestane moje citovka. Docela mě překvapilo, že se vítězi v tomto případě nejde vůbec na ruku a větší prostor před kamerou mají jiné postavy, přitom vítězná trojice mi přišla celkem dobrá a vyhrát to mohl asi kdokoliv a dalo by se to zkousnout. Každý měl něco do sebe, ale asi ani jeden mi nepřišel úplný megaborec, ale tak o tom to v téhle sérii nebylo. Prostě v každé sérii nemusí být Tony, Mike, Boston Rob, Malcolm nebo Russel, který by tomu šéfoval od začátku do konce. Tady se ta herní moc neustále přesouvala z jednoho na druhýho a to mi bylo sympatický. Líbilo se mi, že to byla jedna z nejtvrdších sérií, hlavně to vedro tam muselo být brutální. Každopádně ten casting asi mohl být o něco lepší. Hlavně výběr chlapů až na Taie a Jasona byl katastrofální. No nic. Nebudu tady vypisovat všechno, určitě je to dobrá série a můžu ji doporučit, ale má i svoje ALE.

• 17.5.2016  23:46

Krásná Alison Brie, hodně sexu, několik milých momentů a vtipných dialogů, a přesto je to jakési nemastné neslané. Nevím no, je to takový ten film, kde se furt mele a mele, ale dějově je to průhledný v podstatě od začátku do konce. 60%

• 12.5.2016  10:49
    Hra o dítě (TV film) (2013)

Na TV docela dobrý psychologický film, který má nevýhodu hlavně v tom, že nepřináší nic moc nového do dané zápletky a aby se víc zaryl pod kůži, tak mu chybí trochu té syrovosti. Ale na dlouhé odpoledne je to dostačující...50%

• 12.5.2016  01:13
    Stážista (2015)

Neskutečně milý filmík, navíc výborně nadabovaný. Člověk si může říct, že takové filmy už nejsou v dnešní době příliš cool, ale já přesně takové pohodové sympatické filmy rozhodně můžu. Především tehdy, když jsem psychicky v háji a potřebuju pocítit zas trochu té lidskosti. Mohli bychom se tu hádat, jestli je to na 70% nebo 80%, ale mě Stážista potěšil, proto objektivita jde stranou. *****

• 11.5.2016  18:09
    Yip Man 3 (2015)

První díl byl famózní, druhý díl byl velmi dobrý, tento třetí díl bohužel dvě třetiny nudí a nepřináší žádný zajímavý děj ani bitky, o to víc se mi líbila poslední třetina, kde je i trochu emocí. Nicméně pokles je znatelný a opravdu nechápu, o co se první dvě třetiny tvůrci snažili. Bylo to zoufalý včetně Mika Tysona. Příště bych jim doporučil nejdřív vymyslet pořádný děj a bitky trochu omezit. Pokud bude další díl, nebude mi to vadit, je zde pořád prostor pro výuku Bruce Leeho. :) Jen trochu pochybuju nad režisérem, asi bych to přenechal někomu jinému.

• 9.5.2016  23:20
    Saulův syn (2015)

To zpracování a atmosféra je tak na 100 hvězdiček, jen prostě nechápu, proč je ta ústřední zápletka tak primitivní a trapná. Hlavní hrdina je díky svému chování citelně nesympatický, všude se motá, aby našel nějakýho rabína, vůbec nemaká, nikoho neposlouchá a nějakým zázrakem mu to u nácků prochází. Z určité škodolibosti jsem mu přál, aby ho už odpráskli a začali se ve snímku zabývat něčim zajímavějším než je pohřeb jednoho cizího kluka. Například tím plánovaným povstáním. Jenže bohužel...Je to velikánská škoda, film by to mohl být naprosto revoluční a dost možná nejlépe pojednávácí o životě ve vyhlazovacím táboře z pohledu členů Sonderkommanda. Takhle je to sice formální bomba, ale scénáristický trapas.

• 8.5.2016  00:33
    Druhá míza (2015)

Čistě relaxační film, který potěší i pobaví, ale v některých momentech (scéna na baru a potom) si tento film podsekává svoje vlastní nohy a je to škoda. Zejména proto, že herecky je to od všech postav včetně těch vedlejších hezky a přirozeně zahráno. 75%

• 5.5.2016  01:36

Mohla to být nejlepší krvavá pohádka, místo toho je to jen natahovaná, hloupě sestříhaná, hudebně totálně zanedbaná a navíc fakt logicky děravá kaše, do které se namíchalo několik příběhů, které spolu vlastně nijak nesouvisí (krom toho, že se odehrávají v jednom království). Takže u mě převládá zklamání z totálně promarněné příležitosti. Chápu, že někdo zde ocení určitou artovost a syrovost, ale já se přes tu nelogičnost a utahané zpracování fakt nepřehoupnu. Bylo toho moc. 45%

• 30.4.2016  01:40

Úplná bomba. Chápu, že mnozí levicoví aktivisté, sluníčka a studenti sociálních studií a filosofie budou kvičet, že tvůrci záměrně rozdmýchávají nenávist ve společnosti, blablabla. Naopak tvůrci přišli s úžasně poutavým formátem, který střídá autentický dokument se záměrně zinscenovanými scénami a přichází s otázkami, které si každý klade maximálně tak doma u sledování televize. Docela mě překvapily mnohé reakce Němců. Já jsem se minulý rok bavil s pár Němci, a ti by za solidaritu a pomáhání cizincům pomalu položili život, ale asi už jich nebude tolik, protože pohár nelze plnit donekonečna. A když politici přestanou naslouchat svému lidu, pak přichází na řadu... 100%

• 29.4.2016  01:22

Tady je největší problém v tom, že si tvůrci neujasnili, zda chtějí točit čistokrevné béčko, které pobaví, znechutí a občas vyleká a nebo zda chtějí natočit vážný teenagerovský monster horor. Spoustu logických nesmyslů bych totiž Béčku bez problému odpustil, ale v tomto případě to fakt neodpustím. Takže výsledek je průměr a nepomůže tomu ani ďábelská Megan Fox ani milá Amanda Syefried. 50%

• 28.4.2016  09:26

Překrásné a neuvěřitelné, jaké příběhy nabízí příroda tam, kde lidská noha nevkročí. Kéž by to tak zůstalo, nebo lépe, kdyby se lidi zredukovali na nějaké udržitelné číslo, dejme tomu 5 miliard a v takovým počtu zůstali stabilně. 100%

• 26.4.2016  00:47

Psychologické drama se zde rozvádí asi na 75 minutách, aby z toho v závěru mohla být slušná řezničina. Film musím pochválit nejvíc za to, jak otevřeně kritizuje a odsuzuje rozmach nových náboženských hnutí a sekt v USA. U nás naštěstí takových magorů zatím moc není, ale Američani jsou v tomhle fakt extratřída, od Mormonů až po Scientology v čele Tomeme Cruisem. Je zajímavé, jak snadno lze někoho zblbnout a vnutit mu nejrůznější šílené názory na svět, na existenci a na život po smrti. Neměli bychom zapomínat na Darwina, protože na jeho straně je pravda... 80%

• 25.4.2016  00:51

Velká bezmoc a zoufalství, ani navrhovaná řešení na konci mě neuklidnily, protože jsou z říše sci-fi. Zajímalo by mě, kdo asi tak půjde říct miliardovým nadnárodním korporacím: "Hele už toho rybolovu nechte, rozvrátili jste v oceánech ekosystém." Je to čirá depka. Já se toho možná už naštěstí nedočkám, ale obávám se, že moje děti budou na mnoho druhů ryb koukat už jen v dokumentárních filmech a oceány zaplaví medůzy. A bude ještě hůř: jen pro zajímavost, v roce 1960 nás byly 3 miliardy, dnes je nás skoro 7 a půl miliardy a neustále populace lidí roste....a kdo zredukuje nás?

• 21.4.2016  01:16
    One Life (2011)

Úžasné střípky ze života nejrůznějších živočichů. Záběry dechberoucí, příjemný komentář (jsem zvědavý, jaký bude dabing?). Jediné, co mi maličko vadilo, že nás tvůrci vždycky navodili nějakou neuvěřitelnou dovedností zvířátka a v tom nejlepším to utnuli a přešli zas na další zvířátko. Ale aspoň to nenudí. :)

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 73 97