Takoví normální zabijáci (1994)

Tyjo. Nejsem si jistý jestli jsem se vážně na ten film včera večer koukal, nebo jsem měl jenom halucinace z horka. Lepší 3* a docela by mě zajímalo jak by to dopadlo v Tarantinových rukách. Mám skoro pocit, že taková haluz by to nebyla. [tv, dabing]

Ti druzí (2001)

Juchů, film který stojí na pointě, kterou sem neznal ani před shlédnutím, ani mi nedošla během filmu, ale překvapila mě přesně tehdy kdy si to autor přál. Jinak sem ale spíš měl moc času všímat si Eloise Hawkingové, Catelyn Stark a dětského dabingu. Zdejší hodnocení mě trochu překvapují, já ty 4* nedám. Silné 3* s důrazem na pointu a Nicole Kidman. [tv, dabing]

Star Trek: Do temnoty (2013)

Víc jak 24 hodin po projekci a moje hlava se pořád ještě z toho IMAXu nevzpamatovala. Anyway. Klasická dvojka (slabší než první film, ale zato je všechno VÍC!) se zajímavějším záporákem, kterého ale neocením jako jiní, neb jsem zatím neviděl Sherlocka, nejsem hypnotizován Cumberbatchovým lyrickým barytonem a jménem záporáka jsem vyčerpal veškeré své znalosti o Starém Treku. Zkrátka a dobře, ač v novém kabátě, Star Trek není ani s druhým dílem mé domácí univerzum. Kabát bereme, s Abramsem i lens flares, a jdeme točit pořádný Star Wars. Ale ať nezním jenom kriticky - solidní blockbuster u kterého se hodí moc nepřemýšlet (já asi u všech filmů poslední dobou přemýšlím, či co) a jen si užívat akci (která ale byla pro mě ve 3D dost nepřehledná) a... moc to nezlepšuju. Slabší 4*. Nevím nevím co uděláte s trojkou, která nás jistě čeká. [IMAX 3D, originál]

Jurský park (1993)

Jurský park se mnou byl již v dávných dobách, kdy jsem ještě znal desetkrát víc dinosaurů než teď, a přitom žádní z nich neměli peří a o jejich příbuznosti s ptáky se skutečně dalo diskutovat. Dnes je všechno jinak a 3D projekce nám představí historický film o tom, jak se za těch dvacet let vyvinuli dinosauři, triky, filmová technika a divákovy nároky. Zůstanu u toho, že Jurský park je dnes už klasická pohádka s klasickou vánoční hudbou (ne já nevím proč mi to tak zní, ale prostě Jablonsky je trochu modernější než Williams, víme?) a ani v konkurenci CGI futuristických bratříčků jí vyhynutí nehrozí. Bez debat za 5*. [3D kino dabing, v pravěku tv dabing]

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Jaktože v žánru chybí komedie? Vždyť je to taková jízda na téma "kolika vtipnostma bychom mohli zamíchat se starou pohádkou?", která každý eso v rukávu pro jistotu vytáhne hned, protože čas letí a najednou je konec - aniž by se divák stihnul zajímat o postavy, nebo být překvapen nějakým 'zvratem'. Je to prostě trochu přehnaná pařba, co se ale dala udělat i líp. Trochu slabší 3* [originál]

Pád nebes (2006)

Dost zajímavý případ, o němž jsem se velkou část informací dozvěděl ze závěrečného epilogu a po shlédnutí z wikipedie. Na vzbuzení zájmu by ale stačilo míň jak 101 minut. Dokument to není, hraný dokument to taky není, samotný film ale ničím zajímavým nepřispívá. Není to špatný, ničím to neurazí, určitě je nutný si připomínat, že rovnoprávnost občanů je ještě na míle daleko od zrušení otroctví a znát tuhle kauzu se hodí, ale tenhle film je tak nějak zbytečný, a to i pro fanoušky Leelee Sobieski. Průměrně průměrných 50%. [tv, dabing]

Nevědomí (2013)

Klasické sci-fi nevymřelo, jen se přestěhovalo na Island i s nestárnoucím Cruisem a soundtrack od M83 je stejně dobrá trefa jako byl pro Tron Legacy Daft Punk. Přesto... jsem se dostkrát pozastavil nad něčím co moc nedávalo smysl, co bylo špatně, nebo co bylo výsledkem i na film moc velký souhry náhod. Plus, design "bílých guloček" dronů a bubbleshipů mi nesedl ani k Tetu, ani k pozemským technologiím, ani k filmu celkově, ale to je detail. Solidní 4* [originál, kino]

Iron Man 3 (2013)

No. Bylo tam toho moc. V Avengers toho teda taky bylo moc, ale v porovnání s nima to Iron Man 3 projel. V porovnání s prvním Iron Manem to taky projel. Na dvojku bych musel kouknout znova. Robert Downey Jr. se v reálu chová víc jako Tony Stark, než posttraumatický Iron Man, Pepper si to dost dávala, pořád nevím jestli tah s Mandarinem byl dobrý nebo ne, Extremis je na mě asi extrémněji komixovější (čti méně zkousnutelnější) než cokoli z Avengers (jo, to je asi paradox) a milion iron obleků je moc. Slabší 4*, uvidíme zda se mi to v hlavě časem rozleží, nebo jestli jen budou přibývat otázky typu "proč tam bylo tohle a co to má znamenat" (hlavně závěrečná operace, ale to bych moc spoileroval). [originál, kino, 2d] Poznámka: Během celého sledování filmu jsem si ani jednou nevzpomněl na 3D. Zjevně vůbec nebylo potřeba.

Americké psycho (2000)

Po dlouhé době jsem konečně viděl Balea a jeho prvního Batmana a původ minimálně dvou memů. Hm. To psycho pro mě bylo především úřednický prostředí kde je vizitka a objednaná restaurace měřítkem postavení. Děsivější než vraždění motorovou pilou. Vlastně to na mě působí tak, že si má divák (ale hlavně asi čtenář předlohy) celou dobu připadat poměrně nepříjemně. Na to nepotřebuju film. Možná by další shlédnutí (hlavně originálu) zvýšilo hodnocení, ale k tomuhle filmu se asi brzo vracet nebudu, takže tak 2,5*. [tv, dabing]

Zbouchnutá (2007)

Ale jo, fajn, jen jsem myslel že takováhle dvojka k sobě bude mít složitější cestu, že na počátku budou mít společný fakt jen ten alkohol, zatímco ráno už bude poněkud nepřátelské, bez nějaké společné snídaně, pokecu a předávání vizitek. Jenže kdyby Katherine ráno Setha vyhodila z domu a za pár týdnů šla na potrat, asi by nezbylo moc prostoru pro komedii. 'Marshalova' banda dávala jasně najevo, že na tenhle film by se nemělo koukat s dabingem. Takhle slabší 3* [tv, dabing]