Návštěvníci (2022)

Úvodní desetiminutovku nadšení záhy střídá fňukání představitelky, které nabírá na intenzitě až do samotného závěru. Některé rozhovory jsou zajímavé, ale neustálé nářky jsou téměř k nevydržení. Naprosto nerozumím tomu, kde hlavní představitelka přišla na myšlenku, že by měl každý automaticky mít právo žít, kde se mu zachce. 10 %

Tajemství a smysl života (2023) odpad!

A já myslel, že kapitolu "jak vykadit rakovinu" už má ČR uzavřenou. 5 % a to pouze za jednu jedinou myšlenku, že minulost lze měnit snadno, jelikož činy přítomné, budou za chvíli minulostí. Všechny ostatní mi přišly jako nesmyslné plácání.

Vivárium (2019)

Hodně zvláštní film, ale co jiného dnes ocenit když ne originalitu. Navíc pár těch momentů, kdy se člověk cítí nepříjemně je přítomno a to se cení. 75 %

Šílená noc (2022)

Pořádná vánoční řežba s notnou dávkou té "pravé" vánoční atmosféry. Od "Once Upon a Time in Hollywood" suverénně nejlepší kino zážitek. Má to nápad, má to vtip, má to krev a týká se to Vánoc. Má to prostě vše. 90%

Helios (2020) (TV film)

Bravo!

Léto 84 (2018)

Disturbia 2, tedy až na to finále. Ale ne, je to dobré, dokonce dost dobré. Perfektní počin pro fanoušky, až na posledni čtvrthodinku naprostá oddechovka, kde si divák může jen užívat povedenou atmosféru. Až závěr to ale vyzvedne do úplně jiných končin. Za mě super. 85%

Nikdy nezestárnou (2018)

Jen těžko si lze představit, co vše museli vojáci v zákopech prožít. Tento dokument vám to však dokáže aspoň přiblížit. 80%

Zmenšování (2017)

Poslední půlhodina byla k uzoufání nudná, a to říkám jako fanoušek ekologie (nikoliv pseudoekologických regulí a technologií). Promarněný potenciál. Hodnocení na čsfd odpovídá. 50%

V síti (2020)

Rozhodně nepatřím k té přehnaně šokované většině pohoršující se nad tím co se na webu děje. Nijak mě nepřekvapuje, že internet je plný různorodých lidí (někdy spíš pololidí), kteří odhodí masku nošenou na veřejnosti s pocitem anonymity. Co mě však hodně překvapuje je, že se tihle lidé absolutně nebojí ukázat svou tvář a bez jakýchkoliv zábran tak svou (byť jen domnělou) anonymitu odhodit. Na druhou stranu, je z filmu jasné, že se jednalo ve většině případů o ne zrovna inteligenční výkvět společnosti. K řemeslnému zpracování asi není co dodávat. Je vidět, že peníze bylo nutné někde utratit, a tak působí zpracování velmi profesionálně, což na celkovém dojmu určitě přidává. Navíc je celý film uspořádán chytře, a tak ani na chvíli nenudí. Nespočet vtipných scén (ano, nasmál jsem se v kině dost a rozhodně jsem nebyl sám - po**rte se moralisté) rovněž výrazně zlepšují pohled na film jako celek. Rovněž výkony (ne)hereček byly, dle mého názoru, velmi dobré. Často lze vidět názor, že rozhodně nevypadaly na dvanáct. Já to asi objektivně nedokážu odhadovat, ale narovinu, ti chlapi co je bombardovali jim to na 100% věřili... Co mě tak trochu vadilo, byl tlak na to, snažit se diváka přesvědčit, že je neuvěřitelné, že se ve společnosti pohybují úchylové a jiná podivná individua. Můj názor na společnost není nikterak valný, a proto jsem šokován nebyl. Nejvíce děsivým momentem celého filmu pro mě tak zůstává hned úvodní scéna, která ukazuje děti civící do mobilů, korunovaná sotva chodícím dítětem utíkajícím a snažícím se dohnat matku s displejem nalepeným u nosu. K pěti hvězdám chybělo jen trochu míň emočně tlačit na pilu nejen v samotném filmu, ale zejména v rámci marketingové kampaně - herečka Těžká byla v rozhovorech děsně nesympatická (všechno vím, všechno znám - vždyť jsem deset dní skypovala s úchylákama) :-). 85%

Carrie (2013)

Ve své podstatě jsou to jen dvě hvězdy, třetí přidávám jenom proto, že jsem fanouškem Kinga a Carrie jsem jako knihu četl celkem rád. 40%