Duna: Část druhá (2024)

Duna 2 na mňa pôsobí ako poézia pásma. Čo je vo výsledku na škodu, lebo príbeh samotný pôsobí emocioálne sterilne, niekedy popierajúc akúkoľvek logiku konania postáv / situácií a takmer v žiadnej myšlienke nezostaneme dostatočne dlho na to, aby sa vysvetlila. Po dopozeraní som mal pocit, že by filmu prospel retrospektívny rozprávač - začať záverom a prepracovať sa k dôvodom, ktoré viedli hlavnú postavu / postavy k záveru (Guy Ritchie style). 65% za koncept mesiáša a viery  (predloha), vizuál a hudbu  / videné v IMAX.

Stvořitel (2023)

nie je to úplne blbé a aj samotná látka vyzerá dobre, len to je extrémne osekané v strižni. Chcelo by to rozdeliť na 2 diely a vysvetliť všetky tie skratkovité veci, a že ich tam bolo veľa. Snáď sa dočkáme aspoň directors cut verzie. John David Washintgon by to možno aj utiahol, ale scénar / réžia by museli vyzerať inak. Takto je to skôr na Donalda Glovera alebo Michael B. Jordana, nakoľko to vedia utiahnúť charizmou  3/5

Marvels (2023)

Treba to brať pozitívne, MCU znížil laťku tak nízko, že DCU ju bude stačiť už len prekročiť

Zaklínač - Série 3 (2023) (série)

Prvá polovica série je ako hovno zabalené v zlatom obale. Druhá polovica to aspoň trocha vytiahla a tu a tam prihodila nejaký fan service a miestami sa držala predlohy. Dobré to nie, ale stále je Zaklínač od Netlfixu menšie zlo, ako pôvodná poľská seriálová adaptácia. “Evil is Evil. Lesser, greater, middling… Makes no difference. The degree is arbitary. The definition’s blurred. If I’m to choose between one evil and another… I’d rather not choose at all.”

Zaklínač - Shaerrawedd (2023) (epizoda)

Než písať čo je na tomto všetko zle, povedzme si, čo je na tom dobré - Henry Cavill.

Vyproštění 2 (2023)

Žiadny dej / príbeh v tom hľadať netreba, je to parádne natočená akčná jazda s výbornou kamerou a nápadmi, v ktorej sú herci len kulisami

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

2 hviezdy za to, že tento film slúžil ako úspešne uspávadlo po tri večeri. Ináč je to (papierovo) Ačkova chujovina s (niepapierovo) Déčkovým scenárom, pre ktorú je stopáž 125 minút proste príliš. A zatiaľ čo Michelle Pfeiffer dokáže hrať (Star Dust), tu z nej spravili robota bez emócie a jedinej normálnej repliky. Netreba však zúfať, po súčasnom štrajku scenáristov v USA to za nich snáď začne čoskoro písať Chat GPT.

The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Jednoznačne najlepšia adaptácia seriálu poďla hry, ktorú som videl. 80% a snáď sa im to podarí vythanúť v season 2 a 3 na 90%