Ano, šéfe! (2009) (pořad)

"Přátelé, něco vám povim jo. Viděl jsem hada srát tyvole......žábu bušit pěstí do skály tyvole.....koně zvracet v barvách francouzský trikolóry tyvole. Dokonce sem viděl i stíhačku couvat, vole. Ale todleto sem teda ještě neviděl tyvole" Joo Zdenda rozesmeje za kazdyho pocasi tyvole. Ale i krome toho milionu hlasek to ma i slusnou informacni hodnotu, v kazdym dile se clovek dozvi neco zajimavyho a uzitecnyho. Treba tuhle jsem vubec nemel poneti, ze vyvar kali hlavne micha z obratlu, a hlavne, ze na odkaleni se daj pouzit bilky, tyvole! A to uz mam neco nakoukano a odvareno tyvole. Hned vyzkousim. Nejlepsi TV show u nas, ever!

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Trosku slabsi Smoljak, hlavne v porovnani s jeho 70kovyma kultovkama. Samozrejme porad je tu spousta paradnich hlasek, ale jako celek slabsi. Marek Brodsky bida.

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Spolecne s "Byl jednou jeden kral" nejlepsi vanocni kulty! Naprosto genialni dialogy a scenar, radost pohledet a poslouchat pana Wericha a ostatni! Magistr Kelly! Lakyrnik :))  Topi to je kult co :) "Aspon kukuricna kase! Ja ji sice od malicka nenavidim, ale ted by kapla! Kdyby kapla! Ale ona asi nekapne!"

Silent Night (2023)

Tak tu mame dalsi variaci na JW, tentokrat v podani John Woo. Takovej mix JW a Nobody, pricemz z JW si to bere inspiraci hlavne po vizualni strance, a z Nobody si bere "nobody" hrdinu. Ale tim asi veskere similarity konci. Narozdil od Nobody tu absolutne chybi humor a nadsazka, Joel neni zdaleka takovej sympatak a badass jak Bob nebo Keanu, a navic to ma ultra pomalej a nudnej rozjezd. Nicmene, akce je natocena vytecne a po vizualni strance na nove 4K OLED Panasonic tv pomalu dechberouci zazitek, az jsem i premyslel o 4*, ale netreba prehanet. Za jedno zkouknuti to urcite stoji, ale do budoucna vzdy radeji sahnu po JW nebo Nobody.

Zvířata (2022)

Achjo, takova skoda! Mohl to byt famozni redneck exploitation, misto toho se tvurci zhruba od dvou tretin vydali cestou psychologickyho dramatu a vsechna ta paradni gradace sla do kytek :( I pres tu horkou pachut po skonceni filmu, za tu cast pred vygradovanim musim dat 4*, tenhle feeling u filmu mi strasne chybel.

Predátoři (2010)

Yep. Po straslive, neskutecne hloupe, a skoro kompletne digitalni sragore Prey, pusobi Predators jako ultra zabavny narez. Pri druhem zkouknuti po 12 letech jsem se naramne bavil, je to presne jak rika kolega raimi :)

Vřískot (2022)

Odkaz na OUATIH v podání Mikey Madison naprosto k popukání, jenom za tohle minimálně 1* navíc! Celkově slušná zábava, film šlape, a pěkně se kouká na Melissu :)

Vetřelec ³ (1992)

Nejvetsi problem trojky jsou postavy, s kteryma ja proste vubec nesoucitim, pak je ti uplne jedno co se tam deje a napeti zadny. Ani jedna postava, kterou bych si oblibil. Kdyz si to das pak po absolutne vygradovane dvojce, je to skoro utrpeni. Smrt Hickse a Newt je absolutni prasarna, uz jenom za tohle tenhle dil nikdy nebudu mit rad. Digitalni Alien taky strasnej. Takze jediny, co na tomhle dile je super, jsou mordy a krasnej Xenomorph pokud neni zrovna v digitalu, a jeste hudba Goldenthala, ale na Jerryho a Jamese to stejne nema.

Městečko Twin Peaks - Epizoda 16 (2017) (epizoda)

I´m not me! I AM NOT ME! Husina hned pri nekolika scenach a posledni dve epizody budou naprosty psycho, to vam povidam! Uz ted se tesim, ale zaroven nechci aby tahle jizda skoncila. Vrchol serialove tvorby. Dechberouci podivana. Lynch is the man!!