Dunkerk (2017)

neuveritelne plochy film. nulovy filmovy zazitok. nefunkcny strih, nefunkcne postavy, hocijaky dokument o hocicom dokaze vzbudit viac emocii/sucitu. nefunkcna a naduzivana hudba, naduzivane filmoveho ticha (ked sa to takto naduziva, je jasne, ze sa pri strihu nevedli z tej plochosti a jednotvarnosti vymotat), absolutne nefunkcne a nikam veduce dialogy, nulova atmosfera, absentujuci nepriatel (nie preto, ze bol neviditelny, ale preto, ze vobec nebudil strach ani respekt), milion wtf momentov, ku koncu prameniacich z toho, ake to bolo nezmyselne dlhe. ziadna katarzia na konci, cele zle.. zbytocny film, zabity cas. vsetko uz davno videne, ziadna inovacia, a z toho vsetkeho plynuca ziadna amosfera. pozrite si radsej spravy.. ze velkolepa vojnova podivana, skor komorna drama velmi lacno natocena. povedzte mi, co tam bolo drahe na tom filme? neverim, ze to stalo viac ako desatinu udavaneho rozpoctu..

Díra u Hanušovic (2014)

asi je to teraz cool a in posielat cz/sk filmy do prdele, ale mne sa tento pocin fakt pacil a toto pisem len preto, lebo tych 57% co tam teraz svieti je podla mna absolutne neadekvatne hodnotenie. evidentne si nasi bratia cesi vobec nevazia co doma maju! podla toho, co som tu letmo precital, by som si myslel, ze je to zly film, ale skor z toho plynie to, ze divaci su nepozorni a chodia do kina prednasrati. mne sadol a davam 5

Můj pes Killer (2013) odpad!

vycuc z 3 a viac hviezdickovych recenzii :) Ťažko hovoriť, čo bol autorský zámer. I dramaturgicky to podle mého není OK. Neherci si jednoduše s naučeným scénářem neporadí jinak než jako s deklamovaným textem. Někdy je to až úsměvně snaživé. Film se snaží být skutečně umělecký, ale toho nedosáhnete jen dlouhými záběry o ničem (kluci dlouho jdou a čekáme na rozuzlení, které nepřichází). pořád je to vidět, jak je to amatérské, hlavně scénář s dírami a zjednodušeními. Avšak v řeči je "Marek" fakt špatný, jen odříkává, co je ve scénáři. často jsem nerozuměla slovo kvůli huhlání a tím jsem přišla o část vyznění filmu - kdo byl čí příbuzný, kdo koho opustil, prostě se mi to plete. mizerné nazvučení a v druhé řady i velmi amatérské herecké výkony. Dramaturgicky a scenáristicky nemal taký potenciál, aby si režisérka mohla dovoliť dlhé statické zábery a dialógy mimo záber kamier..... a ja este doplnim, cele zle. vystudoval som umelecku skolu a mozem povedat, ze ani s umenim to nema nic spolocne. teda ak za umenie nepovazujeme postrihat 10 minutovy primitivny skec tak, aby mal dlzku celovecerneho filmu... nie vsetko co je antiamericke je automaticky dobre, pozor na to. vydrzal som film pozriet cely, ale mal som silnu chut odist po 15 minutach. ak budete mat ten pocit tiez, v pohode oditte, o nic nepridete. vlastne pridete o demonstrovanu neschopnost autorky podat divakom umelo vykonstruovany.. ..pribeh? (to slovo sa mi fakt tazko pisalo) ak mate radi filmy s dlhymi zabermi, kde ludia vela chodia, odporucam radsej film hymalaya - karavana

Star Trek: Do temnoty (2013) odpad!

keby sa tam na zaciatku nemihlo par klingonov a nejazdili by na enterprise, vobec to nemusel byt ani startrek. smutne.. vsetko sa dialo podla scenara, vobec ma film nevtiahol. rejzo so scenaristami skoro zrusili celu planetu a so mnou to nic nerobilo, lebo vo mne nedokazali vzbudit sucit, alebo vlastne aspon nejaku emociu, ktora by ma spojila s tym svetom. mal som pocit, ze nic z toho, co sa vo filme udialo, nemalo dopad na beh startrekovskeho sveta. druha polovica bola uz viac smiesna a skupinky ludi sa v kine nahlas smiali stylom, ze "wtf, what i have just seen" skratka pride mi to ako dobre scenaristicke cvicenie. fakt nepoznam nikoho, komu by sa to pacilo. velmi sa cudujem, ze to tu ma take vysoke percenta...

Pohoda (2011)

ukazkova strihova skladba, vyborna atmosfera, humor

Ovládací panel
1 bod