• Krátkometrážní

Sestry z kouřové sauny (2023)

Spirituální úroveň to má, ale kvůli monotónnosti už těch 90 minut stopáže je dost na hraně, že to začíná nudit. [kino Světozor]

Argylle: Tajný agent (2024)

Expozice vypadá slibně, ale pak se film začne ztrácet ve vlastní snaze se co nejoriginálněji zašifrovat, až se mi začalo chtít odejít z kina pryč... Informace za zašifrováním fajn, ale nějak tvůrci zapomněli, že i ta zašifrovaná vrstva by měla být aspoň trochu zábavná až do konce. PS: Skutečný špion by použil Linux a rozhodně by necitoval Jobse v kontextu hackování. [ČSFD projekce, Černý Most]

Prosím o slovo (1975) odpad!

Asi prvních deset minut vypadalo zajímavě, pak mě sled několika zcela nezajímavých dialogů absolutně nezajímavých postav donutil v necelé polovině filmu opustit kino. [Ponrepo, 35 mm]

Tání (2023)

Hodně brutální. [kino Pilotů minisál]

Chudáčci (2023)

Jako vědecká lékařská, sociální či psychologická dokumentární studie by to bylo naprosto geniální. Jako hraný film je to ale celkem solidní nuda... Nejasné časové umístění spolu s nereálně působícími lokacemi poškozuje jakoukoliv transformativní účinnost díla v naší časoprostorové realitě a stává se jen shlukem poloprázdných fantaskních obrazů tvářících se velice hluboce, aby snobská akademická obec zatleskala, poplácala se po ramenou a dala sošky. Výkon Emmy Stone je sice slušný, ale zejména v první půlhodině působí její postava nikoli dětsky nevinně a neznale, ale spíše otravně a nelidsky retardovaně, což dost poškozuje uvěřitelnost postavy i v zajímavější druhé polovině filmu. Radikální upřímnost nade vše, ale Střihoruký Edward byl jako film výrazně zábavnější, lidštější a výtvarně poutavější. [ČSFD projekce, Černý Most]

Albert (1985) (TV film)

Takovej Vláčilův komorní Amadeus s Vodkou. [Ponrepo, televizní kopie]

Adelheid (1969)

Jako s pár herci a převážně na jedné lokalitě hezky sehraný, ale kdo se na ty válečný neromantiky má s nadšením koukat přes hodinu a půl?  Ve zkratce: "Á dala hejt" [Ponrepo]

Tři mušketýři: Milady (2023)

Jedinou koukatelnou postavu z 1. dílu tam skoro nedaj a při první příležitosti ji ještě víceméně úplně zbytečně odkrouhnou! Jděte do háje! [kino Světozor]