Ledové království (2013)

Překrásný animák, který se bez problému může postavit vedle těch nejlepších. Od příběhu, přes charaktery postav a inteligentní humor, až po skvělou hudbu a dech beroucí animaci. Nemám jedinou výtku. 100%

Podfukáři (2013)

Až na ten závěr, parádní, svižná a dobře promyšlená hříčka s časem a prostorem. Jak už jsem napsal, závěrečný zvrat mě docela zklamal, ale nejsem až tak nasranej, abych musel jí s hvězdičkou dolů. Už teď se těším na pokračování.

Top Gear (1978) (pořad) odpad!

Tenhle ´´fenomén´´ mě úplně minul. Nevím, co je tak úžasnýho na nějakým anglánovi, ktery si vozí zadek v autech cenové kategorie od 1,5 milionu nahoru a u toho se snaží být děsně vtipný. Asi jsem divnej...nebo prostě jen nezapadám do skupiny mladých i starších chlapů, co se vyžívají v tunningu, rychlosti a co mají mokré sny, když se jim zdá o tom, že vyhráli mustanga v loterii. Tahle vášeň pro drahé kusy plechu mě fakt míjí. Mám trochu jiné hodnoty v životě, tak proto odpad.

Vedlejší účinky (2013)

Pro mě osobně obrovsky milé překvapení. Už je to taky nějaký pátek, co jsem naposledy viděl psychologický film, tenhle je ale naprosto parádní. Být natočen ještě o kus dramatičtěji a podpořen lepší hudbou, tak dávám jednoznačně maximum. Po nemastné a neslané Nákaze si Soderbergh zase vylepšil u mě skóre. 80%

Trable v ráji (2009)

Jako odpočinkový film to funguje dokonale. Člověk se může kochat krásnými scenériemi i krásnými ženami, občas se ve filmu povede i nějakej fór, takže zas taková hrůza to nebyla. 50%

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Omlouvám se, že má 1 hvězdička snížila hodnocení z 84% na 83%, ale tohle mě strašně nebavilo. Hudba otřesná, děj utahaný, herci nepřesvědčiví, přitom z toho mohla být super svižná a třebas i zábavná gangsterka. Jenže rejža měl jiný záměr, který se nestřetl s tím mým, takže se nemůže divit, že dám jen 1 hvězdičku.

Rivalové (2013)

Ron Howard umí točit velké filmy, o tom už několikrát přesvědčil. I Rivalové jsou velkým filmem. Nicméně jejich umístění v TOP 10 moc nechápu. Jak Čistá duše, tak Těžká váha jsou podle mě o úroveň lepšími filmy. Jsou komplexnější a emotivnější. Rivalové na mě působí jako Lauda - profesionálně, ale bez charismatu a emocí. Takže ano, je to výborný film, skvěle natočený, ale mé srdce neplesá radostí, jen uznale pokyvuje. 80%

Sedm psychopatů (2012)

V Bruggách je film, který jsem si zamiloval. Bohužel to se o psychopatech říct nedá, nicméně zklamaný nejsem. Chvílemi jsem se i docela bavil, a to hlavně na začátku. Velká škoda, že je zde atmosféra nahrazována množstvím minipříběhů, které jsou přitažený za vlasy. Vcelku to pak působí trochu křečovitě, ale myslím, že ztráta času to nebyla. Silné 3 hvězdy !!!

Trabantem Jižní Amerikou (2014) (seriál)

Úžasný, bombastický, prostě nejlepší cestopisný seriál všech dob. Mám z tohoto seriálu ještě lepší pocit než z filmu, protože film byl dost sestříhaný a chybělo mu spoustu zajímavostí a setkání s domorodci, které se do seriálu už krásně vešly. :)

Contracted (2013)

Ach jo. Tak jsem se těšil, jak zde s hrdostí vystavím 5 hvězdiček a podpořím po dlouhé době nějaký nechutnější horor. Bohužel posledních 20 minut mi zkazilo náladu. Veškerá ta nepříjemná a trochu tajemná atmosféra se postupně vytratí pod množstvím debilit a divného chování, což je nesmírná škoda. Otázka, která mi šla neustále na jazyk, jestli je člověk schopen odhodit pud sebezáchovy a řešit si své osobní problémy, zatímco očividně umírá a akutně potřebuje ambulantní péči. Mrknu asi i na Thanatomorfózu, protože námět je to zajímavý. 60%