3DD!3

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53
    • 12.1.2017  12:12
    Taboo (TV seriál) (2017)

Umolousaná atmosféra, kterou rázně kráčí pološílený, ovšem zdá se i velice chytrý Tom Hardy, dokáže pohltit. Zajímá mě minulost jednotlivých postav. Tajemno se kterým tvůrci pracují funguje tak jak má. Láká ale zbytečně se nenimrá v detailech. Těším se co se z toho vyvine.

• 11.1.2017  23:39

Čínská legenda v balení pro masy. Vizuálně vypulírovaná pohádka v péči Zhang Yimoua často bere dech. Obrovské měřítko se kterým díky délce zdi pracuje je ještě nafouklé nezbytnou mysticitou. Zeď samotná působí mnohem masivněji než je v reálu, stěny jsou vyšší, krajina zdevastovanější (Mordor styl), Peking září novotou a Zakázané město je... jako z pohádky. Yimou se nebojí duhových barev, které do interiéru vrhají skla věží, skaliska u pouště jsou až mimozemsky oranžové, zbroj sytě barvená jako pastelky. Celek připomíná klasickou videohru a není divu, většina jich, alespoň příběhově z pohádek vychází. Hrdinův přerod ze zlodějského sviňáka a vraha Damon zvládá, i když trochu krkolomně (může za to ten jeho dobrácký ksicht). Pedro Pascal působí uvěřitelněji. Obludy jsou fajn, i když by designově klidně mohly vypadnout ze Star Wars, spíše potěší, že na nich makali čeští trikaři. Tempo filmu je ovšem super, celý film skvěle šlape, rychle to odsýpá a hlavně akce baví. Ovšem čínské hodnoty o jednotě a sebeobětování pro celek zde hrají prim (pozor neplést s hodnotami komunistickými), kdo s tím má problém ať na to radši nechodí.

• 8.1.2017  21:48
    Pasažéři (2016)

Sci-fi romantika podle učebnice. Áčkoví herci, solidní triky a kdyby v závěru scénář nejel na těžce neoriginální volnoběh mohlo to být i na výbornou. Zpětně mě mrzí, že jsem měl propálený zásadní zvrat (ještě z doby kdy Jima měl hrát Keanu Reeves), který trailery chytře tajily. P.S: Andy Garcia tam hraje přesně tři vteřiny.

• 1.1.2017  18:17

Kurzel si Assasína natočil po svém a kdyby nemusel krátit mohlo to být na výbornou. V tomhle střihu chybí vysvětlovačky, které by pomohly plynulosti příběhu. On i když je banální (byť kouzelně do sebe zapadající) by měl být vyprávěn celý. Vážná nota ale nemusí sednout každému. Assassins Creed totiž paradoxně není o zábavě, ale úvahách, které by si divák měl začít pokládat.

• 29.12.2016  13:22
    The Escape (2016)

Líbilo a oživilo spoustu fajn vzpomínek. Clive je pořád těžký frajer a i když Blomkamp umí ta honička nemá ty grády co by mohla mít. Když je v honičkovém klipu přestřelka lepší než ta honička není to úplně košer. Moc bych chtěl aby další Hire dali do pracek Michaelu Mannovi.

• 27.12.2016  22:17
    The Gambler (2014)

Pořád se nemůžu rozhodnout jestli ten film byl o gamblerství nebo sebedestrukci... protože ne, to není to samé. Příběh má klasickou strukturu, ale Wyatt scénicky cíleně neukazuje dostatek informací (uměle vytváří vějičku), takže se jeví automaticky lepší než ve skutečnosti je, ale funguje to. Brie Larson tu vypadá fantasticky.

• 25.12.2016  21:35
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Strašná kravina co nedává smysl. Další vykrádací mix pohádek zprzněný moderním pohledem na svět. Udělat si dovolenou v Chorvatsku, to byl asi jediný cíl tvůrců... Přítelkyně na mě usnula a já nedosáhnu na dálkové ovládání... Zkusím TV spárovat s mobilem.

• 25.12.2016  16:44

No je to takové zamotané. Chápu snahu vydělat prachy, ale postavit zcela novou mytologii kolem lovce je prostě divné.

• 22.12.2016  22:41

Příjemný snímek vedený jistou rukou Stevena Spielberga. Příběh zajímavý i když není nijak strhující nebo extra napínavý, postavy vás zajímají. Herecky perfektní. Scény stavění Zdi působivé.

• 21.12.2016  20:57

Obrovský potenciál a fantastické obsazení. Myšlenka originální, ale scénář nedotažený. Režisér očividně laciný, jeho rádoby moderní přístupy nesedí k ponuré a mysteriózní nátuře příběhu. Dostat to tak do pracek Fincher nebo Fukunaga. I tak se na to dívá poměrně příjemně a Hopkins je jako vždy výborný.

• 18.12.2016  08:13

V podstatě jako jednička + otravný Tyler Perry. Infantilní humor funguje. Rocky a Bob správně dementní a Krang s Technodromem prošli sympatickým moderním updatem. Fox stále stejné umělohmotná kost. Jones mě štval - castingová netrefa. Akce v Brazílii je ovšem splněný dětský sen.

• 17.12.2016  22:09
    High Rise (2015)

Dystopické psycho o rozkladu civilizace v působivém vizuálním kabátku. Velmi dekadentní.

• 14.12.2016  22:05

Edwards to natočil přesně podle mých představ. Prostě plní fanouškovské sny. Nic míň nic víc. Ságu to nezmění, bez téhle dějové odbočky by se asi obešla, "pouze" ji rozšiřuje. Rogue One nabízí výbornou akci a skvělé (na tak malém prostoru) vrstevnaté postavy v čele s krutě upřímným robotem. Felicity Jones je výborná, ale každý z týmu je pro konečný výsledek, který tvoří základní pilíř Hvězdných válek, nepostradatelný. Mendelsohn je důstojný záporák. Ambiciózní padouch, který je znechucen neefektivitou svých imperiálních kolegů a snaží se najít pochopení aspoň u Vadera. Pohádková atmosféra je nahrazena polodokumentaristickou válečnou vřavou, výtečnou akcí a jedinými vadami na kráse tak zůstávají dvě digitální tváře. Ukázky síly Hvězdy smrti působí mnohem děsivěji než v původní trilogii (padesátimegatunový Car hadra) a pokud měl tenhle díl Star Wars smysl, pak je to právě v této ukázce nově nabyté moci Impéria. Více než důstojné rozloučení s Darth Vaderem.

• 11.12.2016  22:18
    Westworld (TV seriál) (2016)

Velmi slušný rozjezd. Špatně napsaná westernová scenérie nádherně kontrastuje s Harrisovým zabijákem. Hopkins parádní. Finálová diagnostika aneb s tátou o Bohu a Shakespearovi mrazivá. Víc a houšť... První řada: Obrovská, promyšlená metafora na život, který dnes žijeme. Narativní linky psané velkými korporacemi, loutky žijící ve smyčce pracovního nasazení a probuzení, kteří zkouší uniknout ze spárů manipulací. Nolan s manželkou oživili sci-fi klasiku z roku 1973 s takovým citem, že působí svěže a zároveň tradičně. Probuzení umělé inteligence je klasické téma, ale zasazení do rituálu běžných životů, smyček dělá z androidů spíše lidské bytosti. Matrix naruby, kdy stroje trpí pod nadvládou lidí. Abramsův dohled pomáhá mysteriózní atmosféře i obrovskému měřítku, protože Westworld přes všechny dechberoucí akční scény a opulentní výjevy zůstává především přemýšlivým konverzačním dramatem, chytře si hrající s percepcí času. Herecké obsazení není jen lákavou vábničkou. Ed Harris je ďábelský, Evan Rachel Wood je krásná jako panenka. Scény obsahující Anthonyho Hopkinse špendlí divákům oči k obrazovce. Chytré dialogy, rozhovory s pointou a příběh o důležitosti příběhu a jeho pravdě skryté uvnitř. Dávkování informací, načasování a finální navnazení na případné pokračování je provedeno s tou nejlepší péčí. Chvílemi to tak nevypadalo, ale Westworld je událostí roku, kterou budete chtít vidět znovu.

• 6.12.2016  10:19
    Westworld - Série 1 (série) (2016)

• 4.12.2016  22:11

Texas má něco do sebe. Jižanská atmosféra odkapává z každého záběru. McCarthyovská poetika balíkova dokáže pohltit a Cave s Ellisem na tom nesou lví podíl. Příběh dvou bratří a jejich plán jak vyhrát nad nepřízní osudu symbolizovaném bankovními úředníky. Bridgesovy hlášky dokonalé, Foster sympaticky vyšinutý, Pine účelně minimalistický. Moderní western ve své nejlepší formě. Někdy i slepé prase dojde ke korytu.

• 2.12.2016  22:02

Slušná komedie, která umí přepnout na drama a funguje. Až bude těhotná moje přítelkyně, vim co dělat. Škoda pomalejšího úvodu a několika hluchých mist. Nebýt Hilla je ten film poloviční. Už jen ten otravně falešný smích je na Oskara. Povedený soundtrack. Seru na amerického daňového poplatníka.

• 27.11.2016  16:31

Moc příjemné. Žádný Potterův přívěsek. Padají tam sice známé jména, ale ne tak násilně jak jsem se bál. Fantastická zvířata řeší vlastní problémy v době kdy si Harryho taťka ještě ani nedělal do plenek. Redmayne je snad poprvé za svou kariéru opravdu sympatický vykuk, který ale umí máchnout hůlkou když je to třeba. Samotná zvířata jsou fajn. Větvík a kleptomanský krtek jednoznačně vedou. Rowlingová má příběh dobře podchycený, funkční mysteriózně detektivní zápletka nepustí až do konce. Colin Farrell zvládá s přehledem, ale srdcem filmu je Dan Fogler. Pohled nečara na kouzelnický svět prostě nemá chybu. Rezignované přijímání všeho co se děje je v jeho podání kouzelné. Původně jsem se hodně bál, ale nakonec se těším na pokračování. Hudba je jemná pocta Williamsovi, hlavní téma je opravdu povedené. P.S: Brumbála dejte ve dvojce Fassbenderovi.

• 25.11.2016  20:01

Trefa. Přišlo mi jako bych se díval na něco co bych napsal já. Ford fantastickým způsobem pracuje s vypravěčskými rovinami. Pointa (i ta u sub příběhu) není nijak převratná, ale cesta k ní je promyšlená do nejmenších detailů. Stejně jako kontrast "dobrého" a "zlého", dekadentního a všedního v sobě skrývá nezvyklou magickou realitu. Gyllenhaal i Adamsová vynikající. Fantastická hudba. Plus stylové úvodní titulky s dnešní tváří Ameriky.

• 19.11.2016  12:58

Arnoldovy taktiky jsou přímo ďábelské. Zábavný pohled na svět kulturistiky. Pěkně to uteče a člověk trochu pochopí proč.

• 14.11.2016  20:03

Gibson vás rozemele. Vytasí se z romantickou pohádkou o lidských hodnotách a pak přepne na peklo. Dossův příběh začíná hodně staromilsky, vyrůstání, základy víry v Boha k tomu komplikovaný vztah s otcem (fantastický Hugo Weaving), veteránem z první světové války a opilcem. Romantická linka je precizně zvládnutá, něco mezi Forestem Gumpem a Statečným srdcem, což je přesně to co příběh potřebuje. Cvičák je malinko zkratkovitý, ale jakmile rota položí nohu na Okinawu bude vám to jedno. Gibson se s tím nepáře a servíruje realitu v té nejkrutější možné podobě. Válka je v jeho podání strašlivá, syrová a velice realistická, ale cit se kterým točí jí dodává punc krásy. Kompozice obrazu je fantastická až neuvěřitelná, stejně jako to co sledujeme. Hrdinné přesouvání zmrzačených kámošů Dosse, zachraňování životů... někdy i Japonských, skrývačky v tunelech a jatka. Výborné herecké obsazení, kterému vévodí Garfield (skvělý balanc mezi jednoduchým farmářem a silně věřícím hrdinou) odvádí tu práci, která se od nich čeká. Tenhle film bychom možná nedostali, nebýt Gibsonova hollywoodského pokání a to by byla sakra škoda. Teď ho chceme zpátky v plné polní a doufám, že opráší ten Vikingský krvák co měl točit s DiCapriem.

• 10.11.2016  23:24
    Příchozí (2016)

Dost možná film roku. Všechno do sebe nádherně zapadá.

• 4.11.2016  22:33

Určitě jedno z překvapení roku. Promyšlené psychologické drama o autismu tu O'Connor mísí s brutálním akčním nářezem ve stylu Johna Wicka. Affleck je skvěle obsazený. Příběh krásně odsýpá a pořád se něco děje. I účetní část je zajímavá. Není tu nouze o vtipné situace ala Ben kontra normální svět. Bernthal jako padouch super. Uvažte Barman vs Punisher, kdo by na tohle nešel?

• 2.11.2016  20:48

Spíš osobní pohled na problematiku než dokument. DiCaprio nezapomíná na příběhovou linku a Boschův obraz je jejím solidním rámcem. Nečekají nás moc pozitivní roky. Čina má snahu, Amerika má Muska. Snad to bude stačit. Mimochodem prvotřídní soundtrack. Leoš umí zaujmout.

• 29.10.2016  22:17
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Skvěle satirické drama odehrávající se v netradičním prostředí Vatikánské církve. Sorrentino hned v úvodu sází na symboliku a vizuální stránku. Law je fantastický a jeho Pius VIII se očividně teprve rozehřívá. Těším se co se z toho vyklube... Procítěné vyprávění o životě. Nezáleží na tom jestli jste věřící nebo ne. Cynické výjevy se prolévají s duchovnem přirozeně a vtip spočívá v Sorrentinově uchopení celého příběhu a často i v trefném hudebním doprovodu. Tím, že jde o uzavřenou minisérii se tvůrci nemusí držet zpátky a velice uspokojivě uzavírají vše co chtěli sdělit. Další událost roku, znovu od HBO.

• 29.10.2016  21:11
    San Andreas (2015)

Prima oddechovka, kde největší mi taháky nejsou exploze San Fierra, ale výstřihy Alexandry "koukejte jak skáčou" Dadarrio a její filmové máti. The Rock hraje slušně a zábavnost snímku rozhodně nechybí. Ta stmelovací rodinná linka je americký tupá, ale pro popkorňák stačí.

• 26.10.2016  21:45

Divné. Tedy divné a super. Výborný origin, soustředěný na jednoduchý, ale chytlavý příběh, jak arogantnímu ateistovi spadl hřebínek, odcestoval do Nepálu a začal ochraňovat lidstvo jako nejmocnější čáryfuk ve vesmíru. Pomohla mu v tom fotografická paměť. Všechno je samozřejmě strašně zrychlené, ty cca dvě hodiny utečou jako voda. Možná je to i tím, že hlavním tématem je čas, můj oblíbený průvodce. Počtáři ví, že právě šutr na ovládání času, který Thanos potřebuje do své rukavice chyběl představit a Scott Derrickson se s tím popral na výbornou. Nedělá z něj MacGuffin, ale jednoduše další nástroj v Strangových roztřesených prackách. Benedict Cumberbatch herecky zvládá s přehledem, zase trochu jinak než ho známe a až nečekaně sympaticky. Nezapomeňte, že hraje mamonářského, sebestředného zmrda. Vedlejší postavy krom strašidelné Tildy Swinton nemají moc prostoru. Mordo se tu jen představí, Wong je tu pro srandu a nedostatek prostoru pro záporáka trochu žehlí jen nejlepší side-kick celého Marvelovského vesmíru - stylový rudý plášť, který bude chtít mít každý. Navíc vizuálně je to pecka, hlavně díky Nolanově Počátku a Interstelaru jehož triky Derricksonovi trikaři upgradovali pro vytvoření několika dalších vesmírů v celém tom... ehm multivesmíru, ala Pink Floyd LSD trip vydatně podpořeném Giacchinovou hudební stránkou. Dokonce i Dormammu se povedl. - A kdo jste vy, pane... - Doktore. - Pane Doktore? - Divný. - Taky mi to tak připadá.

• 23.10.2016  22:19

Hlavním zaporákem je flaška tequily... Průměrný thriller, který je výjimečný jen tím, že dává dohromady několik nočních můr každé ženy. Herecky docela ok, rádoby nahota k smíchu, i od toho Elfmana jsem čekal víc.

• 21.10.2016  22:31
    Inferno (2016)

Slabší než Andělé, lepší než Šifra. Pěkné památky a Hanzova muzika sic k pozitivnímu hodnocení stačí, ale Brown tentokrát zamakal i na zápletce a nechává panděrátého Hankse zachraňovat svět před nebezpečným patogenem. Což je fajn, cheesy, ale fajn. Pekelné halucina jsou povedené, i když trochu rušivé v celkovém kontextu, ale na Danteho já slyším. Kdo ví na co jde, odejde spokojen.

• 20.10.2016  20:35

Solidní pokračování. Reacher je Tomova srdcovka to je poznat hned. Drsný jak šmirglák, trochu slon v porcelánu, ale chytrý mazák, který má situaci vždy pod kontrolou. Jednička mě přivedla ke knižní sérii, takže nepřznivě nenesu tolik propíraný výškový kontrast, ale zaráží mě, že točí filmy podle těch slabších kusů. Nevracej se mi přišla průměrná (strašně rychle se mi vytratila z hlavy) a zajímavá opravdu jen linkou s děckem. O to mě film mileji překvapil. Svižnější děj, hromada akce ze staré školy a fajn hlášky. I roadtrip momenty fungují výborně. Příjemná vzpomínka na devadesátky. Tom už začíná vypadat na svůj věk tak je po Menovi trochu napuchlý, ale v bitkách dává na prdel mladší konkurenci uvěřitelně a zcela s přehledem. Moc fajn konec. Herecky dobře zvládnutý. Doufám že si Reacher vydělá na ještě jedno pokračování. Tyhle filmy jsou totiž stálice, žádná velká bomba v kině, ale člověk si je za život pustí možná víckrát než kdejakou Oskarovku.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 40 53