Fame - cesta za slávou (2009)

veď to nemá žiaden dej, film má dve hodiny, ale po dopozeraní neviete povedať o čom to vlastne bolo. ani len hudba nie je chytľavá a o tých talentoch čo vo filme hrajú ani nehovorím. Počas celého filmu mi liezli kvalitne na nervy, hlavne niektorí, tým myslím slečnu nevinnú, ktorá aspoň dobre vyzerala, ale to jej mraštenie čela v každom zábere, v ktorom sa objavila nemalo obdobu, a samozrejme životom skúšaný černoch, ktorý vyrástol v ghette a neustále odúval hubu - tiež v každej druhej scéne. Na druhej strane niektoré oveľa zaujímavejšie postavy nedostali toľko priestoru, vlastne skoro žiaden a keby sa tam neobjavili aspoň by nemiatli diváka. No ale ja mám rada filmy, v ktorých sa tancuje a spieva tak to dám za dve /a záverečná scéna bola super/...ale inak...do kina by som na to nešla

Upíří deníky (2009) (seriál)

je to natočené tak pre dievčatá vo veku 16 a menej, keby som mala toľko zrejme aj ja by som to žrala spolu s twilightom. je to strašne naivné a plné klišé, ale tak isto vyzerali aj seriály mého mládí. preto ak zapadáte do tejto vekovej kategórie je to pre vás ak nie pozrite si radšej niečo iné.

Ať vejde ten pravý (2008)

veľmi dobrý horor, ktorý vo mne zanechal veľmi príjemné pocity. konečne niečo iné ako väčšina amerických vyvražďovákov /aj keď sa radím medzi ich prívržencov/. netreba to viac opisovať slovami, stačí si to pozrieť.

Halloweenská noc (2007)

vizuálny zážitok No.1, hlavne vďaka kulisám. pospájané príbehy nemuseli všetkým vyhovovať, ale pre mňa to bolo to pravé orechové. horory som videla už aj lepšie, čo sa príbehu týka,ale napriek tomu vidím film ako nadpriemerný. neskutočne dobre sa naň pozeralo a celkovo mi pripomínal príjemnú sviatočnú atmosféru halloweenu.a spoiler: čo sa to deje, že v amerických filmoch už nechávajú umierať aj deti? a v takom hojnom množstve...

Návrh (2009)

americká komédia, ktorá vyzerá presne tak ako vyzerať má. veľmi potešila, veľmi pobavila, smiať som sa nasmiala. a skončilo sa to tak ako by ste čakali od americkej komédie. keď si prečítate obsah filmu viete presne čo sa tam bude diať. takže keď už viete presne o čom to bude, čakáte len na tie vtípky čo sa tam majú objaviť a tie tu stáli za to- tým myslím boli vtipné, nie trápne.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

nepovažujem sa za bohvieakého znalca tarantina. mám rada jeho filmy, ale nepoznám všetky tie jeho odkazy na iné filmy a proste nevyznám sa veľmi do toho :D ale death proof sa mi dosť páčil. aj keď som počula, že vraj tie dialógy tu nestoja za veľa, mne dosť vyhovovali. možno preto, že som žena a áno aj takéto debaty vedieme s kamoškami a vedie ich aj mnoho iných žien. nezdá sa mi že by boli nejak odtrhnuté od reality, ale viem si predstaviť,že pre chlapa je niečo také nemysliteľné. skôr mi to pripadá ako film pre ženy, ale tým že je to natočené takým spôsobom akým je a nie je prezentovaný ako romantický a bla bla bla..tak si ho nechá mnoho z nich ujsť, čo je škoda, lebo zobrazuje aj ich správanie, aj ich silu :/

Doghouse (2009)

zábavné a ani náhodou strašidelné. zombie ženy vyzerali dostatočne zombie. a muži vyzerali dostatočne vystrašene, ale aj odhodlane nakopať im prdel. hláška striedala hlášku, na zasmiatie je to prefektné a označenie komédia/horor dokonale sedí. a aj keď som žena tak sa mi to páčilo.

Bruno (2009)

škoda, čakala som viac. aj vďaka traileru som sa nemohla tohto filmu dočkať. borat bol super, bruno až tak nie. celkovo mi to pripadá umelo a trápne, akoby chcel za každú cenu akože šokovať. a pritom pôsobí strašne primitívne. vyzerá to tak, že do traileru napchali všetko čo v tom filme stálo za to a na čom sa dalo zasmiať. ale musím uznať, že pár zábavných okamihov sa tam mihlo

Pach krve 3 (2009)

to akože fakt? WTF?! wrong turn I. je jeden z mojich obľúbených hororov, II. sa dala nejak prežiť aj keď tm bolo na môj vkus priveľa vnútorností, ale stále to bol film v pohode. ale toto???? strašne strašné, hrozne hrozné- vrátane všetkého: trikov, postáv, príbehu a neuveriteľného "herectva". toto bol jeden z najhorších filmov aké som kedy videla. tú jednu hviezdičku má snáď len za to, že som to vydržala dopozerať do konca, ani neviem akým zázrakom. totálna strata času. tak 0,5 hviezdičky je akurát.

Orphan (2009)

mierny nadpriemer. a to hlavne zásluhou malej Isabelle Fuhrman a la Esther. jej výkon je určite vysoko nadpriemerný, nechce sa mi veriť, že má len toľko rokov. tak sa mi vidí, že sa tu črtá nová mladá hollywoodska hviezda. inak je film dosť priemerný, "nečakaný" zvrat / to snaď už musí byť v každom thrilleri/ nie je až tak nečakaný pre znalcov žánru. ale na jedno pozretie stačí.