Karanténa smrti (2022)

Slasher je žánr, který dneska už nemůže překvapit, ale i přesto se najdou světlé výjimky. Nejdříve jsem obdivoval napětí, které si snímek vybudoval velmi dobře. Postupně i covidní zápletka měla smysl a délka je krátká, tudíž se nestihnete nudit. Všechny postavy jsou zajímavé a neurazí. Jediné, co bych mohl vytknout je chování postav, které je místy úsměvné, ale to je u hororů klasika.. 8/10 = 80%

Berlín - Energie lásky (2023) (epizoda)

Berlín je zpět a vedle sebe má nové postavy, což se čekalo. Zatím jde o první epizodu a tak jde o to, zvyknout si. Jinak provedení a pilot bavil, uvidíme, co Berlín přinese dál.

Nepřivolávej nic zlého (2022)

Chtěl jsem dát 3*, ale tak nepříjemný pocit jsem z filmu už dlouho neměl. Napětí buduje celkem zajímavě, i když úplně nevíme, co se bude dít, tak něco určitě bude. Druhá rodinka rozhodně normálně nevypadá, postupně to celé graduje a hudba tomu napomáhá. V závěru jsem si říkal, že chování postav je zvláštní, jiné, u hororu nezvyklé, proč se vlastně nebrání? On tu bezmoc ten závěr vykreslil dokonale a následně jsem pochopil .. 7/10 = 75%

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Kam se ten Zack Snyder dostal? Rebel Moon působí lacině, kýčovitě a bez špetky originality. Akce je průměrná, úplně neurazí, čekal bych ale mnohem víc. 3/10 = 33%

Šílená noc (2022)

Opět se ukazuje jaký je Psychor hovno na této stránce, protože ač se nejedná o bůh ví jaký skvost, tak je tento snímek minimálně příjemná jízda a rozhodně se divák nenudí. Samozřejmě pokud má někdo potřebu prozkoumat si to centrimetrové hovado jako Psychor, nudit se určitě bude. V samém závěru je to jako vždy, jen o chuti.. 7/10 = 75%

Nech svět světem (2023)

Herecká sestava zvolena opravdu skvěle. Děj je trošku pomalejší a celé více konverzační. Některé scény jsou silné a napětí nechybí, bohužel toho mohlo být více. Divák neví značnou část, co se děje a i díky tomu, se napětí buduje dobře, protože nelze čekat, co přijde. Čekal jsem větší bombu, ale film účel splnil. Možná by stačilo ubrat na stopáži.. 7/10 = 75%

Živí mrtví - Odpočívej v pokoji (2022) (epizoda)

Epický závěr této dvanáctileté ságy se nekoná. Tak jak se střídal kvalitní díl s braky, tak i ten závěr má do dokonalosti velmi daleko. Kvalitní série střídá průměrné i podprůměrné a to je velká škoda. Nakonec je dobře, že je Walking Dead u konce a když někdo tuto sérii bude chtít otevřít, klidně může...

Ještěr (2023)

Netflix po dlouhé době přichází se snímkem, který opravdu stojí za to. Napínavá kriminálka, se skvělou atmosférou, vyváženým dějem a fantastickým hereckým výkonem Benicia. Hltal jsem každou minutu tohoto skvostu, velká škoda, že se karty vyložily na stůl příliš brzy a divák tím ztratí závěr a velkou část rozuzlení zjistí příliš brzy. I přesto klobouček, konečně řemeslně velmi slušně zvládnuté krimi. 8/10 = 88%

Jan Koller: Příběh obyčejného kluka (2022)

Honza Koller byl ve své době fenomén a byla radost ho mít v týmu, což ukazuje i tento dokument. Ze Smetanovy Lhoty se dostat až na vrchol a zažít neskutečnou kariéru, to chce obrovskou vůli. Honza tomu snu dal úplně všechno a moc lidí za svým snem nejde. Pokud bych hodnotil samotný dokument, tak není špatný, ale na druhou stranu je to řemeslně průměrné a Honza by si zasloužil rozhodně víc, ale není to ani tak o dokumentu jako spíš o Honzovi. Tudíž níž z principu jít nemohu.. 8/10 = 80%

Barbie (2023)

Barbie? Nápad možná zajímavý, jenže to je tak celé. Moc nechápu důvod, proč lidé ve velkém chodili zrovna na tohle do kin. Zvládnout se to dá, příjemná hudba, jenže je to solidně ujeté, zvláštní, kdybych zrovna neměl angínu, nejspíš bych si Barbie nikdy nepustil. Na druhou stranu se jedná o svěží a originální jednohubku, ale víc Barbie nepřinese.. 5/10 = 55%