Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Tak jsem dal Pánu prstenů novou šanci. V blízké době kouknu i na Dvě věže a Návrat krále. Co říct k úvodnímu dílu. Není špatný, ale rozhodně není ani výborný. Samozřejmě krajina Nového Zélandu je překrásná, hudba taktéž prvotřídní, ale příběh mi prostě nepřirostl k srdci. Nejvýraznějšími postavami jsou dle mého názoru Gandalf a Aragorn. Ostatní nic extra. Dlouhou stopáž jsem však kupodivu ustál, některé monumentální záběry kazí ty digitální, ale i tak je zajímavé, že tento už celkem starý film je mnohem poctivěji natočený (s rozpočtem 93 milionu dollarů) než novodobý Hobit, který mi přišel digitálně nepřirozený od začátku do konce (s rozpočtem 180 milionu dollarů). Opět se ukazuje, že víc peněz spíš filmu ubližuje než pomáhá. Jsem zvědavý, co se bude dít v dalších dílech. Doufám, že se trochu rozvine i příběh na úkor těch bitek. 50%

Bastardi (2010) odpad!

Nemíním se ani vyjadřovat. Tenhle film je úplně mimo mísu. ODPAD!

The Cake Eaters (2007)

Moc se mi líbilo, jak citlivě je tento film natočený. Jen je obrovská škoda, že je příběhově tak strašně omezený. Vždyť by se z toho dal natočit výrazně komplikovanější a bohatší film, který by dokázal lépe využít fantastické Kristen Stewart. To mě dost mrzí. Navíc, když se režisérce podařilo vtisknout filmu takovou přirozenou atmosféru, ale úplně zapomněla, že film musí mít taky nějaký příběh. Škoda, ale 3 hvězdy si určitě zaslouží.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Musím říct, že spousta lidí z mého okolí Pána prstenů miluje a nedají na něj dopustit. Samozřejmě to platí i pro 99% uživatelů na CSFD. Já jsem se teda rozhodl udělat jim radost a dát šanci celé trilogii včetně Hobita, abych (prý) lépe pochopil, o co v tom Pánu prstenů ve skutečnosti jde. Tak jsem dnes začal s Hobitem a postupně kouknu i na všechny díly LOTRa. K samotnýmu Hobitovi bych chtěl říct, že začátek byl fajn. Hromada trpajzlíků sežrala Bilbasovi zásoby, to bylo celkem vtipný. Jak se ale rozjela ´´dobrodružná´´ část, tak už mě to přestávalo bavit. Jen se zabíjelo, řešili hloupé konflikty mezi sebou a navíc ten digitál. Pořád mi uniká, čím je to tak úžasné, že se pyšní takovým hodnocením. Nevidím na něm nic jiného než pohádku se spoustou digitálních příšer a nekonečných předimenzovaných bitek. 40%

Mezi zdmi (2008)

Dobrý konverzační film ve stylu Greengrasse. Dobří herci neherci, jen to chtělo lepší příběh. Když se nad tím zpětně člověk zamyslí, tak si jen těžko vybaví, o co tam šlo. Chybí tomu prostě nějaký zásadní konflikt, nějaká zapamatovatelná scéna. Každopádně na ty 4 hvězdičky to je. 75%

Vysloužilí lvi (2003)

Moc pěkný film. Takových můžu vidět i milion. Sice ten konec byl hodně přitažený za vlasy, ale celkový dojem to kazí opravdu jen malililinko. Chválit herecké výkony asi nemá smysl a k filmu už se zde vyjádřili jiní, takže to nebudu prodlužovat. 90%

Není co ztratit (1997)

Kdyby zde nehrál Tim Robbins, tak se k tomuto filmu asi nikdy nedostanu. Ale poštěstilo se a film se mi líbil. Sice obsahoval pár slabých míst, ale tak už to v komediích bývá. 70%

Serenity (2005)

Obyčejnej průměr. Největším průserem filmu jsou nezajímaví herci a dementní scénář. Největší výhodou je příběh a vesmírné scenérie. Každopádně jsem ty 2 hodiny nějak vydržel, což se cení. 55%

40 let panic (2005)

No určitě to mohlo být o hodně lepší, kdyby se vynechalo několik trapných scén (zvracení, bláznivá jízda na kole atd.). Ale co už no... 60%

Footloose: Tanec zakázán (2011)

Blake Shelton si za ústřední song hvězdu zaslouží. Ostatní ani nebudu komentovat.