heyda

Filip Heyduk

okres Jindřichův Hradec

<< předchozí 1 2 3 4 23 45 66 88
    • 26.3.2015  23:38

Minimálně v roce 2014 Mádl všem vytřel zrak a natočil rozhodně nejlepší ČESKÝ rodinný film posledních let. Vzhledem k tomu, že jsem si o filmu nic nezjišťoval, mě celkem dostalo, jak moc je název i plakát zavádějící :D.... O to ale líp. Fakt smekám....perfektně odehrané, originálně pojaté, navíc na zamyšlení, a to já dokážu ocenit. 90%

• 26.3.2015  20:36

Bohužel se opět potvrzuje, že od roku 2010 to jde s českým dabingem rapidně dolů. Zlodějka je celkem pěkný a dojemný příběh na pozadí druhé světové války, ale doplácí na špatné zpracování (hlavně velmi amatérský střih a absence gradace), ale zase má Geoffreyho a roztomilou Sophinku. Možná, kdybych to viděl v originále, přimhouřil bych oko, ale s tím dabingem se prostě přes tři hvězdy nedostanu.

• 22.3.2015  21:50

No od Eastwooda jsem čekal víc. Chybělo mi tam prostě něco navíc, něco co by pro mě bylo zapamatovatelný jako třeba v Draft Day. Tady celý film drží pohromadě jen skvělý Morgan Freeman jakožto Nelson Mandela a jeho skutečně moudrá slova, a to říkám bez jakékoliv ironie. Takových prezidentů na světě moc není. Ale všechno ostatní mě na filmu jednoduše nebavilo. Film jen lehce sklouzne do tématu apartheidu a pak zas ke konci sklouzne trochu do ragby, ale to je málo. Navíc mě hodně štval ten šedivej filtr. Nevím, proč by nemohla být modrá obloha prostě modrá! Ale jinak zcela objektivně je to docela koukatelný film a pro někoho může být i něco víc. 60%

• 20.3.2015  20:23
    Jiná láska (1999)

Docela pěkný film o dvou mentálně zaostalých mladých lidech, kteří si navzájem padnou do noty. Škoda těch vyhrocených scén, působí to pateticky, ale asi to chtěl rejža zdramatizovat. Chválím i dabing. Silné 3 hvězdy.

• 20.3.2015  20:20
    9/11: Press for Truth (video film) (2006)

Viděl jsem dost dokumentů na téma 11. září a tenhle mě až tolik nestrhnul, protože je docela nezáživně zpracovaný a zaměřuje se na velmi vzdálený kontext ´´teroristických útoků´´, přesto pořád má obrovskou vypovídací hodnotu a krásně dotváří celkový obraz o celé události. Přesto bych doporučil na toto téma jiné dokumenty, které umí víc zatlačit na pilu a jdou víc přímočaře po faktech, která jsou jaksi v rozporu s oficiálními zprávami CIA. 80%

• 18.3.2015  08:54
    Girlhouse (2014)

Film jde kvalitativně rozdělit na 3 třetiny. Úvodní třetina je fantastická, skvělý start, sympatické seznámení s jednotlivými osobami, parádní plíživé napětí a očekávání, co z toho vyleze = jasných 5 hvězd. Druhá třetina maličko ztrácí, děj i napětí občas vázne, ale herecké výkony super = 4 hvězdy. Na závěr přichází poslední třetina, kde se už jenom vyvražďuje a bohužel tahle část je plná nejrůznějších klišé a logických děr. Je to škoda, protože jsem ještě v polovině filmu chtěl tenhle slasher vychválit a hodnotit maximálně. Takhle to musím zprůměrovat, takže za 4 hvězdy. :)

• 15.3.2015  13:13

Velmi zajímavý film, který proti sobě staví vědecký přístup a náboženský/duchovní přístup, navíc perfektně odehraný i s takovou velmi ponurou atmosférou. Jenže nevím, jestli bych ho chtěl vidět znovu. A už vůbec nevím, o co přesně tvůrcům šlo, co bylo jejich záměrem? Každopádně jako filosoficko-fantastická jednohubka to funguje poměrně dobře. 65%

• 13.3.2015  22:26

Zbytečné natahování. Nenašel jsem v tom nic kromě závěrečných 15 minut, co by obohatilo I. část. Samozřejmě pokud nepočítám ještě drsnější a fekálnější scény daleko za hranicí chutnosti. Prostě tam, kde I. část dokázala se mnou zacloumat, tak tady jsem jen kroutil hlavou nebo posouval film kupředu. Bude to znít šíleně, ale I. části jsem dal 5 hvězd a tady dám odpad. Těžko v tom hledat logiku, jak ve filmu, tak v mých pocitech potažmo v mém hodnocení.

• 12.3.2015  21:32

Škoda, že je to natočený tak tuctově, jinak celkem fajn film s docela originálním tématem. Obávám se však, že díky slabé režii a nevýrazným hercům snadno zapadne do průměru. 55%

• 12.3.2015  20:26

Larse řadím mezi stejné úchyly jako jsou Kubrick, Lynch, Rodriguez a jim podobní, kteří jsou extrémně nadhodnocováni, přitom točí neskutečný chujoviny, nicméně tady se Larse musím zastat. Podle mě tohle bude jednou těžce kultovní záležitost. Už jen ta kamera na začátku nebo ta konečná fáze napasovaná na Bacha. Prostě film jen pro určitou skupinu lidí a já se mezi ně VÝJIMEČNĚ řadím, protože tohle mělo něco do sebe. Něco, co se těžko popisuje. Chápu to rozházený hodnocení, svým způsobem je to jak odpad, tak geniální film zároveň. Jdu hned do dvojky...

• 9.3.2015  23:41

Není to podle mě taková filmová pecka jako What Maisie Knew, ale i tak je to neskutečně silný příběh a jednoznačně oskarový výkon Julianne Moore. Nevím, co bych k tomu víc povídal. Doporučuji všem, kdo mají rádi malá, ale za to působivá dramata o lidských osudech. Jasných 80%

• 8.3.2015  21:51
    Joe (2013)

Konečně Nicolas Cage v pořádné roli a po dlouhé době zas ukazuje, že umí. Film to je velmi prazvláštní, v podstatě na hraně nějaké uvěřitelnosti, nicméně už dlouho jsem neměl takové nutkání některým postavám z filmu dopřát dlouhou a bolestivou smrt jako zde. Nashromáždila se tu fakt parta naprosto zbytečných a agresivních existencí, kterým nešlo přát snad nic jiného než lámání kostí a vytrhávání zubů bez znecitlivění. Ale to už zas sklouzávám k exploitu. :D Podle mě docela zajímavý film, který mohl být ještě mnohem lepší, kdyby měl schopnějšího režiséra a trochu propracovanější příběh. Green sice jde do hloubky psychologie jednotlivých postav, ale dějové jen klouže po ledě a nechce nám vůbec ukázat, s kým to vlastně máme čest, odkud přišel a proč dělá to, co dělá. 60%

• 7.3.2015  23:46
    Divočina (2014)

Jeden z těch filmů, na které jsem se fakt těšil a o to víc jsem byl zklamaný, že zdaleka nedosahuje mých představ. Námět dle skutečné události perfektní, ale zpracování otřesné (nudná kamera, bez hudby, bez působivých scenérií). Nejen, že je to totální nuda, ale ještě víc to mrví necitlivě servírované flashbacky, kterých je tolik, že absolutně rozmělňují jakýkoliv zážitek ze samotné cesty. Režisér i scénárista by si měli posypat hlavu, protože pohřbili nejen samotný příběh, ale i celkem obstojnou snahu Reese Witherspoon o oskarový herecký výkon. Škoda, velké zklamání.... 40%

• 4.3.2015  22:16

Abych řekl pravdu, čekal jsem to mnohem horší. Fakt jsem si myslel, že to je odpad všech odpadů a nepomáhala tomu ani ta rozsáhlá a protivná komercionalizace. Ve skutečnosti se ale jedná o úplně tuctový romantický film, kde nezkušená vysokoškolačka poznává své první vzrušení z velkého mužského ...... ega a bankovního konta. :D Občas jsem se celkem upřímně pousmál a Dakota Johnson mi byla kupodivu sympatická. Škoda jen, že je to roztahaný na 2 hodiny, protože ta druhá hodina už je utrpení a těžká nuda. Tohle je film, který je (nebo by aspoň měl být) cílený jen na úzkou kategorii lidí - na mladé ženy ideálně ve věku 18 - 35 let, které jsou většinou dostatečně erudované, nicméně velmi málo uspokojené. Zcela zasloužených slabých 40%, ale odpad to není!

• 2.3.2015  23:44
    Wyrmwood (2014)

Několik originálních nápadů skutečně vytahují film nahoru víc než by se dalo čekat. Osobně hvězdu ubírám za neustálé střídání filtrů, ta barva obrazu byla fakt hrozná a druhou hvězdu ubírám za amatérnost v grafickém provedení. Je znát, že spousta záběrů se upravovala v počítači a působí to dost lacině i na amatérský film. Jinak ale celkem napínavý, svižný a v mnoha ohledech originální zombie horor, takže za mě lehký nadprůměr = 55%.

• 28.2.2015  01:06
    Koleje osudu (2013)

Úžasný námět podle skutečné události, podmanivá kamera, perfektní Colin Firth, ale na druhou stranu utahané zpracování se slabým scénářem, které stahuje film dolů, což je velká škoda. Tohle mohla být pecka, film, který mohl oslovit široké publikum a strhnout na sebe velkou pozornost. Bohužel já o něm donedávna vůbec nevěděl a počet hodnocení napovídá, že se o něm všeobecně neví. Přitom by mohl být díky svému rozuzlení a poselství mnohem cennější než takový Krvavý diamant nebo třeba Rwanda. 75%

• 28.2.2015  00:46
    38 (2014)

Výborný dokument, který shrnuje hokejový i osobní život slovenské legendy Pavola Demitry. Osobně se mi ale nelíbí, že takový typ dokumentu, který už z principu bude mít vysoké hodnocení, zabírá místo v TOPCE. Asi by měly být dokumenty postaveny do zvláštního žebříčku, ale toť jen můj názor. Jinak ale všem doporučuju, tohle by měl vidět každý fanoušek nejen slovenského hokeje. :)

• 26.2.2015  23:09
    Grizzly (2014)

Překrásná krajina a celkem ucházející hororová odbočka od duchařin a found footage žánrů, které si podmanily několik posledních let. Hodně to připomíná animal horory na přelomu tisíciletí, kterých tehdy vznikalo mnohem víc, ať už šlo o tygra zabijáka, vlky zabijáky, hady zabijáky, včely zabijáky atd. atd. Ačkoli film má svoji atmosféru a medvídek se celkem povedl (vypadal vícekrát živý než digitální), tak film obsahuje nespočet trapných scén, otřesný scénář a herecké výkony děsivější než samotný grizzly. Billy Bob Thornton katastrofální. Víc jak 50% z toho fakt nevymáčknu.

• 19.2.2015  21:11
    Muži na stromech (TV seriál) (2006)

Na sestřino doporučení jsem se po dlouhé době dokopal k nějakému seriálu a musím říct, že především první sérii provází přesně ten good-feeling, jaký mám rád a hlavně díky němu jsem si zamiloval celé městečko Elmo i se svými obyvateli včetně úžasné Anne Heche. Škoda jen, že v druhé sérii evidentně došly nápady a tu příjemnou civilní atmosféru dost často narušovaly hloupé zvraty a neustálé převařování nápadů z první série. To mě trochu zklamalo. I tak jsem ale rád, že jsem dal Mužům na stromech šanci, aby mi zpříjemnili zkouškové období, přestože cílí spíše na dámské publikum. 1 série 100%, 2. série 60% .... celkem 80%. Ta hvězda navíc je pro sestřičku, která teď slavila narozky :-)

• 15.2.2015  22:08
    Vlk (1994)

Starý, ale poctivý lehce hororový film s geniálním Jackem Nicholsonem. Je zajímavé, že film, který byl natočený před více než 20 lety dokáže být v mnoha ohledech lepší a kvalitnější než dnešní horory, přitom v něm skoro neteče krev. Nutno dodat, že polovinu filmu dělá samotný Nicholson, lepšího vlka opravdu nemohli vybrat a závěr se mi velmi líbil. Kdybych měl něco zkritizovat, tak především trapné ´´mord´´ scény a létání ve vzduchu. Nemusím být ani biolog, abych věděl, že vlci nelétají :D.... Jinak spokojenost a současní hororoví tvůrci by si z takového filmu měli vzít příklad. 75%

• 13.2.2015  23:55

Musím uznat, že mě místy mrazilo, protože horory o přeměnách případně rozkladu těla mám rád a nějakým zvráceným způsobem mě prostě přitahují, ale tady se bohužel tvůrci zaměřili z 99% na budování ponuré venkovské atmosféry a úplně zapomněli, že by to chtělo i trochu napětí a děsu. Škoda převeliká, potenciál tam byl, ale zůstal pouze na úrovni zdařené úzkostné atmosféry, která však sama o sobě celý film neutáhne. Konec dobrý, ale nezachránil to. 60%

• 13.2.2015  21:25

Ústřední dvojice fajn, jen škoda, že hrají v takhle ujetým a kýčovitým příběhu. Potenciál tam někde v dálce asi je, ale zůstal nevyužit, tudíž víc jak 2 hvězdy z toho bohužel nevyždímám...

• 12.2.2015  00:31
    Iron Sky (2012)

Neskutečně sexy ženská dvojka v jinak naprosto šíleném filmu, který však občas mile překvapí a občas i hodně pobaví. Každopádně je to až takový úlet, že to asi nejsem schopen dostatečně pobrat. Každopádně viděl jsem director´s cut a v pohodě jsem vydržel, takže solidní 3 hvězdy. :)

• 11.2.2015  16:59

Podle mě naprosto průměrná krimi-komedie, ve které na každou povedenou hlášku připadá minimálně jedna dementní hláška nebo scéna, navíc celý děj je strašně předvídatelný a chybí mu aspoň špetka originality. Vzhledem k tomu, jak je zde tento remake nepochopitelně nadhodnocený, dám pouze 2 hvězdy. Sorry...

• 10.2.2015  09:51

Skvělý a hlavně opravdu zajímavý námět podle skutečné události, který je však značně pokřivený a zkažený režisérovou neschopností. Zaprvé se nevyvaroval schématičnosti a klišé, které doprovází skoro každý podobný příběh, zadruhé nedokázal filmu vtisknout žádnou zapamatovatelnou formu a zatřetí neumí vůbec budovat napětí a emoce. Takže bohužel film je předurčený k tomu, že člověkem jen rychle proletí a za 2 dny už nebudete vědět ani kdo hrál hlavní roli, natož o čem to bylo. Jsem zklamaný, protože námět se mi moc líbil a mám rád motivační filmy, ale režisér se svým týmem to zabili. 55%

• 9.2.2015  10:16
    Tajemství staré bambitky (TV film) (2011)

Od dob Lotranda a Zubejdy nejlepší česká pohádka nejen na poli hudebním. 75%

• 9.2.2015  10:12

Zvláštní film, hodně zvláštní, chvílemi natolik zvláštní až byl jednoduše divný. Popravdě jsem moc nepochopil, o co tu šlo. Samozřejmě chápu, že v pubertě má každý choutky utéct z domu, ale takhle divně jsem si to nikdy nepředstavoval. Navíc ten táta i ti Patrikovi rodičové byli až nereálně vypatlaní. Nemohli čekat nic jinýho. 40%

• 7.2.2015  00:14
    Love song (2013)

Kupodivu velmi inteligentní, příjemný a svěží hudební kousek. Navíc Ruffalo mě konečně přesvědčil, že není jako herec k zahození. Pro mě velmi příjemné překvapení s fajn neamerickým koncem, které klepe na bránu 5 hvězd.

• 6.2.2015  09:54

Není to špatný film, rád se nechávám překvapovat novými zvraty, jenže z nějakého důvodu mi tam většina herců (až na Gleesona a Thewlise) prostě vadila. Taky jsem to vnímal spíš jako divadelní představení než film, ale možná je to jen můj subjektivní pocit. Každopádně za ten nepříliš šťastný výběr herců a za to, že v údolí mezi horami těžko bude takový skalnatý propad (sorry, ale moje geografické vzdělání mě v tomhle činí trochu bláznivým) :D si dovolím dát jen 3 hvězdy, ale jsou poctivé a fanouškům ponuré atmosféry určitě doporučuju.

• 5.2.2015  10:11
    Ranhojič (2013)

Konečně kvalitní historický film. Takový už jsem dlouhá léta neviděl. Škoda jen, že nemá aspoň o 20 minut kratší stopáž a trochu civilnější scénář, ale jinak palec nahoru. :)

<< předchozí 1 2 3 4 23 45 66 88