• Thriller

Nikam zvlášt (2020)

Nezávideniahodná situácia a v nej John a jeho malý Michael .. a pár dobrých ľudí navôkol. Smutný príbeh, ktorý napísal sám život a Uberto ho vyrozprával naozaj s citom. Páčilo sa mi, že sa film nikam neponáhľa, tiež herecké výkony a jemný hudobný podmaz.

Léto 85 (2020)

Hneď na začiatku Ozon odkryje karty a má chuť sa s nami zahrávať, lenže tentokrát je jeho príbeh viac než doslovný a nie je potrebné čítať medzi riadkami. Chlapci sú ale prirodzení, atmosféra letná a Cure parádni. 3,5*

Léto (2018)

Řvou Sex Pistols. Já vyju. Čas strávený s neznámymi rockermi, ktorých hrajú neznámi herci a dobre známy Yoo Teo, nebol vôbec márny. Atmosferická vecička.

Blažiny lekce (2023)

Blaga, Blaga .. mala si ty len toho tvojho muža presunúť z paneláka do paneláka a bol by pokoj. Ale ty nie. Začiatok filmu ako zo skutočného života, a ten zbytok ako zo zlého sna. Zase raz výborný Balkán .. odporúčam.

Nikdy neříkej nikdy (2023)

Keby všetky prúsery končili takto aj v skutočnom živote .. no nedbám. 2,5*

Leningradští kovbojové dobývají Ameriku (1989)

Aki ma svojimi filmami vždy pozitívne naladí, a tentokrát ma aj pobavil. Každá druhá veta perla, Matti ešte lepší nebol a svojim štýlom ma zaujal aj klávesista/harmonikár. Síce to pred koncom trošku stráca dych, ale aj tak ma kovboji z Leningradu bavili a za celý čas mi nezmizol úsmev z tváre. That's All!! 4,5*

Umění tančit v dešti (2019)

Život píše niekedy aj také smutnejšie príbehy. Tento tu nám vyrozpráva pes a na začiatku to má rýchlosť minimálne tej testarossy. Je to dojímavé, pekne natočené, hrajú tam pekní ľudia a nenudí to .. klasický film pre celú rodinu.

Úsvit (2023)

Chlapec má recht. Neoplatí sa utekať. Všade je to to isté. Film o inakosti, ktorý mohol byť ďaleko lepším. Skvelé scény striedali tie slabšie, presvedčivé herecké výkony zase tie menej presvedčivé. Chválim ale krásne scenérie, miestami dosť dobrú kameru a Goffovu hudbu. Retro vizuál nie zlý, ale úplne som mu neuverila. Posledných 25 minút výborných. 3,5*

Volební noc (1998)

Anders dokáže skvelé veci aj za jedenásť minút. Dnes celkom aktuálne, ja už mám "odfajknuté", uvidíme aká bude volebná noc.

Umění zapadnout (2011)

Mám rada divné typy, ale nemám rada pozérov. A George trochu divný bol, tým dobrým spôsobom. Na chvíľu síce stratený, ale rozumný .. našiel sa. Celkom príjemná romantika a výber songov excelentný. 3,5*