heyda

okres Jindřichův Hradec

<< předchozí 1 2 3 4 25 48 72 95
    • 7.2.2016  23:35
    Spláchnutej (2006)

Jen lehounce nadprůměrný animák, kterému chybí zejména atmosféra a inteligentnější příběh. Ale chápu, že je to orientované na děti a ty to podle mě ocení. Za mě však jen 60%, znám mnohem lepší animáky.

• 5.2.2016  00:17
    Curve (2015)

One girl show, která měla větší potenciál než nakonec dopadla. Občas je tam logická díra a občas nějak prapodivné chování postav. Ale zklamaný vyloženě nejsem, natočené je to zručně a herci se taky snaží. Fanouškům survival hororů můžu doporučit. 60%

• 3.2.2016  23:10
    Auta 2 (2011)

Znatelný propad dolů. Auta 2 jsou bohužel klasické pokračování úspěšné jedničky, kde se sice humor stále drží na velmi dobré úrovni (hlavně díky postavě Buráka), ale inteligentní scénář a atmosféra je zde vytlačena nekonečnou akcí a množstvím laciných agentských vychytávek ala James Bond. Ale abych nebyl zlý, úplná katastrofa to taky není a potenciál postav je stále dostatečně vysoký na to, aby se povedl třetí díl. Jen to chce scénáristu, který bude víc při zemi a tvůrce, kteří půjdou po kvalitě a né po snadném zisku. 60%

• 3.2.2016  00:01

Bláznivý mix upíří krvavé zábavy a britského suchého humoru (ač jsou tvůrci amíci). Trochu to připomínalo partičku IT Crowds, akorát navíc s tou krví a dlouhými špičáky. Nevím, jak se má takto ujetý film hodnotit. Na jedné straně působí extra lacině (tou kamerou) a postrádá to jakoukoli logiku, na druhé straně je to fakt sranda a masky jsou zvládnuty perfektně.

• 2.2.2016  11:20
    Auta (2006)

Úžasný animák a pro mě asi vůbec největší překvapení, páč očekávání jsem neměl moc vysoká. Hodně filmu prospěla i úchvatná hudba spolu s neopakovatelnou krajnou jihozápadu USA. Už chápu, proč se stal tenhle film mezi dětmi tak populární. 90%

• 2.2.2016  10:43

Abych řekl pravdu, čekal jsem, že Kung Fu panda 2 se kvalitativně výrazně propadne, jak to občas bývá o pokračování typické, ale kdepak. Tam kde jednička skončila, tam navázala dvojka a nabídla opět skvělou 4-hvězdičkovou podívanou. Na maximum by mě ale musela překvapit ještě o něco víc. 75%

• 2.2.2016  10:40

Na můj vkus příliš mnoho akce a nejsem si úplně jistý, jestli bych chtěl, aby si moje děti myslely, že dárky rozdávají profi agenti skřítkové, kteří se spouští z obří vesmírné lodi. Ale jinak to má docela kouzlo a animace je taktéž pěkná. 60%

• 1.2.2016  22:38

Tak tohle rozhodně není pro malé děti, spíš tak 11+. I mně to chvílemi nahánělo husí kůži, a to je co říct. Zejména ten konec má skoro až epický charakter. Hudba je naprosto geniální (doporučuju unreleased version of Aggie Fights). Být trochu profesionálnější animace asi bych přivřel oko a pálil maximem, takhle zůstanu u 4 hvězd, ale za to jednoznačně zasloužených!!! 80%

• 1.2.2016  00:43

Překvápko jak sviňa a pro mě určitě nejvíce nedoceněný animák vůbec. Je to logické, animáky jsou určeny pro děti a horory zase nejsou určeny pro děti, no a když spojíte hororový příběh a animaci do jednoho celku a nabídnete ho všem, pravděpodobně ho ocení jen fandové hororu. Já jsem takový fanda a tenhle animák mě zaujmul jak humorem, tak i celkem inteligentním hororovým příběhem. 90%

• 30.1.2016  22:30
    Roboti (2005)

Naprosto průměrný animák bez jakékoliv přidané hodnoty, který nemá jak dospělé osazenstvo zaujmout. Pro děti to však nemusí být až tak slabé a aspoň je to učí k tomu, že snaha opravit starou věc je vlastně víc cool než kupovat nové nablýskané věci. 55%

• 28.1.2016  23:18

Popravdě jsem to čekal podle některých hodnocení horší. Ale nadšený taky nejsem. Tvůrci si mohli dovolit vymyslet originální příběh a nemuseli kopírovat pohádku o kouzelných fazolích. 69%

• 28.1.2016  11:11
    Pride (2014)

Jeden z nejlepších good feeling filmů, co jsem mohl za poslední dobu vidět. A ač jsou mi homosexuálové v zásadě celkem ukradení, pokud nemají choutky se nějak veřejně předvádět, tak tady jsem jim ohromně fandil a soucítil s nima. Opravdu není jednoduché být homosexuálem, nebylo to jednoduché ani v 80. letech a nebude to jednoduché ani za 20 let. Kromě perfektně zvolených herců bych vyzdvihl fantastický soundtrack, úplně mi to připomnělo soundtracky k filmům Richarda Curtise, který to má taky v malíčku. Celkově parádní film, který by si zasloužil snad jen trochu lepší vysvětlení hornické krize... 80%

• 28.1.2016  11:02

To musel vymyslet nějakej dobrej šílenec. Po pravdě ani nevím, co si o tom myslet, jestli to mělo mít nějaký vyšší význam nebo se o tom jen zdálo tvůrcům? Ani nevím, jestli to má nějaký výchovný potenciál směrem k dětem... Je to hodně zvláštní animák a nadšený z něho teda moc nejsem. 40%

• 27.1.2016  00:02

Odporný product placement, dotykové mobily a počítače, do toho otravné moderní songy, "cool selfíčka" a spousta přihřátejch postaviček. Ještě, že tam byla dominantní postava Drakuly, který se celou stopáž seč může snaží bojovat za staré dobré zvyky, na které se dnes už zanevřelo. Jde jen o paralelu. Jen tím chci říct, že animák, pro nějž je nejvíc cool mít dotykový mobil, facebook, pařit na diskotékách a být hodňoučký multikulti tolerantní slaboušek, takový animák ať si Sony pictures strčí za klobouk. Mažu to a svým děckám radši pustím Terminátora.

• 26.1.2016  15:56

Vlastně až na ty otřesný songy a trapnou diskotéku, velmi příjemná a vtipná podívaná, která určitě udělá radost nejen nejmladším, ale i odrostlejším dětem. 75%

• 25.1.2016  22:57

Podle mě průměrný animák, ale nelituju, že jsem si ho pustil. Ocenil bych zejména krátkou stopáž a spoustu narážek na Ameriku a jejich prezidenta, naopak musím zdrbat výběr monster, které nemají moc čím zaujmout a příběh podle mě nepřichází s ničím novým. 55%

• 24.1.2016  23:13

Překrásná animace plná skvělých triků a originálních nápadů, vytváří spolu s hudbou neopakovatelný Vánoční zážitek. Jenže!!! Proč proboha tam muselo být tolik šílených scén, uječených a otravných postav. Ani nespočítám, kolikrát jsem si zacpával uši. Přitom příběh je vlastně krásně naučný, potenciál tam je pro atakování top 200 filmů všech dob, beze srandy. ale zůstalo jen u potenciálu, který je využit jen částečně - atmosféra a animace nemá chybu, ale to nestačí. 70%

• 23.1.2016  18:48

Od dob Lotranda a Zubejdy nejlepší česká pohádka. Museli jsme čekat neuvěřitelných 19 let, než někdo natočí něco milého, vtipného, inteligentního a vhodného pro všechny věkové kategorie. Martha Issová naprosto geniální a Bydžovská jakbysmet. Opravdu nemám jediné slůvko proti a jsem moc rád, že si můžu přiřadit ke starým klasickým pohádkám z dob komunismu i tento malý český klenot !!!

• 22.1.2016  00:47

Má to pár pěkných zvratů a docela fajn poselství. Nevím sice, do jaké míry by se v tom orientovaly malé děti, ale já jsem se bavil. Na maximum to není, Pixar umí lepší, ale je to bez problému koukatelné :)))

• 21.1.2016  01:02
    Vlna (2015)

Až na ten laciný závěr, to bylo fantastický a konečně katastofický film, který má hlavu a patu, solidní triky a v určitých momentech dokáže pěkně zatlačit na pilu. Nebýt klišoidního (happy-end) konce a trochu slabší závěrečné třetiny, tak dám bez rozmýšlení maximum hvězd. Jen pro porovnání: San Andreas stálo 110 milionů dollarů a byla to kokotina navíc se špatnými triky....Vlna stála směšných 6 milionů eur a ve všech směrech přečnívá nejen San Andreas, ale i jakýkoliv jiný katastrofický film posledních minimálně 5 let. Fakt to stojí za zhlédnutí !!! ......... (Poznámka pro CSFD: do žánrů jste měli napsat DRAMA / KATASTROFICKÝ, není to akční - nestřílí se tam a není to ani thriller) ......... 80%

• 20.1.2016  09:07

Pozor! Není to komedie, jak se zde uvádí. Jde o poměrně netradiční krimi s lehkým nádechem sci-fi a brutality. Rozhodně chválím za nápad, ale to zpracování a scénář bych ještě vylepšil. Každopádně nuda to není, takže 3 hvězdy jsou zcela na místě :)

• 19.1.2016  09:50

Není to úplný top animák všech dob, ale rozhodně je vtipný, motivující pro děti a dostatečně působivý na to, abych hodnotil vysoko. 80%

• 18.1.2016  12:29
    Bod zlomu (1991)

Jsem na pochybách, zda udělit 3 nebo 4 hvězdy. Je to přesně ten typ filmu, který je nadprůměrný,má svoji kvalitu od hereckých výkonů až po působivé kamerové záběry, ale nějak tomu něco chybí nebo naopak přebývá, jen přesně nevím co. Je pravda, že zrovna tématika surfování mi není nějak blízká, ale vlastně ani příběh všech těch lidí se mě nedotknul. Takže uznávám, že to má svoji kvalitu, jen pochybuju, že bych se na to chtěl nadšeně podívat někdy znovu. 65%

• 17.1.2016  14:18
    Klauni (2013)

Na české poměry výborné zpracování, kamera i hudba na evropské úrovni, herci taky bez problému, navíc jsou tam moc fajn dětské role, ale bohužel film mě absolutně nebavil svým příběhem, neproniknul jsem do něj, nudil jsem se a párkrát jsem Klauny posunul na VLC přehrávači dopředu. 40%

• 16.1.2016  00:06

Ten potenciál byl docela velký, námět měl něco do sebe, bohužel zpracování žádná sláva (film o 86 minutách takovýho žánru přece nudit nesmí). Holt chyběla zručná ruka režiséra, která by tomu dala větší spád a napětí. Ale to už je jedno. Když posčítám klady a odeču zápory, tak se dostanu na nějakých 60%

• 15.1.2016  14:50

Dobrej Russel, pěkný holky, ale jinak otřes. Že já blbec si to vůbec stahoval...

• 13.1.2016  00:07
    Husí kůže (2015)

Když vám někdo naservíruje takovou sestavu monster, skvělý humor a novou platonickou lásku v podobě mladé izraelky Odey Rush, tak potom nelze hodnotit nízko. To prostě nejde! Thumbs up :-)

• 12.1.2016  17:25

Velmi příjemná, skvěle odpočinková komedie s pozitivním poselstvím, které na vrchol nedosáhne kvůli jistým hloupým scénám, ale jako celek to funguje, Salma je stále sexy a bavil jsem se nadprůměrně. 75%

• 12.1.2016  17:23

Průměrná komedie, která nenadchne ani neurazí. Občas dobrá zábava, občas trapárna. 50%

• 11.1.2016  22:59
    99 Homes (2014)

Jedno z nejlepších dramat co jsem viděl za poslední roky. Ústřední herecká dvojice naprosto geniální, téma neuvěřitelně zajímavé, akorát tomu chybí lepší závěr. Nesnáším takto otevřené finále, kor když je to napínavý jak sviňa a mráz si dělá po mých zádech autodráhu. Bohužel nejsem natolik znalý podobných kšeftů s domy, takže jsem se místy ztrácel, každopádně dovedu si představit, že to takto může v USA klidně fungovat. Jak zaznělo: Amerika je země vítězů, pro vítěze a vytvořená vítězi !!! Vzhledem k totální ignoraci tohoto filmu (zde pouhých 188 hodnocení, na IMDP taky žádná sláva), popřemýšlím ještě o 5 hvězdách. Tenhle film si zaslouží pozornost.

<< předchozí 1 2 3 4 25 48 72 95