Sex O'Clock (2023) (seriál)

O české tvorbě (zejména seriálové) si myslím své, zpravidla nic moc pozitivního. O to víc mě překvapila tahle minisérie, která naprosto věrně vystihuje dnešní dobu, rodinné vztahy, navíc k tomu využila méně okoukané tváře a tak mohl vzniknout konečně povedený seriálek pro mladé a dospělé, u kterého se nebudete cítit nijak trapně. Velký klobouk dolů.

Táta v nesnázích (2023) (seriál)

Na české poměry skvělý rodinný seriál, který velmi vkusně balancuje komediální a vážnou rovinu. Navíc fantasticky napsaný, což je mezi českými seriály unikát. Škoda, že má jen 16 dílů, naprosto bez problému by to utáhlo ještě 2 další série po 8 dílech. Ale co už. Za mě rozhodně palec nahoru a opět musím vyzdvihnout produkci Voyo, která mílovými kroky utíká Primě a o Barrandovu radši nemluvím. :D

Guru (2022) (seriál)

Skvělá minisérie podle reálného základu z českých luhů a hájů. Dovedl bych si představit kratší stopáž a třeba 8 dílů, které by šly víc do hloubky ezo-bláznovství. Každopádně se ukazuje, že dovedeme točit kvalitní materiál, jenom se to bohužel nevysílá klasicky v TV, ale jen na Voyo a to je velká škola. 80%

Jitřní záře (2022) (seriál)

Na české poměry velmi zdařilá miniserie, která přibližuje život lidí, kteří chtěli žít mimo systém, ale ten si je vždy dohnal. Nejhorší je, když tihle lidé aplikují svůj život i na své děti, aniž by je nechali si vybrat. Určitě stojí za pokuk, ale hlavně vybízí k zamyšlení. 75%

Mimořádná událost (2022)

Na film jsem se moc těšil a o to víc jsem byl asi zklamaný. Filmu chybělo tempo i napětí, humor se dostavoval hlavně při narážkách na "bábu pod kořenem" nebo "atentátníka, který si hrál na islámského teroristu". Za mě to chtělo zvolit jinou hudbu, lépe vystavit scénář a dát filmu trochu spád. Já zažil sebevraždu, když jsme jeli vlakem do Jihlavy. Z toho by byl možná lepší film, než z tohoto. Slabé 3 hvězdy...

Pálava - Štístko (2022) (epizoda) odpad!

Nic horšího jsem dlouho neviděl, tak se ptám....proč?

Po čem muži touží 2 (2022)

Jednička mě jaksi minula a na tento díl mě přesvědčila moje ženuška. Očekávání jsem měl minimální, nejsem takový fanda českých novodobých komedií. Ale tohle bylo pro mě fakt osvěžující a velkou část filmu protlemený zážitek, který si užíval celý kinosál. A že je to primitivní a že to vytahuje všechny manželské stereotypy? Vůbec mi to nevadilo, super oddechovka v této spíše smutné době.

Případy mimořádné Marty (2022) (seriál)

Nejsem fanoušek českých krimi-seriálů, většinu jsem viděl tak jednou a tím to u mě skončilo. Tady jsem ale vydržel všech 8 dílů hlavně díky skvělé dvojici Dyková a Zach. Trochu to sice připomíná Shreka s Oslíkem, ale jako dobrý. Případy jsou dobře zamotané, kamera i ostatní věci fungují na české poměry výborně, takže abych trochu vylepšil skóre, dávám 5 hvězd.

Škola dobra a zla (2022)

Dobré triky, skvěle vybrané ústřední herečky, několik super momentů, bohužel film kulhá zejména v příběhu a v celém systému dobra a zla. Školy nedávají moc smysl a už vůbec nevíme nic o tom, co se tam asi tak učí. Přesto mi Škola dobra a zla hezky utekla a ničím mě vyloženě nenaštvala. 60%

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

Tahle pohádka se mi strašné blbě hodnotí, protože jsem strávil jako součást komparzu celý natáčecí den s herci na zámku v J. Hradci, kde jsme si pokecali s Lábusem, Vladykou i samotným producentem, který nám pověděl spoustu zajímavostí. Na to, že se podařilo získat opravdu dost prostředků, tak jsem to moc nezaznamenal ani na kameře ani na výpravnosti. Nicméně pohádka na mě působila roztomile, hezky, jen postrádala trochu důstojnější příběh. je to velká škoda a velká promarněná příležitost, protože herci jsou dobří, peníze taky byly, jenom tam nebyl ten příběh, ani lepší výpravnost a kamera. Takže 3 hvězdy, ale spíš za to, jak hezký natáčecí den jsme zažili na zámku v J. Hradci než za tu samotnou pohádku :)