Stroj času (1993)

Musím říct, že na ty roky velmi atmosférický a působivý horor. Samozřejmě je to docela nuda, to je u devadesátkových hororů zcela běžný jev, ale jinak se jedná o poměrně inteligentní a zajímavou podívanou,a to především v první polovině. 60%

Kurs sebeovládání (2003)

Docela fajn romantická komedie, která v určitých pasážích určitě umí překvapit, ale celkově se nad klasický průměr nevyšplhá. To by musel jít stranou ten typický hollywoodský patos. 60%

Babadook (2014)

Je zde znát, že to točila ženská. Má to víc psychologický podtón, má to několik opravdu skvělých a netradičních scenáristických míst, ale bohužel to má taky duchařskou dějovou linii, která je naprosto zbytečná! Žádný Babadook nebyl vůbec potřeba (nudil, neděsil), stačilo jen pracovat s psychopatickou matkou a hyperaktivním dítětem a mohl z toho být 1000x působivější horor. Ta duchařská BUBUBU linie film strašně táhla dolů do průměru a zamrzí to, protože režisérka se nebojí vymyslet dobrý dialog a navodit drsnou atmosféru jí taky nedělá problém. Na začátečnici fakt super výkon, ale na pořádný horor si asi ještě budeme muset počkat.... 55%

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

I já se řadím k těm, co nadávají na rozdělení filmu do 2 dílů. Už mi takhle zničili finální dojem z Harryho Pottera, evidentně to samé teď budou pociťovat fanoušci knižní předlohy Hladových her. Když se ale vrátím k filmu, tak tahle část se mi hodně líbila. Úplně bez problému jsem si vystačil i bez arény, bez nějakých výraznějších bojových scén, prostě mě pohltila atmosféra a několik opravdu působivých scén. Z kina jsem odcházel naprosto spokojený (trochu sice nasraný, že musím na 2. část rok čekat), ale kvůli tomu nebudu přece opomíjet kvality filmu. Dávám maximum, ať to hodnocení tady trošku povyskočí směrem nahoru. https://www.youtube.com/watch?v=14H8OzTzne4

Od soumraku do úsvitu (1996)

Rodriguez mě dostal. 3/4 filmu jsem myslel, že sleduju kriminální film, aby se nakonec zvrhl do krvavé řežby s jistými blíže nejmenovanými monstry. Jestli si myslíte, že nějaká vaše oblíbená postava přežije, tak na to zapomeňte :D Kdyby tam bylo míň nechutností, jdu s hodnocením výš. 60%

Chvění (1990)

Na rok 1990 neskutečně sympatické hororové béčko včetně velmi povedených triků. 75%

Armáda temnot (1992)

Dementní úlet...tenhle humor mě fakt nebere.

Sedmá rota za úplňku (1977)

Možná nejlepší díl série, ale pořád tam není tolik kvality, abych to hodnocení posunul na 4 hvězdy. Každý díl má prostě hluchý místa a humoru nám nabízí jen po skromnu, přitom partička je to strašně sympatická :) No nic no. Opět silné 3 hvězdy.

Návrat sedmé roty (1975)

Úplně srovnatelné s jedničkou. Prostě fajn odpočinková komedie, jejíž potenciál není zdaleka využit. Frantíci umí komedie líp. Hodnocení nechám opět na 3 silné hvězdy.

Kam se poděla sedmá rota? (1973)

Celkem vtipná komedie, ale frantíci umí natočit i mnohem vtipnější kousky. Chvílemi to skřípalo jak v ději tak v humoru, ale nenudil jsem se. Hodnocení zde je přehnané, já bych dal tak 60 - 70%.