• Reality-TV

Forrest Gump (1994)

"Jak už jsem říkal. Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů, do sendvičů. A to je asi tak všechno". Nádherný ľahky a voľný film ktorý nedpredvádza divákovy chaotické a pomotané scény, Forrest Gump je rozhodne iná liga a tak sa líši od ostatných filmov, zároveň sa jedná o jeden suvislý a dlhý príbeh ktorý zanechá na divákovy stopy porozumenia, ľútosti, no komediálne prvky nebudú výnimkou. "Jmenuju se Forrest Gump a říkají mi Forrest Gump." :-)

Alvin a Chipmunkové (2007)

Slabší priemer, nástroj ktorý je užitočný na zabitie voľného času v Nedeľu poobede. Prvý pocit bol prekvapujúci pretože od filmu som nikdy nečakal nič monumentálne, ale tak či tak som neuvidel nič veľkolepé čo by ma donútilo zhliadnuť ďalšie časti.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Priznávam po zhliadnutý traileru som nemal také optimistické komentára na film. V kine som bol však prekvapený ale stále zastávam názor že to je robené pre keš

Aenigma (1987)

Aby som bol úprimný videl som len jeden film od Fulciho no v tom dokázal že aj lepšie sa dá previesť príbeh. Tu je presný opak nápad a námet perfektný no prevedenie a scény strašné, nie strašidelné. Sám si dávam zlatý metál zato že som sa dokázal pozerať na pár scen bez toho aby som sa nezasmial pretože nereálnosť a nelogickosť je až priveľmi vysoká. Herecké výkony nehodnotím pravda zostáva že na rok v ktorom je film natočený to zvládli herci viac menej dobre. Začínam chápať že Fulciho tvorbu si každý všimne. Aby som nebol zaujatý dávam pekné hodnotenie ;)

Paranormal Activity 2 (2010)

Rozhodne pútavý "kamerový záznam" ktorý sme však mohli vidieť na pár rozdielov v predchádzajúcej časti mám dať väčšie hodnotenie? Nie budem úprimný!

Avatar (2009)

Možno ma film nesklamal možno ma mierne sklamal pravdu povediac neviem to posúdiť pretože som od Avatara nič extrémne nečakal vedel som len že to bude sci-fi ktoré bude mať hlavu a pätu tj film ktorý ma chytí za srdce musím skonštatovať že Cameronová tvorba lepšie povedané kvalita v tomto svetle trošku klesla na nižšiu od prelomového Titanicu až po Avatar sa to dá krásne vidieť prekvapila ma dlžka filmu ktorá je dosť dá sa povedať že masívna a možno práve to nevytvára divákovy silný dojem s perfektného filmu obkukané scény a situácie my kazily atmosféru planéty "Pandora" a do toho obrovské kliše na záver kliše ktoré môže divák vidieť tam kde sa len pozrie takže pre mňa Avatar nieje vyslovene zlý snímok ale otrepané momenty kazia dobrý dojem a atmosféru ktorá mohla by zaručene kvalitná takže pokazím tradíciu uživateľov a dám priemerné hodnotenie,..

Aféry (2010) (seriál)

Konečne niečo na čo sa dá ako tak dosť dlhšie pozerať neznámy nový režisér dokázal to čo mnohý ostrielaný profíci na biednej Slovenskej scéne nedokážu,..Dokázal skomponovať mierne dramatický priebeh s komickými situáciamy ktoré vyznejú a ukážu tak pekne že aj vyberavý zasraný fajnšmeker nemá prečo dať odpad,..Ale inak dá sa nato pozerať spočiatku nesympatický Hruškovský sa my v úlohe právnika zdá sympatický až na niektoré herecké výkony ako sorry ale tie stoja fakt za hovno,..Ide zréjme o komparzistou ktorý hrajú v bábkových divadlách ale na placi to nevedia dať to fakt nie...Co dodať dám tri dosť som strhol za tie neherecké výkony ale aj za hluché miesta ktorých tam je dosť...

2012 (2009)

Emmerich dokázal že vie krásne spojiť alebo lepšie povedané "zmixovať" Akčný film s komickými prvkami,..No napriek tomu ma niečo teda prevažná časť do istej miery sklamala,..Zo začiatku mierne poučné rozprávanie o predpoklade o konci sveta a následné rýchle preskakovanie rokov nesympatický Cusack dokázal zahrať pravého amerického otecka žijúceho v rušnom veľkomeste no naopak niektoré teens prejavy retardovaného Jamesa boli pekne trápne,..Začiatok ma úprimne chytil za srdce hlavne prekrásnymi digitálnymi efektami ktoré boli striedané s do istej miery nudnou teoriou ale akonáhle sa všetky efekty skončili nastala pekná nuda ktorú s minutážou filmu naozaj nemusím teda niektoré komické situácie v apokaliptickej atmosfére boli podarené ale tých bolo len minimum,...Herecké výkony nekomentujem pretože niektoré boli slušné iné zase na hovno ale ako tak mám zhodnotiť celých 158 minút utrpenia dávam pekné tri,..(To nič nemení na veci,..Film ma mierne sklamal),../Ale len mierne/,...