Cizí příběh (2010) (TV film)

Po delší době jsem usedl v neděli, k ČT a zhlédl českou tvorbu. Mnohé jsem od tohoto filmu nečekal, nuž nakonec jsem celkem příjemně překvapen. A nakonec si říkám, s tím českým filmem to zas takové špatné není. Příběh v tomto případě je celkem drsný. A já na místě Zdeňka bych fakt netušil, jak se chovat, co dělat. Měl bysem z toho hlavu kolem. Na provaz. Doufám, že tohle nikdy nezažiju. Na české poměry slušný kousek, který stojí za vidění. A Hanče Vágnerové to fakt sekce :-)

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Schválně jsem na zhlédnutí filmu čekal, až dočtu knižní předlohu. A musím říct, že film by se klidně mohl natáhnout na 4, 5 hodin a člověk by se nenudil. Říkal jsem si, jak tolik informací može Fincher vměstnat do 2,5 hodiny. A snažil se. Sice něco chybí, ale výsledek je výbornej. Atmosféra filmu úžasná, možná su divnej, ale Lisbeth byla vážně sexy :) Když jsem četl knížku, kolikrát jsem se musel vracet na stranu, kde byl krásně vypsaný rod Vangerů. Abych měl přehled, členů je dost, nešlo si hned napoprvé příbuzenské vztahy zapamatovat. I díky tomu jsem filmu porozuměl lépe, nemusel nad tím tolik přemýšlet :) Závěr filmu mě trochu překvapil, možná jde o spoiler..... <<< ale oproti knize si Fincher s odhalením Harriet trošku pohrál a uhrál to dle svého. Těšil sem se, až se Craig zjeví v Austrálii... I o sex. vztahu mezi Cecílií a Mikaelem se nezmínil... a vlastně i ta nehoda Martina Vangera byla dle knihy jiná... No což, muselo se šetřit, ostatně rozflágat kamión není nejlevnější :) >>> Celkově vzato spokojenost, začínám číst druhý díl Trilogie a uvažuju nad zkouknutím švédské verze Mužů a švédské verze druhého díla Milénia. Co uvažuju, de se na věc! :) PS: Stejně by se na místo Mikaela Blomqvista hodíl víc třeba takový Gosling. Já vím, je ještě moc mladej :) PS2: Do čeho do háje vrazili rozpočet 100 mega?!!! 92 %

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Konečně! Po letech konečně zhlédnuto! Sic se slovenským dabingem poslední sérku, ale i tak musím konstatovat, nejlepší seroš z krimi prostředí, co sem kdy viděl. Na první sériu neměla žádná ze zbývajících, ale i v těch dalších mělo tempo takový zápřah, že člověk musel být pernamentně ve střehu. Konec (The Final Break) byl důstojný, až mě z toho trochu mrazilo a sem si i řekl, škoda, že už je konec. Nejvíc jsem si oblíbil postavu Póla Kelrmana, nejdřív zloduch, pak dobrácká povaha - spoilery - jak se ukázalo, klíčová postava - jediný člověk, který věděl, co se Scyllou... tušil sem z doslechu, že se do seriálu má vrátit, netušil jsem však, kdy.... a když se vrátil, stejně sem byl šokován respektive mile překvapen :-) Paráda Paule, přišel si, vyřešil si. :-) A co se T-Baga týče, ten měl skončit hodně špatně, po tom, co předváděl celé seriál, přál sem si, aby skončil někde rožtvrcen. Buď jak buď, seriál překvapil, držel v napětí a já du na LOST-) PS: Mohli by tvůrci za nějaký ten rok natočit film podobný filmu Sněženky a machři po 25 letech :D

Pohřben zaživa (2010)

Nemůžu si pomoct, ale Buried je v porovnání s 127 Hours (který sem zkoukl pár dnů předtím) pro mě jednoznačným vítězem. Drama v rakvi mi přišlo rozhodně víc strhující, než nějaký čobol s rukou za kamenem. Sice film Buried občas postrádal logiku, režisérovi sem to sežral. Počínání pánů kravaťáků na druhé straně linky telefonu sem nechápal, no kdyby oni byli v oné rakvi, také by nechápali :) Poslední minuty filmu sem ani nedýchal a vyústěním mě tvůrci jednoduše rozsekali :) Klobouček Reynolds, znám ho jako týpka ze slaďáren, no tady ukázal druhou stránku a nezklamal. 77 %