heyda

okres Jindřichův Hradec

<< předchozí 1 2 3 4 24 46 69 91
    • 1.9.2015  23:31
    Super 8 (2011)

Natočit v roce 2011 film jak vystřižený z devadesátkových sci-fi hororů, to už chce velkou odvahu. Když se k tomu přidá parta nebojácných děcek, je o zábavu postaráno. Neskutečně jsem se bavil a modlím se, aby se takové filmy točili i v budoucnu, protože to má prostě šťávu. 90%

• 31.8.2015  09:40

Musím říct, že jsem měl fakt těžký den, přijel jsem unavený z Rakouska, ale stejně jsem si pustil tenhle malý filmeček, který je zároveň debutem režisérky Leigh Janiak a jediné, co jsem nečekal, že u toho vydržím až do konce, protože dokoukávat filmy se mi už delší dobu nedaří, ale tady to prostě nešlo. Velmi precizně zvládnutá atmosféra, která si prvních 50 minut hezky hraje s divákem a v druhé půli spustí poměrně silnou salvu emocí (ač se mi to občas zdálo trošku přehnané), každopádně skvělý nízkorozpočťák, který má sympatickou ústřední dvojici, fajn nápad, bad-end, ale bohužel taky otevřené finále a množství nezodpovězených otázek, což mi nedovoluje udělit maximum. 57% je hrubě podceněné...

• 23.8.2015  23:53

Uřvané, nechutné, trapné, bez napětí, bez krve, bez nápadu a bez vtipu. Tom Six měl blízko k dobrému hororu akorát v případě jedničky. Dvojka i tahle ptákovina je v podstatě nesledovatelná. Naprostá ztráta času, přitom Six se zdá být od pohledu docela sympaťák, ale jako režisér u mě nepochodil. ODPAD !

• 22.8.2015  11:40

Podle mě trapas, nemůžu si pomoct. Něco ala Paranormal Activity, úplně bez příběhu, bez souvislostí a bez napětí. Těch pár lekaček si můžou tvůrci strčit vy víte kam. 20%

• 20.8.2015  23:52

Slabší než MI3, o tom není pochyb. Kvalitativně asi na úrovni průměrné dvojky. Prostě takový ten nemastný neslaný díl, který nemá čím nadchnout, ale jako jednohubka na odreagování funguje docela dobře. 60%

• 19.8.2015  21:10

Nejlepší Mission Impossible, napěchovaný od začátku do konce akcí, emocí a perfektními hereckými výkony. Takhle si dovedu představit ještě hodně dílů, ale nechci předbíhat. Dávám maximum hvězd, ačkoli chybičky tam jsou, ale peču na ně. :)

• 18.8.2015  10:08

Naprosto klasický devadesátkový akčňák se vším špatným i dobrým co k tomu patří. Žádná přidaná hodnota se však nekoná a nakažení lidstva nebezpečným virem taky neuvidíme, což trochu zamrzí no :-D Každopádně jsem se docela bavil. 60%

• 16.8.2015  22:58

Ta poslední třetina filmu mě dost zklamala - akčně přaplácaná krávovina. Ale jinak jsem si novýho Terminátora hodně užil. Režijně solidně odvedená práce. Jen nechápu, proč hrál Kyle Reese Jai Courtney, takovej neherec. Fail jako prase. Kvalitativně je to srovnatelné s Terminátorem III: Vzpoura strojů. Na Cameronovi díly to nemá ani zdaleka. 70%

• 15.8.2015  20:51
    Špión (2015)

Mohla to být komediální pecka letošního léta, ale občasný fekální humor a přehnanost tomu dávají docela na frak. Trochu to zamrzí, potenciál jsem tam viděl větší, ale bavil jsem se dost, takže silné 3 hvězdy. 65%

• 13.8.2015  20:49

Super hlasy, to se musí nechat. Ale jinak Dreamworks přišlo s hodně průměrným animákem. Klasická zápletka, chvílemi až protivná popkulturní hudba, no a příběh spíš pro děti. Kdybych to měl shrnout: nenudil jsem se, ale znovu to vidět fakt nemusím. 60%

• 12.8.2015  08:32

Zajímavé je, že Chris Evans mi v podobných romantických komediích sedí mnohem víc než když si hraje na superhrdinu s americkou vlajkou na štítu :D Já jsem se bavil a ačkoli je poslední třetina filmu už dost velký klišé a nic nového pod sluncem, tak první dvě třetiny jsou naopak natolik fajn, že to ještě na 4 hvězdy vytáhnu. Fandům amerických romanťáren, kde si herci užívají každé klišé a umí každý trapný dialog brát s nadhledem, tenhle film rozhodně doporučuju. Na hodnocení 57% nehleďte.

• 4.8.2015  17:06
    Šedá zóna (2001)

Hodně drsný film z koncetráku, kde se vraždí, plynuje, spaluje atd. Atmosféra velmi tíživá díky šedivému kamerovému filtru, ale bohužel filmu chybí lepší příběh i lépe zvolení herci. Je to škoda, Šedá zóna mohl být hodně silný filmový zážitek, ale jediné co dokáže, je vyvolat depku, rozhodně se ale nevryje pod kůži a kvůli absenci děje se i celkem snadno zapomene. 70%

• 2.8.2015  10:29
    Soudce (2014)

Tento film má dvě velká plus a jedno velké mínus. Plusem je Downey a jeho charisma + hodně negativních rozuzlení ve filmu. Lépe řečeno - je to ten typ filmu, kde dochází k mnoha zvratům a milníkům, které v tomto filmu většinou končí špatně, což hodně kvituji. Snad jen závěr měl trochu nádech odpuštění a smíření, ale jinak je film krásně negativistický a to se mi líbí a hodně si toho vážím. Horší je, že je celý příběh roztahaný na nějakých 140 minut a to už bylo přes čáru. Celkově bych dal silné 3 hvězdy, fanouškům soudních a rodinných dramat určitě doporučuji!

• 28.7.2015  17:16

Několik fází filmu velmi zdařilých - ať už výcvik v bazénu, Costner mlátící mariňáky či záchraňování kajakářů. Hudba se mi taky líbila, jenže zbytek filmu průměrný, Kutcher pro mě není herec, ale co je snad vůbec nejhorší, tak to závěr filmu, který je tak strašně holywoodsky trapný, že to víc jak na 60% nevytáhnu.

• 26.7.2015  10:25

Nic nového pod sluncem, strašitelný dům, pár dospěláků a vyvolávači duchů, naštěstí atmosféra byla docela solidní včetně hereckých výkonů. Jen škoda, že tam bylo tolik logických děr. Ať už proč ti démoni útočí i na hodné elektrikáře nebo proč ty lidi nezajímalo, kde jsou jejich děti a pár dalších takových nevychytaných záležitostí. Pro mě naprosto průměrná záležitost, kterou už nemám v plánu vidět znovu. 50%

• 22.7.2015  13:04
    Medvědi (2014)

Maličko dětinský komentář, ale jinak dechberoucí zážitek ze života medvědí rodinky. Úžasné pokoukání s velmi pohodovou hudbou a kamerovými orgiemi. Nemůžu hodnotit jinak :)

• 22.7.2015  12:28

Strašně zajímavý film, který stojí na perfektním scénáři a skvělých hereckých výkonech, ale bohužel maličko doplácí na pomalé tempo. Přesto jsem byl hodně pozitivně překvapený, jak se drží při zemi a nesnaží se za každou cenu překvapit. Shailene je velmi sexy, takže doporučuju a dávám silné 4 hvězdy!

• 18.7.2015  23:14

Určitě půjdu proti davu, ale jedničku i dvojku považuju za průměrný horor a rozhodně se neztotožňuju s tak vysokým hodnocením. V případě tohoto pokračování Leigh Whannell (alias Adam ze Saw) udělal asi něco trochu jinak, protože se mu povedlo atmosféru opravdu těžce zahustit a musím říct, že místy jsem se fakt bál. Podle mě nejlepší Insidious, ale nebudu se zlobit, když se mnou nebudete souhlasit. :-))) 75%

• 17.7.2015  22:04

Abych řekl pravdu, vůbec jsem se na Jurský svět netěšil, naopak jsem měl fakt velký strach, aby z toho nebyl totální propadák, protože původní Jurský park miluju. Jsem rád, že nakonec z toho průser nebyl, některá místa mě naopak velmi nadchla, herecky taky nevidím žádný problém. Každopádně jedno obrovský mínus dát musím. Nevím čím to je, ale Jurské parky, které byly natáčeny v devadesátých letech měly jednoznačně lépe zpracované dinosaury. Nechápu to a hlavně ani nevím, jaký je rozdíl v technologicích, které kdysi Spielberk používal oproti těm současným, ale ta akce i samotní dinosauři v tomhle filmu vypadaly fakt hrozně digitálně. Dost to kazilo dojem! V Jurském parku, který je o 22 let starší, jsou dinosauři mnohem realističtější a působivější. Současná digitalizace nepřinesla ještě nic pozitivního, zatím jen mrví film za filmem. 75%

• 15.7.2015  13:20
    Signal, The (2014)

Na to, jak byl tenhle film laciný, tak je fakt vymazlený. Kamera i hudba sedí náramně, ústřední postava mladíka je taky výborná. Škoda, že ten příběh nastavuje více otázek, než na ně stačí odpovídat, takže působí trochu neučesaně, ale fanoušci sci-fi by si tenhle malý film neměli nechat ujít, přestože příběhový potenciál nebyl zcela využit... 75%

• 14.7.2015  22:36

Hrozně divný film. Všichni se chovali zvláštně, místy až dementně, humor jsem tam nepochytil, drama to už vůbec není, snad jen trochu té romantiky a uznávám, že mladá Natálka je skutečně roztomilá a hudba se mi taky líbila. Nicméně jsem dost zklamaný, od filmu s takovým hodnocením jsem čekal něco úplně jiného. Musím dát jen 2 hvězdy. :(

• 7.7.2015  22:57

Docela zajímavě rozehraný psychologicko-romanticko-komediální film doplatil na nevýrazný konec a zbytečně přehnané chování postav. Škoda převeliká, protože natočeno je to skvěle...

• 25.6.2015  22:31

Film, který poměrně citlivě popisuje důsledky občanské války v Súdánu, která byla samozřejmě bohatě dotována západními zbrojařskými korporacemi, což zde nikoho nezajímá. Podstatné je, že tisíce lidí prchalo ze Súdánu a někteří šťastlivci získali možnost se uchytit i v samotných Spojených státech. Je zajímavé, že vyšel tenhle film zrovna v této době, kdy je velmi aktuální téma uprchlictví pro Evropu, každopádně film doporučuju. Ukazuje velmi výstižně, že multikulturalismus je nefunkční ideál. Lidé by měli žít tam, kde je jejich domov a rodina, cestováním se pak mohou kulturně obohacovat. Jenže obchodníci se smrtí a někteří magoři, co mají moc, si prostě klid nepřejí. 80%

• 25.6.2015  08:20
    Spring (2014)

Já to říkám furt, že nejdůležitější je nadšení, kvalitní scénář a inteligentní vize. A tvůrci tohoto filmu to všechno mají. Dost se divím, že to na hodnocení není moc znát, ale tenhle lehce hororový a lehce romantický film si mě naprosto získal a to zejména svojí vyspělostí a neopakovatelnou atmosférou italského maloměstečka u moře. Dost možná největší překvapení roku na poli hororových subžánrů. 90%

• 24.6.2015  19:19
    Co s láskou (2014)

Výborný Gerald McRaney ve vedlejší roli, ale jinak klišé nad klišé. Jak kdyby někdo dohromady poskládal několik (pod)průměrných romantických filmů a slepil to v jednu dvouhodinovou slátaninu. Naštěstí je to aspoň kvalitně natočený, jinak propadák. Trapný příběh, špatně zvolení herci v hlavních rolích, zbytečně dlouhá stopáž a konec tomu uštědřil definitivní K.O.

• 24.6.2015  00:14

Inteligentní kriminální drama s úžasnými hereckými výkony Hopkinse a Goslinga. Do dokonalosti tomu chyběl jen lepší závěr. I tak ale stojí tenhle film za pozornost. 80%

• 24.6.2015  00:03
    Tchyně a uzený (TV film) (2011)

Lepší než kdejaké české kinofilmy. Samozřejmě filmová pecka to není, ale bavil jsem se a tchyně byla opravdu taková svinská semetrika, že se mi v nočním stolku otvíral nůž sám od sebe :-D 80%

• 21.6.2015  22:17

Podle hodnocení jsem čekal, že to bude buď pecka nebo totální odpad. Nebo že to je přesně ten typ filmu, který jedny nadchne a druhý zklame popřípadě naštve. Já ale nejsem ani nadšený ani naštvaný. Prostě klasický průměrný sci-fi, které má solidní tempo, perfektní kameru a dobré herce, ale také hloupý scénář a příběh plný logický děr. Fanouškům sci-fi bych to asi doporučil, ale ať si nedělají iluze, že budou sledovat něco úžasnýho. Žádná revoluce se nekoná. 55%

• 21.6.2015  21:44
    Pán velryb (2002)

Hrozně moc mě mrzí, že musím dát tak nízké hodnocení. Ty postavy mi přišly zajímavé, hlavně v hlavní roli malá Keisha byla naprosto okouzlující. Jenže ta hrozná hudba, kamera, pomalé tempo, celkově zpracování katastrofální. Celý příběh šel tak mimo mě, film jsem musel natřikrát dokoukávat, protože to byla prostě nuda. Je to škoda, ten potenciál herecký i příběhový tam je a mohl být ještě větší, jenže film sám o sobě je špatný. :(

• 18.6.2015  20:52

Tenhle film je jak dar z čistých nebes. Už dlouho jsem neviděl tak krásně a citlivě natočené romantické drama. Opravdu hluboce smekám. Blake Lively je naprosto lovely (zahrála to fantasticky), ostatní herci neskutečně sympatičtí včetně Forda a k tomu velmi civilní scénář, škoda jen toho závěru. Přál jsem si jiný konec, ale pravdou zůstává to, že už dlouho jsem se nevcítil do romantického filmu tak intenzivně jako v tomto případě.

<< předchozí 1 2 3 4 24 46 69 91