Fighter (2010)

Neorginální, leč vybroušené drama. The Fighter se ve světle oscarové Královy řeči jeví jako ještě větší sázka na jistotu. Příběh ufňukaného nedoceněného sportovce jsme tu měli již mnohokrát, přesto jde film, který dokáže překvapit, strhnout i dojmout. Za kamerou i před ní se totiž sešla výjimečně silná sestava. O Christianovi nemá cenu mluvit, naopak vyzvednout výkon Marka je takřka nutné, on je hnací síla snímku, díky které vás film vtáhne a pohltí až do samého konce. David sice netočí film každý pátek, tady se ale zepjal snad k ještě většímu výkonu než hlavní představitel filmu - dokázal zapracovat jednotlivé podlinky i malé detaily do jednoho dechberoucího celku. Drama roku 2010. 90%

Rango (2011)

Rango zahřeje, ale nezanechá příjemný pocit. Gore měl řadu vynikajících nápadů, které bohužel nedokázal spojit do konzistentního celku - od začátku chrlí jeden skvělý nápad za druhým, strhnout ale nedokáže. Rozpolcenost filmu mezi hrou na malé diváky a poctou divokému západu je pak do očí bijící. Příště si to pohlídej líp, hombre. 73%

Světová invaze (2011)

V duchu moderní pseudodokumentární kamery svižně natočená jednohubka, která sice nezanechá na jazyku kdovíjaký pocit velkoleposti, ale svým neoddiskutovatelným drivem pohltí snad každého. Drobné scénaristické lapsy a několik vskutku amerických dialogů vynahrazuje perfektní zvuková a střihová stránka navíc podtržená skvělou režií, která dokáže i z mála vytěžit emocionální či napínavou scénu. Liebsman tentokrát boduje a dopříště mu prosím napiště lepší scénář. Povedený výkop blockbusterové sezóny. 84%

Michael Jackson's This Is It (2009)

Lidi brečí, kvůli tomu, že budou s Michaelem na podiu....Michael na scéne....Michael baští lízatko...Michael má bodyguarda a paraplíčko....Michael má špatnou náladu a hlas...Všichni lezeme Michaelovi do zadku....Zajímalo by mě, jestli je Michaelův zadek stejně bílej jako jeho tvář....Neskutečná animace přijíždějícího bagru....Michael chce zachránit přírodu a všichni se drží za ruce. MJ byl veklý umělec, Kenny Ortega asi nikdy nebude. This is shit.