Armáda démonů: Matka slz (2007)

Kvalitne gore, dobra hudba, dej mohol byt lepsie ale nieje zly... Neviem co od Argenta ocakavate vy ale ja moc jeho surealistickost nemusim, naopak moj oblubeny kysok odneho je napriklad Inferno(V CR na TV NOVA davnejsie uvedeny ako Dum tri matek) a zrovna tento film je dalo by sa povedat volne pokracovanie ci skor ine spracovanie nametu. Okrem vcelku trapne(i ked vizualne vlastne kvalitne) spraveneho ducha matky hlavnej hrdniky sa mi to pacilo a dal by som za 4 no ten konec bol naozaj odflaknuty i trapny takze len za 3, skoda malo to ovela lepsi potencial !

Moby Dick (1998) (TV film)

Divim sa ako slabo to tu vacsina ludi hodnoti, ja som bol prvym dielom velmi prijemne prekvapeny. Druhy diel ma potom trochu sklamal ale stale je to celkovo aj na 4, dal by som 7 ak by bolo hodnotenie 10bodove. Patrick Steward bol skvely a aj dalsi herci takisto. Mimochodom je tu ista zaujmavost - vo filme Star Trek VIII: First Contact z roku 1996 je scena v ktorej kapitan Picard zacituje z Moby Dicka "A keby jeho hrud bola delom, vystrelil by na nu svoje srdce" po tom co mu zena zachranena v dobe Zeframa Cochrana povie ze sa voci borgom sprava ako Achab k bielej velrybe. Tu si teda toho Achaba zahral, prepokladam ze on sam(ved spolupravoval i s Royal Shakespeare Company) ma klasicku literaturu rad podobne ako ten televizne znamejsi zo spominanych dvoch Patrickom S. stvarnenych kapitanov(teda Picard :-).

Legenda o Vilému Tellovi (1998) (seriál)

Dobré kostými, masky i makeup no celé to posobí natočené asi ako telenovela. Kamera skoro neustále zaberá len tváre vči detaily aj ked interiéry su sparvené dobre a exteriéry z Novozélandskej prírody sú tiež krásne, len ich primálo využívaju. Je to vlastne ako Herkules či Xena z rodiska režiséra Pána Prsťenov a Hobbita avšak natočený s veľmi nízkymi nákladmi. Novozélandská produkcia pre deti a mládež bola vždy kvalitná a v porovnaní s ňou obstojí. Oproti súdobým viac "dospelým" seriálom ako bol Herkules ci Xena však výrazne rozpočtovo zaostával a preto z dospelých divákov poteší asi iba veľkých fanúšikov fantasy. Škoda tak málo dielov, mohlo to mať ešte potenciál ale seriál bol asi predčasne ukončený.

Infekce (2004)

Bože ako može niekto dat tomuto filmu hodnotenie odpoad alebo sa stažovat na herecke vykony ? Ide o vynikajúci Japonsky horor, s postavami i štýlom hrania typickým pre "Made in japan" produkciu. Mne osobne sa páčil viac než legendárny Grudge ktorý je zhodou okolností v novšej americko japonskej koprodukcí z rovnakého roku, dokonca i než jeho lepšie hodnotený o dva roky starši japonský brat Ju-on: The Grudge či dalšie "diely alebo prequely tohoto seriálu"{A aby ste to zle nepochopily tak "Grudg-e" či vlastne správnejšie "Ju-on-y" považujem za veľmi kvalitné kúsky}. Infekcia vás vtiahne atmosférou a aj ked najskor vyzerá na támu so zmenou človeka na monštrum cez infekciu čo nieje podla mňa téma na skutočne temný horor ale skorej na polo humorné gore splatter horory bude to nakoniec inak, infekcia nakazí vaše myslenie... Ak ste ešte nečítali komentáre kde je vyspojlerovaný dej tak ani dalej nečitajte a pozrite si to. Doporučujem zamerat sa počas filmu na to akej farby sú ktoré veci-je to nápoveda vo filme. Po dlhej dobe som narazil na naozaj skvelý horor a nie trapas ako množstvo novších hororov z USA či západu všeobecne. Japonci tie horory naozaj vedia !!! Aj ked na plných 5 to nieje na 4 určite a vzhladom na to podhodnotenie tu(podla mňa by mal mať takých 78%) dávam za 5 !!!

Jak vycvičit draky (2012) (seriál)

Neviem ci sa animacia casom zlepsi ale citam tu mnoho komentarov aka je dobra. Ja zatial mozem povedat podla prvej serie ze je slaba, hlavne v tvarach ludskych hrdinov a ich pohyboch je velmi neprirodzena. Treba vsak povedat ze je dost detailna oproti inym digitalne animovanym TV serialom, ci uz tych odvodenych od kino filmov alebo originalnych. Proste ak by ste sa pozreli aba na screenshoty vyzeralo by to dost dobre ale ked uvidite ako postavy hybu ocami ci celkovo ich pohyb je to velmi slabe - z najhorsich celkovo. Ak vsak dokazete prehryznut tieto nedostatky dej serialu je celkom dobry. Davam za 3, pricom dal by som tak 2,5 ak by to tu bolo. MOzno neskor prehodnotim podla neskorsich seri.

Norman a duchové (2012)

Pro vsechny zombie proc to ma tak nizky prumer ? Takhle nejak mel vypadat trapnej a nudnej Monster House - V tom domě straší!(http://www.csfd.cz/film/189951-v-tom-dome-strasi/). Paranormen je plnej skvelych vtipku a narazek na ruzne jine filmy, tedy prevazne horory. Spolu s Frankenweenie: Domácí mazlíček to je nejlepsi hororove ladeny animovany film od Mrtve nevesty Tima Burtona a taky jeho Nightmare Before Christmas - Ukradené Vánoce(ten delsi, ne pozdejsi kratky film) ! Takhle dobre jsem se nezasmal u zadneho jineho animaku z let 2012 a 2013. Spominany Frankenweenie je nadherny film ale vice i o citech no Norman je proste skvela komedie ! Za 5, a to nejenom proto ze je tu film silene podhodnoceny, dal bych mu jinak tak 4,5 protoze i dnes uz pomalu zapominane umeni loutkove animace je zde na skvele urovni, chvilemi jsem premyslel jestli je tahle ci jina vec pridana v postprodukci na pocitaci nebo je to taky loutka-model a celkovej dojem je skvelej. Ano efekty oblohy, duchu ci carodejnice jsou pocitacove pripadne i kombinovane - predsnimana loutka vlozena do obrazu s efektem zare, no celkovej dojem je skvely a velmi konzistentni. Tenhle film mohu urcite odporucit sirokym masam i fajnsmekrum !!

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Takto nizke hodnotenie si ten film absolutne nezasluzi. Je to vlastne Kaiju film(Kaiju su Japonske monster filmy - najznamejsia je seria Godzilla alias Gojira) v kombinaci so zanrom Mecha ktory je jednym najpopularnejsich zanrov Japonskeho anime avsak natoceny v USA s vybornymi efektami. Tvorcovia sa trochu inspirovali vramci dizajnu minimalne jedneho z Jaegerov u anime Neon Genesis Evangelion, dalsi mi pripomenul starsiu no vybornu mecha hru Terra Nova: Strike Force Centauri atd. Vedlajsie postavy strelenych vedcov a mafiana boli tiez super, presne take mi do tohoto filmu pasuju a ani nemohli byt lepsie. Celkovo je to vyborne spraveny film svojho zanru(a tym nemyslim iba blockbuster ale Kaiju+Mecha made in USA), objektivne by si film zasluzil tak 4,5* ale davam mu 5* pretoze je tu prilis podhodnoteny. Asi hodnotilo privela ludi co nema tieto zanre rad, pripadne nepochopily ze to take ma byt.

Blanche - královna zbojníků (2002)

Podle komentaru co jsem precetl mam pocit jakoby tenhle film nebyl pochopen a radne docenen. Je to historicka parodie kterou je nevhodne porovnavat se skutecnou histori. Tohle neni film pro nekoho co ma rad dobrodruzne-komedialni filmy typu Sexi Pistols ale pro toho co se zabavi nad strestenymi komediemi s silenymi hlaskami. Nekolik znamych si nad timhle filmem jistou dobu "ujizdelo" a hlasky s neho pak padali u piva v hospode. "A ten treti prasek ?" (ve filmu jiz lezi na stole cokolada a kava) "To je dabluv prasek pane, tri nedele jsem nespal a tri dny mi stal". Vzhledem na to jak je v CR popularni treba "Kdo huli, ten umi" nebo online serial "Jednorozec Charlie" bych tady cekal mnohem vyssi hodnoceni. Tak spatny to opravdu neni, dialogy jsou stupidni asi natolik aby pri spravne podporene nalade byly vtipne, coz ale taky znamena ze bez toho pusobej na vetsinu lidi spis otravne. Navaznost scen je volnejsi, no to byl mozna i zamer - serie ruzne silenych scenek ktere spolu skladaji pribeh. Abych podporil jiste kvality ktere film ma davam za 3*, ale i bez podpory bych to radil jako podivnou historickou komedi-mozna satiru za 2* ktera by si sve priznivce urcite nasla pokud je uz vsechny neodradilo zdejsi spatne hodnoceni.

Delhi Safari (2012)

Tak tenhle film me proste nebavil. Indicke muzikaly (pro ktere se nekdy souhrne uziva termin Bollywood, i kdyz to je jmeno pouze jednoho z filmovych center v indi, mozna nejvetsiho a jednoho z nejvetsich na svete) nejsou zrovna muj oblibeny filmovy zanr ale treba "Lagaan: Once Upon a Time in India" se mi celkem libil. Tady jsem se ale celou prvni pulku filmu nudil a to az natolik ze nebyt nasledneho dejoveho zlepseni, mozna bych se ani nedokoukal do konce. Pritom patrim medzi lidi co shlednou do konce i ruzne odpady bezici v noci na "slabsich" kabelovkach (pro ktere by oznaceni C ci D movie bylo porad prilis vysoko) no tady se za 40minut skoro nic nesane a to nic je jeste prerusovane hindski zpivanymi muzikalnimi vsuvkami ktere by mne mohli bavit lepe, pokud by animace tance atd. byla napaditejsi. Vim ze prave o to v tomhle filmu jde, ze to ma byt indicky muzikal skombinovany s rodinnou CG animovanou komedi, ale za prvni pulku zadny vtip kteremu bych se zasmal ci dobre spracovana akce spusobuje ze komedialni stranka schazi. Nastesti v druhe pulce dojde jak na akci tak vice ci mene prumerny humor. Spracovani zvirecich charakteru je taky na prumerne urovni, v tomhle ohledu to rozhodne mohlo byt i horsi. Film ma klasicke moralni ponauceni a malym detem co maji rady spev by se to asi libilo, no asi jen tem v indi. U nas by se museli pisnicky prespivat do cestiny (ci slovenstiny v SR), protoze male deti by titulky neumeli pripadne nestihaly citat a tudis se dost zmensuje okruh potencialnich divaku tohodle filmu. Pokud jsou pro vas CG animovane filmy hlavne komedie tak tady si na sve moc neprijdete, jestli ale mate radi inicke muzikaly a nevadi vam ze zbytek deje je takovy aby mu pochopily i mensi deti tak to zkuste... Osobne bych hodnotil jenom jednou *, ale s ohledem na to ze film je asi urcen hlavne indickym detem davam 2*. Rozpocet 15mil.$ je polovina toho co ma treba dost slaba "Karcoolka 2 - Hoodwinked Too! Hood vs. Evil"(ktera je jeden z nejlevnejsich americkych CG animaku v poslednich letech) no Dansky CG animovany film ktery sice pro male deti urcite neni ale pro starsi a dospele "Ronal the Barbarian" ma s rozpoctem 3mil.$ animaci i mnoho dalsiho lepsi (po teto strance je velmi nespravedlive kritizovan a dej nema smysl porovnavat protoze je to svym spusobem opak tohoto filmu), kazdopadne je to dukaz ze za 15mil.$ se da v roce 2012 udelat urcite vic.

Mezi námi zvířaty (2006)

No dle nekterych komentaru jsem cekal naprosty paskvil, coz bylo mozna dobre protoze mne film celkem prijemne prekvapil. Kvalita animace neni zadny zazrak ale je uchadzejici, horsi uz jsou samotne postavy - zadna mi neprisla nejak vice sympaticka. Byci s vemeny tedy nic moc a ani vetsina dalsich hlavnejsich postav neni dle meho nazoru udelana tak aby vyvolavala u divaka symatie, najvic se mi zamlouvalo "tancici zvire"(o kterem nevedi zvirata s famy co vlastne je, mne by se libilo vysvetleni ze jde o dabla medvedoviteho ale ten zije pouze v australi coz se vzajemne vylucuje s kojoty kteri v australi neziji), myska a hezky spracovani jsou i zaporaci - kojoti. No po prizmoureni oka nad vizualnimy nedokonalostmi a slabou zapletkou zustava celkem zabavny CG animak, nevybocujici z americkeho rodinneho standardu u tehle filmu. Muzu rict ze jsem se dobre bavil a je tu i jiste moralne ponauceni pro deti jak zvykne byt, no a onic vic se tenhle film ani nesnazi takze splnil svuj ucel. Zacatek je mozna oneco slabsi, nicmene mnohem lepsi nez treba u novinky "Delhi Safari" ktery bych mozna ani nedokoukal pokud by se v druhe puli nezlepsil. Delhi Safari spominam i proto ze v "Barnyardu - Medzi nami zviraty" je dost muziky ktera se do filmu opravdu hodi, je v kombinaci s filmem vtipna a diky ni jsem se bavil i kdyz akcnejsi cast s vice gagy zacne az po prvni tretine filmu. U "Delhi Safari" jsem se az do poloviny filmu nudil a ani pak se to moc nezlepsilo, mozna to neni uplne ferove srovnani protoze tady zvirata spivaji jen trochu a cele je to soucasti podle mne vtipne zvireci kabaretni show, zatimco "Delhi Safari" je vlastne CG animovany Bollywoodsky muzikal (Bollywood je hovorove uzivane jmeno pro filmarske centrum v Bombaji, ale taky se rozsiril jako vseobecny termin pro indicke muzikaly). Kdyz to zhrnu, u mne ma "Barnyardu - Medzi nami zviraty" poctive 3*