heyda

Filip Heyduk

okres Jindřichův Hradec

<< předchozí 1 2 3 4 23 45 66 88
    • 4.3.2015  22:16

Abych řekl pravdu, čekal jsem to mnohem horší. Fakt jsem si myslel, že to je odpad všech odpadů a nepomáhala tomu ani ta rozsáhlá a protivná komercionalizace. Ve skutečnosti se ale jedná o úplně tuctový romantický film, kde nezkušená vysokoškolačka poznává své první vzrušení z velkého mužského ...... ega a bankovního konta. :D Občas jsem se celkem upřímně pousmál a Dakota Johnson mi byla kupodivu sympatická. Škoda jen, že je to roztahaný na 2 hodiny, protože ta druhá hodina už je utrpení a těžká nuda. Tohle je film, který je (nebo by aspoň měl být) cílený jen na úzkou kategorii lidí - na mladé ženy ideálně ve věku 18 - 35 let, které jsou většinou dostatečně erudované, nicméně velmi málo uspokojené. Zcela zasloužených 40%, žádný odpad!

• 2.3.2015  23:44
    Wyrmwood (2014)

Několik originálních nápadů skutečně vytahují film nahoru víc než by se dalo čekat. Osobně hvězdu ubírám za neustálé střídání filtrů, ta barva obrazu byla fakt hrozná a druhou hvězdu ubírám za amatérnost v grafickém provedení. Je znát, že spousta záběrů se upravovala v počítači a působí to dost lacině i na amatérský film. Jinak ale celkem napínavý, svižný a v mnoha ohledech originální zombie horor, takže za mě lehký nadprůměr = 55%.

• 28.2.2015  01:06
    Koleje osudu (2013)

Úžasný námět podle skutečné události, podmanivá kamera, perfektní Colin Firth, ale na druhou stranu utahané zpracování se slabým scénářem, které stahuje film dolů, což je velká škoda. Tohle mohla být pecka, film, který mohl oslovit široké publikum a strhnout na sebe velkou pozornost. Bohužel já o něm donedávna vůbec nevěděl a počet hodnocení napovídá, že se o něm všeobecně neví. Přitom by mohl být díky svému rozuzlení a poselství mnohem cennější než takový Krvavý diamant nebo třeba Rwanda. 75%

• 28.2.2015  00:46
    38 (2014)

Výborný dokument, který shrnuje hokejový i osobní život slovenské legendy Pavola Demitry. Osobně se mi ale nelíbí, že takový typ dokumentu, který už z principu bude mít vysoké hodnocení, zabírá místo v TOPCE. Asi by měly být dokumenty postaveny do zvláštního žebříčku, ale toť jen můj názor. Jinak ale všem doporučuju, tohle by měl vidět každý fanoušek nejen slovenského hokeje. :)

• 26.2.2015  23:09
    Grizzly (2014)

Překrásná krajina a celkem ucházející hororová odbočka od duchařin a found footage žánrů, které si podmanily několik posledních let. Hodně to připomíná animal horory na přelomu tisíciletí, kterých tehdy vznikalo mnohem víc, ať už šlo o tygra zabijáka, vlky zabijáky, hady zabijáky, včely zabijáky atd. atd. Ačkoli film má svoji atmosféru a medvídek se celkem povedl (vypadal vícekrát živý než digitální), tak film obsahuje nespočet trapných scén, otřesný scénář a herecké výkony děsivější než samotný grizzly. Billy Bob Thornton katastrofální. Víc jak 50% z toho fakt nevymáčknu.

• 19.2.2015  21:11
    Muži na stromech (TV seriál) (2006)

Na sestřino doporučení jsem se po dlouhé době dokopal k nějakému seriálu a musím říct, že především první sérii provází přesně ten good-feeling, jaký mám rád a hlavně díky němu jsem si zamiloval celé městečko Elmo i se svými obyvateli včetně úžasné Anne Heche. Škoda jen, že v druhé sérii evidentně došly nápady a tu příjemnou civilní atmosféru dost často narušovaly hloupé zvraty a neustálé převařování nápadů z první série. To mě trochu zklamalo. I tak jsem ale rád, že jsem dal Mužům na stromech šanci, aby mi zpříjemnili zkouškové období, přestože cílí spíše na dámské publikum. 1 série 100%, 2. série 60% .... celkem 80%. Ta hvězda navíc je pro sestřičku, která teď slavila narozky :-)

• 15.2.2015  22:08
    Vlk (1994)

Starý, ale poctivý lehce hororový film s geniálním Jackem Nicholsonem. Je zajímavé, že film, který byl natočený před více než 20 lety dokáže být v mnoha ohledech lepší a kvalitnější než dnešní horory, přitom v něm skoro neteče krev. Nutno dodat, že polovinu filmu dělá samotný Nicholson, lepšího vlka opravdu nemohli vybrat a závěr se mi velmi líbil. Kdybych měl něco zkritizovat, tak především trapné ´´mord´´ scény a létání ve vzduchu. Nemusím být ani biolog, abych věděl, že vlci nelétají :D.... Jinak spokojenost a současní hororoví tvůrci by si z takového filmu měli vzít příklad. 75%

• 13.2.2015  23:55

Musím uznat, že mě místy mrazilo, protože horory o přeměnách případně rozkladu těla mám rád a nějakým zvráceným způsobem mě prostě přitahují, ale tady se bohužel tvůrci zaměřili z 99% na budování ponuré venkovské atmosféry a úplně zapomněli, že by to chtělo i trochu napětí a děsu. Škoda převeliká, potenciál tam byl, ale zůstal pouze na úrovni zdařené úzkostné atmosféry, která však sama o sobě celý film neutáhne. Konec dobrý, ale nezachránil to. 60%

• 13.2.2015  21:25

Ústřední dvojice fajn, jen škoda, že hrají v takhle ujetým a kýčovitým příběhu. Potenciál tam někde v dálce asi je, ale zůstal nevyužit, tudíž víc jak 2 hvězdy z toho bohužel nevyždímám...

• 12.2.2015  00:31
    Iron Sky (2012)

Neskutečně sexy ženská dvojka v jinak naprosto šíleném filmu, který však občas mile překvapí a občas i hodně pobaví. Každopádně je to až takový úlet, že to asi nejsem schopen dostatečně pobrat. Každopádně viděl jsem director´s cut a v pohodě jsem vydržel, takže solidní 3 hvězdy. :)

• 11.2.2015  16:59

Podle mě naprosto průměrná krimi-komedie, ve které na každou povedenou hlášku připadá minimálně jedna dementní hláška nebo scéna, navíc celý děj je strašně předvídatelný a chybí mu aspoň špetka originality. Vzhledem k tomu, jak je zde tento remake nepochopitelně nadhodnocený, dám pouze 2 hvězdy. Sorry...

• 10.2.2015  09:51

Skvělý a hlavně opravdu zajímavý námět podle skutečné události, který je však značně pokřivený a zkažený režisérovou neschopností. Zaprvé se nevyvaroval schématičnosti a klišé, které doprovází skoro každý podobný příběh, zadruhé nedokázal filmu vtisknout žádnou zapamatovatelnou formu a zatřetí neumí vůbec budovat napětí a emoce. Takže bohužel film je předurčený k tomu, že člověkem jen rychle proletí a za 2 dny už nebudete vědět ani kdo hrál hlavní roli, natož o čem to bylo. Jsem zklamaný, protože námět se mi moc líbil a mám rád motivační filmy, ale režisér se svým týmem to zabili. 55%

• 9.2.2015  10:16
    Tajemství staré bambitky (TV film) (2011)

Od dob Lotranda a Zubejdy nejlepší česká pohádka nejen na poli hudebním. 75%

• 9.2.2015  10:12

Zvláštní film, hodně zvláštní, chvílemi natolik zvláštní až byl jednoduše divný. Popravdě jsem moc nepochopil, o co tu šlo. Samozřejmě chápu, že v pubertě má každý choutky utéct z domu, ale takhle divně jsem si to nikdy nepředstavoval. Navíc ten táta i ti Patrikovi rodičové byli až nereálně vypatlaní. Nemohli čekat nic jinýho. 40%

• 7.2.2015  00:14
    Love song (2013)

Kupodivu velmi inteligentní, příjemný a svěží hudební kousek. Navíc Ruffalo mě konečně přesvědčil, že není jako herec k zahození. Pro mě velmi příjemné překvapení s fajn neamerickým koncem, které klepe na bránu 5 hvězd.

• 6.2.2015  09:54

Není to špatný film, rád se nechávám překvapovat novými zvraty, jenže z nějakého důvodu mi tam většina herců (až na Gleesona a Thewlise) prostě vadila. Taky jsem to vnímal spíš jako divadelní představení než film, ale možná je to jen můj subjektivní pocit. Každopádně za ten nepříliš šťastný výběr herců a za to, že v údolí mezi horami těžko bude takový skalnatý propad (sorry, ale moje geografické vzdělání mě v tomhle činí trochu bláznivým) :D si dovolím dát jen 3 hvězdy, ale jsou poctivé a fanouškům ponuré atmosféry určitě doporučuju.

• 5.2.2015  10:11
    Ranhojič (2013)

Konečně kvalitní historický film. Takový už jsem dlouhá léta neviděl. Škoda jen, že nemá aspoň o 20 minut kratší stopáž a trochu civilnější scénář, ale jinak palec nahoru. :)

• 5.2.2015  09:15

Do poloviny naprosto boží pětihvězdičková podívaná, potom bohužel tato komedie ztrácí dech, některé scény dost otravují a ke konci už jsem jen odpočítával minuty, takže hodnocení se zastavilo někde na 65%...

• 4.2.2015  11:46
    Kód Enigmy (2014)

Abych řekl pravdu, nejsem moc nadšený. Vlastně dost zvažuju, že dám jen 3 hvězdy. Nesmírně zajímavý je námět a povedená je i hudba, ale jinak žádná sláva. Scénář, kamera a především dost odfláknuté digitální válečné scény stahují film velmi znatelně dolů. Ještě si to hodnocení nechám projít hlavou, zatím 70%.

• 2.2.2015  23:10
    Whiplash (2014)

Uffff...nádech, výdech, nádech, výdech...jako člověk, který hraje už od malička ve swingových kapelách i klasických orchestrech, mám samozřejmě trochu jiný pohled na film než ostatní. Ale shrňme si fakta: režisérovi bylo při natáčení 29 let, film natočil během pouhých 19 dní za směšných 3,3 milionu dollarů a po dokoukání jsem okamžitě objednal nový plátky a začal víc cvičit na ságo. A věřte mi, že jsem jinak celkem líný :-D Podle mě naprosto vymazlený, strhující a extrémně motivační film, který řadím k tomu nejlepšímu, co bylo natočeno za poslední roky. Být na tom v kině, tak TLESKÁM !!! 100%

• 1.2.2015  09:05

Skvělý námět o dnešní kruté realitě, navíc s velmi dobrým koncem, který jsem sice předpověděl už na začátku, ale o to víc jsem byl potěšený. Jenže zpracování děsné. Měli jsme co dělat, abychom se prokousali až do konce (vydrželi jsme asi jen kvůli zvědavosti, jak to v pondělí dopadne). Takže u mě převažuje zklamání, protože tohle mohla být nízkorozpočtová pecka plná silných emocí, ale laxním zpracováním (bez hudby a s nudnou kamerou), si to podepsalo ortel. Nemůžu dát víc než 60%.

• 30.1.2015  23:28
    Šofér (2014)

Dost nereálný úlet, někde na pomezí krimi a komedie. Některé scény famózní, nad některými jsem jen kroutil hlavou. Mám dost rozporuplné pocity, a proto nemůžu hodnotit výš. 60%

• 28.1.2015  23:56
    Birdman (2014)

Svojí formou (hlavně geniální kamera) a fantastickými hereckými přednesy letos asi nepřekonatelný film, ale do prčic, kde je nějaký obsah? O čem to jako bylo? Když se mi vybaví trochu podobná - BLACK SWAN - tak ta byla mnohem inteligentnější, intenzivnější i emotivnější než tohle. Takže já jsem trochu zklamaný, i když uznávám, že Oskar za kameru by zde byl naprosto na místě. 60%

• 28.1.2015  23:50

Docela povedená 100 minutová reklama na Lego. Za hudbu však palec DOLŮ !!! 75%

• 26.1.2015  23:16

Kašlu na výtky, tak nějak mě to zahřálo u srdce a víc jsem opravdu nechtěl po dnešním psychicky vyčerpávajícím dni. Takže tentokrát si kritiku přečtěte u jiných uživatelů. Maximum!

• 24.1.2015  00:00

Skvělá two (wo)man show. Výborně natočené, parádní hudební podkres, prvotřídní herecké výkony, ale proboha co to bylo za konec? A to ani není výtka k časovým posunům, ale k tomu zvratu, že Ethan vlastně není Ethan, to mi docela zkazilo chuť z jinak velmi nápaditého sci-fi filmu.

• 21.1.2015  13:08
    Pot a krev (2013)

Konečně Bay opustil trapný Transformers. Aspoň teda na chvilku. Neříkám, že natočil nějakou bombu, ale rozhodně je Pot a krev velmi svérázným filmem s celkem originálním zpracováním, i když trochu ulítlým. Kupodivu to i velmi rychle uteklo a herci si to fakt užívali. Proč tedy jen 3 hvězdy? Ani sám nevím, přišlo mi to až moc ujetý, za hranicí nějaké reality (přestože se tam tvrdí, že je to podle skutečné události).

• 20.1.2015  11:14
    Zmizelá (2014)

Fincher zaválel. Skvělý film, fantasticky odehraný a navíc se závěrem, který by si málokterý hollywoodský rejža dovolil. Jediné, co mě trochu znejišťuje ohledně hodnocení, že mám takový pocit, jako bych takový film už někdy v minulosti viděl. Akorát si nevybavím, o jaký film šlo, ale ten koncept mi byl strašně povědomý. Taky bych si dovedl představit aspoň o 15 minut kratší stopáž. Ale jinak famózní film a silné 4 hvězdy !!!

• 19.1.2015  22:14
    Díra u Hanušovic (2014)

Epic fail. Film o ničem, vulgární, venkovský život nezobrazuje ani trochu věrohodně. Vše jede v šablonovitých kolejích, nemluvě o tom lámaným nářečí od Pražáků. Isherwood to popsal velmi dobře. Čím víc takových filmů o ničem, tím víc česká kinematografie zabředává do sr....

• 19.1.2015  14:29
    Mezi vlky (2011)

Miluju filmy o přežití, ale tentokrát jsem měl co dělat, abych to přežil já sám. Po všech stránkách velký propadák, nesmyslný, brutálně hloupý a odfláknutý od scénáře, přes kameru až po ty vlky nevlky. Škoda času a škoda plýtvání Neesonovým talentem. 20%

<< předchozí 1 2 3 4 23 45 66 88