heyda

Filip Heyduk

okres Jindřichův Hradec

<< předchozí 1 2 3 4 22 44 65 86
    • 18.12.2014  10:19

Od doby Pána prstenů a Dvou věží zase konečně díl, na který se dá normálně dívat bez toho, abych trpěl. Konečně se tam něco děje a konečně je tam cítit občas i trochu herectví a napětí pro člověka knihou nepolíbeného. Takže za mě nejlepší díl hned po Pánu prstenů a Dvou věží. To však neznamená, že bych skákal nadšením do vzduchu. Pořád je to předigitalizovaná a předražená pohádka vhodná spíš pro fandy knižní předlohy, kteří samozřejmě vidí širší perspektivu filmu. 60%

• 14.12.2014  23:01

Takový ten film, který rád překvapuje každých 5 minut a člověk nikdy neví, co má očekávat, ale když se dostane až k závěrečnému rozuzlení a začne zpětně přemýšlet o všech faktech, najednou mu tam začne něco skřípat. Takže ano, na první zkouknutí působivá napínavá podívaná, která si drží tempo od začátku do konce, ale zpětně už tak nadšený nejsem a vidím tu hromadu logických děr v příběhu i chování postav. Film má to štěstí, že se trefil do mého oblíbeného žánru, takže dám 4 hvězdy, ale je to s odřenýma ušima.

• 14.12.2014  22:48
    Candyman (1992)

Na tu dobu celkem dobře zvládnutý horor. Dneska už bohužel ničím nepřekvapí a místy působí velmi hloupě a naivně. Když ale přivřu oko a vezmu v potaz rok 1992, tak pořád si myslím, že to nebylo až tak špatné a z pár scén bylo cítit i jakési napětí. 60%

• 12.12.2014  22:05

Stejně jako jedničku, hodnotím i dvojku. Pro mě stále na úrovni mírně nadprůměrného filmu. Chválím opět skvělý digitál a vůbec kameru jako takovou. Výrazně slabší jsou však herecké výkony všech lidí včetně Oldmana (tohle mu fakt nesedlo). Příběh docela klasicky pojednává o tom, že jsou zlé i dobré opice, stejně jako zlí a dobří lidé. Docela mi vadilo i to, jak zde píší ostatní, že většina postav je filmem dost uměle vláčena, bez jakékoliv šance k postavám přilnout. Opravdu 99% postav je tam naprosto k ničemu, skoro nic neříkají a vlastně skoro nic ani nedělají, jenom tam prostě jsou. Aspoň, že jsem se moc nenudil, jinak bych šel s hodnocením ještě níž... 60%

• 12.12.2014  10:04

Ze začátku to bylo úplně zcestný, takovej brutus to podle mě není ani na těch nejhorších učňácích, ale ke konci čím dál uvěřitelnější a zábavnější podívaná. Pro mě jako téměř dostudovaného pedagoga skvělý návod, co s těma harantama provádět :D Bavil jsem se, takže posílám Němcům palec nahoru!

• 12.12.2014  10:01

Těžko uvěřitelná, přesto neskutečně příjemná komedie, která perlí od začátku do konce podobně jako nedávný francouzský hit: JMÉNO (Le Prénom). Jsem rád, že mi zas nějaký filmeček sedl do nálady a že jsem se mohl od srdce zasmát. 80%

• 10.12.2014  20:01
    Reverze (2014)

Sejde se pár kámošů, vezme se nějaká kamerka, stráví se stovky hodin natáčením, stříháním, zvukem atd. a pak může vzniknout filmeček. Když se to ale natočí takto působivě, bez financí, bez štábu, prostě jen za obrovského úsilí jednoho mladýho kameramana studující chemicko-technologickou VŠ a bandy nadšených kamarádů (neherců), nejde hodnotit jinak. Do příště to chce jen vylepšit zvuk konkrétně mluvené slovo, ale chápu, že bez zvukaře se to těžko provádí. Jirkovi držím pěsti, ať točí dál a doufám, že jednou natočí pořádný celovečerák.

• 7.12.2014  22:34

Mně osobně teda dost vadila výměna herce v průběhu filmu. Tomy Lee Jones je prostě jen jeden. Jinak film mi přišel po všech směrech průměrný. Závěr filmu odehrávající se u rekatoplánu byl nudnej a hrozně přitaženej za vlasy, naopak úplný konec s malým černouškem velmi mile překvapil. Celkově 55%. Víc fakt nedám.

• 6.12.2014  15:03

Na můj vkus moc rozpolcený asi podobně jako ústřední hrdinové v jednom. Jeden rozumný, druhý ujetý blázen. Stejně tak mi to přišlo chvílemi rozumný, brutální a zajímavý, jindy zas ujetý, šílený a divný. S hodnocením si moc nevím rady, tak se z toho vylžu mírným nadprůměrem. 55%

• 3.12.2014  23:39

První polovina filmu naprosto geniální, už jsem plánoval jak zde napálím 5 hvězd a nebudu šetřit chválou. Jenže druhá půlka už začala být v akční rovině předimenzovaná, v ději docela hloupá a hlavně zbytečně natahovaná. Ale i tak se s hodnocením udržím na 4 hvězdách, a to i díky Aničce, která je sice šíleně zmalovaná, má na obličeji asi tunu make-upu, ale je sexy. 75%

• 1.12.2014  23:39
    Housebound (2014)

Souhlasím s většinou zde psaných pozitiv i negativ. Na jednu stranu přepálená stopáž, místy nuda a wtf pocit, na druhou stranu místy docela legrace, nepříjemné napětí a fajn herecký výběr. Prostě takovej miš-maš všeho možnýho, ale celkem sympatický miš-maš, hlavně poslední půlhodina leccos zachránila. Takže nakonec zcela zasloužené 3 hvězdy.

• 30.11.2014  23:40

Strašnej úlet. Ale občas poměrně vtipnej a občas i docela napínavej. Takže proč ty 3 hvězdy nedát. Hlavně za scénář pro toho malýho kluka, ten si to solidně dával. :D

• 30.11.2014  22:32

Podle mě lepší jak dvojka. Prostě mi to víc sedlo, gagů a dalšího humoru tam nebylo tolik a tak každý fór tak trochu víc vynikl a tudíž jsem se fakt slušně bavil. Jednou jsem to už neustál a zasmál jsem se nahlas - jel jsem zrovna ve vlaku - si asi lidi řekli, že jsem divnej, ale peču na ně. :D 75%

• 30.11.2014  11:50

Uznávám, že je to fakt sranda. Ale platí zde, že čeho je moc, toho je příliš. Těch hlášek a vtipných momentů je tolik, že člověk prostě nemá šanci všechno pobrat a zasmát se tomu. Takže ve výsledku to není až tak úžasný, nicméně náladu to určitě zvednout dokáže. 65%

• 29.11.2014  23:43
    Stroj času (1993)

Musím říct, že na ty roky velmi atmosférický a působivý horor. Samozřejmě je to docela nuda, to je u devadesátkových hororů zcela běžný jev, ale jinak se jedná o poměrně inteligentní a zajímavou podívanou,a to především v první polovině. 60%

• 29.11.2014  15:59

Docela fajn romantická komedie, která v určitých pasážích určitě umí překvapit, ale celkově se nad klasický průměr nevyšplhá. To by musel jít stranou ten typický hollywoodský patos. 60%

• 26.11.2014  00:27

Je zde znát, že to točila ženská. Má to víc psychologický podtón, má to několik opravdu skvělých a netradičních scenáristických míst, ale bohužel to má taky duchařskou dějovou linii, která je naprosto zbytečná! Žádný Babadook nebyl vůbec potřeba (nudil, neděsil), stačilo jen pracovat s psychopatickou matkou a hyperaktivním dítětem a mohl z toho být 1000x působivější horor. Ta duchařská BUBUBU linie film strašně táhla dolů do průměru a zamrzí to, protože režisérka se nebojí vymyslet dobrý dialog a navodit drsnou atmosféru jí taky nedělá problém. Na začátečnici fakt super výkon, ale na pořádný horor si asi ještě budeme muset počkat.... 55%

• 25.11.2014  00:19

I já se řadím k těm, co nadávají na rozdělení filmu do 2 dílů. Už mi takhle zničili finální dojem z Harryho Pottera, evidentně to samé teď budou pociťovat fanoušci knižní předlohy Hladových her. Když se ale vrátím k filmu, tak tahle část se mi hodně líbila. Úplně bez problému jsem si vystačil i bez arény, bez nějakých výraznějších bojových scén, prostě mě pohltila atmosféra a několik opravdu působivých scén. Z kina jsem odcházel naprosto spokojený (trochu sice nasraný, že musím na 2. část rok čekat), ale kvůli tomu nebudu přece opomíjet kvality filmu. Dávám maximum, ať to hodnocení tady trošku povyskočí směrem nahoru. https://www.youtube.com/watch?v=14H8OzTzne4

• 23.11.2014  22:34

Rodriguez mě dostal. 3/4 filmu jsem myslel, že sleduju kriminální film, aby se nakonec zvrhl do krvavé řežby s jistými blíže nejmenovanými monstry. Jestli si myslíte, že nějaká vaše oblíbená postava přežije, tak na to zapomeňte :D Kdyby tam bylo míň nechutností, jdu s hodnocením výš. 60%

• 23.11.2014  22:24
    Chvění (1990)

Na rok 1990 neskutečně sympatické hororové béčko včetně velmi povedených triků. 75%

• 22.11.2014  23:46

Dementní úlet...tenhle humor mě fakt nebere.

• 21.11.2014  20:39

Možná nejlepší díl série, ale pořád tam není tolik kvality, abych to hodnocení posunul na 4 hvězdy. Každý díl má prostě hluchý místa a humoru nám nabízí jen po skromnu, přitom partička je to strašně sympatická :) No nic no. Opět silné 3 hvězdy.

• 20.11.2014  21:18

Úplně srovnatelné s jedničkou. Prostě fajn odpočinková komedie, jejíž potenciál není zdaleka využit. Frantíci umí komedie líp. Hodnocení nechám opět na 3 silné hvězdy.

• 20.11.2014  09:12

Celkem vtipná komedie, ale frantíci umí natočit i mnohem vtipnější kousky. Chvílemi to skřípalo jak v ději tak v humoru, ale nenudil jsem se. Hodnocení zde je přehnané, já bych dal tak 60 - 70%.

• 17.11.2014  22:34

Parodie na všechny ostatní marvelovky, ale svěží, vtipná i dobře akční. Ta banda loserů zvaná Avengers se může jít bodnout i s jejich primitivními filmy. Ať žijí Strážci galaxie! :D :D

• 17.11.2014  11:38
    Tělo (2012)

Tak tohle jsem fakt nečekal a kdo jo, tak ten dělá machra. Skvěle zamotaný detektivní příběh s dobře zvolenými herci odehrávající se skoro celou dobu v jedné španělské márnici. Navíc když se tam občas mihne Aura Garrido, která je neskutečně sexy, tak si není nač stěžovat. Opravdu velmi povedený film, který nemá daleko do maximálního hodnocení. 80%

• 13.11.2014  22:35
    Disconnect (2012)

Výborný film po všech stránkách, navíc za pár korun a od úplnýho režisérskýho zajíčka. O málokterém filmu za poslední roky můžu říct, že si zcela oprávněně zaslouží maximální hodnocení jako Disconnect.

• 13.11.2014  18:39
    Colombiana (2011)

Parádní svižný akčňák. Párkrát sice dost přehnaný, ale jinak dobrá žánrovka s jednou mladou pěkně nasranou holčinou v ústřední roli. :) 70%

• 12.11.2014  16:47
    Interstellar (2014)

Nolan je bez pochyb jedním z největších režisérů současnosti, ale tady poprvé z mého pohledu selhal. Někdo by mohl oponovat, že udělal jen krok do neznáma. Nevím, každopádně si myslím, že se nechal nějakým způsobem unést a přišel se strašně ujetým příběhem, který během filmu několikrát graduje, aby na konci vyšuměl úplně do prázdna. Nemluvě o nepochopové motivaci jednotlivých postav, především Matta Damona. Takové zvraty mu fakt nezbaštím. Asi budu jeden z mála, ale na rozdíl od geniálního Dokonalého triku, Počátku či Batmanovské série, na mě působil Interstellar hrozně povrchně, sterilně a hloupě. 45%

• 9.11.2014  21:58

Pro mě zklamání. Nemůžu si pomoc, ale čekal jsem napínavou investigativní pecku z prostředí zamlženého Hamburku, ale bohužel očekávání zůstala těžce nenaplněna. Bylo to pomalé, místy nudné a hlavně se špatným koncem. Hoffman je jedinej, kdo tento film pozvedl na snesitelnou průměrnou úroveň kriminálních filmů. Škoda, doufal jsem ve víc. 60%

<< předchozí 1 2 3 4 22 44 65 86