heyda

Filip Heyduk

okres Jindřichův Hradec

<< předchozí 1 2 3 4 23 46 68 90
    • 25.6.2015  22:31

Film, který poměrně citlivě popisuje důsledky občanské války v Súdánu, která byla samozřejmě bohatě dotována západními zbrojařskými korporacemi, což zde nikoho nezajímá. Podstatné je, že tisíce lidí prchalo ze Súdánu a někteří šťastlivci získali možnost se uchytit i v samotných Spojených státech. Je zajímavé, že vyšel tenhle film zrovna v této době, kdy je velmi aktuální téma uprchlictví pro Evropu, každopádně film doporučuju. Ukazuje velmi výstižně, že multikulturalismus je nefunkční ideál. Lidé by měli žít tam, kde je jejich domov a rodina, cestováním se pak mohou kulturně obohacovat. Jenže obchodníci se smrtí a někteří magoři, co mají moc, si prostě klid nepřejí. 80%

• 25.6.2015  08:20
    Spring (2014)

Já to říkám furt, že nejdůležitější je nadšení, kvalitní scénář a inteligentní vize. A tvůrci tohoto filmu to všechno mají. Dost se divím, že to na hodnocení není moc znát, ale tenhle lehce hororový a lehce romantický film si mě naprosto získal a to zejména svojí vyspělostí a neopakovatelnou atmosférou italského maloměstečka u moře. Dost možná největší překvapení roku na poli hororových subžánrů. 90%

• 24.6.2015  19:19
    Co s láskou (2014)

Výborný Gerald McRaney ve vedlejší roli, ale jinak klišé nad klišé. Jak kdyby někdo dohromady poskládal několik (pod)průměrných romantických filmů a slepil to v jednu dvouhodinovou slátaninu. Naštěstí je to aspoň kvalitně natočený, jinak propadák. Trapný příběh, špatně zvolení herci v hlavních rolích, zbytečně dlouhá stopáž a konec tomu uštědřil definitivní K.O.

• 24.6.2015  00:14

Inteligentní kriminální drama s úžasnými hereckými výkony Hopkinse a Goslinga. Do dokonalosti tomu chyběl jen lepší závěr. I tak ale stojí tenhle film za pozornost. 80%

• 24.6.2015  00:03
    Tchyně a uzený (TV film) (2011)

Lepší než kdejaké české kinofilmy. Samozřejmě filmová pecka to není, ale bavil jsem se a tchyně byla opravdu taková svinská semetrika, že se mi v nočním stolku otvíral nůž sám od sebe :-D 80%

• 21.6.2015  22:17

Podle hodnocení jsem čekal, že to bude buď pecka nebo totální odpad. Nebo že to je přesně ten typ filmu, který jedny nadchne a druhý zklame popřípadě naštve. Já ale nejsem ani nadšený ani naštvaný. Prostě klasický průměrný sci-fi, které má solidní tempo, perfektní kameru a dobré herce, ale také hloupý scénář a příběh plný logický děr. Fanouškům sci-fi bych to asi doporučil, ale ať si nedělají iluze, že budou sledovat něco úžasnýho. Žádná revoluce se nekoná. 55%

• 21.6.2015  21:44
    Pán velryb (2002)

Hrozně moc mě mrzí, že musím dát tak nízké hodnocení. Ty postavy mi přišly zajímavé, hlavně v hlavní roli malá Keisha byla naprosto okouzlující. Jenže ta hrozná hudba, kamera, pomalé tempo, celkově zpracování katastrofální. Celý příběh šel tak mimo mě, film jsem musel natřikrát dokoukávat, protože to byla prostě nuda. Je to škoda, ten potenciál herecký i příběhový tam je a mohl být ještě větší, jenže film sám o sobě je špatný. :(

• 18.6.2015  20:52

Tenhle film je jak dar z čistých nebes. Už dlouho jsem neviděl tak krásně a citlivě natočené romantické drama. Opravdu hluboce smekám. Blake Lively je naprosto lovely (zahrála to fantasticky), ostatní herci neskutečně sympatičtí včetně Forda a k tomu velmi civilní scénář, škoda jen toho závěru. Přál jsem si jiný konec, ale pravdou zůstává to, že už dlouho jsem se nevcítil do romantického filmu tak intenzivně jako v tomto případě.

• 17.6.2015  16:55

Zaprvé Costnerovi sportovní filmy prostě sednou jak prdel na hrnec. Zadruhé je super, když někdo zkouší natočit zajímavý příběh i o jiném druhu sportu než je americký fotbal, baseball nebo basketbal. Zatřetí mi tento snímeček náramně sednul do nálady. Na maximum to sice není, občas nějaké to klišé tam je, ale celkově mě Mc Farland příjemně překvapil. 75%

• 17.6.2015  16:27

Ani jsem nečekal, že by z toho byla zázrakem nějaká pecka. Vlastně jsem se na tento poslední díl Hobita podíval jen z povinnosti. Spíš mě ale zaráží, že ani samotní fanoušci Pána prstenů a Hobita nejsou schopni uznat, že je to totální brak s otřesným digitálním vizuálem, bez hereckých výkonů (i ochotníci by zahráli líp) a hlavně bez příběhu a atmosféry, což je něco, co fakt nedokážu odpustit. Je mi líto, ale něco tak strašného a navíc fakt předraženého si víc jak hvězdu nezaslouží.

• 15.6.2015  19:01

Parádní sportovní film podle skutečné události. Hlavně chválím konec, žádné zbytečné protahování a vymýšlení nesmyslů. Škoda jen, že to nemělo o 10 až 15 minut kratší stopáž. Přesto doporučuju a jasných 80%

• 14.6.2015  21:50
    Backcountry (2014)

Čekal jsem mnohem víc než jsem dostal a bohužel těch drsnějších 10 minut to nezachrání. Potenciál tam je dost velký, ale zpracování mělo být úplně jiné. Hudba hrozná, kamera nic moc, fakt mi to nesedlo a navíc jsem chvílemi usínal, přitom survival horory jsou jedny z mých nejoblíbenějších, jenže tady tvůrci jednoduše nevěděli co s časem a jak vytvořit tu správnou atmosféru, takže za mě palec dolů... :/

• 11.6.2015  21:10
    Everly (2014)

Fanouškům klasických akčních filmů bych to asi nedoporučoval. Je to dost krvavé, dost brutální, chvílemi to nemá daleko do některých hororových subžánrů. Navíc je to hodně bláznivé, ujeté až skoro úchylné. Ale zase má to neskutečně sexy Salmu Hayekovou, která ve svých letech zesměšní i kdejakou dvacítku. Navíc ani neví, jak se nabíjí samopal, přesto tam na prostoru 7x7 metru vystřílí celý gang. Takže ano, bavil jsem se a respektuju záměř režiséra, který chtěl jen masakrovat hlava nehlava a to se mu povedlo natočit celkem obstojně. Potenciál tam však byl mnohem vyšší...55%

• 11.6.2015  21:02
    Parchanti (2010)

Začátek dost dobrý, pak to ale klesalo, hloupých scén přibývalo a bohužel to spadlo až na 2 slabé hvězdy. Neměl jsem žádná očekávání, ale přece jenom postavit celý film na tak primitivní zápletce přece nelze brát vážně. Jen díky svižnýmu střihu jsem to dokoukal, tempo je fakt dobré, jinak akční propadák. 30%

• 11.6.2015  19:59
    Ex Machina (2015)

Poměrné pomalé tempo vyprávění, ale o to působivější atmosféra, která mi pomaličku ale jistě zalézala pod kůži. Největším kladem je vycházející hvězda až ze Švédska = Alicia Vikander, která si mě omotala kolem prstu stejně jako nebohého blonďatého chlapce ve filmu. Dalším velkým kladem je fantastické zpracování a koneckonců i filosofická hodnota filmu. Nevýhoda spočívá v tom, že při dalším zkouknutí už to nikdy nebude takový zážitek jako napoprvé. Přesto dobrý film a jsem rád, že si našel poměrně dost fanoušků a hodnocení je zcela adekvátní. 75%

• 9.6.2015  16:28

Perfektní animák pro malé i velké. Pokud souhlasíte s tím, že Dreamworks poslední roky totálně válcuje konkurenci, tak už to zas neplatí. Walt Disney vrací úder !!!

• 9.6.2015  16:21

Jako spoléhat se na zdejší hodnocení, to je asi jako spoléhat se na cigána, že ráno dojde do práce. Velmi, velmi, velmi zcestné hodnocení, které reflektuje možná tak technickou stránku filmu, ale zajímalo by mě, kde jste v těch 120 minutách našli nějaký příběh nebo děj? Já viděl jen obrněný konvoj s cisternou, který zběsile uhání stovky mil napříč pouští, aby jejich posádka našla zelený ráj, jenže voda v nedohlednu, tak si to nakonec rozmyslí, otočí to a peláší zase zpátky. A o tom je celý film. Nechápu, co dělá v topce ?!!

• 7.6.2015  23:25

Další luxusní Vaughn. Sice jeho předchozí kousky mě asi smetly víc, dokázaly se mi vrýt více pod kůži, ale v konkurenci podobných filmů od jiných tvůrců, je to pořád bezkonkurenční nářez. Vtipný, originální, hudebně a vizuálně opojný. Matthew si vytvořil svůj vlastní filmový žánr i styl, který mě nesmírně baví, obdivuju ho a rád bych si dal co nejdříve další kousek.

• 6.6.2015  09:54

Fantastická animace, skvělý humor a množství neotřelých nápadů. Pro děti jak stvořené, ale bavil jsem se i já. Velmi silné 4 hvězdy = 80%

• 4.6.2015  23:28

Dobrý film o tom, jak USA rozsévá zlo ve třetím světě a arabáši ho rádi přijímají za své a jejich děti se nebojí uzvednout ani raketomet. Jediný, kdo se směje nakonec, jsou majitelé zbrojních korporací. Nikdo jiný! 75%

• 3.6.2015  10:43
    Clown (2014)

Miluju horory, kde se lidi mění v monstra a když je to navíc natolik absurdní jako tenhle Clown, tak je o zábavu postaráno. Podle mě nejlepší horor letoška (prozatím) a ačkoli mám jisté výhrady, tak hodnocení napálím maximální. Pro mě nečekaně milé překvapení, které sice svým vývojem nikterak nepřekvapí, ale umí vytvořit solidní napětí a maskérky zaslouží velkou pochvalu.

• 2.6.2015  18:29

Hodně výborných scén a vysoký potenciál. Jen škoda, že to neměl pod palcem režisér kalibru Franka Darabonta nebo někoho, kdo umí točit psychózní filmy na malém prostoru. Z tohoto filmu mohl být nejlepší evropský koprodukční film o holocaustu. Mohl, ale není. Přesto chválím herce a nekompromisnost (žádné nadržování sympatickým postavám zde nečekejte), jen škoda, že to nemá propracovanější děj a hlavně zručnějšího filmaře na režisérské lavičce. I tak je to ale film, který stojí za zhlédnutí (v originále) a na ty čtyři hvězdy to těsně vyjde. 70%

• 31.5.2015  22:24
    Divoši (2012)

Oliver Stone natočil srač*u, kterou nám chce prodat jako nejlepší kaviár, ale na to mu neskočím. Velmi špatný film po všech stránkách, vizuálně a hudebně jakštakš, ale děj ujetý, herecké výkony otřesné, scénář psal nějakej negramota, stopáž přepálená jako prase, nenašel jsem na filmu skoro nic zapamatovatelného. Snad jen ta Salma Hayek, která má neustále velký kopec sex-appealu. 15%

• 31.5.2015  21:55
    Otec & otec (1983)

Hodně podobné filmu Uprchlíci, ale více jsem si užil právě Uprchlíky, kteří na mě více zapůsobili svoji lidskostí a navíc tam byla lepší hudba. Otec a otec je ale taky dobrý film, lehce komediální i lehce vážný, nicméně se skvělým koncem. Častým opakováním v televizi už se stal naprostou klasikou, ale víc jak na 75% to není. :)

• 31.5.2015  09:14
    Machři (2010)

Nechápu to. Tolik známých tváří, nádherná Salma Hayek a tak otřesný film?! Trapné scény, fekální humor, scénář plný otřepaných klišé, pro vás asi ne, ale pro mě velké zklamání. Adam Sandler je dobrej komediální herec, ale ať už nic nepíše ani neprodukuje. 20%

• 29.5.2015  23:20
    Cesta ven (2014)

Citelně to postrádá děj a tempo, ale rozhodně to má perfektní ponurou atmosféru a hlavně Klaudii Dudovou. Ta ženská je na Oskara, a to beze srandy. Opravdu, na to, že to jsou všechno neherci, pouze cigáni z ulice, tak klobouk dolů. Je škoda, že film nejde víc do hloubky, že si drží přílišný odstup od jednotlivých postav, ale zase ukazuje cigány v naprosto reálném světle: uřvané, sprosté, v teplákách a s drahým mobilem v ruce, krabkou cigaret v kapse a stěžující si na všechno a na všechny. Čest výjimkám! Obrovská poklona Klaudii, byla neskutečná a jednoznačně drží celý film nad průměrem. 75%

• 29.5.2015  21:28

Tak tenhle film byl jediný, který jsem s Pierrem viděl jenom jednou - dnes ve vlaku - a hodně jsem si ho užil. Strašně mi připomíná současné konverzační francouzské komedie, které se odehrávají na malém prostoru (Jméno, Co jsme komu udělali atd.). Tohle ale bylo perfektní hlavně tím, že Pierre je zde pouze součástí, nemá dominantní roli a tak si můžeme užít i dvě nádherné francouzky nebo vtipné policajty. Škoda jen, že se to posledních 20 minut už dost opakovalo a celkově to ztrácelo tempo, ale na 4 hvězdy úplně bez problému. Doporučuju!

• 29.5.2015  21:22
    Uprchlíci (1986)

Docela odlišný film od jiných s Pierrem Richardem. Humor je zde až na druhé koleji a převažuje děj, který sází hlavně na lidskost a lásku (přátelskou, otec/dcera) a tím si mě film naprosto získal. Jasných 5 hvězd, ale co se týče humoru, tak v tomto případě ho příliš neočekávejte. Pro mě nejvtipnější nadále Rána deštníkem. :))

• 27.5.2015  22:56
    Kopyto (1981)

Několik scén naprosto božích (třeba jak se propadá Pierre do písku nebo ta v baru a mnoho dalších). Celkově tomu ale chybí tempo. Rána deštníkem byla o dost svižnější a kadence humoru byla skoro smrtelná. Tady je to pozvolnější, a humor občas vázne (co ta gorila nebo to opuchnutí po bodnutí???), ale pořád je to natolik skvělá komedie, abych ji doporučil všem a ohodnotil 80 procenty. PS: Skvělá hudba

• 26.5.2015  00:51

Zběsilá komediálně-kriminální jízda a jeden z nejlepších filmů Pierra Richarda, ne-li vůbec nejlepší. K tomu netřeba víc dodávat, perfektní oddechovka. 90%

<< předchozí 1 2 3 4 23 46 68 90