Ponorka na Dunaji (2001) (pořad)

Pre mňa legendárny a nezabudnuteľný program :-) Leopold Haverl tam účinkoval ako záporná postava - kapitán Magor.

Lidice (2011)

Keď som sa pred dvomi - tromi rokmi dozvedel, že sa bude nakrúcať film Lidice vyvolali sa vo mne dva pocity. Jednak išlo o pocit potešenia, keďže filmy z obdobia vojny, holokaustu a ukrývania pred "esesákmi" sa mi vždy, dovolím si povedať, so všetkou úctou - páčili. A druhý je pocit prekvapenia - film mala režírovať Alice Nellis, ktorá, pokiaľ si dobre pamätám, nemala skúsenosti s takýmto žánrom, čím nechcem povedať, že by film vedený pod jej rukou vyzeral zle. Dnes som teda tento očakávaný film zhliadol a z kina sme spolu s kolegyňou odchádzali s rozpačitými pocitmi. Čo sa týka mojich pocitov, sú zmiešané a doslova "polovičné". Keď tento film označím za zážitok, musím povedať, že v prvom rade EMOCIÁLNY a UMELECKÝ až v rade druhom. V prvej polovici minutáže, ktorá bola s prepáčením natiahnutá sme sa ako keby len "zoznamovali" s postavami a všímali si ich osudy. Zlomové a citovo najsilenejšie momenty prišli až v druhej polovici filmu, keď do deja zasiahli aj významné a tragické vojnové udalosti, ktoré sa s vaším srdcom pohrajú tak nečakane a ľahko ako dvojročné dieťa s hrkálkou. Poďme ku hereckým výkonom. Karla Rodena nepovažujem za geniálny talent a vo filme predviedol typické divadlo, ktoré ničím neprekvapí, ale ani nesklame. Naša milá Zuzana Fialová dostala vo filme úbohý priestor a jej postava mala posolstvo rozpačité ako smrad kontajnerov v Petržalke, čo neprisudzujem jej, ale scenáristom. Neprekvapila, no potešila Zuzana Bydžovská a od postavy Romana Luknára (ktorý je vo filme výborným multi-lingvistom) som čakal viac " atypického charakteru". V konečnom dôsledku k lepším patrili asi herci stvárňujúci mladé postavy a nemeckí esesáci. Keby záležalo odo mňa, tento film by som zostrihal kľudne na takých 100 minút a vynechal by som niekoľko scén, ktoré síce môžu divákom niečo povedať, avšak tento raz sa do vojnového filmu nehodia ako v prípade niektorých predchodcov... Moje hodnotenie je v tomto prípade 2,5 (po zaokrúhlení: 3) hviezdičky. Tento film si ale budem pamätať a možno nepotrvá dlho, kedy si ho pozriem znova. Môžem však s istotou povedať, že slovo OBYČAJNÝ, by tento film hlboko urazilo.

Melancholie (2011)

Poeticko-odborne podaný obraz o konci našej planéty. V prvej časti sme priam vtiahnutý do trpkých udalostí, pretože herci na plátne ani nehrajú, správaju sa viac-menej "reálne". V druhej časti sa okruh postáv výrazne zúži, trošku sa vzdialime z deja, pretože realita sa postupne vytráca a výrazne ju nahrádza fikcia, ktorú však Lars Von Trier dokázal zobraziť svojsky a postavy neutekajú pred koncom sveta ako v mainstreamových amerických filmoch. (ArtiFilmFest 2011)

Strom života (2011)

Ohromujúci zážitok, ktorý Malick vyskladal z neuveriteľných pohľadov na našu matičku Zem, osudy americkej rodiny v 50.rokoch a Seana Penna uzamknutého medzi múrmi spomienok a modernej architektúry. Po projekcii som mal v sebe zaujímavú zmes pocitov. Treba vidieť. (ArtFilmFest 2011)

Železná díra (2011)

Ďalšie dokumentárne dobrodružstvo, ktoré vám nedovolí spustiť oko z plátna, či obrazovky.

Večer pod lampou (2011) (pořad)

Niektoré diskusie slabšie, iné zas veľmi silné. Výborná debata sa týkala Korupcie na Slovensku, kde zahviezdil Peter Schutz. Dĺžka diskusie mi neprekáža, keďže hostia podávajú jednu myšlienku aj pätnásť minút a tak prípadný "odskok" do kuchyne po chlebíčky vôbec nezaškodí, aj keď nejakého ospalého diváka to môže okolo pol jedenástej už pekne uspávať.

Jedna kočka za druhou (1993)

Vnímal som to len polovične, ale českú komédiu si predstavujem inak.

Bella (2006)

Do slovenských kín uvedené so slovenským dabingom.

Lurdy (2009)

Miestami depresívne, miestami vtipné. Raz si to pozriem ešte raz.

Nesmrtelní (2010) (seriál)

DLHÁ CESTA DOMOV - (3/5*) - Vcelku milá komédia s obsadením, ktoré sa hodilo, ale prijal by som viac vtipu. PROJEKT ALFA - (3/5*) - Po príbehovej stránke nie príliš dotiahnuté. Technická / obrazová stránka výborná. KONTROLA - (4/5*) - Veselá komédia, ktorá mi aspoň troška pozdvihla náladu pri pomyslení na to, že je to slovenské. + Z ostatných epizód som videl iba pár a nie celé. V slovenskej televíznej tvorbe sme za posledné roky zažili veľa depresívneho a tak ma potešilo, že táto séria nám ponúkla aj troška humoru.