heyda

okres Jindřichův Hradec

<< předchozí 1 2 3 4 23 44 66 87
    • 30.1.2015  23:28
    Šofér (2014)

Dost nereálný úlet, někde na pomezí krimi a komedie. Některé scény famózní, nad některými jsem jen kroutil hlavou. Mám dost rozporuplné pocity, a proto nemůžu hodnotit výš. 60%

• 28.1.2015  23:56
    Birdman (2014)

Svojí formou (hlavně geniální kamera) a fantastickými hereckými přednesy letos asi nepřekonatelný film, ale do prčic, kde je nějaký obsah? O čem to jako bylo? Když se mi vybaví trochu podobná - BLACK SWAN - tak ta byla mnohem inteligentnější, intenzivnější i emotivnější než tohle. Takže já jsem trochu zklamaný, i když uznávám, že Oskar za kameru by zde byl naprosto na místě. 60%

• 28.1.2015  23:50

Docela povedená 100 minutová reklama na Lego. Za hudbu však palec DOLŮ !!! 75%

• 26.1.2015  23:16

Kašlu na výtky, tak nějak mě to zahřálo u srdce a víc jsem opravdu nechtěl po dnešním psychicky vyčerpávajícím dni. Takže tentokrát si kritiku přečtěte u jiných uživatelů. Maximum!

• 24.1.2015  00:00

Skvělá two (wo)man show. Výborně natočené, parádní hudební podkres, prvotřídní herecké výkony, ale proboha co to bylo za konec? A to ani není výtka k časovým posunům, ale k tomu zvratu, že Ethan vlastně není Ethan, to mi docela zkazilo chuť z jinak velmi nápaditého sci-fi filmu.

• 21.1.2015  13:08
    Pot a krev (2013)

Konečně Bay opustil trapný Transformers. Aspoň teda na chvilku. Neříkám, že natočil nějakou bombu, ale rozhodně je Pot a krev velmi svérázným filmem s celkem originálním zpracováním, i když trochu ulítlým. Kupodivu to i velmi rychle uteklo a herci si to fakt užívali. Proč tedy jen 3 hvězdy? Ani sám nevím, přišlo mi to až moc ujetý, za hranicí nějaké reality (přestože se tam tvrdí, že je to podle skutečné události).

• 20.1.2015  11:14
    Zmizelá (2014)

Fincher zaválel. Skvělý film, fantasticky odehraný a navíc se závěrem, který by si málokterý hollywoodský rejža dovolil. Jediné, co mě trochu znejišťuje ohledně hodnocení, že mám takový pocit, jako bych takový film už někdy v minulosti viděl. Akorát si nevybavím, o jaký film šlo, ale ten koncept mi byl strašně povědomý. Taky bych si dovedl představit aspoň o 15 minut kratší stopáž. Ale jinak famózní film a silné 4 hvězdy !!!

• 19.1.2015  22:14
    Díra u Hanušovic (2014)

Epic fail. Film o ničem, vulgární, venkovský život nezobrazuje ani trochu věrohodně. Vše jede v šablonovitých kolejích, nemluvě o tom lámaným nářečí od Pražáků. Isherwood to popsal velmi dobře. Čím víc takových filmů o ničem, tím víc česká kinematografie zabředává do sr....

• 19.1.2015  14:29
    Mezi vlky (2011)

Miluju filmy o přežití, ale tentokrát jsem měl co dělat, abych to přežil já sám. Po všech stránkách velký propadák, nesmyslný, brutálně hloupý a odfláknutý od scénáře, přes kameru až po ty vlky nevlky. Škoda času a škoda plýtvání Neesonovým talentem. 20%

• 17.1.2015  23:40
    Chlapectví (2014)

Linklaterovi obrovská poklona za jeho trpělivost. Je fajn mít tu čest s režisérem, který nejde po penězích ani po okamžitým uznání, ale raději experimentuje a doufá, že nabídne divákovi něco nevšedního. Škoda jen, že celý film bohužel působí jako sestřihy, přičemž ty časový skoky jsou většinou dost nevhodně provedený. Kvůli tomu dochází k tomu, že každý ten časový úsek se nějak vyvíjí, graduje a pak najednou skončí a začíná se o nějaký rok nebo dva později zase od nuly. Takže člověk má pocit, jakoby viděl 10 filmů uprostřed jednoho, přičemž postupně začíná být apatický. Myslím si, že zrovna v tomto případě by bylo lepší mít nějaký pevný a předem pečlivě promyšlený scénář s jasným příběhem a poselstvím, než improvizovat a doufat, že se to nakonec nějak samo poskládá dohromady a bude to geniální. Nejsem vyloženě zklamaný, ale čekal jsem, že to bude lepší, zábavnější a hlavně plynule propojené. Oskara za nejlepší film bych zde neudělil... 65%

• 15.1.2015  23:47
    Zátah 2 (2014)

Kameramanovi bych dal okamžitě Oskara. Něco takovýho by měli pouštět pravidelně v Hollywoodu ať vidí, jak se to správně dělá. Jinak film ačkoli má jistý příběh, tak bohužel doplácí na dlouhou stopáž a příliš mnoho bitek, ve kterých se člověk hlavně ze začátku dost ztrácí a láme si hlavu nad tím, kdo teda bojuje proti komu a proč do háje? Osobně bych ubral 30 minut stopáže, lépe bych pojal tu část ve vězení a určitě bych se snažil víc vytáhnout děj na povrch. Jinak ale luxusní podívaná, chvílemi bych řekl až vizuálně uhranující, kde tečou kubíky krve a přitom si nepřipadáte trapně, ba naopak obdivujete, jak tohle dokázal někdo natočit a namaskovat. Vypadá to jak skutečný. 70% (PS: Evans má talent jako kráva, snad se pustí i do jiných projektů)

• 14.1.2015  00:41

Je zajímavé takhle zpětně vidět, jak namakanej byl Mark už za mlada a jak kouzelná byla kdysi Reese. Jinak film průměrnej po všech stránkách. 50% a víc ani ťuk!

• 13.1.2015  12:11

Film spíš pro dámské publikum, ale i já musím uznat, že Reitman je velmi nápaditý režisér. Dokázal napříč filmem vytvořit velmi zvláštní těžko popsatelnou atmosféra strachu, obav, ale i lásky a vzrušení. Samozřejmě tempo je místy docela pomalé, ale každý moment má svůj smysl a dokresluje jednotlivé postavy. Nadšení budou určitě hloubavější a citlivější diváci, ale zasáhnout či zaujmout to může kohokoli, kdo se dokáže přizpůsobit tempu a způsobu Reitmanova vyprávění. 75%

• 13.1.2015  11:31
    Godzilla (2014)

Zlatej Emmerich. Dokázal před 16 lety natočit o 30 milionu dollarů levněji mnohem komplexnější a působivější film o Godzille navíc napínavý, zábavný a emotivní. O tom se vám zde může jenom zdát. Je to vesměs nesmyslný film, který doráží na kolena posledních 25 minut, kdy jsem koukal do tmavé obrazovky a hledal, kde je kterej mutant a voják, to fakt nemám rád. Neříkám, že je to úplný odpad, ale rozhodně si to nezaslouží lepší hodnocení než Emmerichova verze !!! Za mě jen 1 hvězda a režisérovi by měl někdo dát přes pusu, protože takhle promarnit 160 milionů, to se jen tak nevidí.

• 12.1.2015  14:34
    Pod zemí (2014)

POZOR SPOILERY: Konečně zas pořádný horůrek tentokrát na způsob Indiana Jonese, atmosféricky letos asi nepřekonaný a hlavně největším plusem jsou úžasně klaustrofóbní pařížské katakomby. Perdita Weeks je navíc velmi dobře koukatelná francouzka. Škoda jen, že to zas naráží na hloupé scény, které se koncentrují především do první poloviny. Ať už jde o zvonící telefon, ztracený chlápek atd. V momentě, kdy se dostanou do pekla, jsem začal z logiky věci všechno brát skutečně tak, že v pekle je možné všechno, i to že se tam prochází mniši, že tam vylézají démoni ze skal i že se tam člověk konfrontuje se svojí minulostí. Do té doby než vlezli do pekla však měli tvůrci nechat pouze klaustrofóbní atmosféru doplněnou maximálně o nějaké přeludy a zvuky, rozhodně bych se vyvaroval těch laciných lekaček i scén jako byla ta s telefonem a klavírem. Jinak velká pochvala a doporučení všem fanouškům hororů. 80%

• 12.1.2015  14:13
    Chef (2014)

Jsem na vážkách, jestli dát 3 hvězdy nebo 4, ale asi budu výjimečně hodný. Musím říct, že mám rád pozitivní filmy se sympatickými postavami. Nicméně po dějové stránce dost slabé a místy i celkem nuda. Jako reklama na Twitter velmi účinné, ale přece jenom jsem čekal asi trochu něco jiného. Nechám si to ještě projít hlavou, zatím za 4 hvězdy hlavně za ten good feeling effect, ale je to s hodně odřenýma ušima.

• 12.1.2015  14:07

Perfektní krimi-thriller s neopakovatelnou Jodie Foster, jehož jedinou drobnou slabinou je závěr. Ale jsme v Americe, takže chápu, že happy-end musí být. Kdyby jí ale zavřeli třeba na dvojnásobný doživotí, tak to by film dostal úplně jiný rozměr. Nicméně spravedlnost je hezká věc, člověka to pohladí po duši, když vidí, že aspoň někdo bojuje za dobro, i když jenom ve filmu :))) 80%

• 9.1.2015  21:59

Kromě žánru komedie a horor, bych doplnil nuda. Tím chci říct, že tam bylo pár luxusních hororových scén, pár velmi vtipných scén, ale taky pár hluchých míst. Jinak filmu vévodí především originalita zpracování, to bez diskuzí. 60%

• 9.1.2015  21:47
    Equalizer (2014)

Geniální první dvě třetiny filmu, po kterých jsem si chystal už jasných 5 hvězd a chválu až do nebes. Denzel neskutečnej, úžasná ponurá atmosféra, skvělý nenápadný hudební doprovod, ale pak ta poslední třetina. Achjo. Škoda převeliká, že Fuqua nezůstal nohama na zemi...

• 5.1.2015  23:40
    Undocumented (2010)

No kurva! Tohle není film pro každého. Nechápu, že jsem ho roky přehlížel. Bez diskuzí jeden z nejlepší exploitů vůbec navíc s natolik zajímavým a zvráceným obsahem, že nemůžu hodnotit jinak než maximálně. Líbí se mi, že tvůrci nestojí ani na jedné straně barikády, pouze poněkud svérázným způsobem upozorňují na jeden z velkých problémů USA. Předem upozorňuju, že slabší povahy by to neměli sledovat a už vůbec by to neměli hodnotit !!! 90%

• 4.1.2015  11:29
    Sousedi (2014)

Jen škoda, že do každé takové jinak fajn komedie musí nacpat nechutnosti. Zde jich naštěstí nebylo tolik, ale určitě bych se obešel bez stříkajícího mléka, blití do bot a podobně. Takový humor pobaví možná 12 leté pubertální děti, ale podle mě takovéhle filmy mají být točené pro dospělé (případně studenty) a tak by se k tomu taky mělo přistupovat. Takže ano, natočeno je to solidně, herci ujdou, víceméně jsem se bavil, ale mohlo to být i mnohem lepší, kdyby tvůrci přišli s inteligentnějším scénářem a realističtějšími scénami. 55%

• 3.1.2015  12:01
    Show! (2013)

Zajímavý dokument, při jehož sledování se v člověku mísí nespočet emocí. Od zhnusení až po určité pochopení. Co se týče holek, tak podle mě jsou klasické puberťačky, celkem slušné vychované, avšak pěvecky naprosto průměrné a především značně zmanipulované tím, co jim do hlavy vtlouká ten táta, který je mimochodem strašně nesympatický. Úplně mi připomínal ty klasicky uspěchané manažery, jak se prohání v nablýskaných autech ulicemi Prahy a nahání love. Nicméně strategii zvolil asi účinnou. Holky musí být hubený, krásně vystájlovaný, to si přece konzumní svět žádá nejvíc, že? Kor když se holky zkámoší a vyfotí s hvězdami typu Absolonová, Gott či Michal David. Je to hodně zajímavý pohled do byznysu s mlaďoučkým bílým masem. Chudák jeho dcera, která je jinak celkem rozumná. Zajímalo by mě, kdy naposled jí upřímně dal najevo, že ji má rád... 75%

• 2.1.2015  13:54

Řekl bych to asi takhle. Na 4 geniální scény připadá jedna dementní (popřípadě nechutná, trapná apod.). Nicméně jako celek neuvěřitelně stabilní a po trapné Apocalypse v Hollywoodu obrovský posun nahoru, Rogen má jako režisér i jako scénárista slušný potenciál, jen ubrat toho fekálního humoru! Jinak podle mě nejlepší bláznivá komedie roku, navíc natolik odvážná a kontroverzní, že se není čemu divit, že vyvolala malou filmovou revoluci po celém světě. Teď už nezbývá než si přát, aby ji vidělo co nejvíc Severokorejců, jenže kolik z nich má doma telku...? Zároveň se podepisuj pod komentář uživatele Big Bear. 80%

• 2.1.2015  12:17

Začátek mě hodně bavil, ale čím víc film finišoval, tím víc mi to přišlo hloupější, přitom v dobré kvalitě jsou ty efekty fakt famózní a je škoda, že režisér přišel s tak plochým dějem a nulovým vykreslením jednotlivých postav. Taky by mi vůbec nevadilo, kdyby se přidalo 15 minut děje, během kterých bychom lépe přilnuli k jednotlivým postavám. Je to fakt škoda, protože katastrofický filmy mám rád, ale je jich po čertech málo (nepočítám Asylum) a hlavně většina z nich je odfláknutá a hloupá až to bolí. V oku tornáda mohl být světlou výjimkou v současné šedi, ale zůstal kdesi na půli cesty. 60%

• 30.12.2014  21:21

Velmi zajímavé nahlédnutí na východ Slovenska do života v zapadlé romské osadě. Obdivuju faráře, který bojuje jako lev, aby cigány naučil trochu pracovat a budovat svoje okolí, ale bohužel jen s malým úspěchem. Ukazuje se, že cigáni jsou prostě dělaní jen na tancování, rozmnožování a kradení. Čest výjimkám a čest faráři - je to bojovník s velkým srdcem i odhodláním.

• 30.12.2014  20:09

Příliš mnoho známých tváří na pozadí příliš nudného Silvestrovského večera na Times square. Jelikož mi většina těch příběhů přišla dost uhozených, tak se ke mně nedostaly ani žádné emoce, takže smůla. Tohle se nepovedlo...

• 28.12.2014  20:48

Strašně zajímavý dokument o strašně zajímavých individuech, kteří stojí proti miliardovým hollywoodským korporacím. Abych řekl pravdu, nepřiklonil jsem se na stranu ani jedné z nich a je dobře, že nás tento film do ničeho netlačí. Nicméně byl bych dost nerad, kdyby došlo k úplnému zákazu sdílení filmů a hudby. Koukat na televizi se totiž nedá a ani už na ni léta nekoukám, protože do filmu ti kokoti většinou narvou i 6 reklam a bez hudby jsem ztracenej. Za dokument dávám 75%....PS: Staženo z ThePirateBay.se těsně před tím, než udělali razii a stránka je aktuálně nedostupná :D

• 28.12.2014  20:34
    Tři bratři (2014)

Furt nevím, jak tuhle pohádku uchopit. Na jednu stranu je z ní cítit ta strašně sympatická Svěrákovská poetika, ale na druhou stranu mi tam citelně chybí nějakej děj. Každá ta pohádka mi přišla jen jako sled více či méně povedených a humorných písniček. Nicméně spousta těch momentů působí opravdu roztomile a vtipně, takže lze konstatovat, že to není až tak špatné na současné poměry a vlastně pro děti to může být naprosto dostačující. Hodnocení je zde myslím naprosto adekvátní (okolo těch 65%)

• 26.12.2014  20:33

Dokument výborný, ale chyběla mi tam problematika stravování a hlavně steroidů + dalších látek na podporu tvorby svalů. Jinak osobně kulturisty moc neuznávám, podle mě je to psychická porucha vycházející z nějakých komplexů z dětství podobně jako třeba anorexie, akorát na rozdíl od anorexie je kulturistika lépe prodejná.

• 25.12.2014  00:10

Kvalitní herci vždy nemusí dělat kvalitní film. Ve filmu máme několik linií, které se více či méně proplétají a každá z nich je tak naprosto absurdní, že nechápu, jak vůbec někoho mohlo napadnout, že to lidi budou milovat. Přišlo mi to fakt za hranicí fantazy a navíc bez špetky Vánoční atmosféry. Podobně jak byla zoufalá Susan Sarandon, asi tak jsem si zoufal já nad tím, že si vůbec někdo troufnul najmout takové herecké kapacity do tak prazvláštního filmu. 45%

<< předchozí 1 2 3 4 23 44 66 87