Ještěr (2023)

Platformově parádní atmo detektivka s hrubě vážným Del Torem, který udělá všechno, aby získal bezdotykovou baterii do kuchyně. Škoda, že se podobný scénář již párkrát objevil v jiných dílech.

Cizinec (2020) (seriál)

Na netflix slušně napsané, zamotané a dosti věrohodné. Nezodpovězených otázek je minimum a po skončení člověka nutí se sám nad sebou zamyslet. Jsme opravdu všichni, co to tvrdí, čistí jako lilie?

Hrubý střih (2022)

Velmi komorní, velmi zdařilé, velmi vypointované. Bod navíc za spousty těch momentů, kdy jste čekal opravdu něco jiného.

Černý telefon (2021)

Překvapivě poměrně zdařilý počin, který se sice neobešel bez logických mezer a žánrových klišé, ale působil pěkně celistvě díky svědomitému vyprávění plném symbolismu, dobrým hereckých výkonům a velmi opatrnému tlačení na pilu.

Manifest (2018) (seriál)

Celé jsem to dokoukal jen proto, neboť jsem chtěl zodpovědět veškeré otázky a celkově jsem chtěl zjistit, jak se tvůrci s celkovým konceptem vypořádají a jak dopadne finále. Většina postav mi s postupem času začala vadit a přiznám se, že kdyby seriál měl být ještě o pár dílů delší, asi abych hodnocení snížil. Takhle hodnotím jako průměrnou rodinnou scifi se zajímavým námětem.

Lovci z konce světa (2024)

Asi mě zdejší smetánka nebude mít tolik ráda, ale já si žádné velké nároky nekladlo, a tahle béčková jednohubka mě prostě bavila. Hlášky jsou trefné, hlavní postavy sympatické a ta finální, skvěle sestříhaná akce na motivy The Raid a John Wick je prostě boží.

The Walking Dead: Daryl Dixon (2023) (seriál)

Jako velký fanoušek originálního TWD tohle byla prostě povinnost. Obzvlášť s jednou nejoblíbenějších postav. Násilím se tady nešetří a filmově je to zpracované na výbornou. Přítomnost francouzštiny mě spíš iritovala, ale celek dává určitou nadějí a  možná příslib na další zajímavé lokace. Jsem zvědav, s čím přijde další série.

Bullet Train (2022)

David Leitch bohužel není Guy Ritchie, a tak tenhle film všude hrozně drhne, což je pro šinkanzen samozřejmě problém. Ne, že by to byla nuda, ale drtivá většina konverzací postrádá pointu a jedná se o pouhopouhé házení rádobyvtipných a rychlých vět do mixéru, ze kterého nakonec vyleze kyselý lák z okurek s trochou cukru. Závěrečná havárie vlaku je pak totální overkill, který ještě umocní chtíč po konci. Jinak to ale samozřejmě světlé chvilky má, pár povedených hlášek taky a nějaký ty close-combat výměny taky. Ale na piedestal prostě nepatří. Příjemná oddechovka, na kterou se rychle zapomene.

Luther: Pád z nebes (2023)

Samozřejmě nepolíben seriálovou předlohou, hodnotím jako nezaujatý divák. Spousta nelogičností se zde objevuje, spousta postav, které vám vadí. Hlavní záporák je však sympaťák. Já se průměrně bavil.

Na maděru (2023) (seriál)

Je to sice strašně prosté, ale vše do sebe perfektně zapadalo. Nahotou se nešetří a "víno - ženy - zpěv" tu náramně sedne. Po shlédnutí obliterated v něm nacházím přesně to, co mi v jiných žánrovkách chybělo. Bavil jsem se.