Nádherná hra (2024)

Nechcem sa nikoho dotknúť. Mne je jasné, že na filmové plátno patria aj odľahčené snímky, ktoré sa nemusia brať nijak vážne, pričom nemusí byť každý jeden zrovna previerkou pre inteligenčný kvocient. No toto je v porovnaní s takým “Shaolin futbal” z 2001 doslova tragédia. Ani humor, ani námet, ani charizma medzi hercami, pričom jediné slovo, ktoré by tento pokus mohlo vystihnúť, je - trápny.

Duna: Část druhá (2024)

Epická záležitosť, ktorá sa nesie na vizuálnych orgiách v podivnom šate atmosféry. Nie, toto nie je “Star Wars”, toto je proste “Duna”, ktorá píše svoj vlastný príbeh.

Anatomie zrady (2020) (TV film)

Súhlasím s názorom Enšpígla. Chcelo by to prerobiť, dať tomu väčšiu váhu, lebo osoba Moravca si zaslúži silnejší záber. Taktiež však treba totálne dementovať "exkluzívny" názor exclusiva, ktorý extrémnym spôsobom nevníma a nechápe. Tento snímok v žiadnom prípade neospravedlňuje fašizmus. Ja stále opakujem, podaktorí by sa nemali vyjadrovať, lebo čo dostanú z huby, je len akýmsi mlením papule, bez použitia mozgu. Toto je životopisný počin premotivovaného farizeja a pokrytca, ktorý potom, ako ho nedokázali akceptovať či vyslovene doceniť v rade prívržencov, otočil sa chrbtom, aby ideologicky podporoval protistranu len preto, lebo falošne prepadol pocitu, že je výnimočným jedincom. "Netreba ho" nijak mimoriadne, negatívne vnímať, lebo bez ohľadu nato či si to uvedomujete, alebo nie, takýchto zmrdov je aktuálne v armáde, policajnom zbore či samotnej politike viac než dosť, pričom rozhodujú práve teraz O VAŠOM OSUDE, i keď im ide čisto len a len o svoj blahobyt. Prakticky rovnako, ako tomu Moravcovi, ktorý postavil vlastné EGO, nad všetko ostatné. A teda aj morálku, aj zásady, pričom ho to následne všetko dobehlo. Karma je proste krásna vec.

Hlasy mrtvých (2023)

Nápad dobrý, pár pasáží dobrých, celkovo nemožno hodnotiť nekladne, no že by som mal padnúť na zadok, že som videl niečo mimoriadne atmosférické, to ťažko. Medzi 2-tri.

Gueules noires (2023)

Prebudili Studenkovu zo spánku, nech sa nečudujú, že ich zato všetkých požrala. Je to taká priemerná zábava s občasne dobrou atmosférou, keďže tma a lampáše robia svoje. Čo sa týka Zdenky, miestami vôbec nevyzerala zle, okamihovo zas lacnejšie, avšak gore ako také, spĺňalo tie vyššie kritéria. Popravde, čakal som to horšie, jednoduchý námet tomu pomohol. Lepšie tri, to je jasné, keďže sa dnes točia samé lacné kokotiny.

You'll Never Find Me (2023)

Filozofická konverzačka, ktorá sa s príchodom záveru mení na temnejší monológ. Ono tá postupne gradujúca atmosféra vyslovene špatná nie je, koniec koncov búrka a tma so svetlom robia svoje, no nulové dianie, ktoré obsiahlo takmer 3/4 snímku, tomu taktiež príliš nepomohlo. Áno, úplný záver o čosik zlepší náladu fanúšika horor žánru, no Ja osobne keď vidím, že za snímkom tohto žánru stojí takáto spoločnosť, tak mi je popredu viac než jasné, že o žiadny zázrak či mimoriadny zážitok sa jednať veru nebude. Medzi 2-tri.

Neviditelné zlo (2024)

Len zriedkakedy titul snímku tak krutým spôsobom vystihne jeho podstatu. No a za toto klobúk dolu pred samotnými tvorcami, ktorým sa podarilo zhmotniť zlo do neviditeľnej podoby. Toto ťazko docenia aj najmenší či skromný divák, nie to ešte niekto, kto disponuje nekompromisnou žiletkou v oku. Ja vlastne ani neviem, začo som dal druhú ..

Double Blind (2023)

Vzhľadom na tunajšie hodnotenie som očakával väčšie fopá. Ale nakoniec z toho bolo celkom stráviteľná jednohubka. Škoda, že sa viac nepritvrdilo, lebo s absenciou spánku prichádzajú choré pohnútky, a na tie bohužiaľ neprišlo. No a kde nie sú mordovačky, tam nie je ani krv a zákonite ani horor ako taký. Medzi dva-3.

Sleepwalkers (1992)

Dnes už miestami smiešne pôsobiaca zábava, no stále lepšie totok, ako tie amatérskej kokotiny za šesť eur, ktoré dostávajú viac priestoru, ako si reálne zaslúžia. Prižmúrim očko a dám tretiu, lebo voľakedy som mal mačku Nikolu, tak na jej pamiatku.